Panasonic seria PV80 i PV8

joker43

New member
a czy przy takim polaczeniu PC-> kabel DVI-HDMI -> 37pv80 nie mieliscie problemu z sygnalem TV? u mnie przy podlaczeniu kabla pod HDMI 'zginely' niektore kanaly z kablowki(UPC)
 

LukeSky

Member
Bez reklam
Ryszards68 napisał:
W DVD jest tak samo, przecież możesz wybrać wersję z napisami lub bez lub inną wersję językową? Na Panasonicu nie ma z tym problemu - telewizor 16:9 (szeroki) + zoomowanie w odtwarzaczu. Oczywiście w menu odtwarzacza ustawienie tv panoramiczny 16:9. Aha, dotychczas nie spotkałem się z tą "zmorą"!;) Być może taka specyfika Twojego odtwarzacza?

Wyraźnie piszę że chodzi o wersję z napisami a nie BEZ! Jak bym chciał oglądać filmy bez napisów to nie było by tematu, bo funkcje ZOOM są mi znane. Natomiast ja pytam JAKI WPŁYW MAJĄ TE PASY, bo nie mam zamiaru oglądać bez napisów.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Rzecz w tym, że prawdopodobnie duża część odtwarzaczy DVD(+DivX) nie udostępnia opcji zmiany położenia (wysokości) napisów dla filmów w formacie DVD-Video.
Taki seans dwu, trzygodzinny nie powinien mieć ujemnego wpływu na ekran Twojej plazmy - po seansie może zostać lekki powidoczek tymczasowy ale szybko Ci on zniknie gdy wyświetlisz jakiś materiał na całej powierzchni ekranu. Najlepiej spróbuj sam aby przekonać się jak plazma się zachowuje.

Pozdrowienia!
 
Ostatnia edycja:

Ryszards68

New member
LukeSky napisał:
Wyraźnie piszę że chodzi o wersję z napisami a nie BEZ! Jak bym chciał oglądać filmy bez napisów to nie było by tematu, bo funkcje ZOOM są mi znane. Natomiast ja pytam JAKI WPŁYW MAJĄ TE PASY, bo nie mam zamiaru oglądać bez napisów.

Ok, a ja wyraźnie piszę że w moim Panasie napisy zawsze są w tym samym miejscu niezależnie od ustawień zooma w menu (oczywiście można je również przesuwać góra-dół) czyli zależy to od odtwarzacza. Oglądanie przez kilka godzin z pasami nie powinno zaszkodzić TV, ale opcjonalnie... zmieniłbym odtwarzacz:). Pozdrawiam
 

LukeSky

Member
Bez reklam
Czy mam rozumieć że jeśli leci sygnał z DVD gdzie napisy są na czarnym pasku i ustawię zoom z poziomu TV to paski znikną a napisy wyjdą wyżej? Bo jakoś nie wydaje mi się aby to tak działało.

To może mam to rozumieć tak że wybierają zoom w odtwarzaczy napisy pozostaną widoczne a jedynie czarne paski znikną? Tutaj się zgodzę ale tylko dla DIVX. Jeśli istnieje jakieś DVD, które potrafi utrzymać napisy zakodowane na płycie DVD oryginalnej i rozciągnąć obraz pod nimi to proszę o informację jaki to model. Najlepiej jeśli będzie to Panasonic. :)

Oczywiście cały czas rozmawiamy o filmie DVD a nie DivX.
 

Ryszards68

New member
LukeSky napisał:
Czy mam rozumieć że jeśli leci sygnał z DVD gdzie napisy są na czarnym pasku i ustawię zoom z poziomu TV to paski znikną a napisy wyjdą wyżej? Bo jakoś nie wydaje mi się aby to tak działało.

To może mam to rozumieć tak że wybierają zoom w odtwarzaczy napisy pozostaną widoczne a jedynie czarne paski znikną? Tutaj się zgodzę ale tylko dla DIVX. Jeśli istnieje jakieś DVD, które potrafi utrzymać napisy zakodowane na płycie DVD oryginalnej i rozciągnąć obraz pod nimi to proszę o informację jaki to model. Najlepiej jeśli będzie to Panasonic. :)

Oczywiście cały czas rozmawiamy o filmie DVD a nie DivX.

Witaj jeszcze raz! W telewizorze NIE USTAWIAJ zooma tylko 16:9!!! Do rozszerzenia obrazu użyj funkcji w odtwarzaczu i w takim wypadku pozycja napisów jest stale w tym samym miejscu a obraz rozszerza się proporcjonalnie. Napisy nie są trwale scalone (wtopione) z obrazem, więc nie możemy tutaj mówić o jakiejkolwiek "wadzie" technologii DVD. Dodatkowo w odtwarzaczach Panasonica możesz przesuwać napisy góra-dół, a zoom można ustawiać w skokach co 1 procent. Używam zestawu już nie najnowszego SC-HT990 i wszystko chodzi bez zarzutu, dodam że poprzedni model bodaj S-27 miał taka samo. Pzdr
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Wszystkie współczesne DVD Panasonika potrafią usunąć paski nie ruszając napisów. Napisy w standardzie DVD są kodowane niezależnie od obrazu, jako czterobitowe bitmapy. Ich współrzędne są na sztywno przypisane do współrzędnych ekranu, stąd powiększenie obrazu nie wpływa na położenie napisów.

