Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

modyf

Member
a ja sie chcialem poskarzyc na yt w vc :( widze ze nikt tego jeszcze nie robil, wiec nie wiem czy to tylko moj problem??? chodzi o to, ze w swoich ulubionych widze zaledwie czesc tego co faktycznie w nich jest na yt (przegladanym na kompie) a w dodatku bardzo duzo klipow mam zdublowanych - te same sa (czesto w seriach po 2-3) kilka razy pod rzad... jak to u Was wyglada?
 

DWitek

New member
Mam kłopot z PS3 Media Server zainstalowany na Vista.
TV znajduje serwer, ale po wejściu do niego nie widzi żadnej zawartości - pusto, echo.
Dodam, że udostępniłem wszystkie dyski. Dodam, że na początku treść się pojawiła, ale po wejściu do katalogów - echo, nie widać nic, także podkatalogów. Wyłączyłem PS3 na kompie, włączyłem i teraz w ogóle nie ma nic, tak jak napisałem na początku.
Czy ktoś może wie w czym może być tkwić problem?
Na systemie XP wszystko działa mi poprawnie.

Ja też z tym miałem trochę problemów i trochę siedziałem zanim ruszyło, ale teraz już nie pamiętam co zrobiłem. W każdym bądź razie jak już ruszyło, to filmy (divx) zaczęły działa OK, ale pojawił się problem (albo ja tego nie umiałem skonfigurować) z filmami FULL HD np. Avatar.mkv. Z mojego laptopa (Core2Duo 1.8GHz) wyraźnie klatkowały i nie poradziłem sobie z tym.
Zainstalowałem w końcu Serviio - odpowiednik PS3 i tam jest opcja korzystania przez program z dwóch rdzeni. I jak do tej pory wszystkie filmy FULL HD działają perfect, bez klatkowania.

Więc ten program (Serviio) mogę śmiało polecić. Prostszy interfejs obsługi i większa wydajność.
 

EdiEd

New member
Ja też z tym miałem trochę problemów i trochę siedziałem zanim ruszyło, ale teraz już nie pamiętam co zrobiłem. W każdym bądź razie jak już ruszyło, to filmy (divx) zaczęły działa OK, ale pojawił się problem (albo ja tego nie umiałem skonfigurować) z filmami FULL HD np. Avatar.mkv. Z mojego laptopa (Core2Duo 1.8GHz) wyraźnie klatkowały i nie poradziłem sobie z tym.
Zainstalowałem w końcu Serviio - odpowiednik PS3 i tam jest opcja korzystania przez program z dwóch rdzeni. I jak do tej pory wszystkie filmy FULL HD działają perfect, bez klatkowania.

Więc ten program (Serviio) mogę śmiało polecić. Prostszy interfejs obsługi i większa wydajność.

No nie wiem, czy Serviio ma większą wydajność, bo na moim "słabym" kompie chodził znacznie wolniej od PS3. Ale nie ważne. Ja nie wiem, czy komp. (dwurdzeniowy) z Vistą będzie klatkował 1080p, czy nie, bo nie widzę na TV żadnych plików i tutaj mam na razie problem. Szkoda, że nie pamiętasz co zrobiłeś, że tak u Ciebie się przestało dziać. Za bardzo nie mam możliwości grzebania w tym kompie, bo to maszyna sąsiada za miedzy podłączonego do mojej domowej sieci.
Ponawiam prośbę o pomoc do kogoś, kto wie o co chodzi z tą Vistą, że na TV nie widzę zawartości udostępnionych w PS3 katalogów.
 

Kasio

Member
a ja sie chcialem poskarzyc na yt w vc :( widze ze nikt tego jeszcze nie robil, wiec nie wiem czy to tylko moj problem??? chodzi o to, ze w swoich ulubionych widze zaledwie czesc tego co faktycznie w nich jest na yt (przegladanym na kompie) a w dodatku bardzo duzo klipow mam zdublowanych - te same sa (czesto w seriach po 2-3) kilka razy pod rzad... jak to u Was wyglada?

tak samo jak u Ciebie,chyba trzeba poczekac na aktualizacje Viera Cast,nie ukrywam ze bardzo mnie to nerwuje :evil:
 

Kasio

Member
EdiEd widze ze grzebiesz w PS3 nie orientujesz sie jak wyglada fight PS3 Media Server vs Serviio
narazie mam Serviio i jedy minus to nie wczytuje mi .jpeg ,mkv 1080p,1080i,720p,xvidHD,m2ts,mts i reszta wynalazków smiga bez problemu po WiFi,ale podobno Ps3 jest szybszy ?
 

