Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

bezet

New member
czy ktoś próbował nagrywać coś na zew. dysku przez USB? Skoro już jest ta funkcja to chciałbym ją wypróbować, wsadziłem pendrive 2GB i niestety - komunikat o braku współpracy z tym urządzeniem. Podłączyłem 500GB zasilane z USB i chce go formatować, ale niestety mam tam za dużo danych na testy, chciałbym kupić coś taniego, co by chodziło (np. dysk 80GB?) - prośba o jakąś poradę.

Nagrywac mozesz jedynie na zewnetrznym dysku HDD i musi miec on pojemnosc przynajmiej 160G.
 

regisek

New member
Najlepszy obraz jest na thx, z reszta wszystko zalezy od wlasnych preferencji.
Wylacz ifc, to nie bedziesz mial "mody na sukces". Ifc wlacza sie przewaznie tylko przy sporcie.

Witam,
dzięki za pomoc :) Pytanko - gdzie wyłączam IFC i co to jest?

Oraz drugie - o co chodzi z tym wygrzewaniem? Słyszałem już tyle opinii, że głowa boli, a problem jest taki, że nie mam za dużo czasu w domu by się zaawansowanie bawić oraz że to spory dla mnie wydatek był i trochę się martwię. Czy jeśli będę normalnie grał i oglądał TV wszystko będzie OK?

PS. CZERŃ rządzi :) Byli u mnie znajomi posiadający LCD i byli pod wrażeniem :)
 

osip

New member
ifc - intelligent frame creation - inteligentne tworzenie klatki - menu/konfiguracja/inne ustawienia....on/off

wygrzewanie:
przez pierwsze 100/200 lub 300h, ustawiasz parametry obrazu na nie wysrubowane, powiedzmy na polowe skali.
Ale przy normalnym ogladaniu tv i jak bedziesz uwazal na statyczne obrazy [przewaznie na konsoli, dluzsze ogladanie z pasami u gory i na dole ekranu (najlepiej zrobic wtedy zooma)i znaczki stacji], powinno byc ok.

Czyli po prostu ogladaj normalnie i nie przesadzaj z graniem na konsoli.
 

bastek888

New member
pamietacie w tym watku akcje typowa na tym forum czyli porownywanie TV na zasadzie robienia FOTO :)

Sony KDL40EX503/ KDL40EX503U/ KDL-40EX503 Review

SONY EX500 Calibrated black level 0.06 cd/m2

Panasonic TX-P42G20/TX-P42G20B/TXP42G20 Review: Freeview HD TV

PANASONIC G20 Calibrated black level 0.02 cd/m2

Oba testy zamieszczone na tym samym znanym serwisie WWW hdtvtest.co.uk. Wszelkie uwagi i wnioski zostawcie dla siebie bo tu juz szkoda na ten temat pisac w stylu "a widziales je oba obok siebie" :)
 

hojlo1

New member
Bez reklam
...wygrzewanie:
przez pierwsze 100/200 lub 300h, ustawiasz parametry obrazu na nie wysrubowane, powiedzmy na polowe skali.
Ale przy normalnym ogladaniu tv i jak bedziesz uwazal na statyczne obrazy [przewaznie na konsoli, dluzsze ogladanie z pasami u gory i na dole ekranu (najlepiej zrobic wtedy zooma)i znaczki stacji], powinno byc ok.

Czyli po prostu ogladaj normalnie i nie przesadzaj z graniem na konsoli.
(pogrubienie moje)

Tak zabawnej formuły logicznej już dawno nie czytałem.:blagam:
 

OSP110233

New member
pamietacie w tym watku akcje typowa na tym forum czyli porownywanie TV na zasadzie robienia FOTO :)

Sony KDL40EX503/ KDL40EX503U/ KDL-40EX503 Review

SONY EX500 Calibrated black level 0.06 cd/m2

Panasonic TX-P42G20/TX-P42G20B/TXP42G20 Review: Freeview HD TV

PANASONIC G20 Calibrated black level 0.02 cd/m2

Oba testy zamieszczone na tym samym znanym serwisie WWW hdtvtest.co.uk. Wszelkie uwagi i wnioski zostawcie dla siebie bo tu juz szkoda na ten temat pisac w stylu "a widziales je oba obok siebie" :)

