Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

tao822

New member
czy servis moze zrobic cos z piszczeniem przy jasnych scenach??? Prosze o pilna odpowiedz bo za kilka dni mija mi termin gdzie moge oddac ten tv do sklepu
 

capriman

New member
G20 to naprawde zly telewizor i tylko slepi moga twierdzic co innego.
cassub-spakuj grabki i idź do innej piaskownicy-telewizor ten ma bardzo wielu zwolenników,którzy w tym wątku szukają informacji o nowym sofcie,modyfikacjach ustawień itp itd-oczywiście-wszystkie pozytywne recenzje do tej pory były opłacane a my jesteśmy stadem debili,którzy nie mieli wcześniej styczności z innymi telewizorami.. :blagam: nie zaśmiecaj już tego wątku-jesteś niezadowolony?Gdzie miałeś oczy w takim razie kupując taki badziew?Zachowujesz się jak gówniarz,który kupił drogie auto-tylko zapomniał,że na paliwie nie można oszczędzać i lać czego popadnie-a teraz narzeka,że jest nic nie warte..Daruj nam wszystkim swoje mądrości bo stron przybywa,a treść nic nie wnosi..Wolisz lcd-to super-widocznie mniej drażnią Cię sprawy dla których my zdecydowaliśmy się na tą plazmę-jednego w aucie denerwuje,że jest zbyt mułowate a drugiego,że dużo pali-co nie znaczy,że któreś z nich jest gorsze-zależy na czym komuś bardziej zależy..
 

OSP110233

New member
Panowie ... jakby nie było to Kolega "Cassub" zaczyna obrażać ludzi ... albo ktoś jest ślepy albo frajer albo krowa ... postuluję by postąpić jak z małymi dziećmi ... nie zwracać uwagi i nie odpisywać na jego posty.

Poziom dywagacji wprowadzony przez tego "Pana" jest już żenujący ... :)
Pozdro
 

EdiEd

New member
Panowie ... jakby nie było to Kolega "Cassub" zaczyna obrażać ludzi ... albo ktoś jest ślepy albo frajer albo krowa ... postuluję by postąpić jak z małymi dziećmi ... nie zwracać uwagi i nie odpisywać na jego posty.

Poziom dywagacji wprowadzony przez tego "Pana" jest już żenujący ... :)
Pozdro

Popieram.....
 

Adixon33

New member
Witam od poczatku sledze dyskusje z expertem :) cassub i powiem tylko o moich odczyciach co do G20 posiadam ten tv od 6 miesiecy nie bawilem sie w jakies docieranie ,kalibracje itp panas leci dzienie okolo 8 -12 h i jedyne co mnie denerwuje to slaby dzwiek ale mama maly pokoik i da sie wytrzymac dla poprawy podiety do kina i przy filmach jest oki inna zecza jest na niektorych kanalach slaba jakosc obrazu SD(Cyfra+) ale jak wyczytalem to wina nadawcy Ogolnie jestem z tego TV bardzo zadowolony i z czystym sumieniem polecibym go znajomym Pozdrawiam
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Ja tez popieram-przez tego pana o mało zwątpiłem w jakość tego tv,a śledzę wątek od 3 miesięcy,i wreszcie dziś rano wypiłem 2 piwka nie czytając juz forum i zamówiłem TX-P46G20E-lukam głównie programy HD ,przyrodnicze i filmy,bardzo mało sportu więc myślę ze G20 spełni moje oczekiwania co do jakości obrazu,EdiEd-dzięki za linki
 

riculek

New member
Witam wszystkich szanownych Forumowiczów. Właśnie dołączyłem do forum, lecz juz od jakiegoś czasu obserwuje ten wątek. Przymierzam sie do pozbycia się swojego starego CRT Philipsa 21 cali i zakupienia np. Plazmy Pansonica G20 42 cale. Bede miał kablówkę cyfrową UPC. Mam pytanie czy ktoś z Was użytkuje tąplazme właśnie z kablówką cyfrową UPC. Jak wyglada obraz z tym żródłem sygnału? Nie wiem jaka jest siła sygnału w mojej okolicy (jeśli to ma jakieś znaczenie). Niechciałbym niemiło się rozczarować po zakupie. Prosze i info i z góry dziekuję.
 

flatron1980

New member
Witam
mam cyfrę przez eurozłącze. właśnie leci powtórka arsenal-sunderland. żadna biała linia na boisku nie jest prosta. wszystkie falują. okropnie to wygląda. Cassub ma troche racji
 

digitalus

Banned
Witam
mam cyfrę przez eurozłącze. właśnie leci powtórka arsenal-sunderland. żadna biała linia na boisku nie jest prosta. wszystkie falują. okropnie to wygląda. Cassub ma troche racji
w poprzednim poscie napisales ze masz tuner pace tylko z wyjsciem euro. czyli moze byc to np pace 7 ,cp 3000 lub najnowszy pace sd.sprawdz w menu tunera czy wyjscie video jest ustawione na RGB. najlepsza jakosc obrazu w trybie RGB.(domyslnie ustawione jest na pal)
 
Ostatnia edycja:

krisder

New member
Bez reklam
Witam
mam cyfrę przez eurozłącze. właśnie leci powtórka arsenal-sunderland. żadna biała linia na boisku nie jest prosta. wszystkie falują. okropnie to wygląda. Cassub ma troche racji

