Panasonic seria PV80 i PV8

sosna

New member
ArtS007 napisał:
Jeśli PV8 ma rzeczywiście ekran 10G, to byłaby to spora wada.ArtS :)

Wcześniej już o tym pisałem, wydaje mi się że PV8 zdecydowanie ma panel G10. Raczej wszystkie dane o tym modelu odpowiadają specyfikacji modelu PV70. Potwierdzało by to również w teście Kikiego porównanie czerni modelu PV8 i PZ85 (wydaje mi się że różnica między PZ85 z PV80 nie będzie taka spektakularna, a najlepiej jak by Kiki porównał razem panele PV8, PV80 i PZ85, dało by to wyraźny pogląd na różnice między nimi). W "historyczych" już modelach PV7 i PV70 ta sytuacja wygląda identycznie. Przeczytałem gdzieś że PV7 ma panel G9, a PV70 na pewno ma G10. Jeśli było by to prawdą, a na to wygląda, to wynika, że PV8 może miec panel G10.
 

Mabri

New member
Model TH-42PX8 czyli odpowiednik naszego TH-42PV8 ma panel G11. Coś mi się nie chce wierzyć, żeby tylko na nasz rynek Panasonic wprowadził taką "hybrydę".
 

sosna

New member
W istocie na czeskiej stronie Panasa jest info, że PX8 ma panel G11. Spekulując jednak, dla czego wszytkie parametry są identyczne jak w PV70 z panelem G10. Spekulując dalej, może dodali nową powłokę na panel G10 i nazywa się już G11. Porównując parametry paneli z PV80 i PZ85 wygląda, że w tym drugim powinien byc panel "G12" :D, ponieważ nie wiele mają wspólnego.
No chyba, że mają taką samą powłokę antyrefleksyją :mrgreen:
 

erykz

New member
lekko zawiedziony

Witam wszystkich posiadaczy 42 PV80. Kupiłem ten model (żona podpowiada 11 marca). Oglądam w chwili obecnej tylko kablówkę, dvd padło po trzech filmach (osiedlowa, w CRT nawet dobry odbiór) i jestem delikatnie rzecz biorąc zawiedziony (a może nie przyzwyczajony). W pierwszych dniach zapodałem "leona zawodowca" na dvd (yamaha S-540 po komponencie chyba dobrej jakości). Byłem w szoku (in minus). Ale usiadłem, pomyślałem i wszedłem w menue dvd - obraz ustawiony na 4:3, po zmianie na 16:9 znaczna poprawa. Jednak nie zwaliło mnie z nóg. Mówię sobie, eryk trzeba się pocieszyć i zapodałem dziciakom jakąś cyfrową kreskówkę - nie pocieszyłem się.
Zapodałem następnie sobie "star wars-episod II" i znów bez szału.
Więc co jest. Odległość od tv: 5-6 m. Kable chyba dobre, dvd też. I tak sobie myślę - może aspect na auto wszystko psuje.
W związku z powyższym mam pytanie:
1. Co jest grane?
2. Co zrobić (może tv przez balkon, a żonie powiedzieć, że się włamali i debile nie poradzili sobie z wysokością - I piętro)?
3. A może zakupić dvd ze skalerem na 1080 p?
4. Ewentualnia AGD, tam sznurek, następnie drzewo i się zważyć?
Błagam pomocy
 

erykz

New member
co jest z czasem

wysłałem odpowiedź na ten post przed chwilą, a zauważyłem, że zarejestrowany jest o 21 z kawałkiem.
Czy coś źle zrobiłe w ustawieniach, a może moderatorzy nie w tą stronę przesuneli wskazówki zegara.:grin:
 

erykz

New member
Masta_J napisał:
Na taką odległość od TV to i 50" jest mało.

Może nie widzisz nic na ekranie? ;-)

Pozdrawiam,
czasami przechodzę obok niego w odległości różnej, rzucam okiem, również zatrzymuje się, przyglądam i niestety im bliżej tym gorzej :D :twisted: . I to nie jest żart prima aprilisowy, jak tu kolego by sugerował (nigdy w urodziny mi nie do żartów).
 

sanchopan

Banned
Erykz: To podaj adres - będziemy łapać.:grin:
Może oczekiwania masz zbyt...hmmm... wysokie?:hmm:
Zachwytu nigdy nie będzie na SD: zapodaj jakiś sygnał HD (choćby ten "prawie"HD z Cyfry+) - zaraz Ci się humor poprawi.:eek:k:
Natomiast IMO zmieniać DVD na takie z HDMI nie ma sensu: to już lepiej na LEPSZE DVD (lepszy component), ale fajerwerków też się nie spodziewaj...
 

