Panasonic seria PV80 i PV8

josh78

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja się zastanawiam jak wypada ta plazma w porównaniu do jakiegoś dobrego LCDka np. JVC P80 :hmm:

... ktoś może porównywał te dwa tv?
ewentualnie tą plazme i innego dobrego LCDka ?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Według mnie przełom marca i kwietnia spokojnie może dotyczyć kwietnia. Więc obie informacje mogą byćprawdziwe. Oczywiście w kwietniu może oznaczać i koniec kwietnia, ale wystarczy chwilę odczekać i będą. Mamy już prawie koniec marca.

ArtS :)
 

maras66

New member
Witam.
Właśnie stałem się dzisiaj szczęśliwym posiadaczem TH42PV80P. Postaram się po świętach napisać coś więcej, ale jak narazie wszyscy są zadowoleni z zakupu, kamień z serca;). Pozdrawiam i życzę wszystkim pogodnych Świąt Wielkiejnocy.
 

Proxa

New member
Powitac !

Przyznam ze dzieki temu forum i ,,konkurencyjnego,, :) zakupilem PX80 w 42" co do ceny hmmm nie wiem czy dobrze kupilem ale 3999zl nowiutki z dostawa do domku i montarzem w cenie juz. Oczywiscie gwarancja i otrzymalem go na drugi dzien od zamowienia... niestety jeszcze go nie ,,wymacalem,, :) ale wyglada okazale jest potrzezny musialem wyjechac z domu na swieta i nie zdazylem go odpalic (byl zimny po nocy wolalem zeby sie ogrzal). We wtorek odpalenie i zapewne fotki ktore tutaj wstalem. Znajomy powiedzial ze moze miec ten tv w cenie mniejszej niz 3999 po swietach ale nie chcialo mi sie czekac :)

Tak czy tak jak narazie jestem BRDZO zadowolony z zakupu wszystko zrobione elegancko i porzadnie nie moge sie doczekac odpalenia ale czuje ze milo sie zaskocze :)
 

jarkon

New member
gwizdek napisał:
Witam,

Zakupiłem TH-42PV80, do tego zamówiłem kabel z UPC (nie mogę wieszać anten na elewacji a innych kablówek tu nie ma).
Mam taki problem, że na niektórych kanałach (np. TVP1, TVP2, TVN)
widzę wyraźne pasy ukośne pod kątem +45 -45 stopni od pionu.
Są one widoczne najbardziej na jednolitych fragmentach obrazu np. niebo.
Załączam zdjęcia tego zjawiska.
Czy jest to przypadłość TV czy sygnału UPC?
Nie mam innego TV, żeby podpiąć i sprawdzić na innym odbiorniku.

Też mam kablówkę UPC podłączoną kablem przez magnetowid i mam dikładnie takie same pasy na TP 1 oraz na TVN. Gdy zaczałem ruszać kablem pasy te znikały. Jest to więc wada sygnału.
 

Patrycjusz

New member
ja na razie ciągnę na crt loewe i też miałem pasy na niektórych kanałach. Wywaliłem UPC, zamontowałem Polsat Cyfrowy i wszystko ok.

pozdro
 

wwd

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy jest różnica między TH42PV80 a TH42PV80P. Większość sklepów podaje nazwę TH42PV80 a niektórych piszą P na końcu.
Zwykły błąd czy dwie różne wersje?
 

hdtvap

New member
P-NR -redukcja zkłócen obrazu w 42pv80p

Proszę spróbować wlączyc tryb P-NR w menu OBRAZ na maksymalny, czasami pomaga...
pozdrawiam

ps
warto zmienic kablówke na cyfrową (z tunerem)a zwykłą potraktowac jako sygnał do innych odbiorników(w promocji multimedii dopłata za kanały cyfrowe
jest minimalna), A NAJLEPIEJ JESZCZE WłASNA SATELITA!
ZDROWYCH I WESOłYCH JAJEK....
 

Proxa

New member
Pytanko czy ta plazemke trzeba jakos dopalac (niektorzy mowia ze trzeba powiekszyc obraz razy 2 zeby nie bylo widac logo zeby sie nie odpalilo) przynajmniej do 200h , a niektorzy mowia ze nic nie trzeba robic ze to 11 generacja matrycy i nie ma co sie bac ... ?

