Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

Wojcio skąd wysnułeś teorie ze G20 na USB widzi tylko Fat32 ? NTFS sie zgodze ze nie rozpoznaje, ale spokojnie możesz dysk HDD USB sformatować w Fat64 (popularny exFAT) w którym brak ograniczenie plików do 4GB,również możesz spróbować wrzucić na zewnętrzny dysk usb pliki z Blu-Ray struktura plików jest bardzo podobna do AVCHD wiec G20 powinien sobie poradzić .

Poprosze o próbe w tej kwesti i o ofekty dziękuje
 

Wojcio

New member
Wojcio skąd wysnułeś teorie ze G20 na USB widzi tylko Fat32 ? NTFS sie zgodze ze nie rozpoznaje, ale spokojnie możesz dysk HDD USB sformatować w Fat64 (popularny exFAT) w którym brak ograniczenie plików do 4GB,również możesz spróbować wrzucić na zewnętrzny dysk usb pliki z Blu-Ray struktura plików jest bardzo podobna do AVCHD wiec G20 powinien sobie poradzić .

Poprosze o próbe w tej kwesti i o ofekty dziękuje

ok wiec tak
format do exFat po zainstalowaniu poprawki (xp)
wgrałem filmy rózne: mkv 20gb full hd, m2ts 15gb, inne mniejsze mkv takze 720p, i divx
i co?
widzi tylko film divx, tamtych nawet nie widzi wiec nie moglem nawet sprobować odtworzyć
może coś źle robie ?
 

Lendziu

New member
Sam 42g20 wyglada fajnie a gdy postawimy obok takiego ferdka to troche niezbyt fajnie wyglada.
Mam p42s20e i asusa o!play air hdp-r3.. sam player wygląda świetnie, odtwarza wszystko.. i w końcu mam sporo miejsca na dysku w komputerze, bo wszystkie fotki/muzyka/filmy zgrane są na dysk zewnętrzny, podpięty do asusa.

Polecam takie rozwiązanie, gdyż do tej pory spora część użytkowników nowszych telewizorów męczy się i głowi nad odtworzeniem pliku w TV.. a tu mamy wszystko co chcemy za nieco ponad 300zł.. Nawet playery za 200-300zł spełnią wasze oczekiwania..
 
Ostatnia edycja:
Dobra .Dajmy na to że zdecyduje sie na ten player. Który da mi najlepszą jakośc wyjscie rca audio gdyz mam zwykły wzmacniacz stereo oraz pozwoli mi na otworzenie filmów blue ray?
 

sej34

Member

sbm631_2004

New member
Odtwarza mkv. Sprawdz inne pliki z tym rozszerzeniem.
Napisy musza byc w formacie srt i miec taka sama nazwe pliku. Mozna je właczyć z pilota pod OPTIONS.

Do Pre, ps3 media serwer testowałem ale serwiio jest dużo lepszy ale nie mogę sobie poradzić z napisami. Plik tekstowy prze konwertowałem SubEdit-Playerem na format srt i serwiio nie widzi pliku przy ogladaniu filmu :( a przycisk options na pilocie nic nie pomaga ,bardzo proszę napisz jak to robisz ze Tobie filmy idą z napisami. Pozdrawiam
 

Kasio

Member
ok wiec tak
format do exFat po zainstalowaniu poprawki (xp)
wgrałem filmy rózne: mkv 20gb full hd, m2ts 15gb, inne mniejsze mkv takze 720p, i divx
i co?
widzi tylko film divx, tamtych nawet nie widzi wiec nie moglem nawet sprobować odtworzyć
może coś źle robie ?

dekoder mkv posiada dopiero wersja VT wiec dlatego Ci nie zobaczy plików,wersja G ma tylko dekodery h264 tylko w strukturze plików AVCHD, i dekodery Mpeg,Divx,Xvid.Nie rozpozna Ci także plików m2ts i mts jesli sa "osobnymi" plikami poza folderem AVCHD.W instrukcji wszystko pisze :D .Do mkv polecam program multiAVCHD 15-30 min (jesli spełnia wymogi formatu AVCHD czyli rozdzielczosc 1280x720 i 1920x1080 w przeciwnym wypadku trzeba zrobic uncrop do tych rozdzielczosci,srednio czas konwersji trawa tyle co film) i film gotowy do odtworzenia na TV

wiem że to temat tv G20, ale zboczyliśmy na odtwarzacze
pytanko do tych co wiedzą:
w ofercie UPC są rózne dekodery, czy ktoryś z nich obsługuje dodatkowo urzadzenia po USB ? albo umożliwia wgranie na dysk dodatkowych materiałów ?
interesuje mnie taki: Dekoder z nagrywarką | Telewizja UPC

mialem juz 3 dekodery z UPC wszystkie z USB (USB tylko złacze serwisowe) i zaden nie pozwala na zgranie ,dodanie materiału video do lub z wewnętrznego dysku,dyski sa szyfrowane jak mi wiadomo przez program firmy Seagate i najtęższe glowy do tej pory nie poradziły sobie z kopiowaniem danych (filmów) z tego dysku,wymogi praw autorskich na dopuszczenie dekodera z nagrywarka do użytku publicznego.
 