ravpelc

New member
przekora nie boli

erykz napisał:
czasami przechodzę obok niego w odległości różnej, rzucam okiem, również zatrzymuje się, przyglądam i niestety im bliżej tym gorzej

A to odwrotnie jak u mnie... ja im bliżej siądę to bardziej się uśmiecham do niego... mojego PVcia kochanego... :cool: oglądałem dziś LM na N-ce z 1,5 metra i jeszcze okulary pożyczyłem żeby lepiej się przyglądać :mrgreen:
 

erykz

New member
sanchopan napisał:
Erykz: To podaj adres - będziemy łapać.:grin:
Może oczekiwania masz zbyt...hmmm... wysokie?:hmm:
Zachwytu nigdy nie będzie na SD: zapodaj jakiś sygnał HD (choćby ten "prawie"HD z Cyfry+) - zaraz Ci się humor poprawi.:eek:k:
Natomiast IMO zmieniać DVD na takie z HDMI nie ma sensu: to już lepiej na LEPSZE DVD (lepszy component), ale fajerwerków też się nie spodziewaj...
Lepszy komponent? Wątpię, ale poczekam do odbioru naprawionego dvd, a później pomyślę. Może rzeczywiście trafiłem na jakieś badziewie (ale jest to renomowana firma - component - długość 2 m, cena też nie dla bezrobotnych). Jak nic nie wymyślę to kupię okulary z minusami i wszystko będę tłumaczył probelmami wzrokowymi.:rolleyes:
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Ustaw w telewizorze zwykłe 16:9. Sprawdź ustawienia wyjścia komponentowego w DVD. Sprawdź również na Euro. Skalowanie do 1080 nie miałoby sensu, gdyż dokonywałbyś podwójnego skalowania. najpierw w górę, a później w dół.

Jeszcze jedno. Jak gra telewizja?

Wracając do generacji panelu i parametrów. Parametry typu kontrast to nie tylko cecha panelu ale również elektroniki. Dlatego nie osądzałbym generacji panelu tylko po parametrach. Moim zdaniem nie ma sensu utrzymywanie produkcji dwóch rodzajów paneli.

EDIT:
Na polskiej stronie Panasonika piszą w obu przypadkach o nowym panelu progresywnym HD. Nie mam wprawdzie wielkiego zaufania do rzetelności danych na Panasonic.pl, ale dokonałem porównania. Oto różnice:

PV80: Telegazeta 1000P Poziom 2.5, FASTEXT/LIST/TOP
PV8: Telegazeta 500P Poziom 2.5, FASTEXT/LIST/TOP

PV80: Kontrast 15000:1
PV8: Kontrast 10000:1

PV80: Liczba odcieni gradacji koloru 4096 odcieni gradacji
PV8: Liczba odcieni gradacji koloru 3072 odcieni gradacji

PV80: Automatyczna regulacja kontrastu (C.A.T.S.)
PV8: brak


PV80: Redukcja szumów obrazu wideo
PV8: brak

PV80: Tło dźwiękowe (cokolwiek to oznacza)
PV8: brak

PV80: Gniazdo kart SD/SDHC
PV8: brak

PV80: Wejście HDMI (3 z tyłu)
PV8: Wejście HDMI (2 z tyłu)

PV80: Wejścia PC Mini D-sub 15-pin x 1 (z tyłu)
PV8: brak

Drobne różnice w wymiarach i wadze.

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

sosna

New member
Odnośnie różnic między panelami G10 i G11 w kontraście, jeśli to zależy od elektroniki, to faktycznie możliwe że to nie wskazuje na G10 w modelu PV8.
W takim razie podobne parametry PV70 i PV8 to zbieg okoliczności...
 

orinoko11

New member
Witam.
Ja również po kilku dniach użytkowania 42PV80 muszę stwierdzić, że jestem rozczarowany jakością obrazu. Czytająć te wszystkie ochy i achy w tym wątku i jednocześnie spoglądając na ekran mojego nowego nabytku, mam wrażenie, że chyba mam jakiś inny tv niż większość piszących w tym wątku. Do tv mam podłączonego Fergusona z C+ (scart) i starego xboxa, który słuzy głównie do oglądania filmów (component). Oglądam z ok. 3 m. Największe zastrzeżenia mam do jasności ekranu. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że plazmy generalnie nadają się do raczej słabo oświetlonych pomieszczeń ale to co obserwuję u siebie zastanawia mnie czy z moim egzemplarzem jest coś nie tak czy to norma? Oglądanie większości kanałów w dzień to nieporozumienie - obraz jest przyciemniony nawet przy zasłoniętych oknach. Również wieczorem wygląda to słabiutko na większości kanałów. Właściwie tylko całkowite wygaszenie światła w pokoju wieczorem powoduje, że obraz jest wystarczająco jasny i wyraźny. Mam ustawiony tryb normalny z kontrastem ok. 70%, ale zwiększenie kontrastu na max niewiele pomaga a w trybie dynamicznym obraz jest bardzo nienaturalny.
Proszę o opinie jak to wygląda na Waszych tv, jaki tryb obrazu macie włączony i jakie ustawienia?
Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

