Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

artin321

New member
Od jakichś dwóch tygodni jestem użytkownikiem tego telewizora (P42G20E) i zauważyłem "ciekawą" rzecz. Przy szybkim ruchu obraz wokół ruszającego się obiektu jest zniekształcony. Szczególnie widać to na skomplikowanych tłach (krzaki, kwiaty etc.). Kilka razy, też przy szybkim ruchu obraz "zazgrzytał"... Czy to normalne, czy też coś jest nie tak z telewizorem? A może po prostu coś powinienem zmienić w ustawieniach?

Z góry dzięki za odpowiedzi!
Z tym "zazgrzytaniem" to samo jest u mnie, od czasu do czasu coś takiego się pojawi - nie mam HD. Dla mnie nie jest to kłopotliwe, ale faktycznie coś jest nie tak, jeżeli to wystepuje na różnych egzemplarzach. W piątek bede miał HD to popatrze przy jakimś meczyku.
 

Alvin75

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam
Mam G20 w rozmiarze 50" i problem z połączeniem z telewizją "n".
Problem polega na tym, że telewizor nie rozpoznaje dźwięku Dolby Digital z dekodera n (model z dyskiem 250GB) po kablu HDMI. Sprawdzałem wejścia HDMI2 i HDMI3 - na obu tak samo.
Pomaga ustawienie w dekoderze opcji Dolby Digital na NIE, tylko że wtedy na wyj. SPDIF z dekodera również nie ma DD, a mam podłączone kino domowe.
Wysłałem pytanie do Panasonic Polska - niestety od tygodnia bez odpowiedzi.
Komuś działa takie połączenie?
A może G20 w ogóle nie dekoduje DD na wej. HDMI?
pzdr
Alvin
PS. Przepraszam, jeżeli odpowiedź już gdzieś padła - próbowałem przeszukać wątek ale nic nie udało mi się znaleźć.
 

demandred

New member
Kilka pytań

Hej,

Jestem tu nowy i chcialbym sie przywitac. Od tygodnia jestem posiadaczem Panasonica Tx-p50g20, na ktorego przesiadlem sie po 3 latach bardzo satysfakcjonujacego korzystania z tej samej marki modelu Th-42pv70. Czytalem caly ten watek, jednak na kilka pytan nie moge znalezc wyraznej i prostej dla laika odpowiedzi.

1. Jaki jest symbol przystawki wifi, gdzie i za ile mozna ja kupic (oprocz samego producenta, bo on ma ceny referencyjne zapewne koszmarne)?

2. Mam zewnetrzny dysk twardy 110 GB na USB, na nim mnostwo filmow. Probowalem podlaczac go przez oba porty USB z boku panelu. Nawet nie pokazal sie komunikat, ze wykryto nowy sprzet. Dysk byl sformatowany w ntfs, przeformatowalem go w FAT i jest to samo. Dysk nie ma wlasnego zasilania, prad ciagnie z USB. Macie na to jakies rozwiazanie? Dodam tylko, ze zwykly pendrive Kingstona 4GB jest czytany bez problemu.

3. W jakim formacie musza byc filmy Divx HD, zeby tv je czytal? Metoda prob i bledow doszedlem do tego, ze chyba avi, zadne mkv czy inne. Tyle, ze uruchomilem jednego z avi, obraz byl, ale odnosnie dzwieku TV wyrzucil komunikat "nieobslugiwany format dzwieku" - czyli pewnie nie tym kodekiem dzwiekowym byl dzwiek zapisany... Czy jest gdzies jasno i wyraznie napisane jakie wymogi musi spelnic material divx HD, zeby byc plynnie czytany? Co do napisow to rozumiem, ze musza byc w formacie MicroDVD i miec dokladnie te sama nazwe co film?

