Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

Yoker

New member
Jako, ze to moj pierwszy post witam wszystkich...

Mam pytanie nastepujące: czy owe zanikanie czerni w mniejszym lub wiekszym stopniu wystepuje tylko w Panasonicach czy rowniez np w Samsungu. Nie ukrywam ze na dniach chce kupic 50g20 lub 50b850. Słyszałem, że seria G10 zostałą wycofana z produkcji gdyz włąsnie jest mocno nie udanym modelem, a G20 jest liftingiem jeno popzredniego modelu. Stad własnie cena wydaje mi sie dziwna. Słyszałem równiez ze sa naklejane folie przyciemniajace miedzy szyba a matryca coby poprawic czern. Widziałem 42g20 w MM i nie było zbyt ciekawie:( byc moze kwestia ustawien). Odrazu chciałbym zastrzec coby nikt nie wyskoczył z fuckami... jestem bezstronny i obiektywny dla wszystkiego co konstruktywne w krytyce. Jezeli w czyms sie myle prosze o sprostowanie, a jezeli nie to tez chetnie o tym pzreczytam. Poprostu chciałbym Tv na kilka lat, a nie na rok to chyba logiczne. P.S. czy ewentualny efekt z szybka utrata czerni wystepował w seriach S i nizszych. Pozdrawiam serdecznie
 

czatman1

New member
Witam . Od dwóch dni jestem posiadaczem TH50G20e i do tego kinko SC-BTX70 i dekoder HD TV kablowej i ..wszystko śmiga jak należy. Obraz żyleta ( jak ktoś nie widzi czerni , to niech głowę wsadzi murzynowi w cztery litery , to ją dostrzeże) , dźwięk poprzez kino wspaniały i ..jeszcze wiele pracy mnie czeka z ustawieniami PS3 , IPoda czy innych urzadzeń. Ale jak narazie wszystko gra i na gorąco , to te testy Kikiego to wsadźcie sobie w szczelinkę między klepkami w podłodze.Mamrocze koleś i basta.Pozdrawiam.
 

bastek888

New member
Jako, ze to moj pierwszy post witam wszystkich...

Mam pytanie nastepujące: czy owe zanikanie czerni w mniejszym lub wiekszym stopniu wystepuje tylko w Panasonicach czy rowniez np w Samsungu. Nie ukrywam ze na dniach chce kupic 50g20 lub 50b850. Słyszałem, że seria G10 zostałą wycofana z produkcji gdyz włąsnie jest mocno nie udanym modelem, a G20 jest liftingiem jeno popzredniego modelu. Stad własnie cena wydaje mi sie dziwna. Słyszałem równiez ze sa naklejane folie przyciemniajace miedzy szyba a matryca coby poprawic czern. Widziałem 42g20 w MM i nie było zbyt ciekawie:( byc moze kwestia ustawien). Odrazu chciałbym zastrzec coby nikt nie wyskoczył z fuckami... jestem bezstronny i obiektywny dla wszystkiego co konstruktywne w krytyce. Jezeli w czyms sie myle prosze o sprostowanie, a jezeli nie to tez chetnie o tym pzreczytam. Poprostu chciałbym Tv na kilka lat, a nie na rok to chyba logiczne. P.S. czy ewentualny efekt z szybka utrata czerni wystepował w seriach S i nizszych. Pozdrawiam serdecznie


Wystepuje ale znacznie mniej i praktycznie to nie ma znaczenia. Jesli chodzi o samsunga B850 jest to sprzet jak na samsunga z gornej polki, niektorzy narzekaja na glosne "brzeczenie" ale nadrabia dzieki temu ladna i smukla obudowa, czern jest na poziomie minimalnie gorszym od panasa, plynnosc i obrobka ruchomego obrazu w panasie to spory plus i tu samsung przegrywa znacznie. Powloka przeciwodblaskowa w dzien w G20 faktycznie nie wyglada efektowanie po prostu jest szaro :) gdzie w tym samsungu jest lepiej. Ogolnie sklanialbym sie w ciemno w G20 a jesli masz wiecej $$$ ok. byc moze 1000-1500zl to mozesz poczekac na V20.
 

brandt78

New member
Jako, ze to moj pierwszy post witam wszystkich...

Słyszałem, że seria G10 zostałą wycofana z produkcji gdyz włąsnie jest mocno nie udanym modelem.

