Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

kgroenwald

New member
Ogólnie goście stwierdzili że przesadzam z tym buczeniem, może rzeczywiście ... Pytanie co do EPG - jest możliwość zmiany strony kodowej? Bo mi się krzaczy, zmiana ustawień języka czy txt nie pomaga.
 

hcl4

New member
Ogólnie goście stwierdzili że przesadzam z tym buczeniem, może rzeczywiście ... Pytanie co do EPG - jest możliwość zmiany strony kodowej? Bo mi się krzaczy, zmiana ustawień języka czy txt nie pomaga.
Ja widze, że nie bardzo Ci się już podoba ten tv - za dużo w nim chcesz widzieć "-" a może faktycznie je ma. Najlepiej gdybyś na coś innego wymienił, bo do końca będziesz zły na ten tv - a to męczarnia i to na dodatek za swoje pieniądze. Jeśli masz możliwość to sprawdź coś innego i wymień lepiej.
 

bogaty

New member
Bez reklam
A wedlug mnie i wielu osob z forum AVS: jak telewizor buczy lub brzeczy jako nowy to bedzie buczał i brzeczał i potem. Nie ma czegoś takiego jak docieranie sie cewek ktore powodują najwiekszy hałas w plazmach. Prawdą jest to że plazmy buczą najgłośniej gdy obraz jest jasny.
Z mojego nasłuchu tak wnioskuję, gdy TV był nowy brzęczał głośniej niż teraz gdy ma ponad 1000h.Kiedyś grając w Forzę 3, menu gry całe białe, można było to usłyszeć z 2.5m teraz jest cisza.
 

Piopio

New member
Niniejszym chciałbym zapisać się do klubu użytkowników plazm serii G.
Po długich poszukiwaniach, przemyśleniach, godzinach spędzonych w salonach w końcu zdecydowałem się na Panasonica. Trochę bałem się plazmy i raczej skłaniałem się ku LCD ale w końcu znakomity stosunek cena/[jakość/wielkość ekranu] przeważył szalę.
Po pierwszych dniach użytkowania jestem zachwycony !!! Nie spodziewałem się aż tak dobrego obrazu !!! Jakość kanałów SD z N zachwyca ! HD to już ekstaza ;-)
Moje spostrzeżenia:
- plazma jednak trochę bzyczy - jak zbliżę się na 30 cm to słychać, przy białej planszy troszku bardziej, w nocy w ciszy z kanapy tego nie słychać (za to słychać recorder z N)
- zachwyca mnie "Sterowanie subpolowe 600 Hz z funkcją inteligentnego tworzenia klatek obrazu w wersji Pro" - jak dla mnie tworzy się wrażenie 3D poprzez wycięcie ruchomych obiektów z tła. Powstaje efekt "teatralny" ale za to mamy pseudo 3D + płynność ruchu. Trzeba się do tego przyzwyczaić. Po wyłączeniu obraz się zlewa i jest już klasyczny obraz do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni.
- nie zauważyłem wypalania przy intensywmym użytkowaniu
- jakość dźwięku jest słaba
- czerń jest jak najbardziej czarna, ilość szczegółów w ciemnych fragmentch zachwyca, pogłoski o szarej czerni są chyba przesadzone
- super działa Youtube i picassa - można sobie włączyć pokaz slajdów najlepszych zdjęć z portalu - rewelka, allegro działa okropnie - za długo się czeka na reakcję
- filmy z USB są świetnie odtwarzane, nawet DIVX
- nie całkowita obsługa napisów z polskimi literami - brak ą i ś - ale działa
- płaska i lekka - rewelacyjnie wygląda powieszona na ścianie
- znakomita funkcja wykrywania sieci - telewizor sam wszystko wykrył i ustawił wolny IP z mojej sieci !!!

