Panasonic seria PV80 i PV8

WuMike

New member
Bez reklam
Mam prosbe do moderatora: czy mozna by wydzielic generalny watek w glownym podforum o wieszakach do wszelkich plazm, a nie pozwalac ludziom pakowac dziesiatki postow w co drugi watek na forum? Za kazdym razem trzeba sie przekopac przez gaszcz informacji o metalowych uchwytach. Please! Mysle, ze to rowniez ulatwi innym zycie...
 

jacky50

New member
oczekiwanie

Kochani - właśnie czekam na tego POTWORA 42PV80 - ma być u mnie w domciu we wtorek - nie mogę już spać , tak mnie "podgrzaliście"

pozdrawiam wszystkich PANASOWICZÓW
 

distri

New member
Podłączenie tunera golden interstar xspeed 870 do pv-80 przez component

Po podłączeniu tunera golden interstar xspeed 870 przez component do plasmy pv-80 pokazuje ona sygnał 576i.Czy nie powinen być conajmniej sygnał 576p.W czym może być przyczyna.Proszę też o pewne wskazówki co do docierania tej plasmy,jakie ustawić parametry obrazy i jego sposób wypełnienia ekranu. jaki jest mniej więcej okres docierania tej plasmy.Po pierwszych godzinach użytkowania mogę stwierdzić że obraz mnie trochę przytłoczył wielkością (po moim 25" thompsonie) ale się powoli przyzwyczajam. Sygnał z cyfry+, jakość zależna od sygnału.Proszę o wskazówki,gdyż jestem prawdopodobnie dużo starszym człowiekiem od większości osób z tego forum.A tak na marginesie pv 80 w sklepie nie dla idiotów około 4700 pln więc kupujcie w sklepach internetowych tak jak ja tylko uważajcie przy zakupie,mnie plasmę uruchomiono i zaskoczyłem obsługę wejściem w menu serwisowe i sprawdzenie godzin pracy ale było ok.jak to zrobić-podziękowania dla ludzi z tego forum od wiernego starszego waszego fana
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
kuzior napisał:
(...)
Co do uchwytu to rozstaw jest naprawdę sporo większy niż w LCD i chyba pozostaje zakup tego oryginalnego uchwytu.
(...)

Wydaje mi się, że nie czytasz uważnie postów na temat uchwytów na tym forum.

Jaki to jest ten niby sporo większy rozstaw otworów? 66x32?

Pozdrawiam,
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Wyjście z tunera satelitarnego w formacie 576i jest jak najbardziej typowe. Wbrew pozorom nie zawsze sygnał progresywny wygląda lepiej. Po drugie kanały telewizyjne w systemie PAL są przesyłane z przeplotem, więc i tak przeplot musi być usunięty. Czy zrobi to tuner, czy telewizor, nie ma z reguły większego znaczenia.

ArtS :)
 

marlowe

Member
od tygodnia mam 42pv80, troche go potestowalem :) a teraz przyszla pora podlaczenia go pod PC, najpierw chcialem przetestowac polaczenie D-sub ---D-sub, niestety co prawda po podlaczeniu obraz jest ale tylko do chwili kiedy pokazuje sie logo systemu (XP) pozniej obraz znika, zmienialem rozdzielczosci i odswiezanie (do 60Hz najmniej bo nizej sie nie da w sterownikach-mam GF 6800GS) i caly czas to samo czyli obraz jest tylko do momentu pokazania sie loga systemu :/ moze ktos juz testowal ten rodzaj polaczenia i moglby pomoc?
z gory dziekuje za pomoc
 

MrWho

New member
A takie pytanie na boczku ;) Ktoś wie czym ten tv ścierać;) żeby tej błyszczacej obwódki i podstawki nie porysować? Bo ta ściereczka z zestawu ;) To jakiś "wynalazke" ;)
 

