Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

EdiEd

New member
EdiEd, rozumiem ze u ciebie bitrate jest 15-20 Mb/s a u mnie 2-3 Mb/s.
No tak bo ja mam dekoder kupiony od ruskich. Jasne.
Nie mówię o dekoderze, tylko o sygnale jaki nam zapodają operatorzy sat. Niestety ilość kanałów HD wzrasta, transpondery nie są z gumy i bitrate spada coraz bardziej.
Zobacz sobie bitrate np. HBO Comedy HD - 3-4 Mb/s (!) - co to ma wspólnego z HD? Niestety n-ka pobiera ten kanał z transpondera C+. Jeśli do tego dodać jakiś dziwny sposób przeskalowywania filmów, czy coś, czym raczy nas HBO, bo nie rozumiem dlaczego jeden film potrafi się odtwarzać w sposób absolutnie płynny, a drugi niemiłosiernie "skacze" - to mamy pełny obraz sytuacji. To znaczy obraz ten wygląda tak, że nie sposób ocenić na ile za słabą jakość odpowiada TV, a na ile kiepski sygnał. Jednak np. mój sąsiad ma LCD Samsunga. Ustawiliśmy je obok siebie i porównałem obraz. Wtedy przestałem mieć wątpliwości, czy mój wybór był dobry.
 

cassub

New member
Bitrate to bitrate. I tak nic sie nie poradzi.
Niestety na G20 wystepuje niezliczona ilosc artefaktow skutecznie obrzydzajaca ogladanie i dlatego telewizory te sa co najwyzej przecietne. Koniec kropka.
Ktos oczywiscie moze byc zadowolony ale marnosc G20 jest faktem.
 

EdiEd

New member
Bitrate to bitrate. I tak nic sie nie poradzi.
Niestety na G20 wystepuje niezliczona ilosc artefaktow skutecznie obrzydzajaca ogladanie i dlatego telewizory te sa co najwyzej przecietne. Koniec kropka.
Ktos oczywiscie moze byc zadowolony ale marnosc G20 jest faktem.

Marność G20, to nie fakt, tylko Twoja opinia. Sorry, ale faktem jest tylko to, że ciągle o tym piszesz. Po prostu znajdź mniejszą marność w tym samym przedziale cenowym, bo tylko tak należy rozpatrywać opłacalność zakupu tego TV.
 

capriman

New member
cassub-ile Ty masz lat bo bredzisz jak małolat?Podaj konkretne modele w cenie do 3tys,które mają lepszy obraz.Masz rację,że obraz statyczny jest słabszy,ale to nie jest monitor do kompa a jak chcesz dużą ramkę cyfrową to kup sobie LCD-telewizor ma wyświetlać głównie obraz ruchomy-włącz sobie jakiś film z blu-raya i zobaczysz co wspólnego ma Twoja kablówka z HD-może wtedy zmienisz zdanie o jakości obrazu z tego tv..
 

cassub

New member
capriman, co to znaczy lepszy obraz?
G20 swietnie pokaze zdjecie i nic po za tym.
Ku.wa mac, jak krowom na pastwisku.
Poczytaj moje wczesniejsze posty.
EdiEd, skad kablowka bierze sygnal? Najczesciej z satelity. Wniosek - bitrate ten sam co operatorzy satelitarni. W niektorych przypadkach sygnal jest brany bezposrednio od nadawcy i wtedy kompresja jest rzeczywiscie mniejsza.
I jeszcze jedno, jak sie ma BR do telewizji? Nijak.
 

EdiEd

New member
EdiEd-jak to sprawdzić jaki bitrate jest na danym programie,dekoder z nagrywarką posiadam, tv-N-ka

Po pierwsze, dobrze wiedzieć jakimi transponderami zarządzają poszczególni operatorzy.
N-ka: 3, 10, 13, 16, 116.
C+: 4, 15, 110, 114, 119.
CP: 74, 78, 79, 112, 132.

Z tej strony dowiesz się z jakich transponderów n-ka pobiera poszczególne kanały: http://en.kingofsat.net/pos-13E_pol.php

A na tej stronie sprawdzisz bitrate: LinowSat @ 13.0East
Klikasz na danym transponderze (Tutaj nr transpondera to TSID i na końcu numeru jest dodane 00): "Analyze this Multiplex", a potem najlepiej zaznaczyć pojedynczy kanał i wybrać u góry Chart Type: lines oraz zaznaczyć New Window, no i Show Chart.

Miłej zabawy

P.S.
Polecam także ten link: http://nhdtv.pl/forum/showthread.php?t=11636
Pozycja A - Listy programów i pliki 3 oraz 4.
 