4. Chcialbym skalibrowac swoj TV, ludzie niestworzone historie pisza jakie to efekty dzieki temu otrzymali.
Znalazlem 2 poradniki:

Pierwszy

TC-PxxG20/25 Reference Settings

Picture:
Picture Mode: THX
Contrast: 56
Brightness: 59
Color: 49
Tint: 0
Sharpness: 10
Color Temp: Warm2
Color Management: Off
x.v. Color: Off
Photo Enhancement: Off
C.A.T.S: Off
Video NR: Off
Blur Reduction: Off

Advance Options
Block NR: Off
Mosquito NR: Off
Black Level: Light
3:2 Pulldown: On

Service Menu Offsets

WB-ADJ MENU
R-DRV: +5
G-DRV: -8
B-DRV: 0
R-CUT: -9
G-CUT: 0
B-CUT: +3

Note: These offsets must be entered for both Color matrixes. You access the different matrixes by using a 1080i/p signal for the HD matrix and 480i/p signal for the SD matrix. The WB Method Select option should be set to 00 instead of 03.



Picture:
Picture Mode: Custom
Contrast: 87
Brightness: 68
Color: 33
Tint: -3
Sharpness: 11
Color Temp: Warm2
Color Management: Off
x.v. Color: Off
Photo Enhancement: Off
C.A.T.S: Off
Video NR: Off
Blur Reduction: Off

Pro Settings:
W/B High R: -2
W/B High B: +2
W/B Low R: +2
W/B Low B: -5
Black Extension: 0
Gamma Adjustment: 2.2
Panel Brightness: Mid
Contour Emphasis: Off
AGC: 0

Advance Options
Block NR: Off
Mosquito NR: Off
Black Level: Light
3:2 Pulldown: On

Note: These settings must be used with the offsets listed for THX mode!!!

oraz drugi:

Mode: THX Contrast 36 Brightness: 0 Colour: 30 Sharpness: 0 Vivid colours Off Eco-format Off P-NR Off Intelligent Frame Creation On/Off Panel On R-gain +3 G-gain -2 B-gain 0 R-cutoff +2 G-cutoff -1 B-cutoff 0

Co o nich sadzicie? Macie jakies swoje ustawienia? Czy warto sie posilkowac grzebaniem w menu serwisowym? Wiem jak do niego wejsc (przytrzymac klawisz "Vol -" i wcisnac 3 razy "0" na pilocie), ale na tym moja wiedza sie konczy...Czy ktos bylby w stanie opisac lub dac linka do instrukcji obslugi tego menu, nie chcialbym czegos trwale sobie przestawic i pozniej nie umiec wrocic do ustawien fabrycznych...

Ufff troche tych pytan jest, ale sadze ze wiekszosc z nich jest jak sadze bardzo ciekawa dla uzytkownikow tego forum. Uprzejmie zatem prosze o odpowiedzi ;)
 

elcede

New member
Z tym "zazgrzytaniem" to samo jest u mnie, od czasu do czasu coś takiego się pojawi - nie mam HD. Dla mnie nie jest to kłopotliwe, ale faktycznie coś jest nie tak, jeżeli to wystepuje na różnych egzemplarzach. W piątek bede miał HD to popatrze przy jakimś meczyku.

A ja mam do Was pytanie: bo chcialem sprawdzic u siebie czy to zjawisko tez wystepuje (do tej pory nic takiego nie zauwazylem), czy przy ogladaniu meczy tegorocznych mistrzostw w RPA mozna to zauwazyc (tam tez sa szybkie ruchy kamery), jesli tak to na co zwracac uwage (gdzie sie przygladac) czy na murawe, pilkarzy, boisko, czy moze na trybuny? bo ja mam bardzo slaby sygnal (tak okreslam jakosc z dekodera tpsa i obraz tvp1 czy tvp2), ale obraz wyglada bardzo dobrze i nie zauwazylem zadnych takich objawow, to samo jesli chodzi o granie na konsoli PS2 i filmy z komputera i albo nie jestem w stanie tego dostrzec lub nie wiem gdzie szukac, albo to jest przypadloscia tylko niektorych tv.
Ja ogolnie jestem bardzo zadowolony, nawet te mecze ogladam na ustawieniu THX i wygladaja super a IFCC czy jak to sie nazywa, jest wylaczone a smuzenia nie widac :)
 