Ps mam PX80E ale to to samo co PV tyle ze z tunerem DVB czy jakos tak ...
 

arekawf

New member
Dostałem TH42PV80P i się cieszę :))

Witam!!
Jak wiekszość zanim kupiłem TV przeczytałem setki opini mój wybór padł na TH42PV80P. Mam go 2 dni i wiem że to strzał w 10. W tej cenie (3500 z dostawą w 48 h i wniesieniem na 3 pietro) chyba nie znalazłbym nic lepszego. W praniu wyjdzie kilka pytań na pewno ale na razie chciałbym podziękować wszystkim których opinie skierowały mnie na tor plazma a potem Panasonic TH42PV80P.
WSZYSTKIM ŻYCZĘ WESOŁYCH ŚWIĄT !!
PS. Wcześniej ktos pytał czy ma on 100 Hz- otórz ma i czytnik kart SD w przednim panelu, co przeoczyłem w opisach i było to dla mnie pozytywnym zaskoczeniem.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
wwd napisał:
Czy jest różnica między TH42PV80 a TH42PV80P. Większość sklepów podaje nazwę TH42PV80 a niektórych piszą P na końcu.
Zwykły błąd czy dwie różne wersje?
To nie jest błąd. Po prostu to drugie oznaczenie jest pełne, pierwsze zaś wystarczająco pełne. Literki na końcu mogą co najwyżej oznaczać różnicę w kolorze obudowy lub serii produkcyjnej. Określa też często region geograficzny. Po szczególy musiałbyś się zwrócić do Panasonika.

ArtS :)
 

milanoa

Member
Witam!
tez jestem na kupnie plazmy głównie do PS3 ale też satelita i filmy na DVD
pokój 25 m2 czy 42 cale to optymalny wybór odległość 3m.
Pytanie za 100 punktów czy ten model plazmy bedzie dobrze sprawował się z PS3 raczej LCD nie wchodzi w gre ?

ZDROWYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH POZDRAWIAM!
 

numi42

New member
Nie ma co przesadzać z tym wypalaniem,podstawowe zasady jakich należy przestrzegać zwłaszcza na poczatku to,kontrast ustawiony na normalny max około 70% wartosci,nie na dynamiczny,nie oglądać obrazów z logo stacji dłuzej niż 3 godz.Pozostałe ustawienia np:jaskrawość max 60%,kolor również,ostrość można nawet na 80%.Takie ustawienia zaproponowałem 3 kolegom,z którymi byłem zakupić pv70,do dzisiejszego dnia żadnych powidoków nie dostrzegłem u nich,u siebie również a mam model pa60.Dwoje z kolegów zmniejszyło nawet swoje nastawy np kontrastu ponieważ był dla nich zbyt intensywny.
 

marcindd

New member
TH-42PV80 i n'ka

Witam - czy ktos uzywa ten telewizor (42PV80) z platformą/telewizją n ? Czy mozecie podzielić się wrażeniemi z odbioru?

