Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

jurcusz

New member
Witam! Ja mam to samo, piękne logo TVP Hd w tle również po dotarciu. Ja pisałem do tvp, a pani (bardzo zorientowana) odesłała mnie do tv kablowej. Można sobie pisać. Zostaje oglądanie na razie na zoomie.
 

bogaty

New member
Bez reklam
Panasonic trochę dał ciała, modele na rynek usa mają submenu Anti Image Retention, czyli orbiter który zapobiega wypalaniu, podobno w trybie Gra modele EU też to mają, śmiem w to jednak wątpić.Samsung jak i LG mają to w TV, tylko nie wiem jak to skutkuje.Trzeba uzbroić się w cierpliwosć i oglądać TV gdy pęknie 2tys godzin lub więcej to problem powidoków powinien zmaleć do minimum.
 

Iceman_US

New member
@MCKorczas, orte
A może skończyła się wam wersja WMS? Jest to wersja trial i ważna przez jakiś okres, spróbujcie zainstalować na nowo WMS, ja po aktualizacji softu nie mam z tym problemu.
 

orte

New member
Iceman_US nie mam wersji trial ;) chyba że tu jest problem.
WMS mam na 2 kompach i obu nie widzi niestety :(
Zastanawiam się czy nie dać mu ustawień fabrycznych i wtedy sprawdzać, tylko musi mi się potem chcieć poustawiać wszystko na nowo ;)
Nie mam ciśnienia z WMS bo rozglądam sie za jakimś odtwarzaczem sieciowym.
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
Ja też nie docierałem, od początku był ustawiony THX ze standardowymi ustawieniami.
TV ma teraz wyświecone 870h, jedynie co to pierwsze 300h starałem się "nie męczyć" go na jednym kanale i zawsze był pełny ekran bez ramek.
Do czego zmierzam, w piątek po pierwszym meczu przełączyłem na bodajrze NG Wild HD i akurat był jasny ekran i ujrzałem piękny powidok (mam nadzieję że nie wypalenie) logo TVP HD i tego logo od czasu i wyniku meczu. Oglądałem praktycznie wszystkie mecze z mistrzostw. Żeby nie wypalić tego więcej wrzuciłem na TVP Sport i wczoraj po meczach mam dodatkowo piękny powidok ich drugiego logo, jak to niektórzy mówią "masakra". Jak dałem białą planszę to widać jeszcze ale bardzo delikatnie powidok Comedy Central bo dużo oglądam ten kanał ale prawie niewidoczne to jest. 14h leciał Pioneer repair i tylko tak informacyjnie napiszę że Comedy w sumie nie widać, ja widzę bo wiem gdzie jest ;) TVP Sport jest jeszcze widoczne, TVP HD nie jest już tak intensywne ale super widoczne. Konkluzja, docieranie to i tak jedna wielka ściema ;) TV miał dobrze ponad 600h jak zaczął się Mundial, więc był niby "dotarty" i co, no właśnie g...o, bo nie reformowalne stacje i tak wyjarają nam swoje znaczki w matrycy.
Jedynym sensownym sposobem na likwidację tego typu wypaleń byłaby opcja w telewizorze umożliwiająca włączenie negacji obrazu. Co któryś mecz puściłbyś sobie TVP HD na kilka godzin w negacji przy maksymalnych poziomach kontrastu i tym samym wypalił cały luminofor poza tym miejscem, gdzie masz już logo TVP HD, do tego samego poziomu co w miejscu gdzie jest to logo. Wszystkie inne metody (śniegi, kolorowe plansze itp.) to bezsensowne wypalanie całego luminoforu (łącznie z tym już wypalonym) w nadziei, że jak cały będzie gorzej świecił, to różnica pomiędzy poziomami świecenia różnych jego części będzie mniej widoczna.
 

don111

Banned
najlepszym wyjściem byłoby ustawianie w dowolnym miejscu na ekranie takiego swojego regulowanego prostokąta/okręgu czy coś w tym stylu (tam leciałby sobie np jakiś prosty, nie rzucający się w oczy wygaszacz ekranowy), którym na czas dłuższych seansów możnaby zasłaniać niektóre niebezpieczne loga ;)
proste rozwiązanie i chyba łatwe technicznie do zrobienia, tylko szkoda że nikt u Panasa na to nie wpadł (albo im się nie chce)
 

JackS.

