Panasonic seria PV80 i PV8

ArtS007

New member
Bez reklam
Dokładnie tak. Szare pasy wyrównują świecenie w części nieaktywnej (pasy) w stosunku do części aktywnej (właściwy obraz).

ArtS :)
 

neron11

New member
witam.kupiłem w sieci 42PV80 i gra piknie tylko ma jedną wade odstająca dolna listwa od matrycy mam zdjęcie tego w załonczniku.może ktoś spotkał się z czym takim?A może te modele tak mają ?proszę o podpowiedzi co z tym zrobić :(
 

Attachments

  • DSC00117d.jpg
    DSC00117d.jpg
    33,7 KB · Wyś: 530
Ostatnia edycja:

pink25

New member
to WADA z tym odstawaniem !
jakas tragedia.
u mnie takiego czegoś nie ma !
koszmarnie to u Cibie wygląda.
to ma byc idealne bez zadnej nawet falki !
 

piqs

New member
Opinia laika:
Wygląda to jak, nie przymierzając, kiepsko wyklepane auto po wypadku... :???:

A serio to tak jaby jakiś element pod tą listwą grzałs się za mocno i od temperatury się odkształciła. Jeśli z taką wadą dostałeś prosto ze sklepu to radziłbym wymienić, natomiast jesli odkształcenie powstało w trakcie użytkowania to sprawdź czy się nie grzeje i reklamuj...

No chyba, że ten model tak ma, ale osobiście w żadnym sklepie czegoś takiego nie widziałem...

Pozdrawiam,
Piqs

(no to się z Pinkiem wstrzeliłem równolegle :) )
 

pink25

New member
ja tez nie mam pojecia co ma docieranie (ustabilizowanie sie jakichś tam technologicznych/fizycznych procesów) do kalibracji parametrów w sprzecie. Wydaje mi sie nawet, ze taką kalibrację to powinno sie chyba robić juz po "dotarciu"...
Jak tak nie jest to prosze wytłumaczenie pojeć...
 

Paweł Dziuba

New member
bobik007 napisał:
podłączał ktoś z was do pv80 jakąś konsolę??ps3 albo xboxa 360??jeśli tak to jak to wygląda?

Bobiku007 ( i pozostali Forumowicze ) !
Przez jakieś 15-30 minut oglądałem ( i grałem ) na tej plazmie na X360 z grą Gears of War i zwróciłem uwagę na plecy ( ciągle widoczne ) , a właściwie na zbroję i " powiem " że szczegółowość , a przede wszystkim zróżnicowanie kolorów i odcieni ( także , w minimalnym stopniu - czerń i nasycenie kolorów ) były jednak słabsze niż w moim ( w domu ) Philipsie 32 PW9551 ( 720p na obu TV )
A tak się nastawiłem ( żeby nie powiedzieć więcej ) na tą plazmę .
Nie zrozum(cie) mnie źle - ta plazma w tych kategoriach które powyżej opisałem jest tylko o ok. 1 klasę słabsza od ww. CRTka , a w pozostałych aspektach ją przewyższa : idealna geometria , ciut lepsza ostrość , brak widocznych ( negatywnych ) skutków skalowania obrazu w dół - chociaż gdy włączyłem pauzę to ( tylko ) litery jakby rzucały cień , ale to one chyba tak są ( po części ) zrobione ( taka czcionka ) , bo w trakcie gry czcionka ( gdy się pojawiała ) nie rzucała cienia , czy czegoś podobnego .
Zalecam samodzielne przetestowanie tej plazmy ( szczególnie w tych aspektach obrazu które mnie nie usatysfakcjonowały ) z konsolą/ami , czy czymś innym dającym obraz HD .
Oczywiście - pełny ( - wiarygodny ) i satysfakcjonujący ( mnie ) test musiałbym przeprowadzić w domu .
 
Ostatnia edycja:

kram

New member
to jak z tym docieraniem

To co, docieramy? Na jakich ustawieniach i jak długo? Właśnie zamówiełem, więc się dopytuję.. Pozdrawiam!
 

CreativePL

New member
Patrycjusz napisał:
ojojoj:roll: drogo :)
pod twoim linkiem jest już cena 3468 zł

fajnie
heh, 3468+35(przesylka)+8(za pobraniem)= 3511:twisted:

kram napisał:
To co, docieramy? Na jakich ustawieniach i jak długo? Właśnie zamówiełem, więc się dopytuję.. Pozdrawiam!

Ze 300godzin spokojnie starczy, ustawienia: jasnosc i kontrast nie przekraczały 50% max wartosci
 

kacy21

Member
Panasonic TH-42 PX 80 E (Viera Plasma-TV, HD-Ready, DVB-T):

