Panasonic seria PV80 i PV8

ArtS007

New member
Bez reklam
Plazmy nie są podatne na bliskość głośników. To była domena telewizorów kineskopowych. Poza tym, centralne są przeważnie ekranowane magnetycznie.

Mój subwoofer (Dali Concept) stoi w odległości ok. 20 cm w poziomie i 40 cm w pionie od poczciwego CRT i nie wpływa to na obraz. Centralny zaś stoi na telewizorze i to telewizor trochę go zakłóca, a nie on telewizor. Przy czym podejrzewam, że to wina przewodu, który nie jest ekranowany. Musiałbym sprawdzić. Ale chyba nie będzie mi się chciało, gdyż chcę jeszcze w tym roku rozpłaszczyć i powiększyć pole widzenia. :)

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

Eskulap

New member
Jeśli telewizor kosztuje 4000zł to chyba ma lapszej jakości skaler niż DVD za 400zł. Po drugie, gdy DVD przeskaluje obraz na 1080,a telewizor ma rozdzielczość 720 linii to on powtórnie przeskalowuje obraz i z pewnością powoduje to pogorszenie jakości wyświetlanego obrazu.
 

Bl1nk

New member
marlowe w którym sklepie w Łodzi jest ten telewizor w tej cenie?

Kiki mam do Ciebie zasadnicze pytanie czy Panasonic TH-42PV8 wyswietla lepszy obraz w cyfrowym SD od starszego modelu TH-42PV7 P? Jesli bedziesz juz po testach to daj jakas wzmianke o tym i wyjasnienie w 1-2 zdaniach dlaczego oraz czym rozni sie matryca TH-42PV8 od TH-42PV80 i czy sa jakies istotne roznice w obrazie miedzy nimi
 
Ostatnia edycja:

xxxxxx

New member
Refleksja po przeczytaniu dyskusji.

Te wszystkie bajery będą na pewno w następnej generacji.W końcu czymś
muszą się odróżniać(a nie tylko ceną i obudową).Aż nadejdzie SED.I wszystko
to zmiecie, plazmy będziemy wspominać jak gramofony na tubę.
 

zaz

Member
Sed?

Ja już straciłem nadzieję, że SED powstanie, dlatego liczę na dalszy rozwój plazmy. Szkoda że Pionner zaprzestanie produkcji własnych paneli bo to na pewno negatywnie wpłynie na rozwój plazm.
 

hrbdd

New member
a może

A ne jesteście panowie ciekawi co bedzie miał hipotetyczny pv800/px800 - przez pewną analogie do pv700 ? moze warto poczekac dłużej ?
 

Filipek2821

New member
Mam takie pytanie dotyczące TV, ale pośrednio.

Mam zamiar kupic sobie DVD Ferguson D-880 HX i chce podłączyć je z TV kablem HDMI. Możecie polecic jakiś kabel, w rozsądnej cenie??? (Pytanie do tych, co juz maja to za sobą)

Ja znalazłem cos takiego: http://www.techlink.pl/index.php?theme=cennik&task=print_product&product_id=216

Tylko nie piszcie, żebym poszukał na forum, bo pełno jest tego. Czytałem i tutaj i gdzie indziej i zdania są podzielone. Jedni piszą, ze to nie ma sensu kupowac jakiegos drogiego kabla, a inni przeciwnie.
 

Deimos

Banned
Tech+Link to dobry wybór, w tej cenie nic lepszego nie kupisz.
Też mam ten model i używam go przy odtwarzaczu Sharpa za niecałe 200pln. Sprawuje się bez zarzutu.:)
 

pink25

New member
Uchwyt pod 42PV80 własnego wykonania (cześciowo i tym lepiej) i pomysłu

