Panasonic seria PV80 i PV8

cactus

New member
42PV80 - pierwszy dzień

Wrażenia z pierwszego dnia użytkowania – w największym skrócie bardzo pozytywne ;)

Po pierwsze potwierdzam, ze 42 cale z 3 m nie są przesadą. Przez pierwsze 10 minut można było taki wniosek zaryzykować, po upływie dalszego czasu stwierdzam, ze taka kombinacja jest jak najbardziej OK:eek:k:


SD z Cyfry – jakość idealna, oczywiście tam gdzie mamy do czynienia z dobrym źródłem, bo są kanały gorsze (cała rodzina TVP) i lepsze (Canal, TVN’y) – ale podobne różnice między nimi widziałem na dotychczasowym CRT. Mecz ligi angielskiej na C+Sport – palce lizać, niech się LCD schowają (miałem okazje jakiś czas temu oglądać ten sam kanał na LCD – różnica naprawdę spora)
SD z anteny zbiorczej – podobnie. Bałem się ze wielki ekran uwypukli wszystkie niedoskonałości tego sygnału – nic podobnego się nie stało, więc Kubicę na Polsacie spokojnie mogę sobie popodziwiać.
DVD – krótko: obraz bardzo dobry.
A wszystko to póki co po starym, dobrym Eurozłączu – gdy przejdę na HDMI spodziewam się jeszcze lepszych rezultatów. O HD (w planie) nawet nie wspominam...

Czerń jest czarna (aż strach pomyśleć jak to musi wyglądać na Kuro:mrgreen:), węży nie zaobserwowano, kąty znakomite. O powidokach nie piszę, bo to temat na rozmowę gdy telewizorek „przejedzie” kilkadziesiąt albo kilkaset godzin.
Dźwięk – niczego sobie, do zwykłych programów starczy, a do filmów z C+ czy z DVD pójdzie i tak z głośników kina.

Minusy ? Póki co tylko jeden – formatowanie z 4:3 do 16:9. Żadne to dla mnie zaskoczenie, bo sprawdzałem wcześniej jak to działa na PV70 w Electro Worldzie (a sposoby formatowania pozostały te same). Owszem jest działający trub Auto (tu przewaga np. nad Samsungiem), ale rozciągnięcia są jednak widoczne. W tym zakresie np. Toshiba (tryb SuperLive) radzi sobie zdeczko lepiej. No ale zawsze można zapodać sobie zoom’a i problem znika – zresztą coraz więcej programów jest produkowanych w trybie szerokoekranowym, wiec z czasem ten mankament będzie miał coraz mniejsze znaczenie.

Ogólnie z zakupu jestem zadowolony:krol:, wahającym się polecam, w razie bardziej szczegółowych pytań służę pomocą
 

pawel110

New member
ArtS007 napisał:
Na 100% ci nie powiem. Ale jest naprawdę bardzo mało pradopodobne, aby specjalnie na Europę wschodnią produkowali nową serię telewizorów ze starszymi ekranami. To nie ma sensu zarówno ekonomicznego jak i wizerunkowego.

ArtS :)

... ale chyba coś w tym musi być - skoro np. amerykańska wersja tego telewizora (TH-42PX80U) pobiera 385 W, a nasz odpowiednik tj. 42PV80 "tylko" 255 W ? I to nie chodzi nawet o same ekrany, ale o zostosowaną w w obu modelach elektronikę. Teoretycznie im więcej dobrej elektroniki w tv (m. in. szybsze procesory, wydajniejsze układy obróbki obrazu) - co powinno przekładać się na lepszy obraz - tym z reguły wyższy pobór prądu. No chyba, że w związku ze stosowanym w USA napięciu w sieci tj. 120V - zupełnie inaczej przekłada się to na zużycie prądu niż to ma miejsce w Europie przy 230 V.
 