40565edb3df476af177435d484089965.gif

technische Daten :
- Plasma-TV zum schärfsten redcoon-Preis!
- 106 cm Bildschirmdiagonale
- HD-ready
- Plasmatechnologie
- Auflösung: 1.024 x 768 Pixel
- 16:9 Format
- Reaktionsgeschwindigkeit: 0,001 ms
- V-Real 3
- 100Hz Double
- Scan
- C.A.T.S. automatische Kontrastregelung
- Real Black Drive System
- Kontrastverhältnis: 15.000 : 1, > 500.000:1 (dynamisch)
- Kontrast Management System
- Graustufen: max. 4.096
- 24p Playback
- 68,7 Milliarden Farben
- 3 D Colour Management
- Digital Optimizer
- Progressive Scan
- Sub Pixel Controller
- Video-Rauschunterdrückung
- Bewegungsbedingte
- Rauschunterdrückung
- 3D digitaler Kammfilter
- Bild-Modi: Dynamik, Normal, Kino, Eco, Sound
- V-Audio Sound
- Surround Sound (Ambience)
- Ausgangsleistung: 20 Watt
- NICAM und Stereo Analog
- Music-/Sprachmodus
- Lautstärkekorrektur für TV-Positionen
- Viera-Link HDAVI 3
- Q-Link
- SD-Einzelbildwiedergabe (JPEG)
- SD-Diashow
- Bild-und-Text-Funktion (PAT)
- Videotext Level 2.5
- 1.000 Speicherseiten
- Profile für DVB-T 4
- Signalstärkeanzeige für DVB-T
- Hotel Modus
- Premium Bildschirm-Menü mit 25 OSD-Sprachen
- Standbild
Czy ktoś może mi wyjaśnic co znaczy ten zapis wyróżniony czerwoną czcionką?
 

jtd

New member
Bez reklam
A nie lepiej sprawdzic czy wogole pojawiaja sie powidoki w PV80 ?? Ja swoja plazme sprawdzilem i nie pojawiaja sie, wiec po co sie meczyc ?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jak jej poużywasz dłużej niż kilka, kiklkanaście dni, to wówczas takie opinie będą jak najbardziej uprawnomocnione. Rzecz w tym, że mówisz o powidokach krótkotrwałych. Tych długotrwałych jeszcze nie miałeś szansy się dorobić.

Nie traktuj powyższego, jako przytyku, ale ocena telewizora pod kątem długofalowych skutków użytkowania po bardzo krótkim okresie nie ma najmniejszego sensu.

ArtS :)
 

gwizdek

New member
Ukośne pasy na UPC

Witam,

Zakupiłem TH-42PV80, do tego zamówiłem kabel z UPC (nie mogę wieszać anten na elewacji a innych kablówek tu nie ma).
Mam taki problem, że na niektórych kanałach (np. TVP1, TVP2, TVN)
widzę wyraźne pasy ukośne pod kątem +45 -45 stopni od pionu.
Są one widoczne najbardziej na jednolitych fragmentach obrazu np. niebo.
Załączam zdjęcia tego zjawiska.
Czy jest to przypadłość TV czy sygnału UPC?
Nie mam innego TV, żeby podpiąć i sprawdzić na innym odbiorniku.
 

Attachments

  • 1a.jpg
    1a.jpg
    88,2 KB · Wyś: 511
  • 2b.jpg
    2b.jpg
    82,4 KB · Wyś: 444

uQuad

New member
Ze sie tak zapytam.. czytam o tych powidokach ale w sumie nigdzie precyzyjnie nie ma - jak dlugo bym musial trzymac np. ten pasek z tvn24 zeby sie dorobic tego calego wypalenia? Interesuje mnie to ze wzgledu na X3/Ps3. Mam maniere grac w jedna gre az skoncze glownie od 9 do np. 14 czyli sporo czasu. Potem oczywiscie zwykla tv pare godzin wiec to nie tak ze bedzie caly tydzien jeden hud gry wyswietlany.
Mam sie bac czy to trzeba np. po 12h przez pare dni wyswietlac cos wybijajacego sie?
 

ravpelc

New member
hrbdd napisał:
A ne jesteście panowie ciekawi co bedzie miał hipotetyczny pv800/px800 - przez pewną analogie do pv700 ? moze warto poczekac dłużej ?

Nie znalazłem niestety nigdzie informacji, kiedy model 800 będzie dostępny w Polsce, ale raczej go wprowadzą, bo to w sumie już tradycja Panasonica z dodawaniem zer (np. PV7, 70 i 700).

Może ktoś z Was się orientuje na kiedy jest planowane wprowadzenie tej "najlepszej" wersji?
Jak to było w przypadku poprzedniej serii - ile czasu po wyjściu PV70 wprowadzili na rynek PV700?

W moim przypadku życie nie zależy od kupna nowego telewizora. Więc nie muszę się spieszyć z sięganiem do portfela. Obserwuję ten wątek już od dłuższego czasu i jestem przekonany, że jak na moje potrzeby (N, DVD, PC, PS2) to PV80 jest w pełni zadowalający. Tym bardziej, że można go już dostać za niecałe 3500zł... Więc na 100% w tym roku zawita Panasonic do mojego mieszkanka, ale niekoniecznie w marcu. Jeśli model PV800 miałby powłokę antyrefleksyjną i jeszcze lepszy design to z chęcią bym poczekał, tylko pytanie ILE?

Pozdrawiam Wszystkich Forumowiczów :mrgreen:
 

wader11

Member
uQuad raczej sie nie boj

jak bedziesz po 12 godzin to moze ale jak kilka i zmiana na cos innego to male prawdopodobienstwo. Jak zawsze zalecana higiena - ale zeby ciebie pocieszyc takie powidoki zostaja takze na LCD - trafilem na kilku forach :)
 

jtd

New member
Bez reklam
Miala byc nowa jakosc testow ale z tego co widze, to jest to krok w tyl. Jesli tak beda mialy wygladac kolejne testy telewizorow to ja dziekuje za nie.
 
Do góry