Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

jmanek

New member
Rozmycie obrazu podczas meczu

Witam jestem użytkownikiem 42G20.

Również zauważyłem rozmycia obrazu podczas szybkich przemieszczeń kamery relacjonującej mundial.
Poziomem odniesienia jest dla mnie rozmywanie się reklam z banerów obok boiska.

Zauważyłem, że rożnie to rozmywanie wygląda w zależności od meczu i chyba poziomu oświetlenia zewnętrznego, raz jest lepiej raz gorzej. Generalnie wieczorem lepiej.

Zastanawiający jest fakt, że na forum usterka pojawiła się jak zaczął się mundial. Więcej ludzi zaczęło oglądać mecze i od razu pojawiły się opinie na ten temat.

Moim zdaniem powody mogą być dwa:
1. Panasonic dał ciała i funkcja IFC gwarantująca płynny i wyraźny obraz odświeżany z częstotliwością 600 HZ w naszych TV szwankuje.

2 Wina jest słaba jakoś sygnału TV

Ad.2 proponuje osobny wątek na ten temat w którym każdy kto zauważył problem opisze z jakiego dostawcy korzysta tak aby nie okazało się, że problem powtarza się u jednego operatora.

Ja osbiście korzystam z Tv kablowej Toya w Łodzi sygnał SD. Sporo się naczytałem o słabej jakości sygnału w tej kablówce i potwierdzam, że nie jest tam tak cacy.
Sprawdzę jeszcze jak na analogu bez cyfrowego przetwarzania to będzie wyglądało przy najbliższych meczach.

Ad. 2 Jeśli to wina sprzętu za ponad 3 tys. to moim zdaniem powinniśmy w kilku, kilkunastu się zebrać i podpisać pod pismem do Panasonica o naszych spostrzeżeniach i podejrzeniach.

Co Wy na to?
 

digitalus

Banned
oczywiscie ze to sprawa słabego sygnalu nie wina telewizora. na innych kanalach jakosc obrazu jest lepsza niz np tvp.widac to wyraznie
mogę to udowodnic.jesli ktos chce moge nagrac krotki fragment meczu z innych kanalow satelitarnych.
warunek jest jeden. pliki beda nagrane w mpeg2.taki plik musi odczytac np dvd.
do testow ten plik.fragment koncertu. dobry kanal sd. to stream z karty dvb bez konwersji czyli taka sama jakosc jak z tunera satelitarnego
Download test4.zip from Sendspace.com - send big files the easy way
mozna sprawdzic czy dvd radzi sobie z plikami mpeg2
 
Ostatnia edycja:

LUPO78

Banned
oczywiscie ze to sprawa słabego sygnalu nie wina telewizora. na innych kanalach jakosc obrazu jest lepsza
mogę to udowodnic.jesli ktos chce moge nagrac krotki fragment meczu z innych kanalow satelitarnych.
warunek jest jeden. pliki beda nagrane w mpeg2.taki plik musi odczytac np dvd.
do testow ten plik.fragment koncertu. dobry kanal sd. to stream z karty dvb bez konwersji czyli taka sama jakosc jak z tunera satelitarnego
Download test4.zip from Sendspace.com - send big files the easy way
mozna sprawdzic czy dvd radzi sobie z plikami mpeg2
no co ty digitalus,a wcześniej pisałeś że każda plazma bez wyjątku wspaniale sobie radzi ze słabym sygnałem:!::!::!:
jak to jest w końcu :?::?::?:
 

digitalus

Banned
oczywiscie ze plazma radzi sobie lepiej bo na pewno na telewizorach lcd jakosc obrazu w tej samej sieci kablowej wyglada znaczniej gorzej, czyli padaczka.
chcialem tylko udowodnic ze ten sam przekaz sportowy na jednym kanale wyglada lepiej na innym gorzej.
nagram i wysle na upload krotkie fragmenty tego samego meczu z kilku kanalow satelitarnych to bedzie mozna sobie porownac.
 