New member
Bez reklam
najlepszym wyjściem byłoby ustawianie w dowolnym miejscu na ekranie takiego swojego regulowanego prostokąta/okręgu czy coś w tym stylu (tam leciałby sobie np jakiś prosty, nie rzucający się w oczy wygaszacz ekranowy), którym na czas dłuższych seansów możnaby zasłaniać niektóre niebezpieczne loga ;)
proste rozwiązanie i chyba łatwe technicznie do zrobienia, tylko szkoda że nikt u Panasa na to nie wpadł (albo im się nie chce)
Równie łatwo byłoby wprowadzić taką funkcję, aby TV mógł sam wykrywać obiekty, które palą się statycznie z pełną jasnością dłużej niż ileśtam minut i zmieniać automatycznie ich jasność do odpowiednio niższego poziomu, zależnego od poziomu jasności sąsiednich obszarów ekranu. W miejscach takiego logo mogłaby pojawiać się wręcz treść obrazu wyliczana przez układu detekcji ruchu, będąca aproksymacją położenia ruchomych obiektów lub ruchomego tła, które są normalnie przysłaniane przez takie logo. Taka funkcja mogłaby bardzo skutecznie usuwać jednobarwne loga - może nauczyłoby to stacje je stosujące, że nie warto.
 

Bodziokrakow

New member
najlepszym wyjściem byłoby ustawianie w dowolnym miejscu na ekranie takiego swojego regulowanego prostokąta/okręgu czy coś w tym stylu (tam leciałby sobie np jakiś prosty, nie rzucający się w oczy wygaszacz ekranowy), którym na czas dłuższych seansów możnaby zasłaniać niektóre niebezpieczne loga ;)
proste rozwiązanie i chyba łatwe technicznie do zrobienia, tylko szkoda że nikt u Panasa na to nie wpadł (albo im się nie chce)
Ciekawe, czy ktoś próbował zrobić coś takiego za pomocą PIP? Tylko nie wiem, czy można jakoś regulować położenie i rozmiar okna?
 

orte

New member
@MCKorczas, orte
A może skończyła się wam wersja WMS? Jest to wersja trial i ważna przez jakiś okres, spróbujcie zainstalować na nowo WMS, ja po aktualizacji softu nie mam z tym problemu.
Wrzuciłem triala po uprzednim wywaleniu WMS z kompa i śmiga :)
Musze tylko sobie przypomnieć co zmienić w ustawieniach bo mi .mkv nie chce odtworzyć
nawet przez Transcode (Plik nieobsługiwany):( AVI lecą normalnie
 

tomswol

New member
Witam. Ma ktoś pojęcie co do dostępności modelu TX-P46G20.
Jakieś fatum nade mną zawisło, jak się po roku zdecydowałem co kupić to nigdzie nie można tego dostać. Nawet w sklepach internetowych.
Proszę o informację zaznajomionych w temacie kiedy będą nowe dostawy od dystrybutora - o ile w ogóle bedą.
Zdesperowany mogę kupić jakieś inne badziewie.
 

bezet

New member
Witam. Ma ktoś pojęcie co do dostępności modelu TX-P46G20.
Jakieś fatum nade mną zawisło, jak się po roku zdecydowałem co kupić to nigdzie nie można tego dostać. Nawet w sklepach internetowych.
Proszę o informację zaznajomionych w temacie kiedy będą nowe dostawy od dystrybutora - o ile w ogóle bedą.
Zdesperowany mogę kupić jakieś inne badziewie.

Pare postow wczesniej ktos o tym pisal, poczytaj, poszukaj bo sam nie palietam co pisano.
 

Shmit

New member
Witam

Ja rowniez zauwazylem wypalone logo TVP HD , widac tylko na bialyl tle ale wkurza niesamowicie , najlepszy jest fakt ze inne loga stacji zagranicznych sa dobrze "zrobione"
 

kingac27

New member
Witam.Ja kupiłem 46g20 02.07. (ostatnia sztuka z magazynu) w saturnie za 4300zl i w ten sam dzien dostalem wiadomosc ze sklepu internetowego torres o dostepnosci tego modelu w cenie 4080zl.Na poczatku tygodnia byl dostepny w kilku sklepach internetowych ale chyba juz sie rozeszly bo juz brak dostepnych. Ja szukalem tego tv ponad 2 tegodnie i znalazlem ale duzo czasu mnie to kosztowalo ale bylo warto.Plazma spelnila moje oczekiwania.
 
