Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

JackS.

New member
Bez reklam
to o 100% obraca to co było pisane - u mnie na thx spokojnie 57 daje się ustawić i sam już nie wiem :)
Masz wersję na Polskę? G20E?
Jakie miałeś fabryczne ustawianie jasności? U mnie we wszystkich trybach obrazu (dynamicznym, normalnym, kinowym,THX i obu profesjonalnych) fabryczne ustawienie jasności to 0. I w każdym z nich mam do dyspozycji regulację jasności od -30 do +30.
 

Tomaszz

New member
ciach
Jak pisali niektorzy na forach Panasonic zalozyl tak duze skoki, poniewaz wychodzil z zalozenia, ze po wyciagnieciu z pudla ogladamy nasze TV na ustawieniach VIVID a beda tacy klienci, ktorzy docieraja na 40% kontrast/janosc po 200h ..... Mozna tez spotkac sie z opiniami, ze na rynku USA jest najwiecej przypadkow zauwazenia w modelach 2009 zmiany poziomu czernii w czasie bo tam praktycznie wszyscy "DOCIERAJA" w co raczej nie nalezy wierzyc, bo predzej dostali inna partie sprzetu, ktora zmieniala bardziej drastycznie zmiany napiecia w czasie. Panasonic sugeruje dla tych uzytkownikow teraz stosowac ustawienia VIVID i po jakims czasie, moze kilku miesiecy czern wroci do wczesniejszego poziomu jak sie luminofor bardziej zuzyje :) ale niestety po takim okresie czasu zuzycie luminoforu nastepuje znacznie wolniej niz w pierwszych godzinach, bo jest juz "uksztaltowany".

HAHA a jak panasonic pisał, że nie należy docierać to każdy się śmiał, że bzdury gadają. Widzicie jak to jest z informacjami w necie. Ktoś powiedział, że docieramy i dużo osób docierało (w tym ja, ale na szczęście nie zjechałem z kontrastem, tylko zoomy itp.), teraz się okazuje, że Ci co docierali najdłużej na niskich parametrach mają najgorzej :lol::hmm:
 

JackS.

New member
Bez reklam
Ogolnie chodzilo w watku o zwrocenie uwagi na wygrzewania w pierwszym okresie uzywania TV i ustawienie duzego kontrastu, bo jak widac w trybie pictures kontrast na maksa 100. Reszte ustawien wrzucilem jako przyklad i kazdy zrobi jak uwaza w tej kwestii wygrzewania i ustawien.
Rozumiem, że ustawienie maksymalnego kontrastu w początkowym okresie eksploatacji dotyczy tylko i wyłącznie ustawień przy puszczaniu plansz kontrolnych. OK. Dałem kontrast na 60 i kolor na 60 (to są u mnie maksymalne ustawienia), jasność pozostawiam na 0, bo jej regulacja i tak nic w sposobie wyświetlania tych plansz kontrolnych nie zmienia.

Bardzo mnie denerwuje napis o żałobie, który cały czas widzę gdy wyświetlają się kolorowe plansze. Wygląda to jak wypalony luminofor. Litery tego napisu mają mniej intensywne barwy niż reszta ekranu. Ten napis na kanałach, które oglądałem świecił na biało. Czy ktoś wie jak najłatwiej pozbyć się tego napisu? I nie koniecznie chodzi mi o to, aby cały ekran tak słabiej świecił...

G20E mam od około 3 tygodni. Jak dotąd telewizor użytkowałem tylko w trybie THX. Do dziś mam wyświeconych ok. 230 godzin.
 
Ostatnia edycja:

lessig

New member
I tak lepiej dają , niż te płyciutkie w nowych Soniakach czy Samsungach ( to juz kompletna porażka). Pozdrawiam i nie obawiajcie sie zakupów nowych plazm Panasa mimo ,że ten pseudotester Kiki usilnie od tego namawia.