Proxa

New member
no mi dobrze sie spisuje sciereczka do okularow nie elektryzuje sie tak dziwnie jak to cos w zestawie i chyba nie rysuje ... mam tez recznik do auta http://www.meguiars.pl/shop/product_info.php?cPath=29_48&products_id=122 tani nie jest bo 30 zeta trzeba dac ale jest z mikrofibry wiec ladnie wszystko zbiera i nie rysuje ta fima wogole ma wysokiej klasy akcesoria samochodowe wiec taki recznik do kurzy to az nad to :) i jest pewnosc ze nie porysuje podstawy a i nie elektryzuje sie wiec ladnie mikro wlukna zbieraja syfek nic nie zostaje :)
 

aneks

New member
Jak podłaczyć DVD

Witam!
Mam zamiar kupić 37PV80 i zastanawiam się czy DVD lepiej podłaczyć przez SCART lub component i wykorzystać jak rozumiem wbudowane w telewizor mechanizmy poprawy i przeskalowania obrazu. Czy lepiej kupić DVD z HDMI i przez nie podłaczyć odtwarzacz wykorzystując mechanizm przeskalowania z DVD. Dodam że w grę wchodzą tanie DVDiki (mam Mantę zamierzam ewentualnie kupić Fergusona 880). Aha DVD będzie też odtwarząć dużo DIVXów. Jakies wskazówki?
 

sanchopan

Banned
Component przewyższa wyraźnie scarta, nawet RGB! Ale nic nie "przeskalowuje" - to "gadżet" HDMI.
I ten "gadżet" zwykle jest tylko gadżetem: DOBRY, powtarzam DOBRY component da dużo lepszą, ładniejszy i wyrazistszy obraz niż HDMI.
HDMI to bajka, ale dopiero w tym do czego został stworzony: sygnały HD (satHD, BlueRay itd).
Przetestowane przeze mnie "na żywo" na kilku sprzętach DVD.
 

aneks

New member
sanchopan napisał:
DOBRY, powtarzam DOBRY component da dużo lepszą, ładniejszy i wyrazistszy obraz niż HDMI.
Dzięki za info. Czy mógłbyś sprecyzować czy DOBRY to znaczy jakieś wypasione DVD czy raczej jakiś markowy kabel?
 

sanchopan

Banned
Testowałem m.in. kilka modeli Denona i Onkyo i coś tam jeszcze (już nie pamiętam): HDMI było lepsze tylko w przypadku, gdy... komponent wysyłał sygnał kaszanowato (chyba celowo?), a i tak najlepszy obejrzany komponent był o niebo lepszy od najlepszego HDMI.
Chodzi o to, że DVD to jednak jakiś tam sygnał bardziej "analogowy" niż cyfrowy w porównaniu do HDMI, a wszelkie "upskalowanie" to brednie, za przeproszeniem: spróbuj "upskalować" zdjęcie z aparatu 2mpix do 5 mpix - poza zwiększeniem rozmiaru jakość nie ulegnie zmianie "wzwyż" do poziomu 5 mpix, prawda?
Tak samo jest z DVD: na componencie obraz był naturalniejszy a na HDMI taki... "plastikowy": sztuczny, nienaturalny... itd. To tak jak z muzyką z CD: najładniej brzmi przez zwykłe (dobry kabel! - to samo w przypadku komponenta) chinche! Przez wyjścia cyfrowy brzmi "ostro", nienaturalnie.
Ostatecznie zostałem przy Onkyo przez komponent (taki za parę stówek) i tak zostanie. HDMI używam do satHD i... jak już będę miał, to do BlueRaya.:grin:
W kwestii DVD hdmi nie ma się co podniecać.
 

sebekz

New member
Czy TH-42PV80 wydaje sam z siebie jakieś dźwięki, czy jest telewizorem "bezszelestym"? Chodzi mi o wszelkiego rodzaju irytatory :???: w stylu wiatraczki, buczące trafo, piszczące cewki itp.
 

