Panasonic seria PV80 i PV8

czarga

New member
mateoosch napisał:
Dzieki za odpowiedzi :)

A jak zmienic kod oryginalnego pilota? Da sie to wogole zrobic?

Pozdrawiam


Naciśnij i przytrzymaj przycisk włączania urządzenia (nie telewizora) wprowadź kod i naciśnij przycisk stop (tak jest to opisane w moim 42X10E i nie wiem czy będzie działało w seri PV)​
 

mateoosch

New member
Niestety nie funkuje :( Nie mam już siły Albo nazbieram kasy i kupie jakiś uniwersalny pilocik albo bede używał kilku :)
Jeszcze raz dziękuję za podpowiedzi :)
Pozdrawiam
 

annc

New member
42PV80 - domyslny tryb pracy (wejscia)

Witam,

Od dluzszego czasu mam Panasa 42PV80. Wczoraj wpadlem na pomysl zeby wymienic sobie tunerek do cyfry na taki z HD. No i super. Jakosc obrazu powala - nawet na kalach SD. Pewnie to zasluga wejscia HDMI, ale.....


No wlasnie, musi byc problem - z ktorym nie moge sobie poradzic.

Wczssniej mialem tak, ze tuner mialem podlaczony czinczami do TV. Wlaczalem TV - startowal w trybie anteny analogowej. Wlaczalem tuner, TV sam sie przelaczal na czincza - i wszystko bylo cacy

Teraz - wlaczam TV, wlaczam tuner - a TV dalej jest w trybie anteny naziemnej. Musze RECZNIE przelaczyc go na HDMI.



W zwiazku z tym zasadnicze pytanie: czy w tym TV mozna w jakis sposob wybrac domyslne wejscie sygnalowe (np zeby zawsze uruchamial sie w trybie HDMI3) ?
Mam w domu osoby starsze, ktore przyzwyczaily sie do tego co bylo. Teraz jak maja naciskac kolejny przycisk zeby odpalic sobie telewizorek..... zaczynaja byc schody
Przejrzalem opcje w menu... raczej skąpo. I nic nie znalazlem.
Wiem ze np LG ma to super rozwiazane i tam nie ma takiego problemu. Czyzby panowie z Panasonic o czyms zapomnieli czy ja nie potrafie znalesc takiej opcji ?
A moze w trybie serwisowym ?





Gorąco pozadrawiam
Annc
 

mateoosch

New member
Do trybu hotelowego wchodzisz w następujący sposób:
1. W TV jednocześnie naciskasz przycisk F i -/V
2. Trzymając te przyciski wciskasz AV na pilocie
3. Wyskakuje Ci menu druga pozycja (Initial INPUT) to miejsce, które powinno Cię interesować.
4. Wybierasz tam strzałkami na pilocie HDMI3 i powinno śmigać :D

Pozdrawiam
 

lois_lane

New member
Problem zTH-42PV8P

Witam wszystkich. Od 2 lat jestem posiadaczem wymienionej w temacie plazmy. Całkiem fajny sprzęt nie narzekam oprócz jednego małego mankamentu.Zaczyna się tak: Przeskakuję na kanały i nagle zaczynają się tworzyć poziome pasy zakłóceń (zniekształceń obrazu) po całym ekranie. Co jakiś czas obraz zaczyna falować, pojawiają się smugi, śnieżenie, zmiany obrazu z kolorowego na czarno biały. Zaczęło się to wszystko po około 1,5 roku użytkowania. Nie ma reguły kiedy to występuje, czasami od razu po włączeniu, czasami później i nie za każdym razem. Ostatni raz miałem z 3 tygodnie temu. Zawsze pomagało wyłączenie plazmy i po jakimś czasie ponowne włączenie. Plazma wtedy nie od razu się włącza tylko po jakimś czasie (miga wtedy czerwona lampka w tv). Dzisiaj niestety takie objawy ma ciągle po 15-30 minutach oglądania tv. I tak po każdym restarcie. Sygnał mam z kablówki, pytałem się sąsiadów czy mają problem z odbiorem bo myślałem że wina kablówki. Niestety nie.Pytałem się kolegi który też ma tą samą wersje Panasonica. Mówił że raz mu się zdarzyło to samo. To jakaś wada tej wersji? Czy ktoś miał coś podobnego? Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc. Nie mogę dołączyć fotek;/. pozdrawiam
dodatkowo sprawdzałem przed chwilą na xbox360 i ps3.. taki sam efekt a nawet gorszy.
 