adambuss

New member
Błyszcząca obwódka

Witam.

Czy użytkownicy serii PV80 mogliby się wypowiedzieć na temat czarnej błyszczącej obwódki wokół przedniego panela? Czy nie jest to irytujące i czy nie odbija się tam światło słoneczne, ewentualnie lamki nocne, itp?
W zasadzie już jestem zdecydowany na ten model, tylko ta błyszcząca obwódka mnie niepokoi. Inna sprawa, że teraz jest taki trend, że matovego tv nie uświadczysz.

pozdrawiam, Adam
 

endrjub

New member
Proszę o opinie jak to wygląda na Waszych tv, jaki tryb obrazu macie włączony i jakie ustawienia?
Pozdrawiam
No więc ja posiadam 42PV80 i parametry kontrastu, ostrości, koloru mam ustawione na ok. 50% i dla mnie jest wystarczająco. Po ustawieniu na 70-80% jest już dla mnie zdecydowanie za dużo. Tak więc jeśli w Twoim TV zmiana kontrastu, ostrości niewiele daje i obraz jest ciemny to zdecydowanie odesłałbym go do reklamacji. Ale zanim to zrobisz to radzę wybrać się gdzieś do sklepu i sprawdzić na jakimś egzemplarzu na ekspozycji, czy jest podobnie jak u Ciebie. Bo może się okazać, że to są tylko twoje subiektywne odczucia.
 

Ryszards68

New member
Kontrast, jasność w PV80

Witaj, z tego co napisałeś wynika że prawdopodobnie Twój TV jest niesprawny. Spróbuj jeszcze wyłączyć automatyczną regulację kontrastu (C.A.T.S.) – moim zdaniem można sobie to odpuścić, bo działanie tego „wynalazku” jest co najmniej dyskusyjne. Być może zależy to od specyfiki pomieszczenia – u mnie nie zdaje to egzaminu (wyłączyłem). W swoim PV80 kontrast mam ustawiony na 70%, jaskrawość na 50% + tryb normalny i oglądam w bardzo nasłonecznionym pokoju bez problemów, ba – wydaje mi się, że kontrast jest lepszy niż we wcześniej używanym CRTku. Nie zauważyłem też jakichś nienaturalności przy ustawieniu na „dynamiczny” – to może kwestia gustu, zwyczajnie wtedy obraz dla mnie jest zbyt jasny! Utarty slogan, że plazma nie nadaje się do jasnych pomieszczeń można między bajki włożyć (mam przechodnie mieszkanie, więc TV stoi na tle okna a z frontu pada na niego światło z okna w przeciwległym pokoju i obraz bdb). Jasność i kontrast ekranu jest zbliżona do tego co mają do zaoferowania TV LCD. Powodzenia.
 

kram

New member
tuner ferguson

Mam pytanie do użytkowników PV80 posiadających tunery ferguson. Czy podłączenie przez component daje znaczną poprawę w stosunku do euro, czy po componencie funkcjonuje Wam telegazeta?
Pozdrawiam!
 

Ryszards68

New member
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

Mam Fergusona 7600UCI, obraz po komponencie zdecydowanie lepszy (gładki bez ziarna). Niestety brak telegazety z poziomu telewizora, ale przez komponent tak już jest niezależnie od sprzętu – trzeba korzystać z teletextu Fergusona :-(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ravpelc

New member
subiektywna opinia

adambuss napisał:
(...)na temat czarnej błyszczącej obwódki wokół przedniego panela? Czy nie jest to irytujące i czy nie odbija się tam światło słoneczne(...)

no to jest typu "piano black" więc oczywiście odbija światło, można się ładnie przejrzeć jak w lusterku, ale... mi to zupełnie nie przeszkadza. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań. Jeszcze bardzo "łapie" kurz, zwłaszcza podstawka, ale... też mi to nie przeszkadza :twisted:
 
Do góry