EdiEd

New member
W sprawie Serviio zwróć się do @DWitek, z tego co napisał to on na tym śmiga. Ja próbowałem na wolnym kompie z Serviio i było gorzej niż z PS3. Ale spróbuję w wolnej chwili z serviio na dwurdzeniowym kompie, bo niestety mimo usilnych starań z konfiguracją PS3 nie udało mi się uzyskać akceptowalnej płynności z Avatarem, ale on ma chyba bitrate ze 40 Mbps, więc nawet stosunkowo szybka maszyna nie wydoliła. Dam znać jak mi poszło z serviio i czy jest lepiej.
 

Kasio

Member
przy 40Mbps :shock: nie ma szans to oryginalne bitrate z Blu-Ray'a,a jpeg chyba juz wiem dlaczego Serviio nie ładuje do menu rozmiar
42932 x 2216 101,3MB chyba troche za duży ? .Mam film Contact 1080p Bit Rate 8528 Kbps i trzeba chwilke poczekac az ruszy ale i tak 2 rdzenie na 60% a na dysku mozna jajecznice usmarzyc,ale i tak jak na lapka to niezle
 
Ostatnia edycja:

EdiEd

New member
Zainstalowałem Serviio - najnowszą wersję, wybrałem profil renderowania dla Panasa Viera i nie potrafi mi odtworzyć ani jednego pliku .mkv Ktoś ma pojęcie o co chodzi? Zaraz wyślę to całe Serviio w kosmos... ;)
 

campus1

New member
Słuchajcie jak to jest w końcu z tymi plikami*.mkv odtwarza je seria g20e czy nie. Czy majać na dysku sieciowym takie pliki bedzie można je odtwarzac na TV? Raz nawet się spotkałem z opisem że odtwarza z pendrive czy to prawda?
 

EdiEd

New member
Słuchajcie jak to jest w końcu z tymi plikami*.mkv odtwarza je seria g20e czy nie. Czy majać na dysku sieciowym takie pliki bedzie można je odtwarzac na TV? Raz nawet się spotkałem z opisem że odtwarza z pendrive czy to prawda?

g20 nie odtwarza plików .mkv. Można je odtwarzać korzystając z usługi DLNA, gdzie serwer medialny je transkoduje na format, który TV odtwarza.
 

Kasio

Member
Zainstalowałem Serviio - najnowszą wersję, wybrałem profil renderowania dla Panasa Viera i nie potrafi mi odtworzyć ani jednego pliku .mkv Ktoś ma pojęcie o co chodzi? Zaraz wyślę to całe Serviio w kosmos... ;)


mi tez na poczatku nie czytał mkv ale po aktualizacji biblioteki z filmami,odtwarza bez problemu,jesli komus nie odtwarza mp4,wmv,flv,mpg zmiencie profil na Sony Bravia TV ,to ciekawe bo mam g20 i z profilu Panasonic Viera nie odtwarza tych plików a z profilu Sony działa :)
 

EdiEd

New member
mi tez na poczatku nie czytał mkv ale po aktualizacji biblioteki z filmami,odtwarza bez problemu,jesli komus nie odtwarza mp4,wmv,flv,mpg zmiencie profil na Sony Bravia TV ,to ciekawe bo mam g20 i z profilu Panasonic Viera nie odtwarza tych plików a z profilu Sony działa :)

A jak długo ta aktualizacja biblioteki trwa? Dawałem aktualizację, niby zaktualizował i dalej bryndza. Znalazłem info, że może być problem z DTS i jaka jest na to rada, jednak okazało się, że w profilu Panasa w najnowszej wersji Serviio jest już to uwzględnione. No i dalej mam bryndze z testowymi plikami mkv jakie pościągałem z sieci. Masz może jakiś link do filmiku testowego, który u Ciebie działa?