Kolego powiem tak, miałem jeszcze niedawno Sama 40C650 i tam czerń była jeszcze czarniejsza :). Fakt jest taki, że czerń w plaźmie jest jeśli tak można powiedzieć bardziej "naturalna" podobna do CRT, przy założeniu że oglądamy w zaciemnionym pomieszczeniu. Powiedzmy, że w tych LCD czerń jest taka sama w bez względu na oświetlenie ekranu. Każdy lubi to co mu pasuje. Nie ma chyba co roztrząsać tego tematu. Nie ma rzeczy idealnych a wszystko jest sztuką kompromisu.
 

axelife

New member
Kolego powiem tak, miałem jeszcze niedawno Sama 40C650 i tam czerń była jeszcze czarniejsza :). Fakt jest taki, że czerń w plaźmie jest jeśli tak można powiedzieć bardziej "naturalna" podobna do CRT, przy założeniu że oglądamy w zaciemnionym pomieszczeniu. Powiedzmy, że w tych LCD czerń jest taka sama w bez względu na oświetlenie ekranu. Każdy lubi to co mu pasuje. Nie ma chyba co roztrząsać tego tematu. Nie ma rzeczy idealnych a wszystko jest sztuką kompromisu.

Faktem jest ze pomiary czerni w tych testach najwyraźniej dokonywane sa w ciemniach - i tutaj nie sposob sie nie zgodzic ze Panas G20 pod tym wzgledem wypada rewelacyjnie.
Mam G20 od jakichs 2 miesiecy i trzeba przyznac ze w nocy czern jest jak smoła, piekne kontrasty - snieżna biel - po prostu rewelacja. Ale obiektywnie tez musze przyznac ze w dzień a szczegolnie rano gdy mam slonce w pokoju sam wyswietlacz (w sensie matryca) przy wylaczonym TV jest juz jest szary i to jasno szary! Nic dziwnego wiec ze jak go wlaczyc to czerni brak. I to niestety jest fakt, nawet chyba troche zaczyna mnie to irytowac mimo ze tak jak mowie w nocy TV daje czadu i ogolnie jestem zadowolony.
Teściowe maja starsza plazme Panasonica sprzed ok 2 lat - i tam powloka na matrycy jest zdecydowanie czarna - i nie da sie ukryc ze w dzien TV lepiej oddaje czerń.
Mysle ze w G20 taki stan rzeczy jest podyktowany technologia NeoPDP - prawdopodobnie dla zbicia zuzycia pradu - zastosowano slaby filtr na matrycy zeby luminofor nie musial tak palić po oczach zeby bialy kolor za filtrem faktycznie byl biały - ale to tylko taka moja teoria. Skadś jednak inżynierowie Panasonica musieli wziac pomysł zeby opdstapic od czarnego filtra na matrycy ktory gwarantowal w dzien kolor czarny - czarny a nie szary..

Dla porownania w sypialni mam Sama LE32C550 i w dzien czern zdecydowanie lepsza - ale w nocy nie umywa sie do G20! Nie dorasta mu nawet do pięt :)

Witam. Przyszedł czas na powieszenie mojego cudeńka na ścianie. Jaki proponujecie wieszak ścienny do tego TV? Możecie podrzucić jakieś sprawdzone przez Was linki do sklepów? Ciemny jestem w tym temacie.

Zależy jaki uchwyt chcesz - tzn np. czy musisz miec jak najbliżej sciany, czy uchylny, czy stały etc.