Bzdury, G10 to porzadny tv i sprzedawal sie bardzo dobrze. Nie byl wycofany z produkcji, tylko po prostu zamiast niego zaczeli produkowac nowszy model na rok 2010 - G20
 

Yoker

New member
Wystepuje ale znacznie mniej i praktycznie to nie ma znaczenia. Jesli chodzi o samsunga B850 jest to sprzet jak na samsunga z gornej polki, niektorzy narzekaja na glosne "brzeczenie" ale nadrabia dzieki temu ladna i smukla obudowa, czern jest na poziomie minimalnie gorszym od panasa, plynnosc i obrobka ruchomego obrazu w panasie to spory plus i tu samsung przegrywa znacznie. Powloka przeciwodblaskowa w dzien w G20 faktycznie nie wyglada efektowanie po prostu jest szaro :) gdzie w tym samsungu jest lepiej. Ogolnie sklanialbym sie w ciemno w G20 a jesli masz wiecej $$$ ok. byc moze 1000-1500zl to mozesz poczekac na V20.


Dzieki za fajna odpowiedz i nie zadeptanie butami... na tym polega dyskusja a nie na wspolnym obrzucaniu sie błotem.:))) szacun kolego...
A wracajac do sprawy nie jestem znawca ani maniakiem tv. Chce fajny tv do pzredewszystkim telewizji SD (zwykła kablówka przez antene) i filmów, ktore bede z kompa badz skrzynki oglądał.
5 klocków to dla jednych duzo, a dla innych mało, ale tak czy siak kupuje tv z mysla ze jakis czas pociagnie i to przyzwoicie:))) Moj znajomy od dobrych kilku lat ma plazme SONY ktora designem i materiałami kładzie na deski wszystkie te nasze plastiki i pomimo upływu lat smiga przyzwoicie i wstyd by mi było przed nim gdybym kupił tv o kilka technologi do przodu, który zacznie z czasem zwyczajnie dziadowac...:))) Dzieki jeszcze raz za wyczerpująca i przejzysta opinie. Niebawem zapewne dołącze do grona posiadaczy, wówczas napewno podziele sie wrazeniami bezstronnie i samokrytycznie:))) pozdrawiam
 

mario_p

Member
Yoker, sygnał SD chyba lepiej wyświetla Panas, kuzyn ma Sama 50b850 i obraz z N jest super ale jak miał z kablówki to lekka katastrofa.
Ja na razie mam sygnał z UPC i powiem szczerze iż liczyłem się z gorszym obrazem, jestem miło zaskoczony choć nie na wszystkich kanałach jest dobrze, za tydzień przechodzę na satelitę i wtedy będę miał porównanie jakości sygnału. Filmy po DLNA chodzą choć miałem problemy z serwerem, z pendrive bez problemu, napisy czyta - tylko polska czcionka kuleje, a jakość jak na divix super:)
 
Ostatnia edycja:

Yoker

New member
Yoker, sygnał SD chyba lepiej wyświetla Panas, kuzyn ma Sama 50b850 i obraz z N jest super ale jak miał z kablówki to lekka katastrofa.
Ja na razie mam sygnał z UPC i powiem szczerze iż liczyłem się z gorszym obrazem, jestem miło zaskoczony choć nie na wszystkich kanałach jest dobrze, za tydzień przechodzę na satelitę i wtedy będę miał porównanie jakości sygnału. Filmy po DLNA chodzą choć miałem problemy z serwerem, z pendrive bez problemu, napisy czyta - tylko polska czcionka kuleje, a jakość jak na divix super:)

Co do Divx i innych plików łacznie z mkv i czcionkami wszelakimi nie bede miał problemu, bo wszystko pojdzie z zewnetrznej skrzynki. Co do SD Widziałem moją kablówke na panasonic 42 cale ale jakis starszy model hd ready i wyglądała bardzo ponuro:( Tutaj wszyscy zachwycaja sie skalowaniem SD w g20, ja im wierze i jestem dobrej mysli:).

Fajnie, że sa ludzie którzy maja te modele i moga pomóc. S/F tych którzy tylko sie przekrzykują co lepsze lub bardziej czarne nie majac zazwyczaj żadnego z nich pomijam i obsmiewam:)

