Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

Wojcio

New member
lekko off topicowo ale chciałbym sięczymś pochwalić
otóż korzystając z rady użytkonwnika Kasio i robiąc tak jak tu jest napisane

"zainstaluj wszystko wg tej kolejnosci jak tu pisze http://multiforum.deanbg.com/viewtopic.php?f=7&t=17"

udało mi się zrobić film Avatar Full HD 19,5GB tak że działa z dysku USB !!! obraz żyleta, wszystko płynnie, Audio lektor polski
jupijajej !!!
 

pre

New member
Do Pre, ps3 media serwer testowałem ale serwiio jest dużo lepszy ale nie mogę sobie poradzić z napisami. Plik tekstowy prze konwertowałem SubEdit-Playerem na format srt i serwiio nie widzi pliku przy ogladaniu filmu :( a przycisk options na pilocie nic nie pomaga ,bardzo proszę napisz jak to robisz ze Tobie filmy idą z napisami. Pozdrawiam

byc moze nieprecyzyjnie odpisałem. Powinienem zdania oddzielić pustą linią ;-)

Jedna sprawa to *.mkv. MKV działa, ale niema napisów i nikomu narazie nie udało sie tego zrobić.
A druga to napisy przy divixach itp. które to działają.
 

Kasio

Member
Panowie . Wielu z was ma problemy z odtwarzaniem filmów na naszych Panasonic'ach
jest wyjście bardzooo proste i niejednego na pewno zadowoli .

Push2TV HD czyli z laptopa na telewizor w jakości HD

Firma Netgear zaprezentowała najnowszy adapter telewizyjny z serii Push2TV HD. Dzięki premierowemu urządzeniu, obraz z laptopa można zobaczyć na dużym ekranie telewizyjnym w wersji Full HD (1080p) bez konieczności podłączania kabli.

ptv2000.jpg

NetGear Push2TV PTV2000


NETGEAR – dostawca rozwiązań sieciowych dla domu i biznesu, wprowadził do swojej oferty, czyli adapter przesyłający z laptopa na telewizor obraz w wysokiej rozdzielczości (Full HD). Urządzenie umożliwia oglądanie na dużym ekranie filmów, muzyki, zdjęć, a także przeglądanie stron internetowych oraz wszystkich innych treści zapisanych na twardym dysku komputera przenośnego.

Miłośnicy filmów mogą cieszyć się odtwarzaniem płyt Blu-ray, z kolei pasjonaci dobrego brzmienia – usłyszeć dźwięki w systemie surround. Push2TV HD obsługuje laptopy wyposażone w procesor drugiej generacji Intel Core lub Intel Atom z oprogramowaniem Intel WiDi. Łączność między komputerem a telewizorem odbywa się bez kabli i przewodów.

Parametry techniczne:
Rozdzielczość Full HD 1080p
jakość obrazu oglądanych filmów (30 klatek na sekundę)
Dual-Band Wireless – łączność zapewniająca wyraźny obraz
Podczas przeglądania stron internetowych na laptopie – bezprzewodowy strumień wyświetlanego obrazu na ekranie telewizora następuje dokładnie w tym samym czasie

źródło: >>>KLIK<<<
YouTube: >>>KLIK<<<
Autor:Kan
 

elcede

New member
lekko off topicowo ale chciałbym sięczymś pochwalić
otóż korzystając z rady użytkonwnika Kasio i robiąc tak jak tu jest napisane

"zainstaluj wszystko wg tej kolejnosci jak tu pisze http://multiforum.deanbg.com/viewtopic.php?f=7&t=17"

udało mi się zrobić film Avatar Full HD 19,5GB tak że działa z dysku USB !!! obraz żyleta, wszystko płynnie, Audio lektor polski
jupijajej !!!

To ja mam tylko pytanie: ile czasu trwalo przerobienie filmu i na jakim sprzecie? Rozumiem ze dysk zformatowany na exFat albo fat32 czy cos zrobiles ze rusza ntfs?
 

Wojcio

New member
To ja mam tylko pytanie: ile czasu trwalo przerobienie filmu i na jakim sprzecie? Rozumiem ze dysk zformatowany na exFat albo fat32 czy cos zrobiles ze rusza ntfs?

Laptop: CPU T7100, 2GB RAM, dysk: 640GB 7200rpm 16MB cache
Spodziewalem się że będzie robił 2-3godziny, a robił niecałe 30min
Partycja sformatowana na exFAT (pod XP wymagana poprawka)
ale pliki były podzielone na 4GB więc na FAT32 też by weszło
 

Straga

New member
Witam serdecznie, zapewne gdzieś w tym wątku jest odpowiedź na moje pytanie ale nie zaszkodzi zapytać ponownie ;) Niedawno zakupiłem plazmę Panasonic 50G20 i przy jaśniejszych scenach dość denerwująco bzyczy, stąd moje pytanie czy da się to jakoś wyeliminować? Czytałem gdzieś że to obudowa wpada w rezonans próbowałem dociskać tył ręką w paru miejscach ale bez wyraźnego rezultatu. Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi.
 