Ostatnia edycja:

LUPO78

Banned
oczywiscie ze plazma radzi sobie lepiej bo na pewno na telewizorach lcd jakosc obrazu w tej samej sieci kablowej wyglada znaczniej gorzej, czyli padaczka
no cóż już to wcześniej stwierdziłem i nie tylko ja że jesteś bajkopisarz,jaki by nie był do d-py obraz w plaźmie to i tak będziesz twierdził że jest naj-pewnie jak by ci ktoś napluł na twarz to byś powiedział że pada delikatny letni deszczyk :lol::lol::lol:
 
Ostatnia edycja:

Yapko

New member
Rozbrajająca pewność co do oczywistości oczywistej, że to wina słabego sygnału. Ja też mam nadzieję, ze to tylko słaby sygnał (przecież nie zależy mi na tym żeby udowodnić,że telewizor, który kosztował mnie 3260 zł okazał się w wtopą) ale bronienie tej tezy jak niepodległości.
Ja postaram się też ocenić jak wygląda to rozmywanie na sygnale od tego samego operatora ale na telewizorze LCD. Nie pamiętam modelu ale chodzi o Samsunga. Na innym forum sugerowano, że może to być wina procesora i usuwania przeplotu. I mnie też jakoś tak to pachniało.
Dodam jeszcze, że przyglądałem sie dzisiaj opisanemu przeze mnie problemowi rozmycia twarzy (sygnał SD DVD) i jest coś jakby problem z przejściami tonalnymi na skórze podczas ruchu twarzy, może sprawiać to też wrażenie tęczy (wiem, że taki problem był gdzieś poruszony w przypadku plazmy LG). Ostatecznie daje to jakby efekt rozmycia.
Digitalus a co z występowaniem problemu na DVD i BD?
 

Yapko

New member
To nie mam najmniejszego znaczenia. Próbowałem różnych kombinacji. IFC włączone, wyłączone, redukcja szumów i inne polepszacza też. IFC owszem działa ale jedyne co daje to efekt teatru (brrr wyłączam to od razu). Spodziewałem się przyzwoitej płynności ruchu bez tych sztucznych pierdół. Ale powtarzam z IFC czy bez efekt występuje.
 

digitalus

Banned
no cóż już to wcześniej stwierdziłem i nie tylko ja że jesteś bajkopisarz,jaki by nie był do d-py obraz w plaźmie to i tak będziesz twierdził że jest naj-pewnie jak by ci ktoś napluł na twarz to byś powiedział że pada delikatny letni deszczyk :lol::lol::lol:
lupo 78 z czego sie cieszysz. Ogladaj sobie programy na swoim kulawym lcd. LCD nadaje sie tylko do pralek i lodowek jako wyswietlacz.
nie zazdroszcze bo nie ma czego.jesli lupo pisze o jakims opluwaniu to mu odpowiadam
a Danzig to GDANSK, jesli mieszka w polsce i jest polakiem to powinien napisac Gdansk bo to polskie miasto nie niemieckie
 
Ostatnia edycja:

elcede

New member
Ja tez smiem twierdzic ze to rozmywanie moze nie wystepuje w kazdym tv, wiec moze jest podstawa do reklamacji. Na moim tv, na ktorym teraz ogladam mecz Anglia vs Niemcy, nie ma zadnego rozmywania ani twarzy, ani pilki, czy publiki. Nawet moja zona ktora nie zna sie na takich sprawach jak obejrzala fragment meczu u mnie i u mojego kumpla na lcd to stwierdzila ze obraz u nas jest wyrazniejszy i ta pilka sie tak nie rozmywa (porownala to nawet do ustawienia w windowsie gdzie mozna wlaczyc slad myszki). Moze to kwestia tego ze ogladam wszystko na THX (a czasem na kinowym, innych trybow raczej nie wlaczam) i uzylem ustawien po kalibracji ktore nie raz sie w tym watku przejawialy, a wczesniej przez 100h wygrzewalem tv na niskich ustawieniach a nastepnie przez 50h na ustawieniu zdjecia i lecialy slajdy z kolorowymi planszami.
I to nie jest obrona tv na ktory wydalem, tak jak wszyscy tutaj na forum, nie male pieniadze. Moze ktos kto moze udokumentowac to rozmywanie wrzuci na youtube filmik jak to wyglada u niego oraz wrzuci na forum material na ktorym mozna to porownac to zobaczymy czy to roznica w postrzeganiu obrazow przez odbiorcow czy rzeczywisty defekt serii, albo kilku egzemplarzy.
Pozdrawiam.
LCD
 

