Panasonic seria PV80 i PV8

kukuku2

New member
wymiary

Mam pytanie co do wymiarów , tylko że wymiarów tv 42" ale w pudełku.Pytam o te wymiary bo zastanawiam się czy mi wiejdzie do samochodu a w gre wchodzi Panda, Nexia i poczciwy Poldek.
 

vib

New member
dokladnie - zreszta na te aukcje trafilem juz pare dni temu - bylo 3000zl
(nie wiem jak dziala allegro, ale mozna zmieniac ceny w tej samej aukcji - ale to w sumie problem nie na to forum)
i sie zmartwilem, bo spodziewalem sie ze skoro ktos sprzedaje po 3 kola, to w przeciagu paru tygodni jeszcze sie jakas 100 czy dwie zaoszczedzi :p
 

mimo

New member
Witam,

Czy ktoś mierzył pobór prądu 42PV80 podczas czuwania? Wiem że instrukcja podaje 0,7 W ale w moim przypadku ( telewizor mam od wczoraj) pobier rowno 35 W. Czy jest wylączony przycisk czy tez jest wylaczony pilotem, pobiera 35 W.


Podczas pracy pobór jest okej. Waha sie miedzy 70W a 270W. Wieczorem przy funkcji obrazu ECO bierze srednio 90 W :)

Mierze to miernikiem poboru prądu juz przez 24 h.

Dzonilem do Panasownica i powiedzieli ze powinien brac te 0,7!!! :-(

Pozatym tv suuupeeer! :p
 

Sylwia

New member
Witam,

Mam pytanie czy 42 PV 80 chodzi normalnie via HDMI z N-tv(dzwiek i obraz)?Prosze o sprawdzone info poniewaz mam ewentuaalna mozliwosc zamiany na ten tv z lcd 32lx70p ktory to nie przepuszcza dzwieku po HDMI).

Czy zalezy to od modelu/softu dekodera?Ja posiadam n-recorder nabyty 4 tygodnie temu.Z gory dziekuje za odpowiedz..
 

ravpelc

New member
hdmi a n-box

Ja mam podłączony 42pv80 z n-boxem przez hdmi (kabel 2m tech+link) i wszystko gra cudnie, obraz i dźwięk bez problemów

nie znam tego modelu lcd który wymieniłaś ale może to nie wina tv tylko w dekoderze masz ustawiony dźwięk na wyjście optyczne ?

Pozdrawiam
 

chorwat076

New member
50PV8 HDReady czy stary 50PY70 FullHD ?

Dzień dobry:)

To mój pierwszy post na tym forum, więc przoszę o wyrozumiałość. Od dłuzszego czasu zastanawiam się nad zakupem plazmy Panasonica i do tej pory wciąż nie wiem jaką kupić. Szczerze mówiąc myślałem, że wyjdzie w końcu 50PV80, ale póki co wyszedł model 50PV8 i to na nim skupiam teraz swoją uwagę.
Mam do wszystkich trochę przewrotne pytanie i prosiłbym o pomoc bo im więcej czytam o plazmach tym wydaje mi się, że robię się głupszy. Czy waszym zdaniem lepiej kupić Panasonica 50PY70 czy może nowy produkt Panasonica, właśnie 50PV8. Co zrobilibyście na moim miejscu, który w wymienionych telewizorów wolelibyście mieć w domu? Starsza 70-tka w FullHD jest na razie trochę droższa i pewnie droższa pozostanie, ale proszę, nie bierzcie ceny aż tak bardzo pod uwagę:)

Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi, będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam

P.S.
Chciałbym zaznaczyć, że nie stać mnie na KURO:(
 

ulysse

New member
I oto stało się :) Po miesiącach oczekiwania... tysiącach przeczytanych postów.. Przyjechał .. 42PV80 :) Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Z tego co pisało dużo osób, że kiepsko wygląda SD a tu miłe zaskoczenie obraz jest bardzo dobry :) Obraz z DVD ( Manta) przez zwykły kabel euro ( jutro będzie component ) jest super :) Innymi słowy jestem bardzo zadowolony.
Aha jak by kogoś interesowało to kupiłem go za 3399zł w sklepie digitalo. Wszystko szybko łatwo i przyjemnie mogę z ręką na sercu polecić. :)
 

