Panasonic seria PV80 i PV8

ravpelc

New member
iraas napisał:
dziwny i wyjątkowo upierdliwy pisk dobiegający z tyłu telewizora

ja mam go tydzień i jest cichy niczym pani w bibliotece

kuzmik - widzę, że albo nikt nie ma N i hdmi albo spróbuj dać pogrubioną czerwoną czcionką to może zauważą? :grin: ja niestety dopiero mam zamiar nabyć kable hdmi, więc mam N-kę wyłącznie przez zwykłe euro...
 

mar-70

New member
@kuzmik
mam N-ke podlaczona przez HDMI :)
w porownaniu do philipsa 7201 C+ i Kathreina 910, N-box wypada zdecydowanie najgorzej - na kanalach HD roznice moze nie sa tak zauwazalne (zalezy od "oka" ogladajacego) ale SD to juz porazka (jak dla mnie). Poprawe jakosci obrazu zauwazylem po podpieciu N-boxa poprzez lepszej klasy kabelek HDMI(130zl.)
Reasumujac najlepszy obraz zarowno HD jaki i SD mam na Kathrein-ie a najgorszy na N-box-ie.
pzdr
 
Ostatnia edycja:

remid

New member
Witam
Praktycznie zdecydowałem się już na zakup TH-42PV80, mam tylko 2 pytania.

1. Czy posiada taką funkcje jak PiP (Picture in Picture)?
2. Czy ma ktoś z Was podłączony do tego telewizora magnetowid? Jeśli tak, to jakim kablem i jak on sobie radzi z odtwarzaniem i jakością obrazu ze zwykłych VHS’ów?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź :)
 

sosna

New member
remid napisał:
1. Czy posiada ...PiP (Picture in Picture)?
2. ....do tego telewizora magnetowid?
Na te pytania odpowiedź jest gdzieś w czeluściach tego wątku :mrgreen:
PiP nie ma, a VHS wygląda przyzwoicie. Szczegóły szukaj w wątku...

Mar-70, to pisz człowieku jak to u ciebie działa z N'ką :D
 
Ostatnia edycja:

ja:)

New member
No i plazma dotarła, wczoraj w południe stał już u mnie Panasik 42PV80:)
Jak na razie nie mam jej nic do zarzucenia, nówka, nie śmiganka, 0 załączeń miała. Efekt rzeczywiście ogromny, nie da się jej w żaden sposób porównać do starego soniaka CRT, w końcu staruszek ma już z 15 lat. Co do jakości nie będę się na razie wypowiadał, mam podłączoną tylko Cyfrę, DVD w trakcie kupowania. Jaki sposób podłączenia polecilibyście w przypadku Fergusona D-880 HX? Przez HDMI czy komponent? jakiej firmy byłby najlepszy w cenie ok 100zł?
Co do obsługi klienta przez firmę kikiego nie mam większych zastrzerzeń, szybko, sprawnie no i przede wszystkim bezpiecznie, przynajmniej z ich strony:) Bo jakoś kurier nie był tak wyrozumiały i na pytanie czy plazma jechała 'stojąc' odpowiedział 'co za różnica? nie świadczymy takich usług przewozu', ale szczęśliwie raczej nie była przez drogę torturowana bo działa dobrze.
Jedynie pani pakujace sprzęt zapakowała zły kabel, tzn nie zamówionego Thompsona za 90zł a Vivianco wartego 50zł, niestety policzyła tego droższego.. Ale po konsultacji stwierdziłem, że już go zostawię, a róznice przeleją mi na konto, na co czekam cierpliwie;)
 

kaz13

New member
kuzmik napisał:
Przepraszam że się powtarzam - ale czy ktoś ma podłączoną n-kę przez hdmi. Zalezy mi na odpowiedzi bo dzis mam kupić TV, a nie chcę zrobic sobie kuku

dzieki

Mam podłącząną n-kę kablem hdmi 1,5 m (firmy nie znam, ale kosztował 90 zł.). Dodatkowo połączenie audio z n-ki do tv zwykłym chinch i wszystko pięknie.

