Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

modyf

Member
Panowie, dzisiaj cos mi sie pochrzanilo z youtubem; widze wszystkie pozycje w ulubionych ale przy p[robie wlaczenia ktoregokolwiek video dostaje komunikat 'bad content'. wyszukiwanie dziala, ale przy probie odtworzenia - to samoNa dailymotion czy euronews nie ma zadnych problemow.. na kompie wszystkie video chodza.
A jak u Was??? macie cos podobnego?
 

Wojcio

New member
Witam!
Czy w sprawie tego viera casta ktoś może pomóc?
Nadal widzę tylko demowe filmiki, net chodzi cały czas.
Komp wpięty do tego samego routera działa w necie cały czas.
Na routerze jest DHCP (net na kablu 1Mb; DNSy z Orange).

Pozdrowienia - rk.

czy twoja siec ma proxy ?
 

krisder

New member
Bez reklam
Panowie, dzisiaj cos mi sie pochrzanilo z youtubem; widze wszystkie pozycje w ulubionych ale przy p[robie wlaczenia ktoregokolwiek video dostaje komunikat 'bad content'. wyszukiwanie dziala, ale przy probie odtworzenia - to samoNa dailymotion czy euronews nie ma zadnych problemow.. na kompie wszystkie video chodza.
A jak u Was??? macie cos podobnego?


Niestety u mnie to samo.
 

EdiEd

New member
Panowie, dzisiaj cos mi sie pochrzanilo z youtubem; widze wszystkie pozycje w ulubionych ale przy p[robie wlaczenia ktoregokolwiek video dostaje komunikat 'bad content'. wyszukiwanie dziala, ale przy probie odtworzenia - to samoNa dailymotion czy euronews nie ma zadnych problemow.. na kompie wszystkie video chodza.
A jak u Was??? macie cos podobnego?

Niestety, widocznie Google znowu coś pozmieniało. W dekoderach sat. n-ki też jest YT i tam częściej nie działało, niż działało. Widać zmora dopadła i VC Panasa. Przyznam, że ostatnio nie korzystam z YT w TV, gdyż n-ka od niedawna podaje YT w 720p, czego VC nie robi, a szkoda bo ma lepszy, bardziej rozbudowany interfejs i nie wiem dlaczego musi filmy przeskalowywać zamiast je puszczać nawet w 1080p jeśli są w takiej rozdziałce na serwerze.
 

rk_1980

New member
czy twoja siec ma proxy ?

Nie - jest tylko router wifi bezpośrednio wpięty do kabla.
Czytałem gdzieś o konieczności rejestracji tv, ale nawet na stronach panas nie znalazłem wskazówek jak to zrobić.
Komp chodzi bez proxy na dhcp, na routerze nie ma ograniczeń co do przydzielanej adresacji (zresztą na tv mam info o sygnale i widzialności mojej sieci).
 

zukosok

New member
czy ktoś może się orientuje czym różni się ustawienie profesjonale 1 od profesjonale 2, zauważyłem różnice w kontraście (ustawienia takie same na oby dwóch profilach), czy jest to może tryb isfccc dzień i noc?
 

cassub

New member
Moja cierpliwosc sie skonczyla.
Kto kupi dwumiesiecznego Panasonic TX-P42G20E za cene ponizej 2500 PLN?
Stan zewnetrzny i wewnetrzny idealny plus faktura vat.
 

kilers9

Member
Kolego nie poddawaj się, sprawdź czy Twój TV posiada najnowszą wersję softu (2.505), jak tak to przywróć ustawienia fabryczne.Jeśli nie umiesz sobie z czymś poradzić to może poproś kogoś o pomoc, szkoda sprzedawać TV,bo to obecnie najlepszy model,nie uwzględniając paneli 3D i nowych na 2011r.
Może faktycznie Twój TV ma jakąś usterkę fabryczną, dobrze by było żeby go ktoś zobaczył, nie warto sprzedawać.
 

cassub

New member
Mam ten soft, wgralem go.
Posteryzacja i artefakty nie do przyjecia.
Obraz nie ma plynnosci w szybszym, dynamiczniejszym ruchu ( twarze sie rozmywaja, tlo tez, w meczach pilkarze sie rozciagaja, nawet w bajkach kiedy caly kadr przesuwa sie na boki nastepuje rozmycie.
Serwis twierdzi ze ten typ tak ma.
Reasumujac ten telewizor to bubel.
Chce zamienic go na Sony EX500, Samsung C650 lub jakas Toshibe.
 

cassub

New member
Byli, sprawdzili, ocenili ze wszystko jest okej.
Jestem wyczulony na jakosc obrazu i G20 nietety to szmelc.
Ladne kolory to za malo. Panasonic robil szwindle z matrycami i to moze byc przyczyna podrzednej jakosci G20.
 