Ostatnia edycja:

mariuszp19

New member
capriman, co to znaczy lepszy obraz?
G20 swietnie pokaze zdjecie i nic po za tym.
Ku.wa mac, jak krowom na pastwisku.
Poczytaj moje wczesniejsze posty.
EdiEd, skad kablowka bierze sygnal? Najczesciej z satelity. Wniosek - bitrate ten sam co operatorzy satelitarni. W niektorych przypadkach sygnal jest brany bezposrednio od nadawcy i wtedy kompresja jest rzeczywiscie mniejsza.
I jeszcze jedno, jak sie ma BR do telewizji? Nijak.

Nie wtrącałem się do tej pory w dyskusję, czytając ten wątek od początku. Ale szlag mnie trafił po twoich wypowiedziach. Weź lepiej nic nie pisz, bo nie masz zielonego pojęcia o temacie. Przynajmniej tak wynika z analizy twoich postów. Jeżeli się mylę, to przynajmniej raz napisz coś mądrego, popartego faktami i własnym doświadczeniem.

Myślę, że twoja zła opinia np. przedmiotowego TV wynika głównie z nieumiejętności właściwej kalibracji i ustawienia tego TV. Ja po pierwszym włączeniu też miałem mieszane odczucia, ale trochę czasu poświęconego na kalibracjię, odpłaciło się obrazem na miarę TV w tej cenie.
 
Ostatnia edycja:
Rozumiem panowie emocje ale umówmy się wydać 3.8 kafla (obecna najniższa cena za 50 calowy g20) żeby jarać się obrazem tylko z Blu-Ray`a to dać się z wydymać od tylca za lichwiarską dopłatą (i tu zgadzam się w pełni z cassub`em). Jak sama nazwa wskazuje telewizor służy do oglądania telewizji a nie filmów HD z wypożyczalni, i to dla mnie jest priorytet (choć oczywiście dodatkowo DVD i filmy z kompa). Dziś widziałem obok siebie G20 i S20 ale niestety jedynie obrazy testowe (wyglądały na 720p) jakieś durne kwiatki, chmurki, obrazy z minimalnym ruchem prawie statyczne więc cudów nie zobaczyłem. Utwierdziłem się jedynie nieco w bieli (była nieco szarawa ale bez tragedii), czarny nie wyglądał najgorzej ale jak pisałem warunki testowe żadne. Poczekam na g30 ale jak rewolucji nie będzie to sobie odpuszczę. Do tego czasu kupię sobie jakiegoś dobrze zachowanego 29 calowego 100Hz baniaka (koszt żaden a wtopa na kilka tysiaków boli jak cholera), bo kanałów HD i tak tyle co kot napluł a jak pamiętam swój stary TV tego samego pokroju to czepić nie było się za bardzo do czego (no i nawet KinoPolska z biterate na poziomie wczesnego youtube który na plazmach/lcd wygląda skandalicznie na bańce jest OK).
 
Ostatnia edycja:

cassub

New member
mariuszp19, mysle ze twoja ekscytacja G20 wynika ze slepoty.
Odnoszenie sie do przedstawianych przeze mnie faktow przy nie okazywaniu zadnej kontrargumentacji jest szczytem dyletanctwa.
Taka a nie inna moja ocena G20 wynika z rzetelnej analizy i obserwacji obrazu z roznym materialem. Egzemplarz moj jest wlasciwie skalibrowany, ustawiony. Serwis sciagniety przeze mnie do domu nie stwierdzil zadnych wad czy usterek wiec jest to kwestia slabej jakosci rzeczonej plazmy.
mariuszp19, podaj co jest nieprawda w tym co pisze.
Nikt kto neguje moja ocene tego telewizora nie przedstawia zadnych dowodow ze jest inaczej. Tylko puste slowa.
Jezeli ktos kto nie wie czym jest 'posteryzacja' badz nie umie jej dostrzec to czerpie korzysci z tego telewizora. Ale nie oznacza to ze zjawisko takie nie wystepuje. Podobnie jak inne ktore wczesniej wymienialem. Opinie niektorych uzytkownikow potwierdzaja duze niedoskonalosci w wyswietlaniu obrazu przez G20. Ktos kto ma slaby wzrok, niewyostrzone oko badz mniej wyczulone bedzie zadowolony. Tylko ze to nijak nie swiadczy o wysokiej jakosci omawianych G20 a nawet V20.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
Yapko, brawo za odwage.

A przypomnijmy ze obraz statyczny i tak gorszy niz w LCD.



