Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

kacpr

New member
Niecałe 2 tyg. temu zakupiłem 50" Panasonica g20 ogólnie jestem zadowolony z zakupu, lecz mam zastrzeżenia do dwóch rzeczy:
- raz - głośniki często "pierdzą", wyłączyłem korekcję głośności ale pomogło tylko w niektórych wypadkach. Wszystkie ustawienia mam raczej normalnie i nie słucham telewizora głośno. Dzieje się to zarówno podczas grania (xbox 360, przez HDMI) jak i oglądania filmów przez laptopa (również HDMI)
- dwa - oglądając filmy z lapka kabel jakby nie łączył, tracę chwilowo obraz itp. I jestem pewien, że to wejście w TV jest winne.

Czy powinienem to reklamować na gwarancji? A może jest jakieś rozwiązanie tych problemów. Z drugim da się żyć, ale pierwszy zaczyna mnie irytować zwłaszcza, że wystąpił po 2tyg. w tv za ponad 4 kafle ...
 

kacpr

New member
A jesteś pewien, że nie jest to wina niewłaściwego kabla HDMI?

może powinienem był to sprawdzić na drugim kablu zanim napisałem, więc zrobię to teraz.

ale co z tymi głośnikami? czy może być tak, że zachowują się w ten sposób bo są nowe i potrzeba im trochę "wygrzewania" by brzydki efekt ustąpił, czy trafiłem na defekt?
 

privmw

New member
głośniki masz chyba uszkodzone... jeden kolega na forum tez tak miał... u mnie nic nie pierdzi, jak bym nie ustawił... głosno i cicho grają poprawnie
 

capriman

New member
w ustawieniach dźwięku jest taka opcja jak odległość od ściany-może pomoże bo latając po opcjach i przełączeniu jej faktycznie zaóważyłem pukanie niskich tonów
 

kacpr

New member
sprawdziłem, żadne z ustawień nie było winne, natomiast po ustawieniu balansu na prawy i lewy głośnik wyszło, że prawy jest uszkodzony i tylko on wydaje nieprzyjemne dźwięki.
Sprawa już załatwiona, sprzedawca wyśle mi nowy, który ma dojść we wtorek, mam wtedy odesłać wadliwy :D
 

orl0s

New member
Witam, stalem sie posiadaczem plazmy 46'' z serii G20. Irytuje mnie jedna sprawa. Na poczatku przy konfiguracji pominalem skanowanie sygnalu analogowego i dvb-t i przy wlaczaniu pojawia mi sie komunikat czy chcesz skanowac analoga i dvbt bo nie wykryto sygnalu. Nie mozna ustawic telewizorka zeby od razu wlaczal sie na HDMI1 tam gdzie mam dekoder z UPC ??

prosze o pomoc nie podoba mi sie to :)
 

Koyocik

New member
Mam takie pytanie, jeżeli w złym temacie, to przepraszam.
Jestem prawie zdecydowany na 46G20, prawie - bo naczytalem się tutaj o problemach z posteryzacją i tym podobnych. Nie zależy mi na bajerach typu USB i ethernet, zależy mi na jak najładniejszym obrazie (dvd po hdmi z upscalingiem i PS3, czasami TV po antenie naziemnej, w przyszłości N) obecnie mam 37PV80, którego bym nie zmieniał, obraz mi się bardzo podoba, ale jest już po prostu za mały. Z początku nawet myślałem o S20, ale szyba bez antyrefleksu i "karbonowa" obudowa mnie odrzuciły. Znalazłem natomiast w jednym sklepie TH-46PZ80E w podobnej do G20 cenie - z nimi chyba nie było żadnych problemów? Stare dobre 100hz, antyrefleks, solidna szyba - wszystko to co trzeba. Może to dobra alternatywa? Bardzo proszę o porady.
 

