Panasonic seria PV80 i PV8

sosna

New member
Kedarz napisał:
co z tym łączem Ethernet jest czy go nie ma ... a było by to ciekawe rozwiązanie do nagrywania na dyski sieciowe.
Fakt, ciekawostka, wydaj mi się że przewinęło się, że ma być w PX (czyli nie u nas) ale na Panasonic.de raczej brak takich informacji...
To łącze ethernetowe miało by słuzyć do przesłania obrazu ??? Czy takie rozwiązania gdzieś są stosowane ???

Hd ready to rozdzieczość 1280x720. A 1024 x 720 to normalna stosowana przez różnych producentów rozdzielczość. Pisałem wcześniej o artykule na stronie av.com.pl dotyczącym tematu rozdzielczości "...Z niezrozumiałych względów producenci telewizorów zdecydowali się na matryce 1366 x 768 (lub 1024 x 768 zamiast na 1280 x 720 (spotykane w projektorach), które nie wymagajàą skalowania sygnału 720p. Tak więc, rozdzielczość 1366 x 768 jest zdecydowanie mniej optymalna ni˝ 1920 x 1080, chociaż w praktyce dużo większe znaczenie odgrywają kwestie omówione wcześniej (odległość oglądania, przekątna ekranu, jakość sygnału źródłowego)...."
 

Kedarz

New member
sosna napisał:
To łącze ethernetowe miało by słuzyć do przesłania obrazu ??? Czy takie rozwiązania gdzieś są stosowane ???

Tak. W odbiornikach satelitarnych opartych na linuxie. Złącze ethernet umożliwia zgrywanie na tawrdy dysk, lub oglądanie na kompie.
 

sosna

New member
Tak prawdę mówiąc dylemat czy wybrać HD Ready czy Full HD a sporo aspektów.
Z jednej strony kupująć Full HD sporo musimy dopłacić, w zamian otrzymujemy panel który ma wysoką rozdzielczość i super jakość.
Dalej idąc jeśli siedzimy przy 42'' tv Full HD dalej niż 2,5 m (a przeważnie tak jest) nie dostrzegamy szczegułów które ten elewizor wyświetla, oczywiście jeśli mamy sygnał Full Hd.
Taki sygnał daje Blu-Ray, konsole do gier, ewentualnie sygnał tv HD, który i tak nie wykorzystuje pełnej rozdzielczości Full Hd bo jest nadawany z przeplotem.
Czytjąc cały artykuł , który wcześniej cytowałem, autorom można przyznać rcję, że Full Hd to po trosze sztuczka marketingowa.

http://www.av.com.pl/index.php?s=3&file=40
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Rozdzielczość matryc HD Ready zależy od wielkości ekranu. Najczęściej jest tak:

37" - 1024 x 720
42" - 1024 x 768
50" - 1366 x 768

Te 768 pikseli, to chyba z komputerów.

Generalnie DH Ready określa przede wszystkim liczbę linii w pionie, więc 720. To, że matryca ma 720 pikseli w pionie nie oznacza jeszcze doskonałego odwzorowania tych linii ze względu na powszechne stosowanie overscanningu. Dla niewtajemniczonych: overscanning oznacza nieduże powiększenie obrazu. Ukrywane są wówczas pewne wady obrazu pojawiające się na jego krawędziach. Większe znaczenie miało to przy sygnałach SD. Ale nadal jest stosowane. Więc nawet mając 720 pikseli w pionie mamy sytuację, że na tych 720 pikselach jest wyświetlane, powiedzmy, 700 linii. W telewizorach Full HD overscanning raczej nie występuje (mówię to w oparciu o znane mi przypadki telewizorów).

ArtS :)
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
To ja uzupełnię bardzo trafną wypowiedź, iż w FullHD także występuje, a pożądaną opcją powinna być możliwość wyłączenia tej funkcji jeśli chcemy współpracować np z PC
 

ulysse

New member
Zgadzam się z przedmówcą, że autor ma rację :)

Tylko moje pytanie jest czy rozdzielczość 1024x768 jest wystarczająca ? Standart HD Ready to 1280x720 a sprawą jasną jest, że lepszy będzie 1920x1080 od 1366 x 768 a co z tymi 1024x768 ? Rozumiem, że chodzi tu o kwestię odległości 4m ( taka będzie u mnie od TV) nie zauważę różnicy ?
Bo nie rozumiem dlaczego nowa seria telewizorów jest wypuszczana z taką matrycą ? Standart został źle ustalony czy może koszty paneli 1024 są niższe?

Jako szary "kowalski" mam już mętlik w głowie:roll: po mimo tego, że od ponad miesiąca przeczytałem prawie wszystkie tematy związane z telewizorami LCD/PDP. Telewizor jak większość normalnych użytkowników zmieniam raz długi czas(obecny CRT służy już ponad 10 lat) i chciałbym kupić telewizor który posłuży mi trochę.

Byłbym wdzięczny jeśli ktoś byłby w stanie wyjaśnić mi tą kwestię rozdzielczości ? Widzę, że tańsze modele KURO które są uznawane za najlepsze plazmy też mają rozdziałkę 1024?