CreativePL

New member
kram napisał:
Ponieważ zdjęcie nie było robione w rpzdzielczości panoramicznej tylko tradycyjnej. Pozdrawiam!
Tak dokladnie to byla tapeta, i zmienialem rozmiar tej tapety do tych 3 podanych wczesniej rozdzieloczosc. Ale no skoro zdjecie ma taka sama rozdzielczosc co TV to powinna ona byc wyswietlona na calej jego szerokosci:hmm:
 

smolar71

New member
Podsumowanie

Kiki czekamy na to podsumowanie panasonica i moze porownanie do jakiegos lcd np:
jvc p80
sharp rd2
philips 9632

mam nadzieje ze doczekamy sie szybko
 

sunaiyanek

New member
O PV8 na forum ni widu ni słychu - nikt jeszcze nie ma? Różnica w cenie jest niezła... Osobiście widziałem obok siebie [w Model1 Poznań] 42PV8 i 37PV80 i w wyświetlanym obrazie nie widziałem żadnej różnicy. Poza kontrastem (dane techniczne) różnice sprowadzały się do mniejszej ilości wejść HDMI (2 w PV8.), braku wejścia PC i na karty pamięci w PV8.
Ciekaw jestem czy ja jestem ślepy czy rzeczywiście te panele niewiele się różnią od siebie?... :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Modele 50" PV 80 - nowej generacji mają być w kwietniu.

Modele PX 85 - wjeżdżają po świętach już do nas. Więc test na drugi dzień.
plazmy full hd pobierają zawsze znacznie więcej prądu.
 

hdtvap

New member
Zmiana proporcji obrazu - 4x3 - aspect

1. Mam 42PV80P(oglądam z 2.8m)

2.Ogólnie - ok - szczegóły w przyszłości

3.Przestawcie urządzenia zewnętrzne na tryb 16x9 - uzyskacie poprawne PROPORCJE OBRAZU

4. Obraz:

a. kanały cyfrowe SD 16x9 (cyfra)dobrej jakości - hd może nie istnieć

b.kanały cyfrowe SD 4X3(cyfra) - !!!!!!
- jest dostępny tryb proporcji ROZSZERZONY(wyświetla obraz 4x3 na całym ekranie - rozciągnięcie widoczne tylko na lewym i prawym brzegu(odpowiednik trybów SMART I SUPERZOOM firm sony i philips)
- tryb zoom 1 wyżwietla 4x3 bez zniekształcen (obcina górę i dół)
- tryb 4x3 - bez zniekształcen(szare boki)
- brakuje mi tylko przesuwania góra dół
- reasumując oglądanie 4x3 ze zniekształceniami jest uciążliwe tylko przy ogladaniu własnych filmów...lub osób spotykanych w życiu codziennym...

c. FOTO z karty sd-zdjecia docięte do formatu - MAGICZNE-REWELACJE


5. CZYTAJCIE INSTRUKCJE :) - w internetowych plikach pdf dla modelu 37-42x80 brak skalowania rozrszerzonego 4x3....

cd nastąpi

ps.
-brak pip mozna z powodzeniem uzupełnić tunerem satelitarnym z tą funkcją (za 350-400zł)

- jeżeli oglądasz głównie kanały sd i filmy z dvd z odległości >2.5m - to hd ready jest w tym modelu optymalne cenowo i pod kazdym innym względem

-jeżeli myślisz o 37 cali to weź na próbę 42 - nie oddasz

pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Patrycjusz

New member
50 PV 80 - super, bo to już tuż tuż
PX 85- jeszcze szybciej.

Pięknie i wspaniale.
W takim towarzystwie, będzie można już zdecydować konkretnie.
No, cieszę się.

pozdrowionka
 

ArtS007

New member
Bez reklam
cactus napisał:
O powidokach nie piszę, bo to temat na rozmowę gdy telewizorek „przejedzie” kilkadziesiąt albo kilkaset godzin.
Brawo. Tak właśnie należy podchodzić do oceny ewentualnych powidoków, a nie po godzinie oglądania stwierdzać (co już się zdarzało), że problem ten nie istnieje.

@hdtvap, nie koloruj tekstu na żółto, gdyż nie jest czytelny na jasnej wersji forum. Poprawiłem na pogrubienia.