kalas

New member
Mam problem w panasonicu txp42g20e, otoz nie widzi mi pendrive-ow. Testowalem 3 pendrivy - 2 roznych firm, wszystkie 4 GB i nic. Sformatowane na fat32, formatowałem tez na ten drugi obsługiwany przez telewizor format i nic, nawet nie dostają zasilania. Sprawdzałem obydwa gniazda, odpalałem tv z wsadzonym już pendrivem i tez nic. Co robię nie tak ? :x
 

don111

Banned
Mam takie pytanie, jeżeli w złym temacie, to przepraszam.
Jestem prawie zdecydowany na 46G20, prawie - bo naczytalem się tutaj o problemach z posteryzacją i tym podobnych. Nie zależy mi na bajerach typu USB i ethernet, zależy mi na jak najładniejszym obrazie (dvd po hdmi z upscalingiem i PS3, czasami TV po antenie naziemnej, w przyszłości N) obecnie mam 37PV80, którego bym nie zmieniał, obraz mi się bardzo podoba, ale jest już po prostu za mały. Z początku nawet myślałem o S20, ale szyba bez antyrefleksu i "karbonowa" obudowa mnie odrzuciły. Znalazłem natomiast w jednym sklepie TH-46PZ80E w podobnej do G20 cenie - z nimi chyba nie było żadnych problemów? Stare dobre 100hz, antyrefleks, solidna szyba - wszystko to co trzeba. Może to dobra alternatywa? Bardzo proszę o porady.
generalnie jakość wszystkiego jest równie dobra jak G20 ale jest kłopot z kalibracją, nie ustawisz idealnej gammy nawet w menu serwisowym (dokładna kalibracja RGB również tylko z tego poziomu)
w G20 masz wszystko w podstawowym menu, łącznie z gammą
G20 też ma poprawiony system do radzenia sobie z judderem
 

Koyocik

New member
nigdy nie było 100Hz PDP (bo to niemożliwe - każda działa na zasadzie "sub-field").

Te 100Hz to układ poprawy obrazu (z 50Hz na we. robi 100Hz by dalej obrabiać).

Miałem na myśli, że te "poprawione" 100hz w odróżnieniu do 600hz się sprawdza - w matrycy w moim PV jest dobrze, judder ma na poziomie dla mnie akceptowalnym, a nic nie wygląda nienaturalnie. Sportu nie oglądam prawie wcale, więc... Nie chcę być po prostu stryjek, co zamienił siekierkę na kijek :)

don111 napisał:
generalnie jakość wszystkiego jest równie dobra jak G20 ale jest kłopot z kalibracją, nie ustawisz idealnej gammy nawet w menu serwisowym (dokładna kalibracja RGB również tylko z tego poziomu)

znaczy nie ustawię idealnie referencyjnej, czy o co chodzi? Zawsze nieco "ocieplam" obraz, byłbyś tak miły i dokładniej wytłumaczył o co chodzi z tą gammą?
 
Ostatnia edycja:

EdiEd

New member
Witam, stalem sie posiadaczem plazmy 46'' z serii G20. Irytuje mnie jedna sprawa. Na poczatku przy konfiguracji pominalem skanowanie sygnalu analogowego i dvb-t i przy wlaczaniu pojawia mi sie komunikat czy chcesz skanowac analoga i dvbt bo nie wykryto sygnalu. Nie mozna ustawic telewizorka zeby od razu wlaczal sie na HDMI1 tam gdzie mam dekoder z UPC ??

prosze o pomoc nie podoba mi sie to :)

Przyznam, że mam tylko n-kę, także pominąłem szukanie kanałów analogowych i wszelkich innych i żaden komunikat mi się nie pojawia. Po włączeniu dekodera po prostu TV przełącza się na HDMI.
 

EdiEd

New member
Mam problem w panasonicu txp42g20e, otoz nie widzi mi pendrive-ow. Testowalem 3 pendrivy - 2 roznych firm, wszystkie 4 GB i nic. Sformatowane na fat32, formatowałem tez na ten drugi obsługiwany przez telewizor format i nic, nawet nie dostają zasilania. Sprawdzałem obydwa gniazda, odpalałem tv z wsadzonym już pendrivem i tez nic. Co robię nie tak ? :x

U mnie jedyny pendrive jaki zobaczył to 1 GB Samsunga. 8 GB SanDisk w żadnym wypadku. Może 4 to też za dużo?
 

kacpr

New member
Mam problem w panasonicu txp42g20e, otoz nie widzi mi pendrive-ow. Testowalem 3 pendrivy - 2 roznych firm, wszystkie 4 GB i nic. Sformatowane na fat32, formatowałem tez na ten drugi obsługiwany przez telewizor format i nic, nawet nie dostają zasilania. Sprawdzałem obydwa gniazda, odpalałem tv z wsadzonym już pendrivem i tez nic. Co robię nie tak ? :x
a spróbuj najpierw odpalić ten tryb naciskając SD Card na pilocie i dopiero wtedy podłączyć pendrive
 
Do góry