Sam jesteś pdeudotester, obrażasz ludzi a ile TV miałeś szanse porządnie obejrzeć we własnym domu ? Kiki miał pewnie u siebie nie mniej niż 100 więc obrona Częstochowy prezentowana tutaj przez niektórych użytkowników i obrażanie faceta (Kikiego) który stara się wybrać obiektywnie najlepsze TV na rynku jest dla mnie jakąś paranoją. Sam miałem 2 plazmy (panasonic i samsung) i 6 LCD i nadal uważam że G20 ma bardzo średnią czerń, dlatego po 2 dniach testowania wszystkich ustawień znalezionych na forach po prostu zwróciłem ten TV. Sam oczekiwałem czegoś bardziej zbliżonego do Kuro ale niestety te dwa TV dzieli przepaść i o tym głównie pisze Kiki, który tak jak ja oczekiwał czegoś dużo lepszego. Jeśli Panasonic czegoś z tym nie zrobi w kolejnych modelach, to porównując obecne plazmy z ledowymi TV Samsunga seria 7000 (dziś testowałem przez godzinę model 55 calowy - czerń to miazga i zero fioletu pod dowolnym kontem) i 8000 oraz Sony 700 i 800 (których cena spadnie w miarę zwiększania wolumenu sprzedaży) to nie rokuję tej firmie spektakularnych sukcesów.
 

tacim

New member
o siec aż we łbie się kałapaućka bo browarze to haft pewny :) dla jasności chodzi o kolory. A te ledy to aby nie kosztują kole 7000 koła? Mi się podobał aquos 52 chyba za 6100
 
Ostatnia edycja:

motobartcompany

New member
muchanodozor nie wiem czy się ucieszysz czy też zmartwisz, ale zjawisko które pokazałeś to normalna sprawa. Nic z tym nie zrobisz.


Ja praktycznie od razu zobaczyłem to w PV70. Gdy kupiłem plazmę i podłączyłem xboxa 360 od razu zobaczyłem tą wadę. W systemie konsoli też można było w podobny sposób przesuwać okienka i tam gdzie okno się znajdowało to na długości robił się leciutki cień. Tak samo jak na pokazanym przez ciebie filmie. W pewnym momencie kupiłem Pv700 i było to samo.
Po miej więcej roku stałem się posiadaczem Kuro 5080XD i co ciekawe wada też występowała.
Widać taka technologia i tyle. Zresztą nie ma rzeczy bez jakiś wad. Ideał nie istnieje na tym świecie.
 

kaukaz

New member
Bez reklam
Niestety, poprzedni link wygasł. Przygotowałem wersję na youtube'a.

YouTube - Screen artefact on G20
(przypominam - należy obserwować przedłużenie dolnej krawędzi poruszającego się okienka)

Zachęcam do obejrzenia i skonfrontowania tych efektów z Waszymi panelami.

Jak myślicie? Sprawa powinna skończyć się w serwisie? Czy może macie jakiś pomysł..?
Czyli nie defekt :bober:u kolegi na monitorze komputerowym CRT efekt podobny :blagam:tak ze pozostaje ci się cieszyć dobrym obrazem;-)
 

elcede

New member
Ja tam wczoraj zapuscilem te slajdy, do tej pory wygrzewalem wg wczesniejszych sugestii i powiem tak narazie efekty sa, przynajmniej jesli chodzi o napis o zalobie bo u mnie nic takiego sie nie wypalilo. Teraz mysle ze wylacze automatyczne wylaczanie (chyba ze zle odczytuje ta opcje) i zostawie tv na noc do wygrzewania tych plansz o ile nie bedzie sie wylaczal po 4h. Dobrze ze tv stoi w pokoju w ktorym nikt nie spi. I mysle ze moze to tez cos da.

-----
Aha i nie wiem czy ktos tutaj narzekal ze przy pokazie slajdow leci tylko wbudowana muzyczka, ale mi sie udalo ustawic folder po DLNA ktory odtwarzal z kompa przy puszczaniu slajdow :) wiec bez problemu mozna wrzucic na pena czy karte jakies mp3 i ustawic zeby przy fotkach byla muzyczka :)
 
Ostatnia edycja:

bastek888

New member
Niestety, poprzedni link wygasł. Przygotowałem wersję na youtube'a.