Dzieki kolego za dodatkowe wiesci i serdecznie pozdrawiam
 

bastek888

New member
Tak na prawde zauwazcie, ze prawie w kazdym tescie jest podkreslone, ze ten TV wyswietla swietny obraz: bardzo dobre skalowanie SD poprawione w stosunku do modeli wczesniejszych, bardzo dobra plynnosc i kontrast czy nawet czern rok temu poziom osiagany w serii V10, tryb THX rok temu takze tylko w V10 itd.... Nawet w tescie na tym forum ogolna ocena wskazuje, ze to jest bardzo dobry TV. Oczywiscie w testach zawsze trzeba znalezc wady :) a ze ostatnio jest moda na wymiane opinii na temat CZERNEJ planszy w plazmach Panasa to tak sie dzieje a nie inaczej. Jesli w testach nikt nie wspomnialby o tej czernii to pozniej byloby sporo opinii czemu nikt o tym nie wspominal a wierzcie mi, ze znajda sie ludzie niezadowolenii z tego powodu, ktorzy chcieliby ogladac smolisty czarny ekran. Czesto czyta sie opinie swiezo upieczonych klientow, ktorzy dopiero w domu wieczorem ogladaja TV przy wylaczonym swietle i nagle zauwazaja, ze czarny ekran nie jest czarny .... ale i tak beda zadowoleni bo w tej cenie biorac pod uwage wszystkie cechy TV to bardzo dobry sprzet oczywiscie nie dla kazdego tylko dla osob, ktore jego wady zaakceptuja.
 

BitTornado

New member
niewiem kto ale ktos tu wczesniej wspominal, o problemie z rozmazywanym albo szarpanym logo,gdy przesuwa sie kamera,widzialem to zjawisko,to jest nie do przyjecia,czy to jest usterka tv?
 

jgx

New member
Bez reklam
jgx nie zgadzam się z tobą. Ja przy pionku 5080XD musiałem kupić latarkę w nocy bo bez sygnału ekran był bez żadnego świecenia.

widziałem czarną planszę na Sony Z5500 i czerń była tylko odrobinę lepsza od mojego philipsa 9664 którego pozbyłem się tydzień po zakupie. Co oznacza odrobine lepsza? a no to, że świeciła na fioletowo- im większy kąt tym bardziej widać było rozjaśnienie.

http://www.flatpanelshd.com/pictures/sonyz5500_large2.JPG
http://img175.imageshack.us/img175/5016/img2041640.jpg
http://img142.imageshack.us/img142/8453/img2039640.jpg

Według hdtvtest Sony Z5500 ma czerń na poziomie 0.05


Sony KDL40Z5500/KDL-40Z5500 Review: Motionflow 200Hz Bravia LCD TV


Natomiast Panasonic G20 czerń na poziomie 0.02

Panasonic TX-P42G20/TX-P42G20B/TXP42G20 Review: Freeview HD TV

wiesz co jeśli twierdzisz że w sony z czarn przy glądaniu na wprost jest fioletowy to nie mam o czym z Tobą rozmawiać bo to porostu kłamstwo - może to miec miejsce jedynie pod kątem im wiekszym tym gorzej ale wiadomo to wada lcd ale na wprost jest czarno jak smoła - jeśli widzisz tam fiolet radze zbadać wzrok u okulisty! a poziomy czerni typu 08,78y7y78987 coś tam to nie interesują tyle co zeszłoroczny śnieg :) MNIE INTERESUJE TO CO WIDZE A NIE TO CO JAKIŚ GOŚĆ WKLEPIE W TEŚCIE W TABELKE
 
Ostatnia edycja:

bastek888

New member
wiesz co jeśli twierdzisz że w sony z czarn przy glądaniu na wprost jest fioletowy to nie mam o czym z Tobą rozmawiać bo to porostu kłamstwo - może to miec miejsce jedynie pod kątem im wiekszym tym gorzej ale wiadomo to wada lcd ale na wprost jest czarno jak smoła - jeśli widzisz tam fiolet radze zbadać wzrok u okulisty! a poziomy czerni typu 08,78y7y78987 coś tam to nie interesują tyle co zeszłoroczny śnieg :) MNIE INTERESUJE TO CO WIDZE A NIE TO CO JAKIŚ GOŚĆ WKLEPIE W TEŚCIE W TABELKE

Niestety zbliza sie do fioletu a tylko dlatego, ze w tym LCD czym blizej do czarnego tym bardziej ten tv nie trzyma temperatury 6500K dlatego odcienie szarosci czy to bial/czern ucieka bardziej niz w plazmie od zalecanego przebiegu i przez niektorych ogladajacych moze byc tak postrzegane jak opisal to ktos wyzej ze widzi czern fioletowa, oczywiscie jesli ogladamy taki material gdzie spore czesci ekranu wypelnione sa tylko przez pustke, czyli czarne. Dla przypomnienia CZERN to nie tylko tzw. smola, czern jest w kazdym kolorze :) np. w ciemny fiolet. Przy okazji musze zaznaczyc jedna INFO: zeby w tym LCD Z5500 osiagnac lepsze parametry typu kolororystyka, czern, gamma itd. itp. zalecana jest konkretna kalibracja bo tylko wtedy ten model pokazuje, ze gra super i nawet dzisiaj to jeden z lepszych LCD a zaleta Panasa G20 jest to, ze po wyciagnieciu z pudla w trybie THX zagra bez kalibracji a to zaleta dla przecietnego KOWALSKIEGO oczywiscie nie mowiac o tym, ze zostanie mu sporo monety w kieszeni po zakupach.
 
