Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

OSP110233

New member
Srednia ocena obrazu w G20 to 3/5 a wiec nie za duzo. Polemika jest zbedna.

Kiki, co chcesz rzekomo udowodnic? Prawda jest taka ze G20 to przecietny telewizor. Jesli chcesz negowac fakty przedstawione przeze mnie to chociaz podaj kontrargumenty ( ktorych brak ).

Kolego ... z jednej strony cieszę się, że przekazujesz swoje opinie bo sam zacząłem zauważać pewne niuanse związane z tym TV i zgadzam się z tobą w paru kwestiach, ale z drugiej strony zaczynam być zmęczony twoim utyskiwaniem na posiadany sprzęt.

Przykro mi, że nie jesteś zadowolony ale chyba już za dużo tych żali na tym forum. Sprzedaj, zapomnij, wymień lub zrób cokolwiek innego ale odpuść deko bo zaczynasz się robić mało wiarygodny.

Większość z nas czyta testy tego TV i nawet jak połowa jest sponsorowana to druga połowa raczej mówi prawdę. Niestety w większości testów ten TV jest oceniany b.dobrze lub więcej niż dobrze, co nie zmienia faktu, że faktyczny obraz, możliwości TV i wady wychodzą po dłuższym użytkowaniu.

Panasonic TX-P42G20 TV review - from the experts at whathifi.com
Panasonic Viera TX-P42G20 42in Plasma TV review - TV reviews - TrustedReviews
Panasonic TX-P42G20/TX-P42G20B/TXP42G20 Review: Freeview HD TV
AVForums.com - Panasonic TX-P42G20 Plasma HDTV Review
Panasonic G20 review - FlatpanelsHD
Recenzija [plazma]: Panasonic TX-P42G20E [107 cm] Ť HD Televizija – HDTV eZine

Nie ma rzeczy idealnych, są tylko mniej niedoskonałe.

Pozdrawiam, bez obrazy :)
 

cassub

New member
OSP110233, abstrahujac od problemow z 50Hz, niskim bitratem nadawania to oczywiscie swietny telewizor z tym ze niekoniecznie. Np. 'Szklo kontaktowe' na TVN24 wyglada rewelacyjnie ( dwie duze glowy ), BR tez daje wysmienite wrazenia ale wspominane przeze mnie juz niejednokrotnie wady w pokazywanym obrazie dyskredytuja serie G20. Cala rzesza uzytkownikow narzeka nie tylko na G20 ale nawet na V20. Ja zdecydowalem sie pozbyc tego telewizora i nabyc inny wiec juz nie bede narzekal. Pamietajmy ze testy a praktyka czesto nie sa zbiezne bo niemalze laboratoryjne pomiary i proby odbiegaja w duzym stopniu od codziennego uzytkowania. Nie wolno nam tez zapominac o subiektywnej ocenie i indywidualnych upodoban ktore bywaja skrajnie rozne. Twierdze ze Panasonic nie spisal sie najlepiej w konstruowaniu ubieglorocznych modeli. Pewne bledy maja byc wyeliminowane w serii 2011. Czas pokaze jak bedzie.
 

OSP110233

New member
OSP110233, abstrahujac od problemow z 50Hz, niskim bitratem nadawania to oczywiscie swietny telewizor z tym ze niekoniecznie. Np. 'Szklo kontaktowe' na TVN24 wyglada rewelacyjnie ( dwie duze glowy ), BR tez daje wysmienite wrazenia ale wspominane przeze mnie juz niejednokrotnie wady w pokazywanym obrazie dyskredytuja serie G20. Cala rzesza uzytkownikow narzeka nie tylko na G20 ale nawet na V20. Ja zdecydowalem sie pozbyc tego telewizora i nabyc inny wiec juz nie bede narzekal. Pamietajmy ze testy a praktyka czesto nie sa zbiezne bo niemalze laboratoryjne pomiary i proby odbiegaja w duzym stopniu od codziennego uzytkowania. Nie wolno nam tez zapominac o subiektywnej ocenie i indywidualnych upodoban ktore bywaja skrajnie rozne. Twierdze ze Panasonic nie spisal sie najlepiej w konstruowaniu ubieglorocznych modeli. Pewne bledy maja byc wyeliminowane w serii 2011. Czas pokaze jak bedzie.


I tu się zgadzam w pełni z Tobą. Ja w tym roku przekaże za niewielką odpłatnością swojego 42G20 siostrze :) a sam zakupię coś z tegorocznych modeli - prawdopodobnie 42GT30 - jeżeli cena i możliwości okażą się tego warte ... Jest jeden minus ... za przyszły rok nie mam już komu sprezentować TV model 2011 hahahahaha :)
 

don111

Banned
Srednia ocena obrazu w G20 to 3/5 a wiec nie za duzo. Polemika jest zbedna.

