Panasonic seria PV80 i PV8

chebawca

New member
Mam pytanie do użytkowników konsol hd (ps3, xboxa 360) i telewizora pv80. Na jakich nastawach tego modelu gracie. Z tego co wyczytałem to wiekszość gra na trybie Cinema, ale moim zdaniem obraz w ten jest zbyt matowy. Prosze o podanie waszych wartości nastaw - Tryb/kontrastu/jaskrawości/koloru/ostrości itp.

pozdrawiam
 

POZORY

New member
PV 80 i dekoder Cyfrowego Polsatu

Witam.Proszę o wyjaśnienie-mam kilka dni dekoder CP Echostar 7200 HD.Podłączenie po HDMI na 1 wejściu.Po pierwsze-pilot od tv przestał reagować na funkcjach telegazety.Drugie-przy odpaleniu tv na tym wejściu automatycznie wchodzi obraz 576p szeroki.Pytania:tak ma być?Jeśli nie to proszę podpowiedzieć jak zmienić nastawienia.Dzięki za pomoc.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Witam użytkowników PV80.

Mam takie pytanie. Podłączyłem na stałe do plazmy PV80 komputer przewodem HDMI. ( wcześniej z uwagi na brak odpowiedniej długości przewodu, komputer podłączałem jak chciałem coś obejrzeć, oczywiście przy wyłączonym TV )

Teraz nie muszę już się męczyć z rozwijaniem przewodu i podłączaniem. Wszystko działa OK, ale zauważyłem, że jak TV jest włączony w tym momencie odpalam komputer to w TV na chwilę przełączają się wejścia. Trwa to chwilkę i wraca do ustawienia jakie było.
I tu moje pytanie czy nic złego się nie dzieje....?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
No dobra to nie fizyczne podłączenie kabla, ale uruchomienie kompa przy już działającym TV.... sam widzisz jakie są przy tym efekty... to prawie jak włączanie kabla. Nie chcę straszyć ni nić takiego, ale ja bym w takich wypadkach to wolał uruchamiać kompa przed uruchomieniem TV. Zrobisz jak zechcesz, jak wolisz dmuchać na zimne to proponuję tak jak Ci piszę ;)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No właśnie to mnie zastanawia, może wypowie się jakiś znawca tematu. Czy komputer podaje jakieś dużo większe napięcie podczas uruchamiania i jest ono przekazywane do złącza w TV?

Mam do Plazmy podłączone wiele urządzeń od ponad roku i nic się nie dzieje...
Teraz podłączyłem :na stałe" komputer przewodem HDMI....
 

slimak

New member
Bez reklam
Od trzech lat mam na stałe podłączony TV do PC (HDMI) i działa. PV60.

marciniozo napisał:
No właśnie to mnie zastanawia, może wypowie się jakiś znawca tematu. Czy komputer podaje jakieś dużo większe napięcie podczas uruchamiania i jest ono przekazywane do złącza w TV?


Teoretycznie i praktycznie – NIE, ale z PC różnie bywa ;-)

Zazwyczaj kłopoty są gdy:

1) PC jest bez uziemienia (trzeci bolec w gniazdku).
2) TV jest bez uziemienia (trzeci bolec w gniazdku).
3) Mieszkasz w dużym mieszkaniu i masz kilka faz (w każdym pokoju inna).
4) Masz źle uziemioną instalację antenową (kablówka).
 

lysykp

New member
Witam.
Co do podpinania różnych urządzeń do grającego PV 80, to radzę to robić przy wyłączonej plazmie. Ja tego nie zrobiłem - odłączyłem kabel HDMI od "n-ki" , a po chwili podłączyłem ponownie i od tej pory nie ma dźwięku w PV 80 po kablu HDMI :( .
Czy może ktoś z Was miał podobny problem ? Czy jest sposób na przywrócenie dzwięku ?
Powrót PV 80 do ustawień fabrycznych nic nie daje. Reset "n-ki" też nie pomaga :-(
 

pajet

New member
Podłączenie do laptopa

Witam.
Mam pytanko.
Kupiłem kabel vga i staram się go podłączyć. Na razie trwa to godzinę i zaczyna mnie trafiać.
Laptop Toshiba, ale nie ma to chyba znaczenia.
O co chodzi, mianowicie po podłączeniu kablem TV z laptopem, jest tak: Jak włącza się laptop to pasek uruchomienia i informacje techniczne (tzn. Toshiba leading innovations etc.) są widoczne na telewizorze, ale nie w lapku, z kolei jak wchodzi pulpit, to na telewizorze jest czarno a w lapku poajwia się normalnie system.
Generalnie jestem zielony w te klocki, więc proszę o podpowiedź. Myślałem, że wystarczy tylko podpiąc kabel, włączyć opcję PC w telewizorze i będzie hulać, ale jak na razie nic nie hula oprócz moich nerwów.
HELP !!!
 
Do góry