Spróbuj połączyć kablem od żelazka lub starym przedłużaczem, może Ci się linie wyprostują.:fool:
 

sej34

Member
Witam
mam cyfrę przez eurozłącze. właśnie leci powtórka arsenal-sunderland. żadna biała linia na boisku nie jest prosta. wszystkie falują. okropnie to wygląda. Cassub ma troche racji

mam cyfrę SD po eurozłączy nic nie faluje obraz jak na tak słaby sygnał i kabel ok.przez przewód component z dvd jakość bardzo przyzwoita.na necie jest sporo przykładów odnośnie ustawienia obrazu więc jest w czym wybierać.polecam ustawienia z testu magazynu AudioVideo Piotra Kulpy.ogólnie nie mam zastrzeżeń do G20 choć nie jest idealny ale za tą cenę wiem że nic lepszego nie kupię.wszelkie testy na necie szczególnie na zagranicznych stronkach to potwierdzają.ojciec ma lcd samsunga b650 wiec mam pewne porównanie. dla mnie obraz plazmy ma mniej wad niż lcd. warto przed zakupem tv zapoznać się z jakością obrazu obu technologi i wybrać według własnego uznania. ja tak zrobiłem i teraz nie marudzę jak inni.
 

kilers9

Member
Przez ok. miesiąc czasu na moim 46G20E ustawiłem tryb Normalny z dużą ostrością, kolorem itp., przypominające panele LCD.
Teraz korzystam z ustawień THX.Oglądam programy tylko z sat. na tunerze Coolstream HD-1, testowałem też przekaz naziemny, jakość zadowalająca
Tryb: THX
Kontrast 38
Jasność: 0
Kolor: 32
Ostrość: 10
Żywe kolory: On
Eco-format: w dzień-ON, wieczorem-Off
P-NR (redukcja szumu): Off
Panel: On
Ustawienia zaawansowane :

R-gain +10
G-gain -5
B-gain 0 +6
R-cutoff 0
G-cutoff 0
B-cutoff 0
Gamma 2.2
 
Ostatnia edycja:

elcede

New member
Mam pytanko: przeszukalem forum i instrukcje ale nie moge znalezc gdzie ustawia sie wielkosc napisow dla filmu odtwarzanego z pendrive, czy da sie cos takiego zrobic? jesli nie w tv to moze w pliku txt da sie ustawic? Z gory dzieki za odpowiedz.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Witam ,panowie mam pytanko ,TV mam dostać w poniedziałek ,jak go ustawić na te pierwsze godziny ,gdzieś lukałem że tak THX,i jasność ,kontrast,kolor,poniżej połowy i tak min 200 h, a może jeszcze cosik trzeba,laik jestem w te klocki więc proszę o pomoc , dzięki z górki.
 

flatron1980

New member
Mam ustawione RGB. I poważnie podczas meczu linie boiska są pofalowane. Tzn. jak linia jest pionowo na ekranie to jest prosta i ma gładkie krawędzie. W innym przypadku jest dziwnie pofalowana. Jest podobne nieco do muru z cegieł gdzie każda niższa cegła wystaje nieco w porównaniu do tej wyżej.

Czym mam podłaczyć? Kablem od żelazka lub przdłużaczem?
 

sej34

Member
Witam ,panowie mam pytanko ,TV mam dostać w poniedziałek ,jak go ustawić na te pierwsze godziny ,gdzieś lukałem że tak THX,i jasność ,kontrast,kolor,poniżej połowy i tak min 200 h, a może jeszcze cosik trzeba,laik jestem w te klocki więc proszę o pomoc , dzięki z górki.
ja docierałem plazmę używając ustawień fabrycznych thx przy włączonym trybie eco w czasie 150h. w moim tv to się sprawdziło. jak dotąd zero powidoków(wypalenia).obraz extra szczególnie hd.
 

sej34

Member
Mam pytanko: przeszukalem forum i instrukcje ale nie moge znalezc gdzie ustawia sie wielkosc napisow dla filmu odtwarzanego z pendrive, czy da sie cos takiego zrobic? jesli nie w tv to moze w pliku txt da sie ustawic? Z gory dzieki za odpowiedz.
w tym tv niema takiej możliwości jak zwiększenie czcionki
 

grzegorz1981

New member
Mam ustawione RGB. I poważnie podczas meczu linie boiska są pofalowane. Tzn. jak linia jest pionowo na ekranie to jest prosta i ma gładkie krawędzie. W innym przypadku jest dziwnie pofalowana. Jest podobne nieco do muru z cegieł gdzie każda niższa cegła wystaje nieco w porównaniu do tej wyżej.

Czym mam podłaczyć? Kablem od żelazka lub przdłużaczem?
Kurczę też tak mam w tnk podłączonej przez euro ( bo tuner nie ma wyjścia hdmi). Dziwnie się ogląda jak te linie są takie pofalowane. Dobrze to opisałeś, lepiej bym tego nie ujął "Jest podobne nieco do muru z cegieł gdzie każda niższa cegła wystaje nieco w porównaniu do tej wyżej. "
 

matys1

New member
Witam. Moglby ktos powiedziec gdzie sie ustawia zeby samoczynnie nie przestawial sie w momencie wykrycia sygnalu z hdmi, mam podpietego pc i gdy wl. tv(pc wl.) to sie przelacza na hdmi a wolalbym recznie
Edit:
Po czesci rozwiazalem ten problem zamienilem przewody z pc na ps3 i teraz przelacza sie dopiero wtedy jak uruchomie ps3
 
Ostatnia edycja:
Do góry