gzyms

New member
Brzęczenie

Czy ktoś w końcu mógłby napisać co z tym brzęczeniem przy jasnych scenach i w nocy? Czy ten typa tak ma czy to jest wada eliminowana przez serwis? Napaliłem się na 50g20 ale boję się, że będzie mnie to wkurzać. I tak na marginesie, możecie zaproponować jakiś inny telewizor (niekoniecznie plazma) który będzie miał podobne funkcje ale nie będzie brzęczał i kosztował 2xwięcej. Czy niestety ceny tych telewizorów są 'odstraszające".
A może poczekać na g30 ale ja bym chciał już i teraz ;) bo czy g30 będzie lepszy .......
 

elcede

New member
Plazmy bzycza: to fakt. A jak glosno? Ciezko powiedziec, kazdy model innaczej i kazdy ma innaczej wyczulony sluch. Ja moja slysze jak stoje metr od niej, albo jak mam wylaczone wszystko inne w pokoju (lapek, glosniki, zone). Absolutnie nie przeszkadza mi to w ogladaniu a nie jestem calkowicie obojetny na irytujace dzwieki (sprawdzilem to po wymianie dysku w lapku ktory dziwnie chrobocze i mnie strasznie irytuje :p). Najlepszy sposob: albo zamowic sobie porownanie w domu (chyba kiki cos takiego prowadzi), albo zamowic gdzies gdzie bedziesz mogl wymienic na inny tv. Nie ma co porownywac w sklepie bo to zawsze innaczej wyglada jak w domu.
 

cosin

New member
mój 42g20 też bzyczy przy jasnych scenach, nie jest to jakieś denerwujące ale też bez wysilania się to słyszę. Filmy z dysku 120GB podpiętego pod USB działają bez problemów. Powidoków po zmianie programu nie zauważyłem, natomiast przez jakieś 3-5 minut widać lekkie rozjaśnienie w miejscu logo stacji TV po wyłączeniu telewizora. Zaciekawiliście mnie iplexem. Sprawdze dzisiaj czy i u mnie zagościł :)
 

bqbq

New member
Plazmy bzycza: to fakt. A jak glosno? Ciezko powiedziec, kazdy model innaczej i kazdy ma innaczej wyczulony sluch. Ja moja slysze jak stoje metr od niej, albo jak mam wylaczone wszystko inne w pokoju (lapek, glosniki, zone). Absolutnie nie przeszkadza mi to w ogladaniu a nie jestem calkowicie obojetny na irytujace dzwieki (sprawdzilem to po wymianie dysku w lapku ktory dziwnie chrobocze i mnie strasznie irytuje :p). Najlepszy sposob: albo zamowic sobie porownanie w domu (chyba kiki cos takiego prowadzi), albo zamowic gdzies gdzie bedziesz mogl wymienic na inny tv. Nie ma co porownywac w sklepie bo to zawsze innaczej wyglada jak w domu.

podpisuję się obiema nogami, też ucho mam wrażliwe na pewne denerwujące dźwięki, ale swojego Panasonica nie słyszę ani późnym wieczorem, ani przy jasnym obrazie. Aby to stwierdzić muszę podejść blisko do TV i się wsłuchać. Czyli aby szukać dziury w całym.
 

bqbq

New member
Zamiast tego po raz kolejny wychodzi przewaga PS3 nad innymi odtwarzaczami: łączę się z laptopoem przez serwer multimedialny po wifi i puszczam na tv. :eek:)
 
Witam, pierwszy post i konkretne pytania głównie do użytkowników a nie jasnowidzów (itp.). Przetrzepałem pierwszą setkę stronek w tego tematu. Ciężka lektura, momentami aż goniło do kibla. Zasłonę milczenia opuszczę na porównywanie sprzętów z diametralnie różnych półek cenowych czy tez o zupełnie odmiennej technologi (LCD VS PLazma). Dyskusja na temat czerni również mnie ubawiła (w kwestii metod argumentacji), abstrahując od tego że idealnej czerni nawet w kosmosie, w czarnych dziurach nie znajdziecie. Co mi po czerni w którą zlewa się masa szczegółów, przez co obraz może wygląda teoretycznie lepiej ale gubi sporo detali, z dwojga złego wole nieco szarawą (choć oczywiście bez przegięć w drugą stronę). Ok szkoda miejsca na pierdoły, przechodzę do konkretów. W kwestii współczesnych telewizorów mam blade pojęcie, oczywiście użyte technologie nie stanowią dla mnie problemu, chodzi głównie o producentów i ich modele (jest tego tyle że laik może się pogubić). Przestudiowawszy te pierwszych 100 stron odpowiedzi nie dowiedziałem się tego na czym mi zależało najbardziej.
1. Jaka jest w końcu w tym TV biel (biała, szarawa, różowawa)?
2. Jak z płynnością obrazu, zwłaszcza przy szybkich ujęciach (zarówno SD jak i HD)?
3. Czy efekt migania pomimo zastosowania 100Hz jest widoczny? Chodzi mi o odczucia użytkowników, niestety jestem uczulony na ten efekt i w tanich plazmach mocno go widzę, na bieli to aż mnie skręca :/
4. Czy odległość 2.7m do 50 cali to nie za mało, zwłaszcza przy SD (sygnał cyfrowy UPC)?
5. Pytanie do właścicieli modeli silver: Czy nie wyciera się kolor z obudowy.? Wiem śmieszne pytanie ale na moim srebrnym bańkowcu 29cala, z czasem zaczęła się wycierac farba z obudowy, efekt wizualny jak możecie się domyślać tragiczny.
6. Ilu z was docierało TV metoda statycznych kolorowych obrazów przy wysokiej jasności, kontraście o której pisał gdzieś kolega chyba bartek?
7. czy przy graniu z konsoli te 600Hz jest wyłączane czy nie (bo jedni mówią że tak inni że nie)?
Na obecną chwilę tyle mi się przypomniało... Stoję przed kupnem jakiegoś TV (a na LaserTv mnie jeszcze nie stać :D) i obecna cena panasa jest dla mnie do przełknięcia.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
1. szara
2. bardzo dobra i w SD i w HD
3. migotanie nie ma nic wspólnego ze 100hz. Jednym to przeszkadza a inni w ogóle tego nie widzą .Sam musisz sprawdzi9ć jak jest u Ciebie.
4.nie za mało
5.nie wyciera się
6. ???? - nie słyszałem o takiej metodzie
7. są wyłaczone
 