Mnie np. zależało na małej odległosci od sciany (tak zeby kable podłaczone do TV na styk wchodziły pomiedzy TV a scianę), oraz zeby uchwyt byl jak najmniejszy - i zeby nie bylo go widac za telewizorem patrzac gdzies z boku...
Wybrałem taki:
wuwuwu.barkanmounts.com/30p.html

W komplecie kołki, śruby, wszystko co trzeba i nie jest drogi. TV odstaje od sciany ok 4,5 cm - dla porównania wtyczka HDMI ma ok 4 cm długości - ale trzeba tez uwzglenic to ze zaraz za wtyczka kabla nie zegniesz pod 90 stopni.. (w panasonicu porty przyłaczeniowe sa w małym zagłebieniu - suma summarum - kabel HDMI na styk oparty o scianę :) )
 
Ostatnia edycja:

luka.benitez

New member
>50''

Witam wszystkich,

jestem właśnie na kupnie telewizora. Dwa dni serfowania po sieci i łażenia po sklepach utwierdziło mnie w przekonaniu, że:

1. Plazma
2. Panasonic
3. >=50 ''

co do pkt. 1 i 2 nie mam żadnych wątpliwości. Natomiast spać nie mogę przez punkt 3. Otóż widziałem te różne przeliczniki a nawet sprzedawca w sklepie mówił coś o 10'' na każdy metr. Ale mnie to zupełnie nie przekonuje, przecież w kinie ogląda się ogromny ekran o przekątnej kilkunastu metrów a nawet więcej. No przecież w końcu każdy z nas dąży do osiągnięcia efektu "Kina domowego".

Jeśli chodzi o moją konfigurację mieszkania to telewizor będzie jakieś 3,5 - 4m od zestawu wypoczynkowego, w pokoju północnym, dość ciemym (1 małe okno). No i teraz pytanie:

1. czy iestnieje model G20 o przekątnej 58 cali? Być może jest to pytanie retoryczne bo gdyby istniał to pewnie bym go już znalazł.
2. jeśli nie istnieje to czy warto ze względów technicznych zamienić g20 na inny model o większej przekątnej?
3. a może te TX50g20 to jest najlepsze co mogę dostać i nie warto szukać gorszego a większego?

proszę doradźcie!

pozdrawiam
lukasz
 

Magol

New member
Otóż widziałem te różne przeliczniki a nawet sprzedawca w sklepie mówił coś o 10'' na każdy metr. Ale mnie to zupełnie nie przekonuje, przecież w kinie ogląda się ogromny ekran o przekątnej kilkunastu metrów a nawet więcej. No przecież w końcu każdy z nas dąży do osiągnięcia efektu "Kina domowego".

To usiądź sobie przed komputerem , metr od monitora i pomyśl sobie ,że miałbyś 10 calowy ekranik :p

Ps. Kupiłem p42g20 ale jeszcze leży w pudle i czeka na przeprowadzkę do nowego mieszkania więc nie doradzę ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
luka.benitez -
podaj proszę jaka klasa cenowa ?
G20 nie występuje w większym wymiarze niż 50"
Temu sprzedawcy coś się pomieszało - być może miał na myśli inną sprzedaż
 

luka.benitez

New member
witaj,
jeśli chodzi o cenę to myślę, że do 10k problem w tym, tak jak powiedziałeś, że G20 nie występuje w rozmiarze >50''.

A może w cenie do 10k będzie jakaś inna ciekawa alternatywa?

nie ukrywam, że zwróciłem uwagę na SAMSUNG PS 58 C 6500 - ale do jasnej cholery od początku nastawiałem się na plazmę Panasonica.

Co sądzicie o tym samsungu?
luk
 

pawels_123

New member
Jeśli chodzi o Panasonica to w cenie ~9k masz topowy model na 2010r - TX-P50VT20e (dodatkowo z 3D).

Poczytaj recenzje (np. tutaj Panasonic TX-P50VT20/ TX-P50VT20B/ 50VT20 3D TV Review")
Niestety ten model występuje w dwóch rozmiarach: 50'' i 65''.

Ewentualnie możesz się zastanowić nad modelem z 2009r TX-P54Z11e - tylko że cena ~15k

Co do Samsunga to na tym forum jest np. taka dyskusja (link http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/52281-samsung-ps50c6500-co-za-model.html).
Generalnie niektórzy narzekają w Samsungach na głośną elektronikę (tzw. bzyczenie).
 