Ostatnia edycja:

Jeffik83

New member
.... ale i tak beda zadowoleni bo w tej cenie biorac pod uwage wszystkie cechy TV to bardzo dobry sprzet oczywiscie nie dla kazdego tylko dla osob, ktore jego wady zaakceptuja.

Święta racja. Żonę jak się brało to też wady trzeba było zaakceptować.Bo więcej plusów, bo się kocha itd itp. Z telewizorem jest tak samo, ideałów nie ma.
 

donek

New member
Właśnie dzisiaj odebrałem swojego Panasonica G20 w wersji 50 calowej. Co do wyglądu obrazu nie będę się wypowiadał, bo na razie jestem w fazie testowania ustawień. Po kilku godzinach bawienia się tym TV, stwierdzam niestety, że piszczy irytująco na niektórych kanałach, tj. tych które mają jaśniejsze sceny. Nie ma różnicy czy kanały te są z TV analogowej, czy dekodera N-ki. Jest dzień, spory hałas na zewnątrz a ja cały czas słyszę ten wkurzający dźwięk. Obawiam się teraz tego co będzie wieczorem.
Moje pytanie do użytkowników tego Tv brzmi:
- czy też tak macie?
- czy to ewentualnie ustąpi?
- czy jest jakaś metoda wyłączenia tego piszczenia (inne ustawienia ekranu itp.)?
- jak sądzicie można na tej podstawie reklamować TV

Odesłanie tego TV do sprzedawcy nie wchodzi chyba w grę, bo TV rozpakowany, używany itp.

Nie chciałbym się przepraszać ze swoim starym KDF-em, ale chyba będę musiał to zrobić, jeśli ten pisk nie ustanie.
Aby być precyzyjnym, nie jest to głośny pisk, ale doskonale słyszalny.
Miałem żonie zrobić niespodziankę, sobie oczywiście też :D, a wychodzi na to, że w najlepszym przypadku czeka mnie porządna awantura. W imię męskiej solidarności proszę o pomoc.
 

Yaqza

New member
Odesłanie tego TV do sprzedawcy nie wchodzi chyba w grę, bo TV rozpakowany, używany itp.

Jeśli telewizor został zakupiony drogą internetową (czy też poza siedzibą firmy, np. podczas jakiejś prezentacji), a nie bezpośrednio, to kupującemu przysługuje pewien okres, gdy może odesłać produkt ze względu na nie spełnienie oczekiwań. Wiąże się to z tym, że kupujący nie miał po prostu możliwości przyjrzenia się kupowanemu sprzętowi. Ten okres to bodajże tydzień czy dziesięć dni. Jest to zapis prawny, tak też śmiało można go wytoczyć, gdyby sprzedawca miał jakieś wątpliwości, czy dostosować się do potrzeb klienta;)
 

kowal801

New member
Bez reklam
Jeśli słyszysz w dzień ten specyficzny dźwięk, to późnym wieczorem będzie tragedia , proponuje ustawić tryb Eko,powyłączać ulepszacze,jeśli nic się nie zmieni, to odeślij telewizor,jeśli zakup byl przez neta , masz 10 dni na zwrot, bez podawania przyczyny,ewentualnie pozostaje serwis Panasonica.
 

donek

New member
Włączyłem tryb Eko, jakby trochę ciszej, ale nie wiem czy to nie autosugestia. Zęby mnie już bolą od tego pisku. Strasznie irytujący ten dźwięk. Zgłosiłem ten problem do Panasonica i zobaczę co oni na to odpowiedzą. Ale jak znam życie to pewnie "tak ma być".
 

tacim

New member
co do piszczenia wyciszyłem dźwięk całkowicie w domu nikogo nie było choć mam otwartą kuchnię to nigdy idealnie cicho nie jest . Z 4m jestem w stanie usłyszeć brzeczenie elektroniki ale wystarczy dam bardzo cicho dźwięk i już tego nie wyłapię.
Co do rozmywania logo u mnie nic takiego nie wystepuje.
 

kowal801

New member
Bez reklam
Włączyłem tryb Eko, jakby trochę ciszej, ale nie wiem czy to nie autosugestia. Zęby mnie już bolą od tego pisku. Strasznie irytujący ten dźwięk. Zgłosiłem ten problem do Panasonica i zobaczę co oni na to odpowiedzą. Ale jak znam życie to pewnie "tak ma być".
Jeśli to jest pisk ,tak jak piszesz , to przetwornica jest do wymiany.
 
Do góry