A 60Hz na wyjsciu ma czesc sprzetu a nie jak rzekomo twierdzi pseudoznawca, don111, prawie wszystkie.
"don111 nie posluguje sie faktami tylko frazesami. Neguje stan faktyczny czyli klamie i oszukuje ludzi."
frazesy i puste słowa to twoja domena, jak się ciebie tak połapie za słowa to leżysz i kwiczysz, a z braku argumentów szczekasz dookoła i atakujesz, ot taki forumowy troll

powtarzam to po raz n-ty - ty chłopie nie masz zielonego pojęcia o jakości obecnych tv
G20 ma wady ale i tak oferuje za swoją cenę więcej niż większość innych tv, kropka.
Pseudoznawcą to właśnie ty jesteś, jedynym tv hd z jakim miałeś styczność to kupiony G20 i zauważasz wady oczywiste dla danej technologii jakbyś odkrył Amerykę.
Teraz kupiłeś znowu w ciemno jakiegoś LCD i tylko czekać aż będziesz rżnął niedługo wielkiego znawcę w temacie LCD :blagam:
 

grzegorz1981

New member
cassub ktoś Ci płaci za pisanie takich bredni? G20 to naprawdę dobry tv i Twoje wymyślone wady tego nie zmienią. Znam kilku znajomych którzy mają ten model i sam także "przetestowałem" go także przestań pisać głupoty bo tylko zaśmiecasz ten wątek.
 

yaneq

New member
Bez reklam
Popieram przedmówcę. Znajomi mają różne telewizory. Najczęściej LCD. Dobre i złe. Wniosek jest taki, że to właśnie na moim G20 obraz jest najlepszy. Nie ma nad czym dyskutować. Ubolewam tylko nad czernią za dnia, reszta po prostu jest świetna. Nie mam zamiaru nikomu niczego udawadniać. G20 jest najlepszą ofertą na rynku przy swojej cenie. Być może nowe modele coś zmienią, ale to już temat zupełnie z innej beczki.
 
"...most common are the 50hz motion bug (do a search on this forum for more info on that one) floating blacks, loud audio buzz, bad DFC/posterisation and screen flicker sometimes...."
cytat z drugiego linka na który wlazłem, więc nie ma się co szczypać, komuś nie przeszkadza nie ma problemu, komuś tak ma problem i... tyle. Ja uważam że 4 tysia to nie jest suma do zbagatelizowania (nie mówiąc o tych co kupowali sprzęt po starcie za sporo więcej) i każdy ma prawo do lekkiego wk..... gdy mu mocno nie spasiło. Po tym co widziałem w sklepie pewnie bym kupił bo tragedii nie było ale na spokojnie w domu jak się człek przypatrzy to zawsze coś znajdzie. Jeszcze nie znalazłem oficjalnego info czy coś z tej listy poprawią w g30 (może źle szukałem), choć gdzieś wyczytałem ze sugerowana cena za 46"g30 to 1.470 ejro a 50" 1.730 (tylko ciekawe ile trzeba będzie dołożyć za przekroczenie granicy cywilizacja - polska).

Tak na marginesie. Kumpel zakupił, z jakiś rok temu, monitor LCD do kompa, LG 22 cala. Akurat byłem u niego 2 dni po zakupie, był zadowolony i tak dalej. Do momentu aż mu wynalazłem martwego piksla na matrycy (bez ściemniania, jakoś mi się tak rzucił momentalnie w oczy, na jasnej tapecie), na szczęście wymienili mu od ręki na nowy. Ale do czego zmierzam, kumpel mi powiedział że w życiu by go nie zauważył (zresztąjego panna też nic nie zauważyła), i nawet po wyjęciu z kartonu oglądał na planszach testowych (biały, i RGB) i nic nie znalazł. To tak a propos różnego postrzegania tego samego.
 
Ostatnia edycja:

krisder

New member
Bez reklam
Jak wiadomo każda technologia ma swoje wady i zalety. Posiadam plazmę panasa i lcd Toshiba. Obraz mimo wszystko lepszy na plażmie. Jedyną niezrozumiałą przeze mnie przewagą mniejszego przecież lcd-ka jest dużo lepszy dźwięk. G20 daleko do ledów o grubości żyletki i o ile tam o normalnym dźwięku (ze zrozumiałych względów) można zapomnieć, to w Panasonicu powinno być dużo lepiej a jest wręcz tragicznie. Na szczęście dźwięk na stałe u mnie leci przez kd.
 

cassub

New member
grzegorz1981, G20 to naprawde zly telewizor i tylko slepi moga twierdzic co innego.
Pozdro dla dobrzewidzacych i chlopakow z lawki.
 
Do góry