Ostatnia edycja:

luka.benitez

New member
Wszystkim dziękuję za rady, na chwilę obecną panasonicTX-P50VT20e jest u mnie na pierwszym miejscu. Jeśli dojdzie do zakupu, podzielę się przeżyciami:)

pozdrawiam
luk
 

OSP110233

New member
Panowie, prośba o pomoc lub sugestie. Mam problem z odtwarzaniem filmów z dysku 2,5 Lacie 250 GB, FAT32. TV widzi dysk, podaje komunikat że podłączono urządzenie usb, natomiast poźniej w zakładce Video pojawia się komunikat brak urządzenia lub coś w tym rodzaju. Ok. strony 107 ktoś miał podobny problem z Pendrivem. Zgodnie z tym co przeczytałem dyski 2,5 działają bez problemów. Pytanie, gdzie może tkwić problem. Pozdrawiam :)
 

regisek

New member
Witam ponownie!

osip - dzięki za pomoc! Skalibrowałem TV, jest rewelka. Aczkolwiek teatralny efekt nadal jest, ale tylko w przypadku seriali. Kolega powiedział mi, że to ze względu na technikę w jakiej są kręcone.

Mniejsza z tym. W chwili obecnej mam następujący problem.
Jeśli podpinam laptopa do TV za pomocą HDMI mam tylko obraz, dźwięk idzie z laptopa. Porażka :( Mam w laptopie wyjście na słuchawki, spiąłem je z wejściem na 2 jacki w TV i nic. Więc wymyśliłem, że podepnę TV do laptopa za pomocą LAN.
I tutaj moje pytania.

1) Jak to zrobić? Odpaliłem program TVersity, podpiąłem TV i nic :(
2) Czy będę mógł w ten sposób oglądać pliki .mkv
3) Może zły program wybrałem? Jakie są wasze sugestie i doświadczenia?

EDIT: podpiąłem kablem, wszedłem w ustawienia połączeń i wpisałem dokładnie dane z PC, czyli IP, maskę, bramkę jaką mi wyświetlił PC. Konfigurator przy testowaniu połączenia nie przechodzi testu bramki.

Z góry dzięki za pomoc.

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

yaneq

New member
Bez reklam
a ja mam pytanie dot. NAPISÓW.
nagrywam je w formacie micro dvd. wszystko pięknie czyta, są nawet polskie fonty... ale nie przy wszystkich literach. nie ma bodajże "ą" i jakiejś tam jeszcze. gdzie leży problem???

dobra... sam sobie odpowiadam. poszperałem trochę w sieci.
generalnie dla divx panasonica stosuję format microdvd (w odtwarzaczu przykładowo). w napisach filmu puszczonego przez USB należy użyć także tego formatu (pewnie czyta inne) i aby uzyskać polskie czcionki przekonwertować plik tekstowy na ISO 8859-2, w TV ustawić Latin2. działa.
 
Ostatnia edycja:

cactusek

New member
Bez reklam
A ja mam pytanie do właścicieli serii G, dlaczeog wybraliście ten tv a nie z serii S?
Co takiego ma seria G czego nie ma S i dlaczego warto dopłacić 500-800zł ?
W sumie ogladam porównania i nie widze nic szczegolnego. USB ? Niby dodatkowy filtr ale nikt nie potrafi udowodnic że z nim jest lepiej gdy tv stoją koło siebie...
 

artin321

New member
A ja mam pytanie do właścicieli serii G, dlaczeog wybraliście ten tv a nie z serii S?
Co takiego ma seria G czego nie ma S i dlaczego warto dopłacić 500-800zł ?
W sumie ogladam porównania i nie widze nic szczegolnego. USB ? Niby dodatkowy filtr ale nikt nie potrafi udowodnic że z nim jest lepiej gdy tv stoją koło siebie...

LAN, Media server
 
Do góry