artin321

New member
A ja mam do Was pytanie: bo chcialem sprawdzic u siebie czy to zjawisko tez wystepuje (do tej pory nic takiego nie zauwazylem), czy przy ogladaniu meczy tegorocznych mistrzostw w RPA mozna to zauwazyc (tam tez sa szybkie ruchy kamery), jesli tak to na co zwracac uwage (gdzie sie przygladac) czy na murawe, pilkarzy, boisko, czy moze na trybuny? bo ja mam bardzo slaby sygnal (tak okreslam jakosc z dekodera tpsa i obraz tvp1 czy tvp2), ale obraz wyglada bardzo dobrze i nie zauwazylem zadnych takich objawow, to samo jesli chodzi o granie na konsoli PS2 i filmy z komputera i albo nie jestem w stanie tego dostrzec lub nie wiem gdzie szukac, albo to jest przypadloscia tylko niektorych tv.
Ja ogolnie jestem bardzo zadowolony, nawet te mecze ogladam na ustawieniu THX i wygladaja super a IFCC czy jak to sie nazywa, jest wylaczone a smuzenia nie widac :)
Zauważyłem to obecnie tylko przy filmach, może z 2-3 razy - nie wiem z czego to wynika. Faktycznie tak jak piszesz na meczach tego nie mam. Właśnie u mnie to nie jest reguła dlatego na niektórych filmach akcji to się nie pojawia. W Weekend potestuje na Cyfrze w HD oraz puszcze pare filmów z popcorna zarówno SD i HD - jeżeli ten objaw się powtórzy to napisze o tym. Oczywiście główne ustawienia TV takie jak u Ciebie
 

Yapko

New member
U mnie to wygląda tak, że przy ruchu kamery następuje wyraźny zanik ostrości (zarówno zawodników jak i publiczności, reklamy) po czym wszystko wraca do normy. Jest to wyraźne i irytujące. Widać to szczególnie podczas szybkiej zmiany kierunku akcji ale nie tylko.
Elcede nie szukaj na siłę. Jak nie zauważasz tego efektu to delektuj się obrazem.
 
Ostatnia edycja:

mezzoo

New member
U mnie ten efekt występuje zarówno przy sygnale SD (DVD, divix etc) jak i HD (Blu Ray)...


Na moim P50G20 też mam ten efekt, najczęściej widze to podczas oglądania filmów w BluRay.
Kable CS1HDMI Ultralinki nówki/BD-PS3
Jest to trochę przytłaczające, mam nadzieje jakaś mądra głowa wyjaśni nam co jest powodem
tego zjawiska:blagam:
 

Yapko

New member
Na moim P50G20 też mam ten efekt, najczęściej widze to podczas oglądania filmów w BluRay.
Kable CS1HDMI Ultralinki nówki/BD-PS3
Jest to trochę przytłaczające, mam nadzieje jakaś mądra głowa wyjaśni nam co jest powodem
tego zjawiska:blagam:
Ja przeglądałem te parę trailerów HD ale tam w zasadzie ciężko zobaczyć czy ten efekt jest ze względu na szybko zmieniające się sceny.
Ale jeśli kolejna osoba widzi to na sygnale HD to coś niestety jest na rzeczy.
 

mezzoo

New member
Ja przeglądałem te parę trailerów HD ale tam w zasadzie ciężko zobaczyć czy ten efekt jest ze względu na szybko zmieniające się sceny.
Ale jeśli kolejna osoba widzi to na sygnale HD to coś niestety jest na rzeczy.


Właśnie odziwo efekt ten nie pojawia się często na bardzo dynamicznych scenach, częściej
dzieje się to podczas normalnych ruchów osób, pojazdów itp. Dla mnie to zagadka:confused:
 

Yapko

New member
Opiszę może jeszcze raz występujące u mnie niepożądane zjawiska i ich okoliczności.
1.Podczas meczów piłki nożnej, hokeja, koszykówki, itp. przy szybkim (ale także przy niezbyt szybkim) ruchu kamery rozmazują się postaci piłkarzy, opisy na reklamach, publiczność. Występowało także na sygnale HD z kablówki.
2. Przy niezbyt szybkim ruchu w filmach oraz ogólnie mówiąc w różnych programach jest dziwny efekt (ni to rozmazywanie ni to zniekształcenia, drgania).
3. Na trailerach HD ciężko coś dostrzec (zbyt szybko zmieniają się sceny). Ale przy poziomym ruchu kamery w jednej scenie wystąpił ostry efekt skokowego obrazu (chyba judder), który też mógł dawać jakby wrażenie rozmazania.
Te niesympatyczne efekty CAŁKOWICiE psują wrażenie i uniemożliwiają komfortowe oglądanie.
 