zkg

New member
Witam ponownie. Od 10 dni testuję swojego TH-37PV80. Zakup: RTV-Agd (sklep internetowy - 3.599). Warunki techniczne: pokój ok.25 m2, odległość oglądania 3-4 m., sygnał - kablówka Multimedia. Jestem bardzo zadowolony z zakupu tego "cuda". Przyznam się, to dzięki Wam posiadam tę wspaniałą plazmę. :D Dzięki temu Forum stałem się "prawdziwym fachowcem" od tv cyfrowej. :mrgreen: Moje wrażenia: SD - w zależności od jakości nadawanego sygnału - w skali od 1 do 6 - 5pkt, HD - 5.92 pkt :) (może należy jeszcze coś zmienić w parametrach obrazu:kom, to będzie "6". Tuner z tv mam podłączony przez HDMI (techlink-ok. 100 pln). DVD-viva 128 usb - component (vivanco-ok. 130pln)+audio (techlink-ok. 40pln) obraz i dzwięk fantastic :cool: Vhs Philips-zwykłe złącze euro (w tej samej skali - 4 pkt). Na razie trwa tzw. docieranie - 49 h (parametry Eco, regulacja: kontrast, jasność, kolor - ok. 40%). Gniazdo karty Sd: niestety mam aparat Sony-karta nie pasuje San Disc-Memory Stick Pro Duo. Będę potrzebował chyba jakiś adapter (może ktoś z Was coś może mi polecić). Na razie podłączam "tradycyjnie" tzn. przez kabel aparatu (AV3). Podstawa tv bardzo szybko zbiera kurz (potwierdzam wcześniejsze opinie użytkowników). Bardzo ciekawe podejście Panasonica jeśli chodzi o inst. obsługi - broszura ogólna, szczątkowa. Aby mieć full należy ją sobie wydrukować (z dołączonej płyty):rolleyes: Bardzo ostrożne stanowisko Panasonica jeśli chodzi o "pielęgnację"-woda, woda i jeszcze raz woda. Cytuję: "Ekran telewizora plazmowego można czyścić jedynie czystą wodą, lub rozcieńczyć w dużej ilości wody 1 kroplę bardzo delikatnego środka czyszczącego (proporcja 1:100)". Jestem bardzo dociekliwy, ale w dalszym ciągu nie wiem jaki to ma być ten "delikatny środek":confused: Do czyszczenia użyłem środka przedstawionego już w tym wątku do plazm (ten ze ściereczką i pędzelkiem antystatycznym), lecz nie wiem jakie jest stężenie tego płynu. Jego producentem jest Korea :???: Chciałbym jak najdłużej cieszyć się niezawodnością tego sprzętu i nie irytować się za każdym razem kiedy sięgam po ten środek. Pomóżcie. Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Woda , woda i wystarczy.

Instrukcja w Panasonic Polska jest pełna na papierze. Widocznie masz plazmę z innego rynku. I możesz mieć kłopot z gwarancją szcególnie:


Uprzejmie informujemy, że honorujemy gwarancję z krajów UE.
Zgodnie z warunkami karty gwarancyjnej jeżeli model urządzenia nie odpowiada modelowi, który jest sprzedawany na terenie kraju, w którym przebywa nabywca lub jeżeli charakterystyka urządzenia nie odpowiada sprzedawanemu w danym kraju odpowiednikowi, firma prowadząca sprzedaż lub dystrybutor narodowy mogą podjąć się realizacji gwarancji po sprowadzeniu części zamiennych z kraju pierwotnego zakupu lub przekazać tam urządzenie w celu usunięcia usterki.
W obu przypadkach nabywca jest zobowiązany do dostarczenia karty gwarancyjnej i dowodu z datą zakupu.
Nabywca zostanie obciążony wszelkimi kosztami związanymi z transportem urządzenia bądź części zamiennych. Dopuszcza się także w takich wypadkach związane z transportem opóźnienie w realizacji praw gwarancyjnych.

i

http://www.panasonic.pl/?profi
 

PWK

New member
kiki chyba jednak nie masz racji, bo
1. Mam 42" i też na płycie jest instrukcja rozszerzona w porównaniu z papierową.
2. Nawet jeśli by to były telewizory z innego rynku to są to modelu dostępne w naszym kraju.
3. Dopóki jest na gwarancji to w razie usterki (odpukać) niech się martwi sprzedawca.
 

Łonio

New member
kiki napisał:
Woda , woda i wystarczy.

Instrukcja w Panasonic Polska jest pełna na papierze. Widocznie masz plazmę z innego rynku. I możesz mieć kłopot z gwarancją szcególnie:
No weź mnie nie strasz ;) Przecież mam ten tv od Ciebie i jest tak jak wspomniał kolega wyżej.
Pobieżna instrukcja w wersji papierowej(15 stron), a pełna na płycie w wersji pdf.
 

pink25

New member
piszesz ze winy jest kabel. Zapewniam Cię że nie, gdyz ten kabel sprawdzałem z innym PC i innym TV i wszystko dzialało poprawanie (większe rozdzielczosci też) takze nie rób szybkich wniosków popierajac sie tym ze kupiłes roche drozszy kabel i to jest rozwiazaniem problemu. W moim przypadku tak napewno nie jest.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry