Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

duranies

New member
U mnie nic nie piszczy owszem jak podejdę blisko i zciszę dzwięk to słychac elektronikę ale przy normalnym oglądaniu to wogóle nieprzeszkadza bo poprostu tego nieslychac....a i jeszcze muszę to napisac że u mnie czarny jest czarny a szary to szary jak ktoś tego niewidzi to albo szuka na siłę wad albo powinien zmienic telewizor na taki z którego będzie zadowolony.
 

elcede

New member
A ja mam takie pytanko: w koncu przenioslem Liveboxa blizej tv i podlaczylem panasa do sieci, ma tez obudowe DNS-313 z dyskiem 1TB NTFS. Podlaczylem dysk do liveboxa. Dysk jest widoczny w sieci, nie ma niestety DLNA ale jest UPnP, czy da rade odtwarzac na tv filmy z tego dysku? W sumie dysk widzi w media server (tak jak kompa) ale narazie nie chce mi sie jakos z nim polaczyc, pokazuje po wejsciu na dysk foldery: photo, audio, video ale po wejsciu do srodka pisze ze nie mozna polaczyc. Mozliwe ze musze ustawic jeszcze tego DLinka bo w lapku tez sie nie moge dostac, ale ciekawi mnie czy da rade tv chociaz divix'y odczytac bo o MKV to nie mam co mazyc.
Pozdro.
 

donek

New member
co do piszczenia wyciszyłem dźwięk całkowicie w domu nikogo nie było choć mam otwartą kuchnię to nigdy idealnie cicho nie jest . Z 4m jestem w stanie usłyszeć brzęczenie elektroniki ale wystarczy dam bardzo cicho dźwięk i już tego nie wyłapię.


Jeśli chodzi o mnie to również mam około 4 metrów do TV, ale jak dźwięk jest włączony nadal słyszę te piszczenie. Mam wręcz wrażenie, że dźwięk nasila się wraz z pogłośnieniem odbiornika. Pomaga zmniejszenie kontrastu na minimum.
Sam nie wiem może są to jakieś zakłócenia od innych przewodów, głośników czy czegoś tam jeszcze.
Kontaktowałem się ze sklepem internetowym, w którym zakupiłem TV, delikatnie mówiąc odesłali mnie na drzewo, a ściślej rzecz biorąc do serwisu Panasonika. Argumentem było, że TV został zakupiony na raty.
Jest jeden pozytyw, w związku z zakazem lotów nad Polską, żona wraca dopiero w niedzielę lub poniedziałek. Egzekucja chwilowo odroczona.
Generalnie jestem zniesmaczony, żałuję zakupu i czuję, że wtopiłem parę złotych.


Edit:
Właśnie dzwonili do mnie z serwisu Panasonica. Więc telefonicznie zdiagnozowali to jako awarię zasilacza, który został już zamówiony i ma kiedyś dotrzeć. Pan z serwisu powiedział mi, że problem jest im znany i dlatego w ciemno bez przyjazdu na miejsce obstawili awarię zasilacza. :hmm:
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
Kontaktowałem się ze sklepem internetowym, w którym zakupiłem TV, delikatnie mówiąc odesłali mnie na drzewo, a ściślej rzecz biorąc do serwisu Panasonika. Argumentem było, że TV został zakupiony na raty.
Wysłałeś im oświadczenie o odstąpieniu od umowy zawartej przez internet, a oni odpisali ci, że odmawiają z powodu formy płatności? Daj tu skan takiego pisma. Myślę, że każda federacja konsumencka chętnie bezpłatnie pomoże ci w wyegzekwowaniu zwrotu ceny zakupu.
 

Rafsnake

New member
mam TX-P50G20 od soboty 10.04.

Na razie działa na zmniejszonych obrotach, troszkę pobawiłem się z PS3 (Blue Ray + DVD) i sygnałem DVB-T w normalnej rozdzielczości (Warszawa).

Dziś mam mieć sygnał HD z UPC, ale na szybko:
1. nie mam żadnych brzęczeń. Jak się wsłuchuję to słyszę wiatrak 120mm na Scythe z kompa w sąsiednim pokoju :).
2. panel wyłączony rzeczywiście jest grafitowy (dość jasny), ale po włączeniu czarny kolor jest czarny.
3. kolory, przejścia tonalne, kolor skóry itp oddaje świetnie (porównując do ciut starszych LCD FullHD u rodzinki)
4. sygnał TV z DVB-T (ten w zwykłej rozdzielczości) jest super. Oglądam z odległości około 3,5m i nie mam zastrzeżeń co do jakości
5. Filmy DVD odkrywam na nowo - obraz jest niesamowity. Szczegółowy, pierwszy plan wyraźnie wyrysowany, z detalami których wcześniej nie widziałem na telewizorze HD Ready (kilkuletni Samsung LCD)
6. Działanie Viera Tools i odczyt plików z kompa jest OK
7. nie mogłem dostać się na 8GB pendrive SanDisk, a Kingston 1GB hula. Ale jeszcze sprawdzę formatowanie - nie walczyłem z braku czasu w tygodniu.
8. Dźwięk jest całkiem dobry. Panel stoi około 20cm od ściany i tak jest skonfigurowany w menu. Za panelem jest duża płaska ściana i dźwięk słyszany przy oglądaniu jest więcej niż zadowalający. Nie bójcie się, wcale nic nie brzęczy.

Podsumowując, jestem bardzo zadowolony. Niestety konkluduję również, że można odnieść wrażenie, że część wypowiedzi pochodzi od osób, które tego panela nie używały. Może go widziały w sklepie...
Dodam też, że "zbadałem" sprawę blaknięcia czerni, i wszelkie znalezione strony EUROPEJSKIE wskazują, że problem MOŻE dotyczyć WYŁĄCZNIE wcześniejszych modeli i to na rynek USA.

Dopiszę więcej własnych wrażeń po eksperymentach w ten weekend.

Aha, jeszcze jedna ważna informacja w kontekście przygód z zakupem. Kupiłem panel w RTVpixelAGD. Panel przyszedł w 3 dni, dnia czwartego - czwartek, 20.00 - go wyjąłem (nie było mnie w miescie tego dnia gdy go przywieziono, a żona tylko sprawdziła karton i czy coś nie grzechocze) i ... problem. O naturze problemu napiszę w osobnym wątku - dotyczył konkretnego egzemplarza, ale jeszcze o 20.00 w czwartek pan Maciej ze sklepu zechciał odebrać komórkę, w piątek wszystko ustaliliśmy i w sobotę (!!!) miałem inny egzemplarz. To się nazywa obsługa, nie?

Pozdr
 

czatman1

New member
Witam. Podpisuję sie po poprzednikiem .Też testuje od wtorku ( 13.04) 50G20E . Jest wszystko w porządeczku. Pen 8 Gb Sony śmiga i 1Gb bez nazwy ( jakiś gratis w sklepie ) również. Podobno trzeba w FAT 32 sformatowac . Chcę zakupić "twardego" na USB i jestem ciekaw czy ktoś próbował juz pobawić sie w nagrywanie ? Jeżeli tak to podrzućcie jakieś wskazówki. Ponadto proponuje wrzucić audio na kino domowe , gdyż głos jest raczej przytłumiony z G20E( jak u wszystkich cienkawych telwizorków ) . Ale co ma dobrze grać jak głośniki płaskie jak deski nieoheblowane. I tak lepiej dają , niż te płyciutkie w nowych Soniakach czy Samsungach ( to juz kompletna porażka). Pozdrawiam i nie obawiajcie sie zakupów nowych plazm Panasa mimo ,że ten pseudotester Kiki usilnie od tego namawia.
 

donek

New member
Wysłałeś im oświadczenie o odstąpieniu od umowy zawartej przez internet, a oni odpisali ci, że odmawiają z powodu formy płatności? Daj tu skan takiego pisma. Myślę, że każda federacja konsumencka chętnie bezpłatnie pomoże ci w wyegzekwowaniu zwrotu ceny zakupu.

Nie, napisałem im zgłoszenie reklamacji z opisem problemu. Ze sklepu zostałem odesłany do serwisu.
Sam nie wiem czy nie popełniłem błędu i nie powinienem zażądać odstąpienia od umowy.
Liczyłem na wymianę TV na nowy, wolny od wad, ale chyba za bardzo się rozmarzyłem.
 

Sopell

New member
Wyczytałem w tym wątku, że TV nie współpracuje z dyskami NTFS. Oznacza to ni miej ni wiecej jak problem z odtworzeniem plików mkv o rozmiarze powyżej 4GB (ograniczenie Fat32).
Czy może ktoś potwierdzić obłsugę (lub brak) dysków NTFS?
 

donek

New member
:D:fool::niewiem: Telewizor się sam naprawił, nie piszczy!!!!!!!!!!!! Nie wiem jak to się stało i jak długo się utrzyma, ale od dłuższego czasu nic nie słychać. teraz dopiero zaczynam widzieć obraz, wcześniej zwracałem uwagę tylko na ten dźwięk. Mam nadzieję, że to koniec i będziemy żyli długo i szczęśliwie. Dziękuję wszystkim za odzew.
 

tacim

New member
A ja mam takie pytanko: w koncu przenioslem Liveboxa blizej tv i podlaczylem panasa do sieci, ma tez obudowe DNS-313 z dyskiem 1TB NTFS. Podlaczylem dysk do liveboxa. Dysk jest widoczny w sieci, nie ma niestety DLNA ale jest UPnP, czy da rade odtwarzac na tv filmy z tego dysku? W sumie dysk widzi w media server (tak jak kompa) ale narazie nie chce mi sie jakos z nim polaczyc, pokazuje po wejsciu na dysk foldery: photo, audio, video ale po wejsciu do srodka pisze ze nie mozna polaczyc. Mozliwe ze musze ustawic jeszcze tego DLinka bo w lapku tez sie nie moge dostac, ale ciekawi mnie czy da rade tv chociaz divix'y odczytac bo o MKV to nie mam co mazyc.
Pozdro.
DIVIXY CZYTA BEZ PROBLEMU ZGRAJ film na kartę aparatu SD i wsadź - ja kupiłem dysk zewnętrzny 1TB bo ponoć musi mieć zewnętrzne zasilanie chyba że coś źle robiłem ale pena mi nie chciał obsługiwać.
 

bastek888

New member
Kilka istotnych informacji zebranych z sieci dla uzytkownikow G20:

Podaje ponizej informacje, ktora pewnie poruszy rozmowe na temat formowania luminoforu ekranu plazmy jaka toczy sie czesto na zachodnich forach a formowanie to jest porownywane np. do docierania silnika :). Jesli w pierwszym okresie uzywania TV nie przesadzamy np. ustawienia VIVID i ogladamy TVN24 po 4-6h/dziennie, to jest duze prawdopobienstwo, ze oprocz logo bedziemy miec plamy w wyniku nierownego zuzycia luminoforu z powodu ustawienia duzego kontrastu dla ekranu. Oczywiscie jesli ogladamy rozne programy TV, to najczesciej sie nic nie dzieje i roznice sa praktycznie niezauwazalne dla ogladajacego chyba, ze oglada jednolite tlo na ekranie lub pomierzy janosc ekranu w wielu miejscach kolorymetrem itp. W modelu na rok 2010 takie uformowanie na bardzo kontrastowych ustawieniach moze miec tez sens w celu utrzymania dobrego poziomu czernii w przyszlosci (efekt zwiekszenia napiec sterujacych ekran skokowo co kilkaset godzin).

W celu "uformowania" luminoforu i zapewnienia jego rownego i szybkiego poczatkowego zuzycia a takze w tej serii TV utrzymania odpowiedniego stopnia czernii w przyszlosci, zaleca sie przez pierwsze 100-150h wyswietlanie ponizszych obrazow formujacych. Wyswietlanie przeprowadzamy na ustawieniach bardzo jasnych a nie jak to mialo miejsce wczesniej dla wiekszosci TV plazmowych na jasnosci i kontrascie ponizej 50%. Zmiana ta ma na celu obnizenie wplywu wzrostu napiec, ktore podnosza poziom czerni w ostatnich modelach TV.

Sciagamy z sieci plik, ktory nalezy wypakowac na karte SD i uruchomic w TV oraz uzyc ustawien jak ponizej. Dane zaczerpniete z sieci:

http://www.eaprogramming.com/downloads/files/BreakIn_Images.zip

Photo Settings

Picture Mode: Photo
Contrast: 100
Brightness: 50
Color: 75
Tint: 0
Sharpness: 50
Color Temp: Cool (Cool 2 on G20/25 and VT20/25 displays)
C.A.T.S: Off
Video NR: Off
Blur Reduction: Off

Slideshow Settings
Display Interval: Slow

Oczywiscie uzywamy tego w poczatkowym okresie, jak tylko mamy taka mozliwosc, bo przeciez nie kazdy po zakupie TV bedzie pare dni po 10h meczyl swoj sprzet :) a jak wiemy luminofor najszybciej zuzywa sie w pierwszych kilkuset godzinach pracy TV i wtedy moga wystapic jego szybsze i nierowne zuzycie itp. ktore pozniej ciezko zlikwidowac.

Podaje tez ustawienia do ogladania TV:

TC-PxxG20/25 Reference Settings

Picture:
Picture Mode: THX
Contrast: 57
Brightness: 56
Color: 49
Tint: 0
Sharpness: 10
Color Temp: Warm2
Color Management: Off
x.v. Color: Off
Photo Enhancement: Off
C.A.T.S: Off
Video NR: Off
Blur Reduction: Off

Advance Options
Block NR: Off
Mosquito NR: Off
Black Level: Light
3:2 Pulldown: On

Service Menu Offsets

WB-ADJ MENU
R-DRV: -1
G-DRV: -8
B-DRV: +4
R-CUT: -8
G-CUT: 0
B-CUT: +3

Note: These offsets must be entered for both Color matrixes. You access the different matrixes by using a 1080i/p signal for the HD matrix and 480i/p signal for the SD matrix. The WB Method Select option should be set to 00 instead of 03.

Picture:
Picture Mode: Custom
Contrast: 87
Brightness: 68
Color: 35
Tint: -3
Sharpness: 11
Color Temp: Warm2
Color Management: Off
x.v. Color: Off
Photo Enhancement: Off
C.A.T.S: Off
Video NR: Off
Blur Reduction: Off

Pro Settings:
W/B High R: 0
W/B High B: +2
W/B Low R: +2
W/B Low B: -4
Black Extension: 0
Gamma Adjustment: 2.2
Panel Brightness: Mid
Contour Emphasis: Off
AGC: 0

Advance Options
Block NR: Off
Mosquito NR: Off
Black Level: Light
3:2 Pulldown: On

Note: These settings must be used with the offsets listed for THX mode!!!!
 

dafit

New member
aha czyli rozumiem że po wypakowaniu Tv należy ustawić tryb THX i poustawiać wszystko jak tu
TC-PxxG20/25 Reference Settings

Picture:
Picture Mode: THX
Contrast: 57
Brightness: 56
Color: 49
Tint: 0
Sharpness: 10
Color Temp: Warm2
Color Management: Off
x.v. Color: Off
Photo Enhancement: Off
C.A.T.S: Off
Video NR: Off
Blur Reduction: Off

Advance Options
Block NR: Off
Mosquito NR: Off
Black Level: Light
3:2 Pulldown: On

Service Menu Offsets

WB-ADJ MENU
R-DRV: -1
G-DRV: -8
B-DRV: +4
R-CUT: -8
G-CUT: 0
B-CUT: +3

Note: These offsets must be entered for both Color matrixes. You access the different matrixes by using a 1080i/p signal for the HD matrix and 480i/p signal for the SD matrix. The WB Method Select option should be set to 00 instead of 03.

Picture:
Picture Mode: Custom
Contrast: 87
Brightness: 68
Color: 35
Tint: -3
Sharpness: 11
Color Temp: Warm2
Color Management: Off
x.v. Color: Off
Photo Enhancement: Off
C.A.T.S: Off
Video NR: Off
Blur Reduction: Off

Pro Settings:
W/B High R: 0
W/B High B: +2
W/B Low R: +2
W/B Low B: -4
Black Extension: 0
Gamma Adjustment: 2.2
Panel Brightness: Mid
Contour Emphasis: Off
AGC: 0

Advance Options
Block NR: Off
Mosquito NR: Off
Black Level: Light
3:2 Pulldown: On

i na tych ustawieniach Tv powinen się docierać przez pierwsze 100h ? a potem już poustawiać pod siebie można tv? a te zdjęcia przez ile czasu należy wyświetlać załóżmy że dziennie ?

Ps. no i takiej konkretnej informacji tu brakowało dzieki bastek888 ;-)

Edit
dopiero teraz się dopatrzylem że tu są ustawienia pod THX i pod Custom jest taki tryb w G20 czy o co tu chodzi? i kiedy które się ustawia (THX/Custom) bo nie za bardzo złapałem chyba ...
 
Ostatnia edycja:

bastek888

New member
Tak te dwa ustawienia THX i Custom to sa juz tzw. referncyjne po dotarciu do uzywania normlanie na codzien ale moga tez byc stosowane juz od wyciagniecia z pudla, nawet jesli ktos nie planuje dotarcia. Plansze, ktore zamiescilem dla tych co planuja dotarcie, nalezy uzywac w pierwszym okresie jak najczesciej i zalecane sa te pierwsze ustawienia pictures mode (powod - informacja w opisie powzyej). Jesli chodzi o czas zalaczania tych plansz to najlepiej wyswietlac je najczesciej jak masz mozliwosc, przy czym im wiecej na poczatku plansz % w stosunku do ogladania telewizji/filmow tym lepiej. Ekran nagrzewa sie ok. 15-25 minut to min. czas zalaczenia TV i np. codziennie TV wlacza sie najczesciej na 3-4h do 8-10h dla maniakow telewizji :) wiec po 2-6 tygodnii bedzie juz przepracowane ponad 100h. Jesli planujemy wyswietlac tych plansz mniej % w stosunku do telewizji/filmow to okres ich zalaczania mozna wydluzyc a to nic nie zaszkodzi moze tylko polepszyc. Panasonic stosuje zmiany napiec w pierwszych kilkuset godzinach pracy panelu w modelach 2009 bylo to 3 skoki przy ok. 300-500 pozniej 700-1000 dopiero powyzej 1200-1500 nie ma juz korekty. Skoki w tych modelch okazaly sie bardzo duze dlatego w modelach na 2010 maja byc przeprowadzane czesciej i beda duzo mniejsze jak to napisali bardziej subtelne :). Pomysl z tymi planszami i wyswietlaniem ich przy tak duzym kontrascie ma na celu szybsze poczatkowe zuzycie luminoforu, zeby zmiany napiec w czasie nie podnosily poziomu czernii. Jak pisali niektorzy na forach Panasonic zalozyl tak duze skoki, poniewaz wychodzil z zalozenia, ze po wyciagnieciu z pudla ogladamy nasze TV na ustawieniach VIVID a beda tacy klienci, ktorzy docieraja na 40% kontrast/janosc po 200h ..... Mozna tez spotkac sie z opiniami, ze na rynku USA jest najwiecej przypadkow zauwazenia w modelach 2009 zmiany poziomu czernii w czasie bo tam praktycznie wszyscy "DOCIERAJA" w co raczej nie nalezy wierzyc, bo predzej dostali inna partie sprzetu, ktora zmieniala bardziej drastycznie zmiany napiecia w czasie. Panasonic sugeruje dla tych uzytkownikow teraz stosowac ustawienia VIVID i po jakims czasie, moze kilku miesiecy czern wroci do wczesniejszego poziomu jak sie luminofor bardziej zuzyje :) ale niestety po takim okresie czasu zuzycie luminoforu nastepuje znacznie wolniej niz w pierwszych godzinach, bo jest juz "uksztaltowany".
 
Ostatnia edycja:

dafit

New member
aha czyli jak chcę docierać to tv oglądać powinienem na trybie PICTURE czy tylko jak będę wyświetlał te obrazy (czy moze to są jakieś osobne ustawienia dla samych tylko obrazów ?)? sorry że tak teraz motam ale kręcę się wciąż w teorii bo tv dotrze dopiero do mnie w następnym tygodniu...