Ostatnia edycja:

jack005

New member
witam Trzeba bylo kupowac gt20 odtwaza MKV[ nie wszystkie reszte trzeba mukowac] +okulary 3D + procesor 3d + tuner sat HD cena 3370zl + darmowy uchwyt + montaz od panasonic gratis [ zakup 30 .01.2011].Czy ktos sie orientuje jak odtwazam plik MKV + dzwiekDD 5.1 z laptopa przez przewod HDMI z karty graficznej to czy tv przekazuje sygnal DD 5.1 na wyjscie cyfrowe optyczna w Telewizorze?????
 

Wojcio

New member
mialem juz 3 dekodery z UPC wszystkie z USB (USB tylko złacze serwisowe) i zaden nie pozwala na zgranie ,dodanie materiału video do lub z wewnętrznego dysku,dyski sa szyfrowane jak mi wiadomo przez program firmy Seagate i najtęższe glowy do tej pory nie poradziły sobie z kopiowaniem danych (filmów) z tego dysku,wymogi praw autorskich na dopuszczenie dekodera z nagrywarka do użytku publicznego.

Bardziej bym wolał nagrać na ten dysk, niż odczytać z niego. Ehhh nic nie est tak jak by się chciało, wszystko jest "prawie" idealne.
A który z tych dekoderów najbardziej ci odpowiadał? Miałeś wogóle doczynienia z dekoderami dołączanymi do umowy Max HD lub Select HD ??
 

Wojcio

New member
witam Trzeba bylo kupowac gt20 odtwaza MKV[ nie wszystkie reszte trzeba mukowac] +okulary 3D + procesor 3d + tuner sat HD cena 3370zl + darmowy uchwyt + montaz od panasonic gratis [ zakup 30 .01.2011].Czy ktos sie orientuje jak odtwazam plik MKV + dzwiekDD 5.1 z laptopa przez przewod HDMI z karty graficznej to czy tv przekazuje sygnal DD 5.1 na wyjscie cyfrowe optyczna w Telewizorze?????

Człowiek mądry po zakupie. W poprzedniej plaźmie nic nie miałem i jakoś żyję :)
 

EdiEd

New member
witam Trzeba bylo kupowac gt20 odtwaza MKV[ nie wszystkie reszte trzeba mukowac] +okulary 3D + procesor 3d + tuner sat HD cena 3370zl + darmowy uchwyt + montaz od panasonic gratis [ zakup 30 .01.2011].Czy ktos sie orientuje jak odtwazam plik MKV + dzwiekDD 5.1 z laptopa przez przewod HDMI z karty graficznej to czy tv przekazuje sygnal DD 5.1 na wyjscie cyfrowe optyczna w Telewizorze?????

W gt nie wiem jak jest z 5.1 po HDMI, ale w g nie przekazuje 5.1 na optyka. Wychodzi zwykłe stereo.
 

Wojcio

New member
dekoder mkv posiada dopiero wersja VT wiec dlatego Ci nie zobaczy plików,wersja G ma tylko dekodery h264 tylko w strukturze plików AVCHD, i dekodery Mpeg,Divx,Xvid.Nie rozpozna Ci także plików m2ts i mts jesli sa "osobnymi" plikami poza folderem AVCHD.W instrukcji wszystko pisze :D .Do mkv polecam program multiAVCHD 15-30 min (jesli spełnia wymogi formatu AVCHD czyli rozdzielczosc 1280x720 i 1920x1080 w przeciwnym wypadku trzeba zrobic uncrop do tych rozdzielczosci,srednio czas konwersji trawa tyle co film) i film gotowy do odtworzenia na TV

Ściągnąłem ten multiAVCHD ale przy filmi Avatar 1080p pokazał mi że będzie robić 2:35h czyli tyle co film, może coś źle ustawiłem ?
Jak robie start to w oknie z AVCH jest tylko 1080p 50fps albo 60fps chyba że trzba wybrać opcję Playstation 3


przerobiłem w wesji 1080p 50fps oraz to samo na Sony Playstation 3 i nic nie działa, nie wykrywa plików avchd
przerobiłem na avchd strict czy jakoś tak, i to też nie działa
którą opcje wybrać ???!
 
Ostatnia edycja:

jack005

New member
witam Czy ktos przerabial ten temat!! Niektore pliki MKV nie ida na GT20 ale po przepuszczeniu przez program mkvmerge GUI 3.3 video idzie ale nie chce isc polski tekst[oczywiscie z laptopa polskie napisy są] co tu zrobic aby były rowniez podczas odtwazania przez TV?? z USB!
 