Życzę miłego oglądania - dla mnie rewelka.
 

jag10

New member
No więc ja wczoraj byłem w EuroAgdRtv w celu przyjrzenia się bliżej modelowi 42pv80e, na którego bardzo napaliłem się po przeczytaniu 100 stron o nim w tym temacie. I muszę powiedzieć że jestem mocno rozczarowny. Zdaję sobie sprawę że może można by coś jeszcze poprawić w ustawieniach TV lecz niestety nie miałem do nich dostępu (brak pilota).
Sygnał na wszystkich Panasonicach był taki sam- Full HD ( nie wiem, ale chyba z Blueraya) Nad moim "wybrańcem" stała plazma Panasonica 42" ale już fullHD, a obok Panasonic 50" HD Ready. Powiem Wam, że jeżeli "coś" leci na ekranie, to z 3 metrów różnica jest bardzo niewielka, lecz jeżeli jest coś statycznego, lub powoli ruszającego się i do tego jednolitej barwy, to ja widzę wyraźną różnicę in minus 42PV80. Poprostu widać "prążki", a na różowej bluzce kobiety widać było "morę". Najgorzej jest gdy jest jakiś "gruby" napis, np. "Panasonic" na koniec każdej sekwencji. To nawet ślepy zobaczy różnicę, litery są postrzępione niską rozdzielczością.
Być może nie był włączony jakiś efekt "wygładzący" i byłbym wdzięczny gdyby któryś Użytkownik wypowiedział się w tej sprawie, bo nie chcę jeszcze tego modelu skreślać.
Tym bardziej jestem zdziwiony, bo na modelu Panasonic HD ready 50" poprzedniej generacji który stał obok, wyglądało wszystko trochę lepiej mimo że to aż 50 cali i teoretycznie bardziej powinno być widać piksele.
 

jag10

New member
Dokładnie. Wszystkie miały odbiór z tego samego sygnału fullHD i na dodatek to była prezentacja przygotowana przez Panasonica, więc tym bardziej byłem rozczarowany. Wszyscy mówią że różnica pomiędzy fullHD a Ready znika w odległości 1.5-2 metry od ekranu. Nieprawda. Ja stałem 3 metry i wyrażnie widziałem różnicę, a nie jestem jakimś wytrawnym znawcą tematu, a i wzrok też już nie jest ten co kiedyś.
 

czytelnik

New member
kaz13 napisał:
Mam podłącząną n-kę kablem hdmi 1,5 m (firmy nie znam, ale kosztował 90 zł.). Dodatkowo połączenie audio z n-ki do tv zwykłym chinch i wszystko pięknie.

ale czy ta przypadłość PV 70 nie polegała właśnie na tym, że dźwięk trzeba było podłaczać oddzielnie chinchami i ustawiać DVI (czy coś podobnego) w menu recordera

też jestem zaintersowany bo n-ka i PV 80 jest w planach
 

PJAST

New member
JAG10:
ja widzę wyraźną różnicę in minus 42PV80. Poprostu widać "prążki", a na różowej bluzce kobiety widać było "morę". Najgorzej jest gdy jest jakiś "gruby" napis, np. "Panasonic" na koniec każdej sekwencji. To nawet ślepy zobaczy różnicę, litery są postrzępione niską rozdzielczością.

Wprawdzie ja nie oglądałem jeszcze materiału HD na swoim PV80, natomiast widziałem już różne "cuda" z obrazem w większości sklepów RTV/AGD. Większość z tych cudów polegała na tym ,że na plazmach, szczególnie tańszych modelach wyświetlany był obraz w większości przypadków dużo gorszy niż na pozostałych TV. Kanał ten sam ale jakość już słabsza (ziarno, gorsza ostrość itp itd). Przy tym na wszystkich LCD piękny obraz HD.

Zauważyłem kiedyś, że w Electro w Markach plazmy wiszące na ścianie najbardziej z lewej na górze mają zawsze najgorszy obraz (najpierw był to PV7 potem chyba PV80) w porównaniu do pozostałych.