Podsumowując:
Za 5k zł chyba nie kupi się niczego lepszego w rozmiarze 50" i więcej. Dając 1k zł więcej można kupić Samsung LE55C650 ewentualnie za 5,5k zł Samsung PS50B850 - ale to starsza generacja. Można rozważyć też plazmę LG ...
Zdecydowanie polecam !
 

kgroenwald

New member
Ja widze, że nie bardzo Ci się już podoba ten tv - za dużo w nim chcesz widzieć "-" a może faktycznie je ma. Najlepiej gdybyś na coś innego wymienił, bo do końca będziesz zły na ten tv - a to męczarnia i to na dodatek za swoje pieniądze. Jeśli masz możliwość to sprawdź coś innego i wymień lepiej.

Eee tak źle nie jest - po prostu jestem dociekliwy no i taka trochę schizofrenia kupującego ;) ; ogólnie jestem zadowolony - ale z tym EPG chyba będzie problem nie do rozwiązania.
 
Ostatnia edycja:

sip

New member
Witam
Stałem się szczęśliwym posiadaczem P46G20, chciałbym trochę poustawiać tryb THX na coś takiego jak np niżej ale nie wiem jak wejść w tryb - Ustawienia zaawansowane. Z góry dzięki.
R-gain +16
R-gain +16
G-gain -5
G-gain -5a
B-gain 0 +6
B-gain 0 +6
R-cutoff 0
R-cutoff 0
G-cutoff 0
G-cutoff 0
B-cutoff 0
B-cutoff 0
Gama 2.2
Gamma 2.2
 

krzysiek51

New member
Witam wszystkich oglądam mojego 46 g20 11 dni i co moge powiedzieć to mój nie buczy ani nie brzęczy obraz jak brzytwa z cyfry jak i z analoga (jakby ktoś zobaczył moją antene która wisi pod dachem na strychu ma chyba ze 35 -40 lat jeszcze na plaski kabel)bez kalibracji , ale mam za to inne pytanie jak wcisne na pilocie ,,i " to pokazuje sie info 1080i/50hz a tv przeciez 100 hz:hmm:pozdrawiam
 

ostry66

New member
Witam
Stałem się szczęśliwym posiadaczem P46G20, chciałbym trochę poustawiać tryb THX na coś takiego jak np niżej ale nie wiem jak wejść w tryb - Ustawienia zaawansowane. Z góry dzięki.
Najpierw gdzies w konfiguracji musisz właczyc tryb zaawansowany (isfccc) (dół 32 strony w pełnej instrukcji) i wtedy w ustawieniach trybów, min. THX, odblokuje Ci sie dostep do ustawien zaawansowanych.
 

milun28

New member
Czy po wejściu w ustawienia zaawansowane widzicie wartości tych parametrów ? Bo ja widzę tylko pasek. Wiec jak ustawić wartość 16 , 5 itp ?

Witam
Stałem się szczęśliwym posiadaczem P46G20, chciałbym trochę poustawiać tryb THX na coś takiego jak np niżej ale nie wiem jak wejść w tryb - Ustawienia zaawansowane. Z góry dzięki.
R-gain +16
R-gain +16
G-gain -5
G-gain -5a
B-gain 0 +6
B-gain 0 +6
R-cutoff 0
R-cutoff 0
G-cutoff 0
G-cutoff 0
B-cutoff 0
B-cutoff 0
Gama 2.2
Gamma 2.2
 

klampar

New member
Witam, mam tv TX-P42G20, co zrobić aby telewizor zapamiętywał zmianę ustawień?
Chodzi mi np. o to aby przy odtwarzaniu filmów z pena nie trzeba było za kazdym razem
ustawiać napisów i czcionki.
W Viera Cast nie zapamiętuje zadnych zmian
itp...
Pozdrawiam
 

allien18

New member
Witam, mam 42G20E, macie problem z przycinającym się obrazem ? czy to może być wina dekodera ? obraz się lubi przyciąć na SD jak i HD
pzdr
 

jerzybb

New member
Witam. Może ktoś wie jak przerobić fotkę jpg aby była odczytywana przez TX-P46GW20

