Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

cactusek

New member
Bez reklam
Pomijając to że duża cześć divixów nie chodzi to na pewno nie chodzi żaden mkv i pochodne wiec po co to DLNA i USB skoro nie ma mozliwości odtwarzania plików do których taki tv jest stworzony czyli do materiału HD ? Można sobie co najwyżej zdjęcia pooglądać ale też nie wszystkie bo jak zgłasza wielu userów czesto są probemy nawet z tym.
 

Piopio

New member
I uwazam ze USB i DLNA dziala bardzo dobrze, moze wasz egzemplarz ma jakies problemy, albo czegos nie umiecie ustawic.

W instrukcji obsługi jak byk pisze, że DIVX i MP3 nie są obsługiwane ...
Ale, ale ...
Media server postawiony na PC (Windows 7 ma już wbudowany) może transkodować pliki, żeby TV je odczytał. I tak się u mnie dzieje ale jakość odtwarzania jest gorsza jakbym ten sam plik odtwarzał z pendrive. Więc DLNA działa ale co z tego ? Nie po to kupowałem taki TV żeby teraz zgadzać się na pogorszenie jakości odtwarzania.
 

snowbo

New member
sygnal z BD85

Moje powtórne spostrzeżenia po dokupieniu DBP-BD85 do TX-P42G20.
Wiekszość problemów/zarzutów z jakością obrazu zniknęła a w przypadku płyt BD chyba wszystkie.
Niestety problem z nieprzyjemnym (skokowym) rozmazywaniem sie ruchomego obrazu pozostał - mowa o DVD - choć jest chyba mniej zauważalny niż przy oglądaniu kabla cyfrowego.

Przynajmniej jak na razie płyty DVD wygrywają z BD. Podobna analogia jak przy porównywaniu trybu standard i 600Hz (sztuczność i teatralność obrazu, coś jak by się oglądało grę) Oczywiści mowa tu o porównywaniu "dobrego" DVD (Hero, Kill Bill2)
No ale może to zasługa rewelacyjnego skalowania napędu.

Jak dla mnie sprawdza sie zasada, że materiał zrobiony na maxa i zapisany w niższym standardzie (np.DVD) jest lepszy od średnio zrobionego w wyższym (np.BD)
np. kill bill 2 i Michael Parks który stworzył niesamowitą rolę Estebana Vihaio - meksykańskiego alfonsa - scena perełka pod każdym względem.

Pytanie: dlaczego Panasonic robiąc system 600Hz nie dał opcji pośredniej 100Hz. A może jest ona tylko sztucznie blokowana w "upośledzonym" sofcie sterującym TV. Jak dla mnie powinno być to: 0 - 100 - 200 - 600
 

tomy1978

New member
Witam!,
od kilKu dni jestem szczesliwym poisadaczem 46g20. Samym telewizorem i jakoscia obrazu jestem zachwycony ale denerwuje mnie jedna rzecz. Kiedy wylaczam telewizor pilotem no to slychac charakterystyczny dzwiek jak to we wszystkich telewizorach. Jednak po ok 5-10 sekundach kiedy obraz juz zniknal i wydawaloby sie ze telewizor jest juz wylaczony to znow slychac taki sam dzwiek jak podczas pierwszego wylaczenia. Tak jakby wylaczal sie dwa razy. Czy ktos ma tak w swoim telewizorze? czy jest to jakas wada?.Nie wiem czy zrozumieale sie wypowiedzialem ale jesli tak to z gory dziekuje za odpowiedz.
 

sorenson

New member
Witam!,
od kilKu dni jestem szczesliwym poisadaczem 46g20. Samym telewizorem i jakoscia obrazu jestem zachwycony ale denerwuje mnie jedna rzecz. Kiedy wylaczam telewizor pilotem no to slychac charakterystyczny dzwiek jak to we wszystkich telewizorach. Jednak po ok 5-10 sekundach kiedy obraz juz zniknal i wydawaloby sie ze telewizor jest juz wylaczony to znow slychac taki sam dzwiek jak podczas pierwszego wylaczenia. Tak jakby wylaczal sie dwa razy. Czy ktos ma tak w swoim telewizorze? czy jest to jakas wada?.Nie wiem czy zrozumieale sie wypowiedzialem ale jesli tak to z gory dziekuje za odpowiedz.
W moim V20 też tak jest tak jakby przekażnik
 

klampar

New member
Witam, mam tv TX-P42G20, co zrobić aby telewizor zapamiętywał zmianę ustawień?
Chodzi mi np. o to aby przy odtwarzaniu filmów z pena nie trzeba było za kazdym razem
ustawiać napisów i czcionki.
W Viera Cast nie zapamiętuje zadnych zmian
itp...
Pozdrawiam

Witam ponownie, czy ktoś mógłby mi odpowiedzieć na moje pytanie?
Pozdrawiam

Dzięki, już sobie poradziłem
 
Ostatnia edycja:

macmark

New member
W moim V20 też tak jest tak jakby przekażnik

Witam,

u mnie działa podobnie. Nie zauważyłem tego w instrukcji, ale przypuszczam, ze może to mieć związek z wychłodzeniem się telewizora. Drugi sygnał sygnał informuje, że telewizor już można wyłączyć całkowicie przyciskiem z boku. Oczywiście to tylko teoria ;) ale z pewnością nie jest to wada, skoro więcej osób tak ma w TV.