W wielu odtwarzaczach można używać zoomu podczas odtwarzania filmu, jednak rzadko kiedy jest to zoom w takiej skali, aby likwidował paski formatu 2.35:1 bez utraty jeszcze części obrazu. Napisy pozostają oczywiście na swoim miejscu.

Jak już wspomniałem zoom telewizora otrzymuje już sygnał zespolony, więc powiększenie obrazu powoduje też powiększenie napisów, a co za tym idzie, często ich znikanie poza obszarem ekranu.

ArtS :)
 

chetman

New member
hmm

planuję kupić ten TV ale zastanawia mnie jak będzie on współpracował z laptopem, zaznaczam...mogę podłączyć TV z laptopem tylko przez D-Sub. w jakich rozdzielczościach ustawiać obraz na TV? tak by była najlepsza jakość a jednocześnie (bo na tym sie zupełnie nie znam) ... by nie obcinał ekranu...proszę o pomoc
 

LukeSky

Member
Bez reklam
Bardzo cieszy mnie to co piszecie, widać mój DVD nie posiada tej funkcji a sam byłem jeszcze w jaskini, powoli wychodzę, zatem pytam dalej:

Czy ten model pozwoli abym oglądał filmy DVD bez czarnych pasków i z napisami widocznymi, w przypadku takich DVD gdzie domyślnie napisy są na czarnych pasach?

Oto model: SC-PT560 / http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=3811
 

LukeSky

Member
Bez reklam
Po sieci ludzie piszą że niestety ale ten zestaw nie pozwala na ustawianie napisów względem obrazu. Pytałem też o to w kilku sklepach i patrzyli na mnie jak na idiotę, który właśnie sobie coś wymyślił, zgodnie twierdząc że takie rzeczy to tylko w ERZE (ale poważnie to że nie w plastikach, tylko jak już to w tych o wiele droższych)

Na ceneo w komentarzach piszą odnośnie Sc-PT860, który jest tym samym modelem ze stojakami i kilkoma dodatkami. Zatem skoro lepszy model tego nie potrafi to czy potrafi niższy, i jak to w końcu jest?

I jeszcze apropo już samej PLAZMY, bo trochę poleciałem nie w temacie, czy zauważacie efekt schodków na przejściach tonalnych, jeśli tak to jakich scenach, jak duży, czyli wszystko w temacie przejść tonalnych.
 
Ostatnia edycja:

pwjaro

New member
ceny plazm

Sorki jeżeli mój post pojawi się nie w tym temacie ( to mój pierwszy wpis ) . Wybrałem do zakupu plazmę TH 37pv80 ( również dzieki opiniom tego forum ) ale zastanawia mnie ogromny rozrzut cenowy w sklepach internetowych. W oficjalnym sklepie internetowym Panasonica cena powyzej 3400 a w innych sklepach już od 2300. Dlaczego takie ogromne różnice ? Czyżby na rynku pojawiły się jakieś podróbki tego tv ( wiadomo Chiny szybko dostosowuja się do rynku ). Proszę o poradę . Dokonać zakupu u producenta czy mozna spokojnie wybrać oferte rynkową.
pozdrawiam wszystkich
 

Adex

New member
Możesz spokojnie brać gdzie dają taniej. Ja jutro odbieram (a przynajmniej mam taką nadzieję) w Digitalo 37PX80 za 2444. Ceny są różne, generalnie po Mistrzostwach Europy dość mocno zjechały w dół :)
Najlepsze jaja są w Euro AGD na Puławskiej w Warszawie. Tam PV8 kosztuje o tysiaka drożej niż PV80 :fool: Pewnie jest to spowodowany tym, że ten uboższy model zalega sporo na półkach, a ceny nie opuszczają, bo zakupili go kilka miesięcy temu i teraz sprzedając go za obecną cenę, musieliby do interesu dopłacić...
Generalnie unikaj sklepów typu "nie dla idiotów", kupisz dużo taniej ten sam towar. Chyba, że masz uraz do zakupów internetowych, ale to już zupełnie inna historia.
 
Ostatnia edycja:

pwjaro

New member
Nie urazu nie mam . Po prostu kombinuję dlaczego takie róznice ( parę razy dokonałem już zakupu sprzętu w internecie ) ale nigdy nie widzialem takich różnic pomiędzy cenami producenta a sklepami internetowymi ( jak oni to robią ? ) Z forum wynika , że to niezly TV i chciałbym uniknąc jakiejś wtopy. Nie wiem gdzie jest produkowany ale w kilku postach pojawia się info , że niektóre nie maja naklejek producenta ( na panelu czolowym ) inne są w nie wyposazone. Trochę się asekuruję i dlatego pytam.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
joker43 napisał:
a czy przy takim polaczeniu PC-> kabel DVI-HDMI -> 37pv80 nie mieliscie problemu z sygnalem TV? u mnie przy podlaczeniu kabla pod HDMI 'zginely' niektore kanaly z kablowki(UPC)

Nie mam tego tv ale czytałem że to jest bug w oprogramowaniu tv ale nie wiem czy jest jakiś update. Na avs forum wiele osób pisało o tym problemie. Polecam sprawdzić na stronie panasa.
 