Witam, telewizora TX-P46GW20 używam od 2 tygodni. Podoba mi się bardzo ale wkurza mnie że nie mogę wyświetlać wszystkich fotek JPG. używam do tego Pendrive Ocz 16 Gb.Nie mam problemu ze zdjęciami wprost z aparatów Panasonica, lustrzanki Canona. Natomiast fotka edytowana (prawdopodobnie ACD See, może Photoshop ?) powoduje komunikat "PLIK NIE DO ODCZYTU" o dziwo miniaturki się wyświetlają prawidłowo. Na 20 zdjęć wyświetla mi 5 !!! a reszta to w.w. komunikat Na laptopie wszystko gra, EXIF podobny - przynajmniej na pierwszy rzut oka do tego ze zdjęcia wprost z aparatu. Niestety nie mam oryginałów tylko te fotki po "obróbce" Może znacie jakiś programik lub sposób po użyciu którego takie jpg byłyby strawne dla plazmy Panasonica?
 

Piopio

New member
Funkcja DLNA w Panasonikach to straszna lipa !!!
Nie odtwarza DIVX ani MP3 !!! Normalnie żenada !
Na Windows XP trzeba zainstalować Media Server. Zainstalowałem TVersity Media Server - na szczęście za darmo.
Ten serwer transkoduje filmy żeby Panasonic mógł je odczytać jednak jakość jest gorsza niż odtwarzanie tego samego filmu z Pendrive.
Zdjęcia są wyświetlane w koszmarnie niskiej rozdzielczości. Porażka totalna.
Na szczęście mam w planach zakupić szybko odtwarzacz blue -ray LG BD-570, który mam nadzieję załatwi sprawę.
W każdym razie minus dla Panasonica za mało funkcjonalne DLNA.
 

mav

New member
Od kilku dni bawię się modelem P42G20E. Ogólnie rzecz biorąc jestem bardzo zadowolony z zakupu ale zauważyłem już kilka drobiazgów:
- słychać brzęczenie (upierdliwe w nocy jak chce coś cicho obejrzeć. głośniejsze na jasnych obrazach)
- dziwne przejścia tonalne (wygląda to tak jakby brakowało kolorów przy przejściach)
- przy bardzo jasnych obrazach widać "miganie" obrazu

Na razie nie udało mi się zmusić tv do pracy z windows media player poprzez dlna. Z pena i z karty rozpoznaje naprawdę mało formatów.
 

artin321

New member
Funkcja DLNA w Panasonikach to straszna lipa !!!
Nie odtwarza DIVX ani MP3 !!! Normalnie żenada !
Na Windows XP trzeba zainstalować Media Server. Zainstalowałem TVersity Media Server - na szczęście za darmo.
Ten serwer transkoduje filmy żeby Panasonic mógł je odczytać jednak jakość jest gorsza niż odtwarzanie tego samego filmu z Pendrive.
Zdjęcia są wyświetlane w koszmarnie niskiej rozdzielczości. Porażka totalna.
Na szczęście mam w planach zakupić szybko odtwarzacz blue -ray LG BD-570, który mam nadzieję załatwi sprawę.
W każdym razie minus dla Panasonica za mało funkcjonalne DLNA.

Popieram
2 tygodnie poświęciłem na DLNA w G20, testowałem różne media servery, byłem zawiedziony i najlepszy z nich był Wild Media Server. Stwierdziłem że nie bedę się męczył i kupiłem Popcorn C-200
 

elcede

New member
A ja uzywalem DLNA z moim lapkiem Dell XPS M1530. laptop po wifi z routerem Livebox Neostrady, na lapku Win7Pro i zadnych problemow. Udostepnilem tylko na kompie filmy i smigalo wszystko normalnie bez najmniejszych problemow (bez zadnych dodatkowych programow). I to zarowno Divix jak i JPG i MP3, tylko generalnie wole sobie lapka podlaczyc po HDMI.
Ogolnie jestem bardzo zadowolony, z 1,5m odleglosci obraz jest super (42") i to nie wazne czy HDMI, czy SD z satelity. I uwazam ze USB i DLNA dziala bardzo dobrze, moze wasz egzemplarz ma jakies problemy, albo czegos nie umiecie ustawic.
 
Do góry