bobik007

New member
Bez reklam
miałem okazję "posłuchać" pv80 w sklepie i mile mnie zaskoczył, nie było go wogóle słychać, o ile w pv70 zdarzało się że lekko cykał, szumiał czy wydawał z siebie inne dźwieki, o tyle pv80 wydaje się bezgłośny, ale najlepiej w temacie wypowiedzą się użytkownicy
 

ravpelc

New member
przepracowane godziny i ilość włączeń w menu serwisowym

:mrgreen:
raf44 napisał:
jak sprawdzić w PV80 ile godzin przepracował?

ja mam model 42" ale przypuszczam, że np w 37" wchodzi się do menu serwisowego tak samo - było już podawane kilka razy na forum, ale napiszę prosto jak barszcz:
1) włączasz tv
2) wciskasz na panelu pod ekranem "-" głośność i trzymasz cały czas wciśnięty (aż pojawi się menu po spełnieniu pozostałych punktów)
3) naciskasz 3 razy "0" na pilocie
4) wciskasz "F" na panelu pod ekranem i trzymasz wciśnięty (tak jak i "-" głośność)
5) po chwili pojawia się menu serwisowe - poruszasz się w nim przyciskami "1" i "2" (lewo prawo po menu głównym) "3" i "4" (podmenu)

ilość godzin i ilość włączeń masz w menu głównym - po prawej napis TIME :mrgreen: a poniżej ilość włączeń

Pozdrawiam
 

ja:)

New member
Witam

Na wstępie chciałem się z wszystkimi serdecznie przywitać.
Wprawdzie to mój pierwszy post ale od kilku miesiecy czytałem forum i poszerzałem swoją wiedzę dzięki waszym opiniom.
I wreszcie zdecydowałem się na kupno plazmy Panasa 42PV80 u kiki'ego, już zamówione, mam nadzieję, że jak w przypadku wszystkich jego klientów będę zadowolony:)
jednak mam jeszcze pytanie do szacownego grona, otóż o ile podłącz pionka 1530 nie będzie sprawiał mi problemu, z racji że tylko EURO wchodzi w grę, to sposób podłączenia planowanego Ferguson'a D-880 HX już nie jest tak łatwą kwestią. Owszem ma HDMI, ale wyczytałem na forum (wybaczcie że nie wiem w czyim poście), że lepszy efekt osiągnę podłączając przez komponent, proszę o opinię w tej sprawie i polecenie konkretego modelu kabla, pozdrawiam
 

sanchopan

Banned
ArtS007 napisał:
DVD jest bardziej analogowe? No cóż...

Nawet jeśli DVD nie przeskaluje sygnału, zrobi to telewizor.

ArtS :)

Napisałem w cudzysłowie "analogowe", bo oczywiście, że jest stricte cyfrowe - ale bardziej cyfrowe jest HDMI: ono zostało stworzone do sygnałów HD.
A w nie-HD lepszy efekt daje komponent ;)
 

oktogen

New member
Th42pv80

Witam Szanownych Forumowiczów
zwracam się do Was po raz pierwszy z konkretnym pytaniem:
Ostatnio w dużym i krytykowanym powszechnie sklepie porównywałem sobie naocznie dwie plazmy-Panasonica TH42PV80 (na który jestem napalony) i Samsunga PS42Q96HD (były tez inne,ale o tym później). Na wszystkich sprzętach wyświetlany był filmik testowy-ładna panienka na rowerku oraz przejazd kamerą po wieżowcach z dużą ilością szczególików-w poziomie i pionie. I teraz właściwe pytanie-na wszystkich prezentowanych plazmach obraz wieżowców wyraźnie zamazywał się (nazwałbym to "klatkowaniem"),tylko wspomniany Samsung prezentował płynność i harmonię. Czy oznacza to że ma lepszą "elektronikę", czy np.istnieje mozliwość że jest specjalnie "ustawiony"?
 
Do góry