Panasonic seria PV80 i PV8

cactus

New member
coś się znajdzie...

jest Neo24.pl, Media-max, Olimp - jak będzie nas kilku to pewnie coś da się urwac z ceny

no chyba, ze testy Kikiego pokażą, ze sprzet jest tak rewelacyjny, ze ludzie ruszą na zakupy i ceny pójdą w górę...
 

marcism

New member
42PV80 - zakup we Wrocłwiu

Jeżeli ktoś z Wrocławia jest jeszcze chętny na 42PV80 to dzisiaj jestem umówiony na zakup w Media-max przy ul. Kruczej. Cena 3800 zł - bez licytowania na allegro, płatnosć gotówką (100 zł taniej niż normalnie).

Jeżeli ktoś jest jeszcze chętny to pewnie urwiemy jeszcze coś, bo na 3800 zgodzili się bez namysłu (w sumie się nie dziwię, sama prowizja od aukcji allegro to przy tej kwocie jakieś 70 zł).
 

mirecore

New member
nie przejmowałbym się tak bardzo tymi rozdzielczościami, na moim 42PV70PA (HD Ready) filmy z DVD są żyleta z 3m jest OK do tego stopnia ze nie widzę sensu kupowania BlueRay, chyba że będą po 300zł.
Każdy chyba zna gębę L. Fishburna, no to w Ultimatum Bourne`a można policzyć te wgłebienia na facjacie co do jednego.

EDIT!!!
ALE WTOPA - oczywiście chodzi o film Mission Impossible 3 (L. Fishburn)

Widziałem film SWAT z BlueRay - faktycznie robi wrażenie z bliska, ale im dalej do 3m tym mniej to widać. Jedyne co wyraźnie jest przewagą BlueRay to płynność 24p. Ale zuwazyłem że w tym filmie SWAT - nie w każdej scenie była taka sama (lepsza) płynność - i to mnie zdziwiło...
 
Ostatnia edycja:

cactus

New member
marcism napisał:
Jeżeli ktoś z Wrocławia jest jeszcze chętny na 42PV80 to dzisiaj jestem umówiony na zakup w Media-max przy ul. Kruczej. Cena 3800 zł - bez licytowania na allegro, płatnosć gotówką (100 zł taniej niż normalnie).

Jeżeli ktoś jest jeszcze chętny to pewnie urwiemy jeszcze coś, bo na 3800 zgodzili się bez namysłu (w sumie się nie dziwię, sama prowizja od aukcji allegro to przy tej kwocie jakieś 70 zł).


kruca bomba - dzis nie dam rady :???:
tez myslałem nad tym sklepem, znalazlem ich własnie na allgro z ceną 3900
a czy mozna zobaczyć u nich to cudeńko na zywo, czy stoją tylko w pudłach ?
bo póki co poza netem nigdzie tej 80 nie widziałem - i mimo pozytywnych komentarzy nie chciałbym wydac 4kpln bez "wizji lokalnej"

oczywiście będę bardzo wdzięczny za opis wrażeń kolejnego zadowolonego użytkownika - napisz jaki wrażenia po podłaczeniu
 

marcism

New member
Niestety tylko pudło. Otwierają na sprawdzenie dopiero jak zdecydujesz się na zakup. Jak chcesz obejrzeć zapraszam o 15:20 na Kruczą, rozpakuję przed zabraniem do domu, sprawdzić czy jest cały.
 

aksu

New member
Również wybieram się do Media-Max na Kruczej, jutro (piątek) ok godziny 12-13. Myślę że da się utargowac nawet więcej (niz te 3800) tym bardziej że niektorzy mowili tutaj o cenie nieco ponad 3500zl.

Co do obejrzenia tv, to raczej nie maja warunkow, za malo miejsca, a sklep-magazyn zawalony jest kartonami. Choc jak jeszcze nt pv70 rozmawialem z nimi to na upartego by podlaczyli.
 

ctrlz

New member
Panowie, widzę że wielu regionach kraju model ten juz wystepuje, mozna nawet go już kupić. Może ktoś wie gdzie w Warszawie można iść i od ręki kupić?
 

mdabro

New member
Od ręki w W-wie są w MM w Markach i na Górczewskiej. Cena tylko mało przyjazna. W Markach za 37'' chcą 4399. Na Górczewskiej 100 zł drożej :-(
 

Patrycjusz

New member
Witam.
Panowie, trochę z innej mańki.

Czy ktoś może napisać jak lcd sprawuje się podczas oglądania nocą.
Czy podświetlenie panela daje tak czadu, że oczy się męczą, czy jest ok?
Czy Waszym zdaniem, nastawiając się raczej na nocne oglądanie, lepszym rozwiązaniem będzie plazma? (interesuje mnie tylko ta kwestia, nie chciałbym wywołać kolejnej dyskusji na temat co lepsze- lcd czy plazma)

pozdro i szacuneczek
 

MazaQ77

New member
to może jeszcze moja szybka uwaga przed testem Kikiego: po wstępnej regulacji obrazu czerń w PV80 wymiata... nie mam uwag to tego tv...
 

cactus

New member
aksu napisał:
Również wybieram się do Media-Max na Kruczej, jutro (piątek) ok godziny 12-13. Myślę że da się utargowac nawet więcej (niz te 3800) tym bardziej że niektorzy mowili tutaj o cenie nieco ponad 3500zl.

Daj znać na priv kiedy jedziesz: jutro czy w piątek(bo jutro jest czwartek :)) to się moze zgadamy.
No i w międzyczasie moze ktos jeszcze dołączy ?
 

Paweł Dziuba

New member
Witam Wszystkich , a do " wiedzących " mam pytanie :
- Czy ktoś wie ( najlepiej " wie naocznie " , a przynajmniej
wie " pewnie " ) czy model 42 ma opcję likwidacji overscanu ( czy jak się ta niewidoczna część obrazu zwie ) i na jakich gniazdach można ją włączyć ???
- Czy ten model ma gniazdo VGA ??? - bo myślę o podłączeniu X360 właśnie tak .
 

troll_7

New member
Dzieki robiw za info. nie pozostaje nic innego jak cierpieć:( i czekać patrząc na "olmpiadę" zawodników 42PV80. ciekawe jaki będzie rekord niskosci ceny 42". może będzie to jakis wskaźnik ceny 50". Pozdrawiam
 

michal1020

New member
dzisiaj przeczytalem sobie test tej plazmy na avmagazin.de - krotko z podsumowania "Das Fazit des Tests kann extrem kurz ausfallen: Eine bessere Kaufempfehlung gibt es kaum. Der Panasonic TH-42PX80 ist nahezu fehlerlos. Hier stimmen Ausstattung, Bedienung, Bild – und Preis."

co mozna przeumaczyc - podsumowanie testu wypada krotko - lepszej rekomendacji do kupna raczej nie ma. Panasonic 42PX80 jest prawie bezbledny. W tym przypadku wszystko jest takie jak powinno byc - wyposazenie, obluga, obraz i cena.

Nic tylko kupowac :)
 

robiw

New member
Skoro 42" kosztuje nawet 3600 to mniemam, iż 50" powinien kosztować koło 4500 max (PV70 kosztuje 4200). Pozostaje czekać lub brać PV70 za 4200 lub PV700 za 5000. Ja mam 3.8m więc waham się jeszcze między 42" a 50"...robiw
 
Do góry