Ostatnia edycja:

mielonek

New member
Coś chyba stuka w obudowie

Czy Wy też coś takiego słyszycie w swoich pv8? Kiedy tv jest włączony ( i czasem jakiś czas po wyłączeniu) słychać jakieś jakby stuki puki wydaję mi się obudowy, jakby plastik się nagrzewał i coś pukało? Nie mam pojęcia co to jest, czy coś można z tym zrobić, czy oddawać do serwisu?:hmm:help:/
 

m_lesiu

New member
Witam

Od grudnia posiadam model 37PV80PA. Od początku denerwowały mnie dwie rzeczy, ale gdy kilka dni po zakupie konsultowałem się z miłą panią z infolinii Panasonic Polska, dowiedziałem się że zdecydowanie są to jakieś wady fabryczne i telewizor nadaje się na wysłanie na gwarancję.

Z tym się wstrzymałem by sprawdzić czy przypadkiem jeszcze coś nie wyjdzie, zobaczyć jak to będzie z "duszkami", wypalaniem ekranu itd.

Wady są dwie:
- konflikt sygnału cyfrowego (po HDMI,DVI) z komputera z analogową kablówką (gdy puszczę sygnał - klonowanie, rozszerzony Pulpit itp. to TV gubi praktycznie wszystkie kanały, nie potrafi ich wyszukać. Wystarczy jednak wyłączyć sygnał z komputera i po ponownym włączeniu TV wszystko wraca do normy)
- bzyczenie (od przetwornicy, dosyć wysoki, denerwujący dźwięk - tym głośniejszy, im jaśniejszy jest obraz)

Wczoraj w końcu postanowiłem go zareklamować i na wstępie dowiedziałem się, że ten model nie ma przewidzianej obsługi sygnału cyfrowego z komputera, dlatego mogą się dziać różne rzeczy, włącznie z uszkodzeniem TV (tak mi powiedzieli...). Ale wiecie co? Ta informacja faktycznie jest podana. W pełnej instrukcji (tej z płyty CD), wręcz maczkiem wśród innych informacji o HDMI (cytuję: "Używanie do dla komputera osobistego nie jest przewidziane") na 42 stronie.
Ładny lol. Dobrze że nie napisali tego po arabsku i w odbiciu lustrzanym...a wspaniałej pani z infolinii należą się gratulacje za wprowadzenie klientów w błąd.

No nic, trzeba się będzie przenieść na połączenie przez D-Suba.

Co z bzyczeniem?
Też jest zabawnie. Dzisiaj był serwisant i uznał że jest to normalne.
Fakt, w ciągu dnia nie jest to może bardzo odczuwalne, ale wieczorem spokojnie to słychać z odległości 2-3 metrów, nawet gdy obraz nie jest jakoś specjalnie jasny!

Co ciekawe - dowiedziałem się również że wszystkie plazmy będą bzyczeć i nic się z tym nie da zrobić. W takim razie skąd się na forum biorą opinie że te telewizory pracują bezgłośnie (pomijam przypadki gdy komuś głośniej pracują wentylatory)?

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wielu ludziom to nie przeszkadza. Słuchają głośno telewizora i też nie słychać.
Widocznie masz bardziej wyczulony słuch. Ale zrób tak jak napisał blackninja.
 

sambolime

New member
radosuaf napisał:
Faktycznie, można regulować HDMI. Zmiana wejścia działa dopiero po wejściu w tryb serwisowy przez "1" (może "2" też, nie sprawdzałem). Dzięki.
Witam czy ktoś wie może jak można zmienic w trybie serwisowym żeby w panasonicu th pv80 jedno wejście hdmi działało jako wyjście
i jeszcze jedno pytanie jak powinienem podłączyć laptopa żeby podczas odtwarzania z niego filmów mieć obraz na telewizorze a dżwiek na kinie domowym dodaje że wszystkie trzy urzadzenia posiadają hdmi
z gory dzieki za odpowiedź
 

Sansei6

Member
Bez reklam
A ja podpytam o takż rzecz, czy jest możliwe "zablokowanie" w tv nastawów, tj chodzi mi o to by osoba powiedzmy niezbyt sie znająca nie wzięła niechcący i nie poprzestawiała jasności lub rozprogramowała kanałów?
 

Pawel70

New member
Tryb hotelowy pewnie załatwiłby sprawę.Tylko nie wiem czy jest możliwość wlączenia go na stałe (nie mam w tej chwili dostepu do tv żeby to sprawdzić).
 
Do góry