Pozdrawiam:)
 

dragon303

New member
Witam,
Powiedzcie mi, czy można się jakoś pozbyć wypalonych, a może to nie wypalone, ale widoczne pasy od sygnału 4/3?

Mam Panasonica G20 50''.
Sądziłem jak naiwniak, że obecnie jest taka technologia, że takie rzeczy się nie miały zdarzać a jednak.

Zaledwie 3 miesiące "MiniMini" dla dzieciaka i pięknie się odznaczają, zwłaszcza na jasnych kolorach, te pasy od sygnału 4/3.

Jak znam życie, reklamacja nie będzie uwzględniona, bo to moja wina, że dopuszczałem do kilkugodzinnego wyświetlania obrazu 4/3.
Ale w takim razie to jest niezła paranoja.
To po to człowiek kupił "markowy" TV za ok 5tys, wtedy po tyle były, żeby się nie przejmować i stresować przy użytkowaniu. No ludzie.
A tu taki zonk.

Ma ktoś podobny problem?
A może niepotrzebnie robię zamieszanie, bo można coś z tym zrobić?
Ja próbowałem parę razy zostawiać ten TV na kanale ze "śniegiem", ale nic to nie dało.

pozdrawiam wszystkich
 

macmark

New member
Witam,
Powiedzcie mi, czy można się jakoś pozbyć wypalonych, a może to nie wypalone, ale widoczne pasy od sygnału 4/3?

Mam Panasonica G20 50''.
Sądziłem jak naiwniak, że obecnie jest taka technologia, że takie rzeczy się nie miały zdarzać a jednak.

Zaledwie 3 miesiące "MiniMini" dla dzieciaka i pięknie się odznaczają, zwłaszcza na jasnych kolorach, te pasy od sygnału 4/3.

Jak znam życie, reklamacja nie będzie uwzględniona, bo to moja wina, że dopuszczałem do kilkugodzinnego wyświetlania obrazu 4/3.
Ale w takim razie to jest niezła paranoja.
To po to człowiek kupił "markowy" TV za ok 5tys, wtedy po tyle były, żeby się nie przejmować i stresować przy użytkowaniu. No ludzie.
A tu taki zonk.

Ma ktoś podobny problem?
A może niepotrzebnie robię zamieszanie, bo można coś z tym zrobić?
Ja próbowałem parę razy zostawiać ten TV na kanale ze "śniegiem", ale nic to nie dało.

pozdrawiam wszystkich

Witam,

nie miałem jeszcze tego problemu, ale możne warto zainteresować się programem Pionner Plasma Panel Repair, o którym jest mowa na tym forum. Pierwszy temat w dziale Plazmy.
Podobno ważne by go używać przy wysokim kontraście, ale to już na stronach wątku dotyczącego tego programu.
Technologia konstrukcji plazm rozwija się, więc może skuteczność tego programu też będzie lepsza :)
Czekam na informacje czy udało się. Zapewne nie tylko mnie to interesuje.

Pozdrawiam i życzę powodzenia
 

dragon303

New member
Witam,

nie miałem jeszcze tego problemu, ale możne warto zainteresować się programem Pionner Plasma Panel Repair, o którym jest mowa na tym forum. Pierwszy temat w dziale Plazmy.
Podobno ważne by go używać przy wysokim kontraście, ale to już na stronach wątku dotyczącego tego programu.
Technologia konstrukcji plazm rozwija się, więc może skuteczność tego programu też będzie lepsza :)
Czekam na informacje czy udało się. Zapewne nie tylko mnie to interesuje.

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Dzięki za odpowiedź.
Ściągnąłem ten program, wypaliłem i zapuściłem.
Zobaczymy co z tego wyjdzie.

pozdrawiam
 

sthd

New member
Witam,
Powiedzcie mi, czy można się jakoś pozbyć wypalonych, a może to nie wypalone, ale widoczne pasy od sygnału 4/3?

Mam Panasonica G20 50''.
Sądziłem jak naiwniak, że obecnie jest taka technologia, że takie rzeczy się nie miały zdarzać a jednak.

Zaledwie 3 miesiące "MiniMini" dla dzieciaka i pięknie się odznaczają, zwłaszcza na jasnych kolorach, te pasy od sygnału 4/3.

Jak znam życie, reklamacja nie będzie uwzględniona, bo to moja wina, że dopuszczałem do kilkugodzinnego wyświetlania obrazu 4/3.
Ale w takim razie to jest niezła paranoja.
To po to człowiek kupił "markowy" TV za ok 5tys, wtedy po tyle były, żeby się nie przejmować i stresować przy użytkowaniu. No ludzie.
A tu taki zonk.