Ostatnia edycja:

KrIsPi

New member
Witam,
W poniedziałek mieli na magazynach i już załatwiali zaległe zamówienia np w neo24, teraz widzę. że już się rozeszły m. innymi do mnie ;) Ale zadowolenie z zakupu było do czasu postawienia na półce i włączenia, teraz zastanawiam się kto pozwolił na wprowadzenie takiego TV na rynek. Jeszcze się pobawię ale jak dla mnie na razie to porażka. Mój stary CRT powala Panasa na kolana, kolorem, czernią, soczystością, kontrastem co tam chcecie jeszcze, a ma 11 lat i prawdziwe 100Hz , a nie jakiś może 75Hz bo tu widać migotanie.
Muszę znaleźć to ukryte menu z ustawieniami obrazu bo teraz obraz wygląda jakby ktoś na niego szarą folię zarzucił bez względu na rodzaj czy to THX, Normal .... jedynie dynamiczny jakoś daje radę ale za to robi się prawie plama przy nie zmienionych nastawach typu kolor nasycenie itp.
Jeżeli ustawię np. THX to regulując czymkolwiek nie mogę wyciągnąć dobrej jakości obrazu czystego, ostrego, wyraźnego oczywiście biorę poprawkę, że źródłem jest tylko DVD.

Może macie na tą "szarą folię" jakąś radę ?

K.
 

digitalus

Banned
witam
z jakiego wyjscia dvd korzystasz?,chyba nie jest to wyjscie euro? jesli jednak to wyjscie euro to w niektorych dvd trzeba ustawic w menu dvd wyjscie na RGB. inaczej jakosc obrazu bedzie fatalna.
 

kenshinio

New member
Udało mi się rozgryźć to "rozmywanie obrazu" przy ruchu.

W przypadku BD odpowiedzialna za to jest włączona funkcja "24 smooth movie" czy jakoś tak dostępna w opcjach dodatkowych w zakładce konfiguracja (ta pod audio).

W przypadku SD jest to wynikiem włączonego IFC, dostępnego w tym samym miejscu co opcja powyżej.

Trochę to dziwne, że funkcje poprawiające w założeniu obraz psują go...

PS. Przepraszam za może niezbyt dokładne lokalizacje tych opcji ale piszę z pracy a telewizor mam w domu ;)
 

KrIsPi

New member
witam
z jakiego wyjscia dvd korzystasz?,chyba nie jest to wyjscie euro? jesli jednak to wyjscie euro to w niektorych dvd trzeba ustawic w menu dvd wyjscie na RGB. inaczej jakosc obrazu bedzie fatalna.

Przyznam się, że do tej pory nie było potrzeby tak przestawiać DVD, na dobrą sprawę nie wiem czy tak można bo oglądałem na CRT i tam obraz z DVD był OK, posprawdzam to.
Jednak u mnie to nie ważne co podłącze wrażenie mam to takie samo, TV (SD), DVD, kamera FHD :(
Podłączyłem kamerę FHD i wiadomo rozdzielczość, ostrość, kolory są OK, ale ta folijka szarości nadal jest. Czasem przychodzi mi na myśl, że to kwestia przyzwyczajenia się do innego rodzaju wyświetlanego obrazu jednak nie powinno być to aż tak odczuwalne.

Nie wiem czy go oddać do sklepu i kupić może LEDa, czy może pozostać przy CRT :p

Może jeszcze jakieś pomysły ? z góry dzięki
 

kenshinio

New member
Ja też przesiadłem się z CRT na G20 i szczerze mówiąc prawie nie odczułem różnicy (i żadnego efektu "szarej foli" nie zauważyłem).

Może masz uszkodzony egzemplarz (zmatowiała szyba) albo coś?

A jeśli chodzi o kupno LED, to odradzam. Długo testowałem różne panele LCD i podobne. Obraz SD wywoływał u mnie odruch zwrotny. Dlatego wybrałem plazmę.
 
Ostatnia edycja:
Do góry