YouTube - Screen artefact on G20
(przypominam - należy obserwować przedłużenie dolnej krawędzi poruszającego się okienka)

Zachęcam do obejrzenia i skonfrontowania tych efektów z Waszymi panelami.

Jak myślicie? Sprawa powinna skończyć się w serwisie? Czy może macie jakiś pomysł..?

Jesli chodzi o ten efekt to nazywa sie to "line bleeding" i najczesciej dotyczy wyswietlania linii poziomych. Czesto widoczny jest tez na kontrastowych obrazach, jesli w poziomie w jednej linii piksele obok siebie sa w tym samym kolorze a pozostala czesc linii podobnie w innym kontrastowym kolorze np. polowa linii to kolo blisko czarnego a polowa blisko bialego .....

Widoczne to bedzie nawet na obrazach ruchomych - zamieszczam ponizej jpg - przygladnij sie na cialo boksera. W niektorych plazmach np. Samsunga czy LG zjawisko to jest bardziej widoczne niz u Panasonica i Pioneera gdzie jest rzadko spotykane. Zdarza sie tez, ze w tym samym modelu rozne egzemplarze maja to zjawisko lub nie maja. Widzialem sporo egzemplarzy Samsunga z serii PSAxxx 2008 modele gdzie zajwisko to bylo bardzo widoczne ale juz np. w serii PSBxxx modele 2009 widoczne bylo w niewielu egzemplarzach, czyli po prostu rzadko. W plazmach spotyka sie jeszcze BANDING czyli ekran podzielony obszarami poziomo lub pionowo na zasadzie pasow i w momencie wyswietlania obrazu, ktory np. jest jednobarwnym tlem widac, ze ekran jest podzielony na obszary np. 5-6 pasow. Ogolnie w Panasonicu te zjawiska sa bardzo rzadko spotykane i nie zdziw sie jesli znajdziesz kogos innego z takim samym modelem TV i jego TV nie bedzie mialo line bleeding. Zdarza sie tez, ze w trakcie uzytkowania TV z czasem to zjawisko sie pojawi :( co mnie spotkalo w Samsungu, gdzie udalo mi sie wymienic/naklonic serwis do wymiany pierwszego pdp na nowy. Polecam zaczac cieszyc sie obrazem niz doszukiwac sie wad i musisz sie szukac zalet bo kazda technologia czy to plazma czy lcd ma wady i zalety. Trzeba sie cieszyc obrazem, czy tym, ze nie masz innych zjawisk, ktore mozesz spotkac w innych technologiach typu np. nierowne podswietlenie ekranu CLOUDING .... itp.
 

Attachments

  • bleed.jpg
    bleed.jpg
    78,7 KB · Wyś: 243
Ostatnia edycja:

andre1305

New member
Wygrzewanie

Jeszcze jedno, może naiwne, pytanie. Otóż jak dla mnie tv nie musi być od razu oglądany - w sensie programu i filmów. Mogę go po prostu postawić z boku i te 100 godzin wygrzewać. Czy w takim razie powinienem puścić te pokaz slajdów i czekać?
 

lessig

New member
o siec aż we łbie się kałapaućka bo browarze to haft pewny :) dla jasności chodzi o kolory. A te ledy to aby nie kosztują kole 7000 koła? Mi się podobał aquos 52 chyba za 6100

Ledy tej wielkości (osobiscie szukam czegos z przedzialu +/- 50 cali na dzień dzisiejszy to min 9-10 PLN i tu masz rację. Nauczony jednak moją pomyłką z Panasonikiem 46 cali z serii G20 (dla niewtajemniczonych nie pasuje mi czerń w tym modelu i już ;) ) uważam, że na ten moment warto się wstrzymać z zakupem jeszcze na jakieś 2-3 miechy, tym bardziej że lada chwila pojawi się min:

Przełącz się na 3D. Przeżyj więcej. PS50C7000 - Plasma - Telewizory | SAMSUNG

w cenie ok 6-6,5 tysia a to już na prawdę inna bajka.
 

maciek_m1

New member
:D:fool::niewiem: Telewizor się sam naprawił, nie piszczy!!!!!!!!!!!! Nie wiem jak to się stało i jak długo się utrzyma, ale od dłuższego czasu nic nie słychać. teraz dopiero zaczynam widzieć obraz, wcześniej zwracałem uwagę tylko na ten dźwięk. Mam nadzieję, że to koniec i będziemy żyli długo i szczęśliwie. Dziękuję wszystkim za odzew.

mój tez potrafił chwilami pobrzękiwać, szczególnie przy jaśniejszych obrazach
wystarczyło lekko puknąć z tyłu, z prawej strony, skąd ten dźwięk dochodził, i było ok

od ładnych kilku dni jest zupełnie cicho
wybrzęczał się? :)


A propos problemów niektórych z czernią

Wygląda mi to na podobne problemy z basem w branży audio, w której mam pewne doświadczenie

Wielu ludzi kochających potężny bas nie ma tak naprawdę pojęcia, jak brzmi prawdziwy bas "live"
Oczekują od głośników odtwarzających zwykły kontrabas niemal grzmotów wywołujących trzęsienie podłogi
A prawdziwy instrument schodzi naprawdę nisko niezwykle rzadko i niemal nigdy nie porusza podłogi
(niektórzy po prostu mylą efekty kinowe z brzmieniem prawdziwego instrumentu, szczególnie akustycznego)

Ci sami ludzie zazwyczaj zupełnie za to nie zwracają uwagi na jakość tego basu
Na jego czytelność, szybkość, wybrzmiewanie czy barwę
Dla nich ważne jest tylko, żeby było go czuć w brzuchu


Mam wrażenie, że podobnie jest z czernią
Prawdziwa, maksymalna czerń nie jest bardzo częstym zjawiskiem (przy poprawnym naświetleniu)
Przestrzeń kosmiczna, poprzetykana gwiazdami, jest daleka od czerni absolutnej
Że nie wspomnę o czerni garnituru telewizyjnego prezentera

Oczywiście, można tak ustawić TV, że wszystko poniżej pewnego poziomu szarości będzie czarne
I niektórym absolutnie nie przeszkadza, że ta czerń jest wtedy równiutka, jakby zrobiona farbą
A jeśli jeszcze do tego biały podkoszulek świeci jak jarzeniówka... pełnia szczęścia
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lessig

New member
Gdzie to człowieku wyczytałeś :niewiem:no ale poluj dalej:roll:

miałem (G20 już wrócił do sklepu) obydwa modele w domu, nigdzie niczego nie czytałem bo w przeciwieństwie do niektórych wolę sprawdzić tak istotne sprawy jak jakość obrazu osobiście. Ty miałeś, czy musisz przeczytać ?
 