don111

Banned
Panasonic nie ma może takiej bieli jak LCD ale i tak jest na tyle "biała" żeby w najmniejszym stopniu nie przeszkadzać w oglądaniu
a szara biel to jest na plazmach LG (i w sumie fajnie, daje to bardzo łagodny obraz, mało jaskrawy, nie męczy oczu)
 
@kiki no właśnie z tego co sami producenci deklarują te odświeżanie 100Hz ma za zadanie zmniejszać efekt migotania obrazu (zwłaszcza na bieli).
Co do tych statycznych obrazów o których wspomniałem w którymś poście ktoś cytując zachodnie forum i zapodając paczkę z obrazkami (zwykłe jednokolorowe plansze, RGB plus biel i odcienie szarego) nadmienił o tej "metodzie".
Oczywiście przejadę się i popatrzę zaopatrując się w video testowe (SD, HD) ale wiadomo ze części i tak nie da się sprawdzić w sklepie (zwłaszcza molochu RTV)
Przyznam że myślałem o kupnie toSZYBY 46 SV 685 D po lekturze pewnej ilości testów na zachodnich stronach ale podaż obecnie żadna (a na razie nie będę poza granicami żeby na rynku zachodnim sobie kupić) i nawet nie ma gdzie jej zobaczyć na żywca (chyba że możesz słówko o niej powiedzieć, głównie jakość obrazu i czy cena warta jakości produktu, od razu sorry panowie za offtopic).

Od siebie mogę dodać że w moim wypadku znacznie komfort oglądania (TV 100Hz 29 cala, wyższy model składaka Grundiga ze średnią elektroniką i b.dobrą bańką Sama, obraz z komputera S-VHS żyletka, napisy pod ikonami wyraźne i bez poświat) poprawiło umieszczenie za telewizorem lamp katodowych (dwie sztuki, niebieska, zielona w zależności od widzi-mi-się, zwykłe od kompa koszty minimalne). Najważniejsze że komfort oglądania poszedł mocno w górę (mniej się wzrok męczy). To samo zrobiłem u kumpla (dla LCD 46 cala Sama), potwierdza że zdecydowanie lepiej się patrzy. Oczywiście ameryki nie odkrywam, ale jeśli ktoś chce może wypróbować (koszt jak pisałem znikomy).
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Migotanie to technologia plazmy
Jedni widzą inni nie. Jeśli masz wątpliwości poproś
O prezentację w domu.
Czy warto dla mnie warto.
 

cassub

New member
Witek-tychy, niezaprzeczalnie plynnosc ruchomego obrazu jest swietna ale dziwnym zrzadzeniem losu musi byc zapodany sygnal 60Hz a nie 50Hz bo w tym drugim przypadku w scenach dynamicznych (choc nie tylko ) nastepuje rozmycie konturow i rozciagniecie danego elementu co uniemozliwia ogladanie. Mam G20 i jestem z tego telewizora maksymalnie niezadowolony i specjalnie bym go nie polecal. Zreszta swiatowe testy i oceny plasuja ta serie wsrod przecietniakow. Sredniowymagajacemu widzowi trudno bedzie zaakceptowac jakosc oferowana w zeszlorocznych plazmach Panasonica. A dodajmy jeszcze posteryzacje i green ghosting to komentarz jest zbedny.
 

cassub

New member
Srednia ocena obrazu w G20 to 3/5 a wiec nie za duzo. Polemika jest zbedna.

Kiki, co chcesz rzekomo udowodnic? Prawda jest taka ze G20 to przecietny telewizor. Jesli chcesz negowac fakty przedstawione przeze mnie to chociaz podaj kontrargumenty ( ktorych brak ).
 
Ostatnia edycja:
Do góry