Edit: Dobra, pomogło wyłączenie i włączenie kompa. Większość mkv działa i o dziwo działa w miarę płynnie. Zainstalowałem Serviio 0.5.1 na kompie dwurdzeniowym i wspomniany Avatar (kopia z BR) idzie z akceptowalną płynnością, podczas gdy na PS3 MS ciął się niemiłosiernie. Czyli jest dobrze :) Polecam Serviio.
 
Ostatnia edycja:

slojac

New member
Witam,
jestem już zdecydowany kupić p50g20 ale wytłumaczcie mi proszę co jest z tymi hz , jestem po lekturze wszystkich 257 stron tematu o tym TV i z tego co zrozumiałem ten model tv nie jest przystosowany do sygnału 50hz a jedynie 60hz. Będę miał Polsat Cyfrowy z dekoderem HD czy to będzie miało jakiś diametralnie zły wpływ na odbiór programów. Proszę o łopatologiczne wyjaśnienie tego.
pozdrawiam
 

kilers9

Member
Spokojnie kupuj ten TV.Polecam,mam 46".W ustawieniach jest taka funkcja jak IFC (Intelligent Frame Creation) ,sam sobie zobaczysz jak to działa,standartowo powinna być ta funkcja wyłączona.
 

EdiEd

New member
jednak nadal nie wiem jak jest z tymi hz , ktoś potrafi to wytłumaczyć ?

Zdaje się, że tylko chłopaki z Panasonica potrafią to wytłumaczyć, ale nie za bardzo chcą. W zasadzie chodzi o kłopoty z płynnością obrazu i inne artefakty mniej lub bardziej widoczne (najczęściej niewidoczne) w zależności od jakości samego sygnału, bo 50 Hz na terenie Europy nie unikniesz (to nie chodzi tylko o CP). No cóż jednym to przeszkadza, innym nie. Mnie np. w ogóle gdyż uważam, że często większe znaczenie ma słaba kopia filmu lub jakieś błędy przy przeskalowywaniu materiałów 24p. Z tego co wiem, to Cyfrowy Polsat nie może się poszczyć wybitną jakością HD (słaby bitrate) i jeśli już, to przemyślałbym wybór operatora.
 

slojac

New member
Czyli dać sobie siana z tymi hz - tami , artefaktami i innymi brzęczącymi obudowami bądż elektroniką i kupować ?
Wybrałem plazmę <tę plazmę> między innymi dla tego iż czytając to furum i inne oczywiście materiały,
wszyscy twierdzą iż tv plazmowe mają lepszy obraz ze słabego sygnału niż
tv lcd. Idąc tą drogą, mając cp który ma jak tu piszecie nienajlepszą jakość sygnału wybrałem p50g20es ,proszę tylko o odpowiedż czy dobrze to wszystko rozumiem i że piękny obraz tego tv zaćmi wszystkie niejasności z nim związane ,czy kupić lcd, czy zostać przy starym flatronie 29"-obraz jak żyleta-coby żona i rodzina nie wyśmiała mojego zmęczonego 45-letniego mózgu z powodu nowego zakupu.
 

EdiEd

New member
Czyli dać sobie siana z tymi hz - tami , artefaktami i innymi brzęczącymi obudowami bądż elektroniką i kupować ?
Wybrałem plazmę <tę plazmę> między innymi dla tego iż czytając to furum i inne oczywiście materiały,
wszyscy twierdzą iż tv plazmowe mają lepszy obraz ze słabego sygnału niż
tv lcd. Idąc tą drogą, mając cp który ma jak tu piszecie nienajlepszą jakość sygnału wybrałem p50g20es ,proszę tylko o odpowiedż czy dobrze to wszystko rozumiem i że piękny obraz tego tv zaćmi wszystkie niejasności z nim związane ,czy kupić lcd, czy zostać przy starym flatronie 29"-obraz jak żyleta-coby żona i rodzina nie wyśmiała mojego zmęczonego 45-letniego mózgu z powodu nowego zakupu.

Wybór zawsze należy do Ciebie, ja, mając porównanie z LCD, nie żałuje swojej decyzji, a wręcz przeciwnie. A jak żona mimo to zacznie się naśmiewać, to zawsze możesz wymienić na inny model... żony ;)
 
Do góry