Ps. Tv chodzi u mnie od godz 13:00 do często 00:00 ma go poprostu kto oglądać:) więc wyświetlanie tych plansz po 1h ma jakiś sens czy na trochę dłużej to włączać ?
 

czatman1

New member
Jeżeli mogę coś dodać , to ustawienia THX są polecane od pierwszych godzin użytkowania , bez szkodliwości dla telewizora. Jedynie długie wyświetlanie monostabilnych obrazów może ( powtarzam MOŻE ) być przyczyną przebarwień , które z czasem zanikną. Ustawienia THX są zaprogramowane optymalnie , by nie stanowiły zagrożeń dla wyświetlacza. Ja oglądam po kilka godzin dziennie i mam kilkadziesiąt godzin już wyswietlone bez jakichkolwiek zastrzeżeń.Zawsze na THX . Dzisiaj po raz pierwszy pooglądałem Na 50G20 film (2012) z blueraya i ...super .Czekam na 22 kwietnia i zakupię mój ulubiony kawałek , czyli AVATAR.
A tak na marginesie , to nie przesadzajcie z tym straszeniem potencjalnych klientów Panasa seriiG. Jest naprawdę wyśmienita i na najbliższe 5-7 lat wystarczy .Później rozwinie się i udoskonali technologia 3D i wówczas się wymieni na inne cacko. Pozdrawiam.
 

elcede

New member
No kurcze to ja napierw sugestiami na tym forum wygrzewalem 100h tv w ustawieniach ponizej srednich na THX a teraz jeszcze widze ze to powinno byc innaczej :/ moze do 150h dobije na tych planszach, tylko nie bardzo jest kiedy to wlaczac bo wieczorem kiedy jestem w domu to sie chce troche w tv pogapic. Oj najwyzej za 2 lata sie sprzeda i wymieni na cos lepszego :p

A mam pytanie do Was bo odpalilem dzisiaj film z pendrive z napisami i niestety kodowanie mozna wybrac tylko 3: latin, latin2, cyrylica i na zadnym nie widac wszystkich polskich znaczkow. A da sie jeszcze zwiekszyc wielkosc czcionki?
 

KrzysiekXX

New member
Panowie, pewnie to jedno z tych głupich pytań ale, ale czy TX-P46G20E ma tę samą matrycę co TX-P42G20E?
Pan w MM mi powiedział, że nie ma G20 większych niż 42'... W sieci znalazłem jeszcze 46' i 50', ten drugi z reszta często pojawiał się w tym wątku, czego nie mogę powiedzieć o 46'.
Jestem już bliski zakupu i nie chcę mieć żadnych wątpliwości .
 

JackS.

New member
Bez reklam
Kilka istotnych informacji zebranych z sieci dla uzytkownikow G20:

(...)

Podaje tez ustawienia do ogladania TV:

TC-PxxG20/25 Reference Settings

Picture:
Picture Mode: THX
Contrast: 57
Brightness: 56
Color: 49
Tint: 0
Sharpness: 10
Color Temp: Warm2
Color Management: Off
x.v. Color: Off
Photo Enhancement: Off
C.A.T.S: Off
Video NR: Off
Blur Reduction: Off
Próbowałeś coś z tego ustawiać, czy tylko kopiujesz czyjeś posty?

Pytam, bo w moim G20E w trybie THX jasność (Brightness) da się regulować tylko w zakresie -30 do +30. Wartości 56, którą proponujesz, ustawić się nie da. Zresztą jakiekolwiek ustawienie jasności powyżej zera powoduje , że czerń przestaje być czarna.

P.S. Puściłem tego slideshowa. Na czerwonej i zielonej planszy od razu zdenerwował mnie w prawym dolnym rogu wyraźny napis "POLSKA W ŻAŁOBIE". No i pobór prądu w czasie tego pokazu też jest niezły. W czasie wyświetlania niebieskiej planszy mój 42G20E pobiera 330W.
 
Ostatnia edycja:

bastek888

New member
to jest jak pisalem z zachodniego forum ustawienie po kalibracji ekranu kolorymetrem ale jak widzisz do wersji TC-PXXG20 na Europe jest TX-PXXG20 tam jak widac w menu jest inny zakres regulacji. Ogolnie chodzilo w watku o zwrocenie uwagi na wygrzewania w pierwszym okresie uzywania TV i ustawienie duzego kontrastu, bo jak widac w trybie pictures kontrast na maksa 100. Reszte ustawien wrzucilem jako przyklad i kazdy zrobi jak uwaza w tej kwestii wygrzewania i ustawien.
 
Do góry