Miałem też okazję oglądać w akcji 42PV80 na obrazie HD? (w każdym razie materiał test Pioniera albo Samsunga z płyty). Dookoła LCD z tym samym materiałem. Obraz PV80 był mniej wyraźny, lekko zamglony w porównaniu do stojących obok LCD. Ale.. wszedłem w ustawienia menu pod klapką i :) już wiedziałem o co chodzi - odpowiednia regulacja TV (kontrast na 50%, ostrośc na 50%, kolory na 50% bo wszędzie było na min.) i już wiedziałem co kupię:-D

Na wszelki wypadek poproś o zmianę wtyków, wydaje mi się, że to "celowa" wina kabla;)
 
Ostatnia edycja:

ravpelc

New member
ale przecież O TO CHODZI właśnie, że oglądałeś w sklepie prezentacje... HD a ten telewizor nie jest Full HD więc sygnał HD będzie gorszy niż na tv do tego przeznaczonym - bo tu musi sztucznie go skalować...

obejrzyj sobie sygnał SD na tych ekranach i porównaj wtedy!

jeśli bym chciał używać ekran tylko do filmów HD i telewizji HD (która u nas nie jest nawet 20% ogółu) to bym nie kupił modelu HD Ready...

więc po co zamieszczać opinię, która nic nie wnosi do tematu TV... HD Ready?

reasumując dla sygnału HD najlepszy jest Full HD a do SD... HD Ready... i tyle w tym temacie :krol:
 

jag10

New member
I tu jest pies pogrzebany. Mam n-kę i tam są programy i SD i HD. Fakt że HD tylko kilka, ale będzie ich przybywać a TV nie kupuję na rok. W planach mam też PS3. Chcę poprostu dobry TV do wielu zastosowań, a nie tylko do jednej wąskiej specjalizacji
 

sanchopan

Banned
wosp napisał:
A dlaczego nie?

Porównywał 3 stojące obok siebie TV

No i co z tego?
Właśnie o to chodzi: wtedy manipulować klientem w celu zakupu i "spodobania się" klientowi tego tv, który chcemy - jest dziecinnie proste!
Jak to mówią: źle ustawiony sprzęt - nie tylko tv, ale również np. car audio - bardzo drogi, zagra gorzej niż dużo tańszy... właściwie ustawiony.
Ale czy to znaczy, że tańszy jest lepszy? Nie.
 

jag10

New member
"Pobawiłem" się trochę podstawowymi ustawieniami, ale nie miałem dostępu do ustawień zaawansowanych. Dlatego ponawiam pytanie do użytkowników. Czy w tym TV jest jakaś opcja/tryb do wygładzania krawędzi lub coś podobnego? Może to poprostu tam było wyłączone. Nie chcę go krytykować dla samej krytyki, lub wywoływać jakiejś "wojny", chcę tylko żeby mnie ktoś przekonał że jest to jednak świetny TV.
 

jarkon

New member
Będąc w Silesia Center w Katowicach a dokładnie w tamtejszym Saturnie widziałem 37PV80 w cenie...4999zł. Pewną sieć sklepów nazywają " dla idiotów" a jak nazwać ten sklep? Może jakieś propozycje?...
 

sosna

New member
Tak czytam ostatnie posty i wydaje mi się, że porównywanie telewizorów HD Ready i Full HD nie ma większego sensu. Po pierwsze różnica w cenie, np.: 42PV80 a 42PZ85, odpowiednio 3600 a 5800, to 2/3 ceny !!! Wydaje się naturalną sprawą, że w droższym tv są lepsze skalery, kontrast i inne parametry wpływające zdecydowanie na wyświetlany obraz. Abstrachując od jakości sygnału wyświetlanego na tv, można domniemac (bez porównywania go z tańszym tv) , że na droższym dany sygnał może byc wyświetlany lepiej.
Generalnie, moim zdaniem jest sens porownywac telewizory w podobnym pułapie cenowym, a w takiej sytuacji PV80 radzi sobie znakomicie.Jak wykazuje tets Kikiego, znacznie lepiej niż niektóre droższe LCD...
 
Do góry