Kasio

Member
witam Trzeba bylo kupowac gt20 odtwaza MKV[ nie wszystkie reszte trzeba mukowac] +okulary 3D + procesor 3d + tuner sat HD cena 3370zl + darmowy uchwyt + montaz od panasonic gratis [ zakup 30 .01.2011].Czy ktos sie orientuje jak odtwazam plik MKV + dzwiekDD 5.1 z laptopa przez przewod HDMI z karty graficznej to czy tv przekazuje sygnal DD 5.1 na wyjscie cyfrowe optyczna w Telewizorze?????

GT20 to 42" ,to ja juz wole swój G20 50" :D ,co do dzwieku z laptopa jaki i innych wejsc w Tv nie przekazuje dwieku 5.1 na wyjscie OPT,tylko stereo,panasonic mial problemy na uzyskanie licencji DD5.1 ,czy chodzilo o koszta.....

Bardziej bym wolał nagrać na ten dysk, niż odczytać z niego. Ehhh nic nie est tak jak by się chciało, wszystko jest "prawie" idealne.
A który z tych dekoderów najbardziej ci odpowiadał? Miałeś wogóle doczynienia z dekoderami dołączanymi do umowy Max HD lub Select HD ??

niestety nic nie nagrasz,dekoder dostajesz po podpisaniu umowy,najpierw mialem dekoder SD + DVR(nagrywarka) ale po czasie zmieniłem na pakiet MaxHD + Canal HD+ z DVR teraz mam dekoder Cisco i narazie spisuje sie dobrze ,moze ze dwa razy sie zawiesił i to wszystko

Człowiek mądry po zakupie. W poprzedniej plaźmie nic nie miałem i jakoś żyję :)

dokładnie, i ma problemy z mkv :mrgreen: w swoim cudownym GT20,no ale bez obrazy.....

Ściągnąłem ten multiAVCHD ale przy filmi Avatar 1080p pokazał mi że będzie robić 2:35h czyli tyle co film, może coś źle ustawiłem ?
Jak robie start to w oknie z AVCH jest tylko 1080p 50fps albo 60fps chyba że trzba wybrać opcję Playstation 3


przerobiłem w wesji 1080p 50fps oraz to samo na Sony Playstation 3 i nic nie działa, nie wykrywa plików avchd
przerobiłem na avchd strict czy jakoś tak, i to też nie działa
którą opcje wybrać ???!

Wojcio tu masz wszystko na ten temat http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/40064-mkv-i-mpeg2-w-slocie-sdhc-panasonica.html jesli bedziesz potrzebował bardziej szczegółowych informacji to pisz w tamtym temacie ,tak na szybko jesli juz wszystko poustawiasz w MultiAVCHD to na koniec musisz kliknac na START i potem TV / Camcoder (PAL / 50hz) dla stworzenia struktury dysku AVCHD i ten folder przegrywasz na Pedrive,karteSD lub dysk HDD USB do folderu PRIVATE
 

mariuszp19

New member
GT20 to 42" ,to ja juz wole swój G20 50" :D ,co do dzwieku z laptopa jaki i innych wejsc w Tv nie przekazuje dwieku 5.1 na wyjscie OPT,tylko stereo,panasonic mial problemy na uzyskanie licencji DD5.1 ,czy chodzilo o koszta.....

Dziwne, to skąd u mnie 5.1 po optyku :roll:. TV podłączony po lanie i film odtwarzany poprzez Media Serwer z PC. Dźwięk 5.1 śmiga aż miło.:)
 

EdiEd

New member
Dziwne, to skąd u mnie 5.1 po optyku :roll:. TV podłączony po lanie i film odtwarzany poprzez Media Serwer z PC. Dźwięk 5.1 śmiga aż miło.:)

Chodzi tylko o HDMI. Dźwięk 5.1 z tego źródła (bez względu na to jakie urządzenie jest podpięte) nie jest przekazywany na wyjście S/PDIF w tej postaci. Nie tylko DD 5.1, ale w ogóle DD. Wychodzi zwykłe stereo.
 

Kasio

Member
GT20 to 42" ,to ja juz wole swój G20 50" :D ,co do dzwieku z laptopa jaki i innych wejsc w Tv nie przekazuje dwieku 5.1 na wyjscie OPT,tylko stereo,panasonic mial problemy na uzyskanie licencji DD5.1 ,czy chodzilo o koszta.....

Dziwne, to skąd u mnie 5.1 po optyku :roll:. TV podłączony po lanie i film odtwarzany poprzez Media Serwer z PC. Dźwięk 5.1 śmiga aż miło.:)

EdiEd juz wyjaśnił kwestie HDMI ,gdy odtwarzam filmy z HDD USB tez mam DD5.1 na OPT ,ale juz z DVD,tunera UPC tylko stereo.
 

sbm631_2004

New member
Kombinuje już jakiś czas i nie mogę sobie z tym poradzić. Ktoś niedawno pisał na forum że serviio przy odtwarzaniu filmów czyta plik tekstowy dołączony do filmu.Prośba jak się to komuś udało niech podzieli się doświadczeniem, będę bardzo wdzięczny.
 
Do góry