lulson

New member
panasonic tx-p42g20es cos pieknego

witam.od soboty jestem posiadaczem panasonica tx-p42g20es-jest to wersja w srebrnej obudowie i powiem wam jedno-to jest to.ale pokolei.chcialem zamowic w standardowej czarnej obudowie,ale sie okazalo ze w pewnym sklepie internetowym zreszta jednym z najtanszych mieli ale tylko wersje es (srebrna),troszke sie z zona zmartwilismy bo chcielismy czarny,ale ostatecznie wybor padl ze bierzemy ten,raz sie zyje!troszke sie obawialem bo tesciu ma jakiegos samsunga srebrnego i tak troszke tandetnie wyglada ta obudowa,ale wkoncu po dlugich oczekiwaniach przyjechal moj tv.otwarcie pudelka i dostalem lekkiego szoku-bo powiem ze obudowa jest poprostu...piekna,ma kolor nie typowo tangetny srebrny,lecz taki tytanowo szary,identyczny jak panasonic z1,z11.poprostu ma sie wrazenie ze to telewizor z najwyzszej polki,taki designerski i nowoczesny-powiem wam ze nie zamienil bym go w zyciu za czarnego.pierwsze podlaczenie ze zwyklej analogowej anteny i rowniez mile zaskoczenie obraz piekny-porownywalem z plazma panasonic tx-p42x10y szwagra ktory ma podpiety polsat cyfrowy i kanaly u niego na takim samym poziomie jak u mnie ze zwyklej dachowej kilkunastoletniej analogowej anteny,tak ze duuuzy plus na korzysc tego tv,na szybkiego puscilem film Divx przez zwykly kabel RCA video za 3zl i jakosc swietna az boje sie co bedzie po hdmi i na dvd badz cos w hd(w tym tygodniu bede mial tv n)jesli chodzi o czern to nie jest to kuro,ale nie mam zastrzezen i naprawde czarny jest dobry,choc narazie mam tylko ustawiony w trybie THX,wiec mysle ze po wygrzaniu i innych ustawieniach(bo te w thx sa naprawde stonowane i minimalnie poustawiane) bedzie jeszcze lepiej.jesli chodzi o migotanie ekranu bo tego tez sie obawialem-niestety nie ma-probowalem na sile sie dostrzec,nawet robilem tak ze patrzylem obok tv i tylko katem oka obserwowalel i nic a nic takiego nie wystepuje niezaleznie czy przy ciemnych czy nawet na najjasniejszych obrazach 100hz dziala w 100%.wedlug mnie tv jest pod kazdym wzgledem super i mowie to zupelnie prywatnie i nie dlatego bym zachwalal ten egzeplarz,tylko naprawde.spedzilem 2 miesiace na szukaniu,czytaniu roznych opini na forum w sklepach,porownywalem rozne modele i mialem duze obawy bo chcialem kupic jak najlepszy tv i za korzystne pieniadze i to jest naprawde strzal w dziesiatke-naprawde za te pieniadze-ja dalem 3201zl ciezko znalezc naprawde dobry i na wypasie tv.jest tylko jeden malutki minusik,nie wiem czy to w kazdym egzeplarzu,ale u mnie slychac takie minimalne bzyczenie z tylu obudowy szczegolnie jak sa jasniejsze sceny-byc moze tak jest na antenie analogowej i jak podlacze n-ke po hdmi to nie bedzie tego efektu,ale tylko jak sie prawie calkiem sciszy dzwiek,przy normalnej glosnosci tzn.od 10-12 w gore juz tego nie slychac,ale wydaje mi sie ze to normalna praca elektroniki i w moim kompie wentylator z odleglosci 3m slychac 3 razy glosniej wiec wydaje mi sie ze jest to akceptowalne.tak ze jesli nie jestescie zdecydowani to ja wam mowie zupelnie bezstronniczo nie ma sie co zastanawiac-to naprawde dobry i udany tv,obraz naprawde piekny,a ogladalem rozne i np lcd wogole mi nie podchodza takie jaskrawe nienaturalne kolory a ten maladne czyste kolorki podobne troche do tv crt czyli takie naturalne.oraz zachecam was goraco to kupna tego tv w wersji ES tytanowej-naprawde prezentuje sie pieknie,nowoczesnie i jak tv z wyzszej polki,ta tytanowa obudowa ma jeszcze czarne wstawki co tez super sie komponuje z tym kolorem,nie odbija sie nic tak jak w czarnych oraz nie widac kurzu ktory na czarnych obudowach niestety strasznie widac,np u mojego szwagra,u mnie od dwoch dni stoi i ani grama kurzu nie ma,tzn.pewnie jest ale wogole go nie widac nawet z bliska,trzeba podejsc dopiero na 10 cm zeby cos dojrzec.jeszcze raz zachecam do kupna i pozdrawiam,napewno sie nie rozczarujecie-no chyba ze na plus
 
Do góry