Kiki, co chcesz rzekomo udowodnic? Prawda jest taka ze G20 to przecietny telewizor. Jesli chcesz negowac fakty przedstawione przeze mnie to chociaz podaj kontrargumenty ( ktorych brak ).
polemika właśnie niezbędna bo piszesz jakieś ogólniki
średnia ocena obrazu w G20 to 3/5 a ja się zapytam, skąd ta ocena ? podałem 2 szanowane serwisy, kolega wyżej podał jeszcze więcej, tutaj masz wg mnie wiarygodną ocenę osoby kalibrującej fachowo tv
reviews - tabelka ocen
The Official Panasonic G20/25 Owner's Discussion Thread [no price talk] - Page 11 - AVS Forum - recenzja
Kiki, co chcesz rzekomo udowodnic? Prawda jest taka ze G20 to przecietny telewizor. Jesli chcesz negowac fakty przedstawione przeze mnie to chociaz podaj kontrargumenty ( ktorych brak ).
telewizor jest świetny jak za te pieniądze, ale nie ma tv idealnych

płynność to kwestia ustawienia 50/60hz i ustawień wspomagaczy IFC, a green ghosting to inna sprawa, taka technologia, jeśli widzisz to widocznie jesteś na to wyczulony
zamieniłeś na LCD, pozbędziesz się green ghostingu ale będziesz miał smużenie, mniejsze lub większe ale znowu będzie coś nie tak, zwłaszcza z obrazem drugoplanowym w ruchu
 

cassub

New member
don111, konkrety podaje caly czas, na okraglo...
To od was nie dostalem zadnego kontrargumentu.
Do meritum...
Nic tu po fachowych ( pseudofachowych ) objawieniach w sferze G20.
Jesliby nawet ci wszyscy medrcy stwierdzili ze to najlepszy telewizor na swiecie a uzytkownicy nie byliby z niego zadowoleni to ile ta ocena tych medrcow bylaby warta? NIC. A zatem powolywanie sie tylko i wylacznie na zagraniczne serwisy to tylko pusta gadanina. G20 ( choc nie tylko ) Panasonicowi nie wyszedl i zadne oceny testerow tego nie zatuszuja.
 

don111

Banned
don111, konkrety podaje caly czas, na okraglo... To od was nie dostalem zadnego kontrargumentu.
Do meritum...
brak płynności - włączasz 60hz, ewentualnie IFC i masz
green ghosting - IFC częściowo pomaga ale masz prawo to widać
o reszcie "konkretów" nie piszesz, dlaczego to taki zły tv
 

cassub

New member
O IFC nie ma co mowic bo to szkodzi a nie poprawia.
Spora posteryzacja.
Niemaly 'false contour'.
Olbrzymi green ghosting.
Niekompatybilnosc z 50Hz - toz to hanba wypuscic cos takiego na Europe!
Czern smolista nie jest ( choc dla mnie bez znaczenia ).
Przecietne skalowanie SD.
Zbyt duzy kontrast powoduje maskowanie szczegolow ( wystepowanie kwadracikow ).
Migotanie.

Pytam sie gdzie jest ten rzekomo swietny telewizor?
 

don111

Banned
O IFC nie ma co mowic bo to szkodzi a nie poprawia.

Niemaly 'false contour'. /
Olbrzymi green ghosting.
Niekompatybilnosc z 50Hz - toz to hanba wypuscic cos takiego na Europe!
Czern smolista nie jest ( choc dla mnie bez znaczenia ).
Przecietne skalowanie SD.
Zbyt duzy kontrast powoduje maskowanie szczegolow ( wystepowanie kwadracikow ).
Migotanie.

Pytam sie gdzie jest ten rzekomo swietny telewizor?
wypisałeś chyba wszystkie pojedyncze wady jakie znalazłeś w necie na temat tego tv :)
"zbyt duży kontrast" jedyne co mi na myśl przychodzi to fakt, że chyba nie potrafisz odpowiednio ustawić tego tv
"występowanie kwadracików" to wina sygnału, nie tv, G20 i tak to ścisła czołówka pod względem wyświetlania słabego obrazu
"Spora posteryzacja" - czym się objawia ? gdzie to widzisz ?
"green ghosting, false contour" - no tak zawsze można wymienić dwie prawie te samy wady a nie jedną, a jak odróżniasz to zjawisko ?
"przeciętne skalowanie SD" - przeciętne bo wolałbyś pewnie idealne ale takiego tv nie ma, a G20 i tak jest w czołówce
50hz - tu faktycznie dali ciała, ale praktycznie na każdym nowym sprzęcie z hdmi da się wybrać tryb 60hz i problemu nie ma

pytanie z innej bajki - co podłączałeś do tego tv że wydajesz tak jednoznaczną opinię ?
 

cassub

New member
don111, przestan cpac.
Wpisz w googlach 'posteryzacja' to sie nieco oswiecisz.
Zbyt duzy kontrast wplywa na niewlasciwe formulowanie obrazu. Postudiuj temat.
Udowodnij ze G20 ma wyzsze niz przecietne skalowanie SD. Udowodnij.
Wina sygnalu to moglaby byc w analogowce, tu mowimy o cyfrowce czyli bitrate.
Nie klam ludziom! Green ghosting to nie false contour.