EdiEd

New member
Byli, sprawdzili, ocenili ze wszystko jest okej.
Jestem wyczulony na jakosc obrazu i G20 nietety to szmelc.
Ladne kolory to za malo. Panasonic robil szwindle z matrycami i to moze byc przyczyna podrzednej jakosci G20.

To go sprzedaj i daj nam spokój. Skoro twierdzisz, że to szmelc, to mogę ci za niego dać 5 stów.
 

jarek70

New member
Mam ten soft, wgralem go.
Posteryzacja i artefakty nie do przyjecia.
Obraz nie ma plynnosci w szybszym, dynamiczniejszym ruchu ( twarze sie rozmywaja, tlo tez, w meczach pilkarze sie rozciagaja, nawet w bajkach kiedy caly kadr przesuwa sie na boki nastepuje rozmycie.
Serwis twierdzi ze ten typ tak ma.
Reasumujac ten telewizor to bubel.
Chce zamienic go na Sony EX500, Samsung C650 lub jakas Toshibe.

Co do bubli to faktycznie podałeś modela na końcu swojego posta wystarczy w necie poszukać ,pomijając fakt ze wybrałeś plazmę a teraz chcesz lcd-ka ktoś na forum już taki błąd popełnił i wrócił później do plazmy ...ale wracając do tematu
Z tego co opisujesz to ewidentnie tv oddać na naprawę gwarancyjną mam ten model od prawie roku ,oglądany praktycznie cały czas w większości sport i kanały discovery i powiem jedno nie zamieniłbym się na żadnego sony inny no chyba że na serię v20 .Także nie panikuj ..dawaj na gwarancje i już.
 

cassub

New member
Serwis byl i nie stwierdzil zadnych nieprawidlowosci. Do naprawy i tak bym go nie oddal bo moga zniszczyc a zamiast lepiej to byloby gorzej. Do fachowosci serwisanta mam duze obiekcje. Zatem wchodzi w gre tylko wymiana a to trudno bedzie uzyskac.
Ewentualnie sprzedac i nabyc V20 bo cena spada juz prawie na 3000 PLN.

EdiEd, przestan naduzywac srodkow psychotropowych.
 

EdiEd

New member
Nie wierzę. Chcesz zamienić tańszy "szmelc" na droższy "szmelc"? Może i dobrze, przeniesiesz się do wątku dotyczącego serii V20. W wersji V jest zastosowana ta sama technologia Neo PDP jak w wersji G i sytuacja nie ulega zmianie jeśli chodzi o współpracę tych modeli z sygnałem 50 Hz zapodawanym przez nasze dekodery satelitarne. Jest to problem znany ludziom z Panasa. Twierdzą, że nie projektowali tych telewizorów pod taki sygnał. Oczywiście mnie ta wada nie za bardzo przeszkadza (co nie znaczy, że nie przeszkadza w ogóle), bo i tak obraz jest o wiele lepszy niż obraz z jakiegokolwiek LCD wg mnie.
 
Ostatnia edycja:

cassub

New member
EdiEd, co zatem jest przyczyna rozmywania sie obrazu skoro parametry dotyczace czasu reakcji i plynnosci ruchomego obrazu sa wysokie?
Czy czesciowo przyczyna lezy w podobno chinskich matrycach wstawiananych do G20 przez Panasonica?
Dlaczego nawet szybki ruch twarzy ( szczegolnie na SD ) wywoluje rozmywanie sie tejze twarzy ze az oczy bola?
Nie wspominam o artefaktach ( pierscienie, zielone twarze ) bo ten problem byl w mojej swiadomosci decydujac sie na G20.
Dlaczego ludzie ktorzy kupili ten tv w czasie przyjmijmy umownie 6 miesiecy od wprowadzenia na rynek nie maja badz tylko w nieznacznym stopniou narzekaja na brak plynnosci w ruchu?
 

EdiEd

New member
Już napisałem. Przyczyna leży po stronie nienajlepszej współpracy Neo PDP z sygnałem 50 Hz. Co innego kiedy sygnał ma 60 Hz - ale to nie u nas. W starszych modelach S20 ten problem był znacznie mniej dotkliwy podobno, ale tego z autopsji nie wiem. Innym powodem słabej jakości jest po prostu słabej jakości sygnał wejściowy. Czego się spodziewać po obrazie HD kiedy bitrate wynosi 5-6 Mbit/s? To nie wiele ma wspólnego z jakością HD, a taki sygnał zapodają niektóre platformy satelitarne. Na szczęście nie wszystkie. U mnie na TVP HD, czy BBC HD kiedy bitrate jest na poziomie 10-12 Mbit/s obraz jest bajka. Oczywiście nie będę się rozwodził nad obrazem SD, bo tam jest jeszcze gorzej. Włącz sobie filma z BR, a zobaczysz co ten TV potrafi.
 
Ostatnia edycja:
Do góry