LUPO78

Banned
a Danzig to GDANSK, jesli mieszka w polsce i jest polakiem to powinien napisac Gdansk bo to polskie miasto nie niemieckie
o digitalus widzę że oprócz chwalenia plazm jakie to one są piękne i jakie śliczne obrazy mają nawet przy słabym sygnale szarpnąłeś tu i ówdzie języka niemieckiego,a tylko czekać że jak sygnału w ogóle nie będzie kiedy napiszesz że wtedy oglądasz program o kole podbiegunowym i cały czas śnieg pada,no i ta biała biel :!::!::!: przy zgaszonym tv ta czerń :eek:k: no nie :?::?::?:
 

kowal801

New member
Bez reklam
Właśnie oglądałem mecz Niemcy-Anglia (TVP Sport) na LCD Sony W4000,obraz tragedia,po prostu z 2,7m nie da się tego oglądać .Miałem takie wrażenie ,że wszystko się rozjeżdżało przy szybkich ruchach kamerą,ogólnie jestem zażenowany ,ze w dzisiejszych czasach nadal promuje się taka technologie,Panowie piszcie co chcecie,ale moim zdaniem LCD w ogóle nie nadaje się do sportu ,na pewno nie w SD.
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
też nie wiem co o tym myśleć, takiego przypadku w nowych plazmach Panasonica nie spotkałem
napisz coś więcej w jakim okresie po zakupie tv pojawił się ten powidok ? docierałeś swoją plazmę ?
Kupiłem go jakieś 2 tygodnie przez katastrofą samolotu. Gdy zaczęła się żałobna szata programów telewizyjnych miał już przebieg około 200 godzin. Telewizora używałem cały czas na THX z fabrycznym poziomem jasności i kontrastu.

Przez cały tydzień żałoby nie skorzystałem z żadnego innego trybu niż THX i fabrycznych poziomów jasności i kontrastu. Gdy kończyła się żałoba tv miał ok. 300 godzin przebiegu.

nie pamiętam dokładnie tego loga, to było to czarne logo z tvp czy jakieś inne ?
Dołączam to logo w załączniku. Szło na wszystkich stacjach należących do ITI.
 

Attachments

  • zaloba.jpg
    zaloba.jpg
    8,9 KB · Wyś: 1439

Jeffik83

New member
U mnie nie rozmywa nic, ale zwalnia. Tak jak czasami przycina gry na kompie jak maszyna nie wydala, chwila przerwy jakby dogrywał grafikę i rusza. Dzieje się to tylko przy zbliżeniach, np. przy rogach jak zbliżają na pole karne, albo na tle banerwów reklamowych jak wyrzucają piłkę z autu. Według mnie jest to wina transmisji ponieważ wcześniej oglądałem ligę europejską czy ligę mistrzów i nic takiego nie występowało. Poza tym żadnych rozmyć czy smug. Źródło - kabłowka UPC Kraków, sygnał SD.
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
witam
napisalem kiedys list do ITI w podobnej sprawie tzn list dotyczyl ograniczen wiekowych i innych grafik ktore nadawane sa w formie nieprzezroczystej .przedstawilem swoje argumenty i przyznano mi racje, napisano ze to bardzo dobre rozwiazanie tzn ograniczenia wiekowe powinny byc polprzezroczyste np na tvn sd, ale wszystkie decyzje podejmuje tvn . iti nie ma zadnego wplywu np na ograniczenia wiekowe i grafiki. listy prosimy kierowac do tvn
jesli natomiast wyslemy list do KRRiT to dostaniemy odpowiedz ze stacja telewizyjna moze nadawac ograniczenia wiekowe o dowolnej przezroczystosci. na pytanie dlaczego KRRiT nie wprowadzila obowiazku aby ograniczenia wiekowe byly koniecznie polprzezroczyste nie dostaniemy odpowiedzi.
wynika z tego ze to brak wiedzy w tym temacie.
wszystko tutaj
http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/33946-logo-stacji-tvp-13.html
jesli nikt nie bedzie zgalaszal problemu to nic sie nie zmieni.
dla mnie to zaden problem, .wchodze na strone tvn, tvp itp wysylam list.wszyscy moga tak zrobic
jesli problem bedzie zglaszalo wiecej osob to szansa jest duza.przyklad z canal + polska
FORUM CANAL+ Logo Canal
AXN jeszcze sie nie poddaje , wiadomo axn nalezy do sony . sony to technologia lcd
odpowiedz od axn