EDIT

Odpowiedz na nurtujące mnie pytanie została dodana sekundę przed dodaniem mojego postu. To się nazywa szybka odpowiedz na 4um :)
 
Ostatnia edycja:

sosna

New member
Kolejne negocjacje cenowe, tym razem z Avansem przy zakupie 5szt przyniosły jedynie 30zł różnicy w porównaiu do poprzedniego sklepu, czyli 3670,00. w sumie przy tendencji zwyżkowej w ostanim dniu nie jest najgorzej, no i na miejscu.

Tak się zastanawiam w kwestii transportu, zamawiania przesyłki kurierem i ryzykiem takiego rozwiązania. Zapewne wiele sklepów zamawia towar z hurtowni także poprzez kuriera, tylko wtedy sklep ponosi jakieś ryzyko związane z trasportem.
Z tego co kojarzę Avans wozi swoje towary wlasnymi ciężarówkami, czyli można by domniemać że towar był bardziej "zadbany" w drodze do sklepu.
 

figmenta

New member
Lista chetnych / wspolne zakupy - Warszawa

Witam,
chcemy zrobic zakupy w tym sklepie:
http://www.electromarket.pl/produkt_panasonic_th_42pv80/index.html
Ewentualnie w innym miejscu, ma moze ktos jakies propozycje?

W tej chwili kupujemy:
2 x 42 cale
1 x 37 cali (prawdopodobnie)

Jest jeszcze ktos chetny, czekam na info do jutra, no moze czwartku do godz.12.
Prosze o info przez forum, opcja: "Wyslij mi prywatna wiadomosc."

Jak sie juz zbierzemy to bedziemy negocjowac cene. Nie bede pisal jaki mamy plan cenowy, zeby nie zdradzac go stronie przeciwnej;-)

pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
ar2 napisał:
To ja uzupełnię bardzo trafną wypowiedź, iż w FullHD [overscanning - przypis mój] także występuje, a pożądaną opcją powinna być możliwość wyłączenia tej funkcji jeśli chcemy współpracować np z PC
Chodziło mi o to, że w wielu telewizorach HD Ready nie można wyłaczyć Overscanningu. A szkoda.

ArtS :)
 

aeste

New member
W kwestii cen zaczyna pomalutku się coś dziać

Wolałbym odebrać sprzęt osobiście bo róznica w cenie 100zł przy wydatku rzędu 4kpln nie przekona mnie do zamówienia internetowego i rozmów "bezosobowych"

Jeśli chodzi o śląsk to ceny są "przyjazne"
Szykuje się do zakupu 37PV80 no i tutaj mamy dwa sklepy - jeden z nich (Gliwice) dłuuuugo na rynku i w dodatku widnieje na oficjalnej stronie Panasonic Polska, natomiast w/w model jest u nich o 50 zł droższy niż u konkurencji w Mikołowie

Poniżej linki:

http://panasonic.gliwice.pl/product_info.php?products_id=909&cPath=3 - Gliwice

http://www.allegro.pl/item327116378_panasonic_th_37pv80_raty_sklep_mikolow.html - Mikołów
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
posiedziałem prz tej plaźmie Panasonica kilka godzin. porównywałem z Pioneerem i z LCD 42 Av 500 Toshiby. Jutro już będzie test wieczorem . Oj będzie się działo ..........
Jestem pod wrażeniem :hmm:
 

facet

Member
Bez reklam
A ja się skuszę na wersję 37".
Jak siedze to mam 3 metry do Tv, jak leżę to 2 metry.
A że oglądam przede wszytkim na leżąco to boję sie troche kupować 42" ze względu na zbyt małą (chyba) odległość.
Bądź co bądź - 80% sygnału to antena i tuner po scart.
Nie chciałbym oglądać, jak to niektórzy określają, pixelrozy.
Choć nie wykluczam że ktos mnie przekona do wersji 42" :)
W planach PS3 - jak starczy kasy :)

Oczywiście na test czekam z niecierpliwością :krol:
 
Ostatnia edycja:

tolsz

New member
kiki napisał:
posiedziałem prz tej plaźmie Panasonica kilka godzin. porównywałem z Pioneerem i z LCD 42 Av 500 Toshiby. Jutro już będzie test wieczorem . Oj będzie się działo ..........
Jestem pod wrażeniem :hmm:

Po tej wypowiedzi pozostało nam tylko czekać :)
 

sosna

New member
aeste napisał:
Wolałbym odebrać sprzęt osobiście bo róznica w cenie 100zł przy wydatku rzędu 4kpln nie przekona mnie do zamówienia internetowego i rozmów "bezosobowych"

Bez dyskusji jestem także za takim rozwiązaniem. Różnica między sklepami które rozważam to 70zł. Tańszy o 70km od miejsca zamieszkania, droższy (42pv80 - 3670.00) na miejscu. Bez sensu jezdzić, kombinować lub zamawiać kurierem.
 

cactus

New member
kiki napisał:
Oj będzie się działo ..........
Jestem pod wrażeniem :hmm:


no, no napięcie jak u Hitchcock'a - zaczyna się od trzęsienia ziemi, a później (po publikacji testu) będzie jeszcze lepiej...

nie pozostaje nic innego jak zaczekać

a propos zakupów - czy we Wrocławiu tez będa jacyś chętni na "80" ?
 
Do góry