Powtarzam wczesniejszy opis + dodaję załacznik w postaci 4 zdjęć dokumentujących pomysł.
O to jest cała historia :). Uzyłem uchwytu własnego pomysłu !. Koszt 24 zł ! :). Udźwig jakieś 200-300 kg :). Wyglada profesjonalnie, jest na przegubie, można dowolnie odginać góra-dół telewizor celem manipulowania przy kablach.
1) Jechac do OBI (lub podobnego)
2) Odszukać dział z okuciami, zawiasami a tam zawias drzwiowy !. W obi taki za 12 zł :). Wygląda zawias tak: Blacha ok 3mm, z jednej strony blacha z otworami tak 10 cm na 8cm , dalej zawias a druga strona za zawiasem to płaskownik o szerokości około 5 cm i długości około 40 cm.
3) Kupić to i jeszcze 4 kołki do muru porządne (kupiłem takie 4 ze śrubami ok. 8 cm długości srednicy 10 mm z wkretami na klucz 13 za 12 zł). Te kołki i wkrety to aby do sciany przykrecić. Kupic też 4 śruby fi8 długości 5 cm. Tymi srubami przykrecami okucie do TV. Podkładki tez kupujemy, nie kradniemy :). Za 10 sztuk jakieś 50 groszy.
4) Płaskownik ten 40 cm zginamy o na kąt 90 stopni w odległosci od zawiasu na tyle ile chcemy aby TV był oddalony od sciany. Ja zrobiłem 7 cm, ale moze byc i 2 cm...
5) Okucie jest ładne, nierdzewka stal, kolor jasny. Ja pomalowalem sprayem czarnym. Schło jakieś 5 minut i wyszło mega profesjonalnie, zadnych zacieków, kolor czarny jedwabisty.
6) Nawiercamy otwory montazowe w okuciu. Niektóre tylko rozwiercamy w okuciu. Odległosci wynikają z otworów w TV. No dobra 32 cm :).
7) Przykrecamy okucia do TV lub do ściany. Jedno z dówch :).
8 ) Wołamy sąsiada, syna lub sasiadkę aby pomogła nam dzwignąć TV do sciany i zawiesic/przykrecić do drugiej części z punktu 7.
9) Siadamy na kanapie i podziwiamy efekt :)
10) wstajemy i idziemy do TV bo przecież nie podłaczyliśmy kabli ! :)
11) Chwytamy od dołu za TV i odginamy daleko daleko (bo mamy zawias na górze to mozemy). Mozemy wstawić rozpórke miedzy TV a ściane i nie musimy juz dzwigać (taka rozpórka tylko na czas manipulacji) :wink:.
13) Wpinamy kabelki. Powoli TV opusczamy. Uwaga !, bo jednak masa jest to pomału to robimy !. Sasiadce nie dajemy tego robić !. Ona dalej siedzi na kanapie !
14) Siadamy na kanapie i dziekujemy sasiadce :)

Ten wieszak co zrobiłem jest naprawde super :). Mam juz pierwsze zamówienia :). Ale ja leniwy i biurowy jestem to produkcji raczej nie uruchomię :). Jak bedzie zainteresowanie to moze fotki porobię efektu. Szkoda ze nie robiłem podczas montażu...
 

Attachments

  • DSC_9869.JPG
    DSC_9869.JPG
    39,9 KB · Wyś: 1431
  • DSC_9870.JPG
    DSC_9870.JPG
    71,9 KB · Wyś: 1349
  • DSC_9871.JPG
    DSC_9871.JPG
    49,3 KB · Wyś: 1329
  • DSC_9880.JPG
    DSC_9880.JPG
    78,9 KB · Wyś: 1344

Patrycjusz

New member
dzięki za zdjęcia, teraz już wszystko jasne :), fajne i tanio :)
Napisz proszę jeszcze, ponieważ zaczynam myśleć już poważniej o kupnie pv80, czy 80 ma matową szybę czy normalną, czy widoczne są jakieś tam refleksy itp. Jak oceniasz zakup 80? (tak na spokojnie, na trzeźwo)?

pozdrawiam
 

pink25

New member
hmmm... szyba, nie widze teraz bo jestem w pracy, ale taka chyba posrednia bardziej w kierunku błyszcącej, ale zadnych refleksów u mnie nie ma ale to zadnych !. Okno akurat mi sie nie odbija bo nie ma jak ale takie zarówki juz by mogły a tych mam sporo a nic nie widac... także jest git.
Tak na trzezwo to ten telewizor bardzo mi się podoba. Programy u mnie lepiej odbieraja jak na crt JVC. Lepiej tłumi zakłócenia ta plazma niz mój crt. Jast naprawde fajny !. Ciesze się, że go kupiłem. Zadnych błedów nie widzę.
 

zszostak

New member
odnosnie proporcji to dzis wlasnie porownywalem w MM Katowice 37pv80 do ciut mniejszej toshiby 32r3500 i toshiba duzo ladnie radzi sobie z obrazem 4:3 rozciagnietym do 16:9.

no ale nie mozna miec wszystkiego.
 

Tomek_Waz

New member
frytash napisał:
Może trochę dziwna prośba, ale czy któryś z użytkowników PV80 może się wypowiedzieć, jak wygląda obraz na takiej plaźmie ze zwykłego odtwarzacza kaset video. Mam sporą kolekcję prywatnych kaset i interesuje mnie czy obraz na tej plaźmie lub nawet innej będzie znośny czy do bani? A moze ktoś z właścicieli tego Panasonica już przeprowadzał taki test? Bardzo proszę o kilka słów na ten temat.

Tak jak pisałem wcześniej odkurzyłem stary odtwarzacz, nawet znalazłem nową kasete jeszcze w folii program Discovery o rekinach i o dziwo obraz całkiem dobry jak bym jeszcze wyczyścił głowice to przypuszczam że obraz byłby jeszcze lepszy. Może inni forumowicze się wypowiedzą ale moim skromnym zdaniem się nie zawiedziesz.
 
Do góry