Pozdrawia Świątecznie
Marcin
 

DORADCA555

New member
Witam wszystkich.Pisze tego posta aby podziekowac wszystkim uzytkownikom za opinie jak i sam chcialem sie podzielic swoimi.Sygnal TV.. mam zarowno SD jak i Cyfrowy z Multimedi (w pakiecie ma dwa kanaly HD - FilmboxHD jak National GeograficHD -z dniem 1.04 podlacza mi Canal+Film HD oraz Canal+Sport HD) Odleglosc do TV mam 2,5-3m ,pokoj dobrze oswietlony (salon z duza iloscia okien) Zakup telewizora rozpoczolem w sierpniu tamtego roku,korzystajac z pomocy tego forum .Zakupu dokonywalem w sklepach internetowych (wybralem LCD) od modeli 32"-37" od Sony D3000 poprzez Samsungi Full HD Panasonic LX700 i jeszcze chyba Sharp R cos tam .Wszystko pikseloza (z mojej odleglosci) i LCD odsylalem... i za kazdym razem ponosilem koszty przesylek w obie strony (uff) w koncu moja zona powiedziala ze albo mam cos z glowa albo za duzo kasy (ani jedno ani drugie nie jest prawda ...mam nadzieje ) i mam przestac zamawiac TV . Zadzwonilem wiec do Kikiego i chcialem sie umowic na prezentacje u mnie w domu (ale nie doszla do skutku,gdyz Kiki prezentuje TV te ktore promuje lub ktore ma dostepne....z moich trzech wybranych mial tylko jeden,inne ktore mi proponowal nie interesowaly mnie)
Suma sumarum do Grudnia nic nie wybralem i tak sie zniechecilem, ze stwierdzilem ze musi zostac jak jest.W marcu nabralem nowych sil i powtornie zaczalem szukac TV (moja zona cyt. ,,znowu sie zaczyna") ....ale tym razem zaczalem tez patrzec na plasmy i tak trafilem na PV80....po dociagnieciu w czytaniu do 28 strony (temat panasonic PV80) stwierdzilem ze kupuje...to ten . Przed swietami....... zakupilem w sklepie internetowym Plasme Panasonic 37PV80 za 3317zl i z wielkimi obawami czekalem na pzesylke.Model PV80 na moim sygnale z multimedi odbiera bajecznie(cyfrowy) -z SD -bardzo dobrze ,kolory sa tak soczyste i naturalne ze brak slow,kanaly HD po prostu bajka ( lepiej...w moim odczuciu niz program prezentacyjny z plyt w sklepie---oczywiscie nie biorac pod uwage Kuro)....moja opinia oparta jest wielotygodniowym czytaniem forum,netu oraz niezliczona iloscia jazdy po sklepach MM EW Avans itp ....i za ta cene 3317 zl nie ma nic lepszego.Moj budzet byl 6 tys zl i nawet w cenie LCD -6 TYS ZL ...nie dorowna tej plazmie. Na moim PV nie ma zadnych powidokow,smuzenia itp.Jesli chodzi o techniczna strone podlaczenia PV w domu...to po przywiezieniu odczekalem 3 h az sie ogrzeje
(po 3 h pomoglem mu jeszce troch suszarka :) tylko z odl-0,5m) jesli chodzi o docieranie to nastawy mam na 50% i dociagne do 100h a pozniej full.
Zewnetrzy design jest bardzo fajny (zdjecia tego nie oddaja-wysoki polysk ramki i podstawy) zdjecia po SD-SUPER tylko ze musza byc w panoramie aby byl caly obraz.Dziekuje wszystkim z FORUM .Czuje w koncu ukojenie i spokoj ...osiagnolem to co chcialem i jestem bardzo zadowolony......
Pisze ta cala historie aby inni poszukiwacze wiedzieli ze nie sa sami i ze jest to nielatwy wybor.Wlasnie ogladam kameleona ktory chodzi po drzewie na National Geografic HD i brak slow ....Moj syn twierdzi ze na PV80 podlaczajac xbox 360 kolory duzo lepsze.... niz na LCD a jesli chodzi o detale to po rowno.

Ps.Moja zona jest zachwycona i powiedziala cyt. ,,warto bylo czekac"
dodala ze jestem.....:)

POWODZENIA I POZDRAWIAM.
 
Ostatnia edycja:

viallos

New member
To i ja dorzucę swoje kilka groszy. Podobnie jak kolega powyżej poszukuję TV od jakiegoś czasu i po obejżeniu setek LCD wpadłęm na to forum i zacząłęm czytać o plazmach i w końcu o PV80. Poszukiwania w Dublinie o których pisałem wcześniej nie powiodły się, aż w końcu wczoraj się udało. Trafiłem na moment w którym PV80 42' zaczęli wyjmować z pudła na prezentację. Poczekałem kilka minut i odpalili go bez żadnego dostrajania i jakież moje zdziwienie. Po lewo 'Kuro' z lepszą czernią ale gorszą ostrością i innymi kolorami (pewnie nie do końca dostrojony), po prawo LCD Sony - tragedia. W dynamicznych scenach PV80 bił oba telewizory (wyraźny obaz - bez smużenia, rozmazywania). Ponieważ oglądamy dużo sportu to ma bardzo duże znaczenie. Żona zawsze mi powtarzała - jak kupisz TV w którym piłka będzie mi się rozmywała to cię wyrzucę z domu razem z tym TV - wolę oglądać swojego 21'CRT, a wczoraj po prostu powiedziała -zamawiaj. Była zachwycona - podobnie jak ja. Pozdrawiam
 

MrWho

New member
powiem tylko tyle 37PV80P WYMIATA :D Zakupiłem ;) Mam porownanie do Samsunga (LCD :/ ) i pokraza mnie obraz :) Po prostu EXTRA :)
 
Do góry