Ma ktoś podobny problem?
A może niepotrzebnie robię zamieszanie, bo można coś z tym zrobić?
Ja próbowałem parę razy zostawiać ten TV na kanale ze "śniegiem", ale nic to nie dało.

pozdrawiam wszystkich
Proszę również innych użytkowników o doświadczenia z wyświetlaniem obrazu 4/3 na plazmach.

Ponieważ nie lubię rozciągniętych obrazów zwróciłem na to uwagę. Przeczytałem częściowo instrukcję G20 i na samym początku jest ostrzeżenie że długotrwałe użytkowanie w tym trybie jest zabronione i nie podlega gwarancji.

Jednak Sprzedawca w "S" powiedział że nie ma z tym problemu bo wyświetlając czarne pasy w plaźmie nic się nie świeci, więc nie ma się co wypalić!

Nie zostałem w pełni przekonany. Może czarne pasy powodują nierównomierne wypalenie matrycy ?
Może dotyczy to tylko początkowego użytkowania ?

Ile godzin dziennie w praktyce jest bezpieczne , bo audycji 4/3 jest wciąż dużo ???
 

JackS.

New member
Bez reklam
Jednak Sprzedawca w "S" powiedział że nie ma z tym problemu bo wyświetlając czarne pasy w plaźmie nic się nie świeci, więc nie ma się co wypalić!
Świeci się wszystko poza tymi pasami, przez co wypala się szybciej niż te pasy. Więc po jakimś czasie wyświetlając obraz 16:9 to co będzie się wyświetlać w miejsce tych pasów będzie mieć nieco większą jasność. Zauważać będziesz pionowe linii tam gdzie pasy się zaczynają przy wyświetlaniu jednolitego tła w tych miejscach.
 

dragon303

New member
Świeci się wszystko poza tymi pasami, przez co wypala się szybciej niż te pasy. Więc po jakimś czasie wyświetlając obraz 16:9 to co będzie się wyświetlać w miejsce tych pasów będzie mieć nieco większą jasność. Zauważać będziesz pionowe linii tam gdzie pasy się zaczynają przy wyświetlaniu jednolitego tła w tych miejscach.


dokładnie tak jest.

A wracając do mojego wątku.
Po ok 12h używania Pionner Plasma Panel Repair mogę powiedzieć, że jest lepiej, tzn. już nie na całej długości z góry na dół rzuca się w oczy ciemniejsza linia (2 linie po dwóch stornach), tylko są miejsca, gdzie tej linii w zasadzie już nie widać, czyli w niektórych miejscach się poprawiło.

Ściągnąłem jeszcze Pixel Protector, który ma tez kilka wygaszaczy, czy czegoś tam i zobaczę.

Podejrzewam, że zupełnie to nie załatwi sprawy, ale jak się to zmniejszy to już będę zadowolony.

Nigdy nie lubiłem oglądać 4/3 w "rozciągnięciu" ale nie ma wyjścia jak się chce nie mieć tych pasów i wątpię, żeby był na to jakiś sposób

pozdrawiam

PS. Napiszę, co wyszło po pixel protecion
 

Lendziu

New member
Można oglądać 4:3 w trybie Zoom2 (czyli rozciągnięty w poziomie i pionie).. Obraz ma odpowiednie proporcje.. tylko trochę głowy poobcinane.
 

niron

New member
Panowie pomożcie,

jestem swiezym uzytkownikiem g20 i mam problem z odtwarzaniem medii z USB.
Juz zaczynam sie obawiac czy to nie jakis problem z tv.

Moze mi ktos jasno napisać, w jakim formacie najlepiej sformatowac pendrive'a oraz jakie rozszerzenia czyta tv?
Jest sposob zeby zapuscic matroske?
Pozdrawiam.
 

bezet

New member
Można oglądać 4:3 w trybie Zoom2 (czyli rozciągnięty w poziomie i pionie).. Obraz ma odpowiednie proporcje.. tylko trochę głowy poobcinane.
Zoom2 wlasnie deformuje obraz, Zoom1 dopasowuje szerokosc a od gory obcina. Swietnie nadaje sie do filmow w 4:3 emitowanych z pasami na gorze (16:9). Osobiscie Zoom1 mam ustawiony do ogladania wszystkiego i sie przyzwyczailem ... ale jak kto lubi.
 

Lendziu

New member
Zoom2 wlasnie deformuje obraz, Zoom1 dopasowuje szerokosc a od gory obcina. Swietnie nadaje sie do filmow w 4:3 emitowanych z pasami na gorze (16:9). Osobiscie Zoom1 mam ustawiony do ogladania wszystkiego i sie przyzwyczailem ... ale jak kto lubi.
No to u mnie na odwrót.. ale mniejsza z tym.. zawsze idzie sobie przełączyć na któryś z Zoom'ów i będzie OK.
 

maqda

New member
Do oglądani formatu 4:3 Menu konfiguracja-ustawienia wyświetlania-panel boczny:max.W miejsce czarnych bocznych pasów pojawią się jaśniejsze niwelujące efekt powidoków.
 
Do góry