LukeSky

Member
Bez reklam
Chyba większość raczej w Czechach, ja kupowałem on-line, co więcej w dzień póżniej jak kupiłem cena już była niższa, potem jeszcze niższa. W walce o ceny w sieci pomogły porównywarki - chwała im za to. Widać ewidentnie że liderzy rynku nie odpuszczają i biją się o to kto da taniej.

Pytasz dlaczego takie różnice, po prostu sklepy DUŻE jak elektro.pl czy agito.pl mają duże magazyny i nie zamawiają po kilka sztuk ale kilkadziesiąt a nawet setki, czyli mają o wiele lepsze ceny, niższe marże i zarabiają na większych obrotach. Kiedyś spytałem ich ile mają sztuk danego modelu, kolo powiedział że 80 sztuk PLAZM na magazynie jednego tylko modelu.

Sklepy małe zwykłe przeważnie mają nie więcej niż kilka, często jedną dwie sztuki (a nawet tylko to co na wystawie). Nawet takie molochy jak MM wbrew temu co może się wydawać nie mają ogromnych ilości na stoku (także po kilka sztuk) i bardzo duże marże.

Polecam Ci elektro.pl, chyba są najtańsi i masz pewność że jak kupujesz to mają ten towar a nie że tylko cenę na witrynie. Wysyłka sprawna, świetni kurierzy (u mnie dostarczyli towar samodzielnie pod drzwi i pomogli wnieść, rozpakować, sprawdzić) - agito też jest dobry ale oni już tak nie cisną z cenami. Unikaj małych nie znanych witryn gdzie nie wiadomo kto jest po drugiej stronie lustra.
 
Ostatnia edycja:

Ryszards68

New member
Napisał LukeSky: Po sieci ludzie piszą że niestety ale ten zestaw nie pozwala na ustawianie napisów względem obrazu. Pytałem też o to w kilku sklepach i patrzyli na mnie jak na idiotę, który właśnie sobie coś wymyślił, zgodnie twierdząc że takie rzeczy to tylko w ERZE (ale poważnie to że nie w plastikach, tylko jak już to w tych o wiele droższych)

W tym zestawie nie musisz nic ustawiać! Po prostu napisy są tam gdzie trzeba i tyle! Napisy nie zmieniają swojego położenia względem zoomowanego obrazu – po prostu tak jest i nie ma co dorabiać do tego żadnej filozofii! Odpalasz film i oglądasz, film może wypełnić całą matrycę a napisy są tam gdzie być powinny. W moim Panasiu nie można tylko zmienić wielkości czcionki, która w przypadku filmów DVD jest ok., natomiast przy DivX mogłaby być deko większa (najlepiej taka jak w DVD), ale na PV-ce jest wystarczająco czytelna.
 

szfagier

New member
Na dniach przymierzam się do kupna modelu pv80p, uważam, że to będzie wybór spełniający moje oczekiwania. Problem w tym, że waham się co do rozmiaru owej plazmy. Odległość od tv to 2,6 m, sporadycznie troszkę bliżej ok 2 m. Myślałem o 42" ponieważ w przeciągu 2 lat moje warunki mieszkaniowe mogą się zmienić, dodatkowo czytałem, że ponoć tv nigdy nie jest za duży.
Boje się jednak ze przy tym rozmiarze na tej odległości będę widział więcej niedociągnięć obrazu niż na 37", szczególnie przy sygnale jakości sd.
Czy moje obawy są słuszne? Dodam, że w sklepach oglądałem tylko wersje 37" (nie miałem możliwości spojrzenie na 42") z odległości ok 1.5m, aranżacja sklepu nie pozwalała dalej odsunąć się od tv.
 

pawis

New member
pwjaro napisał:
...Nie wiem gdzie jest produkowany ale w kilku postach pojawia się info , że niektóre nie maja naklejek producenta ( na panelu czolowym ) inne są w nie wyposazone...

Mój egzemplarz nie posiada naklejek, zrobiony jest w Czechach, kupilem 42PV80 w EuroAgd tyle że przez internet ( była wtedy promocja - różnica w cenie w stosunku do sklepu 700 zł) ale odbiór w sklepie. Wybrałem ten sklep bo chciałem kupić na raty i po porównaniu z innymi sklepami internetowymi i po obliczeniu raty wypadło, że tam będzie najlepiej. Co do różnicy w ceny pomiędzy sklepem a ich sprzedażą internetową to sprzedawca stwierdził, że to dlatego bo nie magazynują sprzętu w sklepie tylko jest on przywożony w momencie wpłynięcia zamówienia i w ten sposób nie ponoszą kosztów magazynowania towaru. Nie wiem czy to prawda bo aktualnie cena na ten tv w sklepie i sprzedaży inetrenetowej jest taka sama.
 
Do góry