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych widzów wprowadziliśmy już pewne zmiany. W czasie nadawania bloków reklamowych logo AXN jest transparentne. Równocześnie staramy się aby widzowie nie mieli problemu ze znalezieniem naszej stacji i z identyfikacją kanału poprzez logo. Staramy się też za każdym razem aby o zaistniałym problemie informować naszą centralę w Budapeszcie.
***************
uwazam ze tlumaczenie sie telewidz nie moze odnalezc kanalu axn jest bez sensu:)
na francuskich , hiszpanskich kanalach premium czyli filmowych nie ma logo .
 
Ostatnia edycja:

rosemaster

New member
ja tam specem nie jestem od plazmy gdyz sam posiadam LCD co poniektorych tu na pewno denerwuje, ale moge sam dodac ze efekt rozmycia i jakosci transmisji nadawanego programu ma na pewno wplyw na wasze wrazenia wzrokowe. P.S. ja swego lcd-ka nie uzywam do pralki jak tu ktos napisal, a jak nabede plazme to tez jej tam na pewno nie postawie :) i bez napinania sie Panowie i Panie, bo to forum do porad a nie rankingu kto ma co lepszego
 

bezet

New member
Inna beczka. Do 46G20 przez HDMI mam podlaczonego Samsunga BD-P4600. Wlasnie zauwazylem ze moge nim sterowac pilotem od TV. W sumie to pewnie przez HDMI sygnaly sterujace wedruja do niego i tu pojawia sie problem. Jak chce posluchac samej muzy (dzwiek czinczami/optykiem do wzmacniacza) i wylaczam TV to wylacza sie rowniez blurej. Rozwiazaniem polowicznym jest wylaczanie panelu/obrazu w TV. Innym jest odlaczanie kabla HDMI. Jak napisalem sa to polsrodki. Czy istnieje jakies ustawienie by TV przez HDMI nie slal sygnalow sterujacych do odtwarzacza? By jak sie wylacza TV to nie wylaczal BD-P4600?

EDIT: Problem rozwiazany, w ustawieniach BD-P4600 wylaczylem funkcje HDMI-CEC i dziala jak potrzebuje ;]
 
Ostatnia edycja:

kenshinio

New member
Ta, oczekiwania sluszne. Nie pamietam dokladnie ile juz mam ten TV (2-3 miesiace) ale zaden z opisanych efektow nie wystepuje u mnie. Nie posiadam co prawda cyfrowej TV ale obraz HD dostarczam przez HDMI z BD i lapka. Co do jakosci analogowej TV to nawet rzeklbym ze jest rewelacyjna jak na SD. Obraz z DVD/DivX (z Samsung BD-P4600) jest jak zyleta, o BD juz nie wspomne bo to sie samo przez sie rozumie.

Moze problem jest z odbiornikiem, moze z materialem ktory dostarczacie do TV. Bez posiadania konkretow (przynajmniej tytulow gdzie efekt wystepuje) trudno porownac u siebie.

Aktualnie mundial, wszystko pierwszorzednie, czy to z czy bez IFC. Ogladam obraz z 2-2,5m i zadnych nieprawidlowosci nie widze. Nawet jak specjalnie sie przysune do TV i doszukuje sie problemow z 1m.

To ja podam konkrety:

Film: Hitch na BD
Odtwarzacz: PS3
Podłączenie po kablu HDMI Panasonica.

Najbardziej rzuca po oczach na scenie z twarzą czarnego strażnika muzeum na tle drzew.
 
Do góry