bezet

New member
Opiszę może jeszcze raz występujące u mnie niepożądane zjawiska i ich okoliczności.
1.Podczas meczów piłki nożnej, hokeja, koszykówki, itp. przy szybkim (ale także przy niezbyt szybkim) ruchu kamery rozmazują się postaci piłkarzy, opisy na reklamach, publiczność. Występowało także na sygnale HD z kablówki.
2. Przy niezbyt szybkim ruchu w filmach oraz ogólnie mówiąc w różnych programach jest dziwny efekt (ni to rozmazywanie ni to zniekształcenia, drgania).
3. Na trailerach HD ciężko coś dostrzec (zbyt szybko zmieniają się sceny). Ale przy poziomym ruchu kamery w jednej scenie wystąpił ostry efekt skokowego obrazu (chyba judder), który też mógł dawać jakby wrażenie rozmazania.
Te niesympatyczne efekty CAŁKOWICiE psują wrażenie i uniemożliwiają komfortowe oglądanie.

Masz kamere/aparat z mozliwoscia nagrywania/telefon z kamerka? Sprobuj nagrac ten efekt, wrzuc na Youtube. Z ciekawosci bym zobaczyl jak to wyglada. Poza tym przyda Ci sie przy ewentualnej reklamacji. Pytam, poniewaz niczego takiego (na szczescie) nie zauwazylem. Sygnal z analogowej anteny (SD), HDMI z lapka i z BD (Full HD).
TV ustawiony niemalze na standardowych ustawieniach (minimalne korekcje). Przy wlaczonym IFC zadne dziwne efekty nie wystepuja poza 'efektem serialu brazylijskiego'.

Moim zdaniem udokumentuj to i reklamuj.
 

Yoker

New member
a ja mam pytanie dot. NAPISÓW.
nagrywam je w formacie micro dvd. wszystko pięknie czyta, są nawet polskie fonty... ale nie przy wszystkich literach. nie ma bodajże "ą" i jakiejś tam jeszcze. gdzie leży problem???

dobra... sam sobie odpowiadam. poszperałem trochę w sieci.
generalnie dla divx panasonica stosuję format microdvd (w odtwarzaczu przykładowo). w napisach filmu puszczonego przez USB należy użyć także tego formatu (pewnie czyta inne) i aby uzyskać polskie czcionki przekonwertować plik tekstowy na ISO 8859-2, w TV ustawić Latin2. działa.


mam pytanko gdzie ustawia się to LATIN 2?:)))
 

Alvin75

Klub HDTV.com.pl
VIP
G20 i Dolby Digital po HDMI

Witam
Mam G20 w rozmiarze 50" i problem z połączeniem z telewizją "n".
Problem polega na tym, że telewizor nie rozpoznaje dźwięku Dolby Digital z dekodera n (model z dyskiem 250GB) po kablu HDMI. Sprawdzałem wejścia HDMI2 i HDMI3 - na obu tak samo.
Pomaga ustawienie w dekoderze opcji Dolby Digital na NIE, tylko że wtedy na wyj. SPDIF z dekodera również nie ma DD, a mam podłączone kino domowe.
Wysłałem pytanie do Panasonic Polska - niestety od tygodnia bez odpowiedzi.
Komuś działa takie połączenie?
A może G20 w ogóle nie dekoduje DD na wej. HDMI?
pzdr
Alvin
PS. Przepraszam, jeżeli odpowiedź już gdzieś padła - próbowałem przeszukać wątek ale nic nie udało mi się znaleźć.