Ja podaje argumenty i fakty. Gdzie sa twoje? Nie ma ich.
To co piszesz to tylko frazesy. Ot co.



Troche lektury:
Typical plasma picture errors:

Effect 1: Plasmas tend to show a slight afterglow in contrast-rich picture areas. Professionals call this effect a "short burn-in". The reason for this is that the display cannot immediately dissipate the energy used to activate a plasma cell (see also our Background Article on Plasma Displays) if it has been activated for a long time. For example, you can cause the TV to show a ghost image by viewing white text on a black background, then switching to a fully black image.

Effect 2: Sometimes we see pronounced double (or multiple) edge formation (also known as "False Contouring"). Although these are no longer bothersome with actual movie pictures on most current plasma displays, you can detect them with special test pattern sequences: If objects with a color blend move quickly across the screen, the blend will frequently show steps in the shading, whereby color details are lost, or develop multiple edges.

Effect 3: The most visible plasma picture error is the green phosphor afterglow (also known as "Phosphor lag"). Moving objects develop a colored tail as their speed increases.
 

don111

Banned
@cassub
nie musisz mi wklejać formułek
po prostu mało widziałeś, za mało porównywałeś (tzn wcale :)) i tyle, obecne tv nie licząc obrazu HD nie są ideałami
zobaczymy co powiesz na skalowanie w swoim LCD, choć akurat Toshiba ma dobre tzn sorry, przeciętne ale w porównaniu z innymi dobre :p
zobaczymy też co powiesz na płynność LCD jak zobaczysz nie rozmazane kontury ale w ogóle rozmazany cały drugi plan w ruchu :lol:
ciekawe tylko czy się przyznasz że zrobiłeś zamianę o jakieś pisze kolega wyżej :)
 

cassub

New member
don111, cienias z ciebie.
Nie podales zadnego kontrargumentu.
Ja w ogole nigdy telewizora nie widzialem. Slyszalem podobno ze istnieja.

don111, w dupie byles i gowno widziales. Czyste frajerstwo.
 

Yapko

New member
To jakiś absurd pisanie, że teraz każdy dekoder ma tryb 60 Hz. Ja nie mam dekodera, mam moduł CI.
Zgadzam się z cassubem. Posteryzacja występuje w dużym stopniu. Rozmazany obraz w ruchu - fatalny efekt. Green ghosting - to akurat mi nie dokucza. Skalowanie sd - nie narzekam.
Ogólnie ocena raczej negatywna, dobry obraz statyczny to za mało.
 

cassub

New member
Yapko, brawo za odwage.

A przypomnijmy ze obraz statyczny i tak gorszy niz w LCD.

don111 nie posluguje sie faktami tylko frazesami. Neguje stan faktyczny czyli klamie i oszukuje ludzi.

A 60Hz na wyjsciu ma czesc sprzetu a nie jak rzekomo twierdzi pseudoznawca, don111, prawie wszystkie.
 
Ostatnia edycja:

EdiEd

New member
Prawdę powiedziawszy jedynie co mi naprawdę przeszkadza to posteryzacja. Reszta zależy od jakości sygnału. Sorry, ale jeśli ktoś ma podłączony TV do dekodera sat. z kanałami HD, gdzie bitrate wynosi 3 Mb/s to trudno się dziwić, że ma wszystko w ruchu rozmazane. Jednak jeśli sygnał jest okey, to i obraz znakomity. Ja subiektywnie oceniam obraz TV na 4/5 i to tylko z powodu posteryzacji obniżam o jeden punkt. Dźwięku nie oceniam, bo nie używam.
 

cassub

New member
EdiEd, rozumiem ze u ciebie bitrate jest 15-20 Mb/s a u mnie 2-3 Mb/s.
No tak bo ja mam dekoder kupiony od ruskich. Jasne.
 

Yapko

New member
Ja już wcześniej pisałem o rozmazywaniu obrazu w ruchu i posteryzacji. Do dodam jeszcze, że IFC w tym modelu to kolejna wtopa. Miałem okazję oglądać działanie podobnego mechanizmu w Samsungu (było tam stopniowanie) i wyglądało to lepiej. Czyli z juddeer tez porażka.
 
Do góry