Obaj Panowie, gratulację za spostrzeżenia. Czekamy na więcej.

ArtS :)
 

robiw

New member
kiki napisał:
Modele 50" PV 80 - nowej generacji mają być w kwietniu.

Modele PX 85 - wjeżdżają po świętach już do nas. Więc test na drugi dzień.
plazmy full hd pobierają zawsze znacznie więcej prądu.

Kiki, liczę na to, że porównasz jakośc słabego sygnału SD na tym 50" i 42" (PV80) - chodzi mi o to czy tak samo dobrze sobie radzi z sygnałem :). Mam 3.7m do ekranu i nie moge zdecydować, który wybrać przy sygnale z kablówki analogowej UPC - trochę się boje widocznego ziarna przy 50", z drugiej strony 42" wydaje się mały ;-). Ponoć od Maja UPC ma nadawac już sygnał cyfrowy ale pewnie nie wiele to zmieni - sygnał teraz jest taki sobie. Czekam z niecierpliwościa na Twoje spostrzeżenia i porównanie a to tego czasu zostawiam wybór 42/50" nierozstrzygnięty :-(...no chyba, że 50" będzie bardzo drogie to sobie odpuszczę...robiw
 

aeste

New member
Nie zgodzę się z opinią, że z 3m 42 cale jest odpowiedni - MOIM zdaniem przy oglądaniu filmów lub graniu w gry z dużą dynamiką obraz na tak dużym ekranie z niewielkiej odległości staje się mniej czytelny i wyraźny (posiadacze projektorów zapewne doskonale wiedzą o czym piszę) - U mnie jest dokładnie 2,8m od oczu do TV i nawet w 37PV80 jest to minimalnie zauważalne przy dużej dynamice, lecz zdecydowanie mniej przeszkadza niż w 42"

Jeszcze 3 grosze na temat podłączania PC + PV80 dla grafiki Nvidia

a) DVI -> HDMI
- dualview jest ok, większa możliwość ustawień rozdzielczości, lecz nie zobaczysz ikon na TV, chyba, że ustawisz TV jako ekran główny
- klon - tragedia jeśli posiadasz monitor komputerowy 4:3 (tak jest w moim przypadku) - nigdy nie będzie dobrze, bo zawsze coś utnie albo pulpit się nie zmieści na TV

b) DVI -> Dsub
- dualview - tak jak w przypadku połączenia hdmi masz większe pole do popisu aczkolwiek także nie zobaczysz ikon z PC
- klon - obraz elegancki, jakość bdb, ikonki na pulpicie są, pulpit zajmuje całą powierzchnię TV, rozdzielczość 1280/1024 (SXGA, 60Hz) ( tutaj masz możliwość albo mieć nienaturalny (rozciągnięty) obraz na TV albo na monitorze komputera, zależy co ustawisz jako ekran podstawowy.

Z tego, co zauważyłem nie da się przez Dsub'a ustawić odświeżania 100Hz ( w instrukcji jest adnotacja, że przez D-sub'a w rozdzielczościach 1280/1024 oraz 1366/768 TV wyświetla poprawnie tylko w 60Hz)
 
Ostatnia edycja:

ulysse

New member
Mam pytanie co do 50" bo Kiki pisał o tym, że będzie w kwietniu dopiero. To potwierdzone informacje ? bo ja dostałem info, że panasonic Polska wprowadzi 50" na przełomie Marca i Kwietnia. Interesuje mnie to bardzo bo miałem już 2 tyg temu kupić TV ale stwierdziłem że się wstrzymam i poczekam na 50" PV80
 

firys64

New member
Niecierpliwi

Dajcie mu trochę czasu wtedy test będzie bardziej rzetelny i dokładny. A poza tym są święta więc Wesołych Świąt wszystkim.
 

josh78

Klub HDTV.com.pl
VIP
co do porównania to mnie by interesowało: Panasonic PV80 vs. Jvc p80

dołączam się do życzeń świątecznych ;)
 
Do góry