Witam ponownie
Teraz mogę odpowiedzieć sobie sam, ale może komuś się przyda.
Wg informacji z infolinii Panasonic Polska, nasze telewizorki nie mają dekodera DD na wejściach HDMI. Dolby Digital jest dekodowane tylko z wbudowanych tunerów (DVB-T).
Niestety wygląda na to, że jedyne rozwiązanie opisanego przeze mnie problemu to podłączenie dźwięku przez wejścia analogowe (2xCINCH).
pzdr
Alvin
 

lewis36

New member
Witam wszystkich.Jestem od niedawna posiadaczem plazmy TX-P50G20E i zauważyłem niepokojące zjawisko.Codziennie od początku oglądam mecze MŚ w RPA na kanale TVP HD.Po przełączeniu na inne kanały przebija na jasnym tle logo TVP HD.Mam pytanie.Czy ktoś z was ma podobne zjawisko,czy po czasie samo to zniknie,ewentualnie jak się tego pozbyć ?Telewizor ma dopiero 3 tygodnie i trochę mnie to niepokoi.Może zgłosić to jako usterkę ? Co o tym myślicie ?
 

digitalus

Banned
witam
caly czas przebija logo tvp? , powinno zniknac gdy bedziesz ogladal inny kanal. jesli jednak jest powidok po logo tvp mozna przelaczyc na inny "pusty" kanal na ktorym jest tylko szum i zaczekac lub pobrac
Pionner Plasma Panel Repair z tego tematu
http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/9148-pionner-plasma-panel-repair.html
logo tvp hd tvp 1 tvp2 jest zbyt jaskrawe , gdyby bylo bardziej polprzezroczyste jak np tvn to nigdy nie bedzie powidokow ale dla tvp to jest zbyt trudne do zrobienia.
jesli mozesz to wyslij list do tvp.zachecam wszystkie osoby ktore czytaja ten temat aby wyslaly list ze sa powidoki po logo tvp
Kontakt - Telewizja Polska SA
moze logo i ograniczenia wiekowe beda takie jak na zdjeciu,wtedy nigdy nie bedzie powidokow.
argumenty tutaj
http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/33946-logo-stacji-tvp-13.html
inne kanaly mogly jednak zmienic logo. wystarczylo tylko wyslac list. ja wyslalem dwa miesiace temu do universal chanel i logo wyglada teraz tak jak na zdjeciu nizej
===========
list wyslalem, to automatyczna odpowiedz...Dziękujemy za kontakt z TVP. Twoje pytanie zostało przesłane.
 

Attachments

  • ale kino.jpg
    ale kino.jpg
    51,4 KB · Wyś: 156
  • universal.jpg
    universal.jpg
    45,9 KB · Wyś: 1286
Ostatnia edycja:

MCKorczas

New member
Witam. Chciałem się dowiedzieć czy po ostatniej aktualizacji macie problemy z DLNA. Uzywam programu Wild Media Server. Dotychczas wszystko było ok, a teraz gdy wchodze na serwer wyskakuje mi komunikat "Polaczenie z serwerem nie powiodlo sie" .Nie wiem co kombinuje panasonic ale ich ostatnia aktualizacja jest po prostu do bani. Do tego dochodzi oczywiscie problem sygnalu 1080p z karty GF9800GTX. Prosze o pomoc.
 

kgroenwald

New member
Wiecie moze co sie dzieje z dostepnoscia? Od paru tyg nie ma w wiekszosci sklepow inet, dzis dzwonilem do electro maja wstrzymane dostawy i nie wiadomo kiedy beda ... Jakas wada ? Potrzebuje w miare pilnie kupic i sie zaczynam zastanawiac nad zmiana ... Co jeszcze jest sensownego w plazmach ?
 

digitalus

Banned
co jeszcze jest sensownego w plazmach?
plazma jest dla koneserow dobrego obrazu a lcd i led dla mas:) lcd i led sprzedaja sie lepiej bo telewizory mocniej swieca w sklepach.
jesli sony przyznaje sie ze plazma jest lepsza w domu to po co kupowac lcd lub led.
cytat ze strony sony.
Jeśli nie można zgasić świateł w celu uzyskania w domu bardziej „kinowego” nastroju (np. ktoś inny chce jeść lub czytać w tym samym pokoju), lepszym rozwiązaniem będzie telewizor LCD. Ekrany LCD lepiej sprawdzają się w jasnym otoczeniu i z tego powodu często stosuje się je w miejscach publicznych. Ekrany plazmowe znacznie lepiej sprawują się w domu, w bardziej zaciemnionych miejscach.
========
moze dlatego bo Panasonic dokonuje zmian organizacyjnych oraz przenosi siedzibę. informacja ze strony panasonic
http://www.panasonic.pl/html/pl_PL/index_PL/index.html
 
Ostatnia edycja:
Do góry