Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

bramarz

New member
Jeżeli jesteś zwykłym zjadaczem chleba nie audiofilem lub videofilem (głównie chodzi mi o to że po zmianie kabla lub innej pierdoły nie słysz np "cieplejszej średnicy") :) to nieważne co kupisz będziesz zadowolony tryb THX (certyfikat Lucas Film) przemawia na stronę Panasonica nie wiem czy jakaś inna marka oprócz panasa (TV) może sie poszczycic tym certyfikatem, pyzatym na jakimś forum w UK czytałem test tego trybu w P42G20 z pomiarami kolorymetrem i wychodzi na to że obraz jest prawie idealnie skalibrowany a więc odpada potrzeby kalibracji :)
TV cieszę się parę tygodni i jestem bardzo zadowolony mały minus brak odtwarzania MKV ale jakoś to rozwiąże
 

privmw

New member
moge sie tylko zgodzić z przedmówcą :) ponadto nie zobserwowałem jak dotąd tych wszystki wad, które koledzy z forum wymieniali... obraz jest bardzo płynny i żadnych zielonych poświat na poruszających sie białych obiektach też jeszcze nie widziałem :)
 

poeta2000

New member
W jednej ze specyfikacji napisane jest, że on nie ma wbubowanego WiFi tylko jest WiFi ready. Jak to jest zatem? Ma ten panas DLNA WiFi czy trzeba dokupować adapter?
 

capriman

New member
w standardzie ma DLNA po kablu-jak chcesz Wi-Fi to musisz dokupić dedykowaną sieciówkę bezprzewodową-tylko z tego co słyszę via Wi-Fi filmy lepszej jakości potrafią się przycinać ze względu na ograniczenia transferu-sam się nie wypowiem bo korzystam z kabla..
 

maly2rafcio

New member
do Borciu oczywiście że można regulamin zezwala a monterzy sa zadowoleni :)
do maly2rafcio panasonic wogule nie odtwarza mkv jedynie można przez siec puścić np PS3 media serwer lub czy podobnym, ewentualnie kompa podpiąć

O tym że nie czyta mkv wiem. Dlatego do odtwarzania tych plików używam Wild Media Server, tylko napisy mi się nie zaczytują. Także nie wiem gdzie co kliknąć żeby były.
 

capriman

New member
są problemy z odtwarzaniem niektórych formatów po ostatniej aktualizacji-mam nadzieję,że Panasonic w końcu wypuści kolejną-jak pisałem do nich w tej sprawie do polskiego oddziału to rozłożyli ręce.Oni tylko wiedzą jak chcesz kupić-później mają nas głęboko-do starszej wersji softu nie można wrócić.
 

elcede

New member
capriman: aktualizacja bedzie i zbliza sie wielkimi krokami, nie wiem czy poprawi odtwarzanie tych kodekow ale musi byc zeby uruchomic iplex.pl w naszych panasach (chyba w grudniu to ma byc wlaczone).
 

capriman

New member
nie wiem czy to tak działa- przed pojawieniem się ipli nie przypominam sobie żebym robił aktualizację-po prostu się pojawiła jak nowy kanał
 

bramarz

New member
do capriman niewiem czy się nie mylę ale jeżeli masz na stałe podpięty internet to chyba aktualizacja dokonuje się automatycznie podczas nieuzywania TV w nocy ale nie jestem pewien


To dziwne bo wyczytałem, że po DLNA m2ts czyta...
Może masz inaczej ustawiony transkoding?

A czyta Ci mkv i mp4?
Tak mkv i mp4 czyta bez problemu tylko komp nie wydala i obraz ise tnie
 
Ostatnia edycja:

skunk

New member
Tak mkv i mp4 czyta bez problemu tylko komp nie wydala i obraz ise tnie

Wydaje mi się, że trzeba wyłączyć zbędne procesy (aplikacje) obciążające komputer i wtedy nie powinno zacinać. U mnie nie zacina filmów 720i a kompa mam średniej klasy ( Pentium 4 2,8 Mhz i 1 GB RAM).
 

EdiEd

New member
do capriman niewiem czy się nie mylę ale jeżeli masz na stałe podpięty internet to chyba aktualizacja dokonuje się automatycznie podczas nieuzywania TV w nocy ale nie jestem pewien

To zależy jakie są ustawienia w konfiguracji, ja mam wyłączoną opcję automatycznej aktualizacji, gdyż nie lubię jak coś się dzieje bez mojej wiedzy.
 

Krulas

New member
Mam trzy szybkie pytania do posiadaczy tego panasa w rozmiarze 46":
- jakie wymiary ma opakowanie z zawartością? Na stronach mogę znaleźć tylko wymiary samego tv a chciałbym wiedzieć czy dam radę przewieźć pudło samochodem.
- jaki wieszak dostaje się od Panasonica za darmo w ramach ich akcji? Czy jest to wieszak zwykły czy odchylany, może ma jakieś oznaczenie (producent, model)?
- czy w zestawie jest jakieś okablowanie? W szczególności chodzi mi o kabel hdmi.
Z góry dziękuję za odpowiedź!
 

privmw

New member
- jaki wieszak dostaje się od Panasonica za darmo w ramach ich akcji? Czy jest to wieszak zwykły czy odchylany, może ma jakieś oznaczenie (producent, model)?

Typy wieszaków masz na stronie Panasonica w dziale telewizory... wchodzisz w "Panasonic +instalacja - wieszak plus instalacja gartis!" a potem wchodzisz w "Formularz rejestracyjny promocji + instalacji" i tam są zdjęcia wieszaków i ich oznaczenia...
 

bramarz

New member
Mam trzy szybkie pytania do posiadaczy tego panasa w rozmiarze 46":
- jakie wymiary ma opakowanie z zawartością? Na stronach mogę znaleźć tylko wymiary samego tv a chciałbym wiedzieć czy dam radę przewieźć pudło samochodem.
- jaki wieszak dostaje się od Panasonica za darmo w ramach ich akcji? Czy jest to wieszak zwykły czy odchylany, może ma jakieś oznaczenie (producent, model)?
- czy w zestawie jest jakieś okablowanie? W szczególności chodzi mi o kabel hdmi.
Z góry dziękuję za odpowiedź!



Rozmiar pudła to około 130cmx85cm nie pamiętam dokładnie ale weszło po złozeniu siedzeń do vectry na stojąco

Wieszak to ART AR 08 Uchwyt ART AR 08 32"-60" 80 kg (1324951871) - Aukcje internetowe Allegro


Kabli brak :) w katronie kabel zasilający pilot podstawa i dwie baterie oczywiście Panasonic :)
 
Do góry