Panasonic seria G15 (TX-P42G15E, TX-P46G15E)

darekguma

New member
Bez reklam
Witam wszystkich posiadaczy TX-P46G15E.
To mój pierwszy post na tym wątku.
Dzisiaj zamówiłem właśnie ten model telewizora i mam go otrzymać w poniedziałek.
Miałem nadzieję kupić TX-P50V10E, ale okazała sie płonna. Przestali go produkować. Zdrowy rozsądek, rachunek ekonomiczny, a również w większości pozytywne wpisy na temat tego modelu spowodowały, że go zamówiłem. Mam nadzieję, że nie będę żałował. Intryguje mnie jednak kilka kwestii, prosiłbym o odpowiedź:
1) Aktualizacja przez Internet, czy z karty SD i jak sprawdzić numer softu?
2) Niektórzy skarżą sie na "jugger" na szybkich scenach z Blu-rey'a. Czy faktycznie jest to bardzo uciążliwe? Podobno zjawisko to nie występuje w serii V?
3) Czy istnieje potrzeba kalibracji telewizora? Panasonic oficjalnie nie wspiera takich działań, twierdząc, że kalibracja i aktualizacja w fabryce zupełnie wystarcza.
4) Jak tak naprawde w warunkach domowych wygląda czerń w tym telewizorze? Czy nie jest zbyt szara?
Prosiłbym, szanownych kolegów o odpowiedź.
Jeżeli opinie na wyżej zasygnalizowane kwestie byłyby negatywne, to moze mógłbym jeszcze sie wycofac z zakupu.
Dziekuję i pozdrawiam.
Wypowiem sie tylko co do czerni.Nie oczekuj że bedzie super,moim zdaniem jest lepsza niż w lcd ale przepaści nie ma i jeszcze dodam ze jest mocno przereklamowana,ja osobiście spodziewałem sie czegos lepszego.Ale co zrobić na kuro mnie nie stać.Pozdro
 

krzysztof60

New member
Dzieki darekguma, no właśnie tego sie trochę obawiam, że z tej czerni mogę nie być zadowolony. Chociaż są wypowiedzi osób które maja V10 i uważają, że w G15 czerń jest nieco lepsza, szczególnie z programów HD i Blu-ray'a.
Dlatego biję sie z myslami, czy nie lepiej byłoby poczekać na V20, lub chociażby G20. Podobno mają czerń zbliżoną do KURO, chociaż tak do końca nie jestem o tym przekonany, że to możliwe. Ale po pierwsze, że nie wiadomo do kiedy trzeba na nie czekać, a po drugie napewno trzeba bedzie zapłacić wiekszą kasę.
 

Rode

New member
TV analogowa i DVB-T. :-(
Slimak
Pytanie brzmiało: co może nie działać ?

Akurat analog i DVB-T jeszcze działają.

DVB-S2 czyli HD, w pełnym zakresie oferty np. CYFRY, działa ........ do ok. 15.00 :confused: - teraz tj. 09.30, ponownie mam pełny pakiet.

Szukam "mądrego", kto wytłumaczy taką okresową zdolność dekodowania tych kanałów - czyżby analogia jak w necie - obciążenie odbiorcze kanałów satelity wpływa na parametr :?: :hmm:

Pozdrawiam i dzwonię do Panasa
 

slimak

New member
Bez reklam
Slimak
Pytanie brzmiało: co może nie działać ?

Akurat analog i DVB-T jeszcze działają.

Działają ale w G15E (pal BG/DK) + DVB-T mpeg2/4 + DVB-C mpeg2/4 i DVB-S/S2..
W G10B nigdy nie działały, bo B ma tylko (pal I) + DVB-T mpeg2 i DVB-S/S2.
 
Ostatnia edycja:

Rode

New member
Upsss
Przepraszam, skupiony zagadce HD, nie doczytałem.
Masz rację.

A czy potrafisz zinterpretować sytuację z HD - pakiet dalej działa, nie było celowego "podtrzymywania" rozkodowanego kanału, TV odpalany co jakis czas, i cały czas jest ok.

Pozdrawiam
PS. W Panasie szkolenie, więc nie mam ich interpretacji.
 
Ostatnia edycja:
Witam.Tez zamierzam sie do kupna panasonic g15 w wersji angielskiej wiec z literkaB
Zastanawia mnie czy z modułem cam polsatu sobie ten tv poradzi oraz czy g15 obsuguje bezprzewodowo interent czy tzreba kabel prowadzic z routera?
 

jozekpilot

New member
dostepność tunerow w G15E

Witajcie,

z forum korzystam od kilku tygodni, ale aktywnie to moj pierwszy raz. Postanowiłem się zdekonspirować jako, że jestem posiadaczem 46G15E od kilku dni. Jest to mój pierwszy telewizor nowego typu, dotąd był zwykły kinol. Pierwsze wrażenia, obraz jakiś mało ostry oglądam go z 3,5 m i żałuje że kupiłem taki duży, trzeba było brać 42. biel też jakby mało biała szczególnie jak jest jej dużo na ekranie ale może trzeba coś pokręcić.
Na razie stanąłem przed innym problem, chciałbym używać DVB-T i S. Jak ustawiłem telewizor w Polsce to DVB-S jest nie dostępny, znalazłem w intrukcji, że jest aktywny dla Niemiec. Wszytko fajnie DBT-S działa ale DVB-T nie ma obrazu myśle, że to kwestia MPEG'a, u sąsiadów MPEG2 ale nie można go zmienić. Czy jest jakieś państwo które daje oba tunery dostępne w standardach polskich ?

Uruchomiłem cyfre, z CAMem cyfry działa całkiem nieżle, za wyjątiem programów HD z FEC3/4 (działa MTVHD i HBO hd) reszty nie potrafi odkodować, może jakaś sugestia ? Albo podpowiedź jaki CAm kupić ?
 

krzysztof60

New member
Witam Szanownych użytkowników forum.
Wczoraj dojechał mój nowy telewizor TX-P46G15E.
Nasuwaja mi sie pewne spostrzeżenia i pytania do bardziej doświadczonych kolegów. Przepraszam, jeżeli będa infantylne, jednocześnie proszę o konkretne odpowiedzi.
1) Przy wyłączonym telewizorze, gdy spojrzymy pod pewnym kątem na matrycę, zauważymy, jakby ona składała się w wewnątrz z pionowych, ciemniejszych i jaśniejszych pasów. Czy to normalne przy tej matrycy NeoPDP? Poprzednio miałem PV70 i niczego takiego nie zauważyłem, a może to dlatego, że ta nowa matryca jest dużo ciemniejsza i pokryta jeszcze jakimś filtrem? Przepraszam, jeżeli uznacie to pytanie za niezbyt madre, ale widzę taką strukturę matrycy po raz pierwszy. Obraz po włączeniu bez zastrzeżeń.
2) Telewizor super zapakowany, od polskiego dystrybutora.
A jednak zainstalowany soft to 2004. Po podłączeniu do internetu, zaktualizował się do wersji 2011, traktujac ją jako najnowszą. Wiem, z wpisów na forum, że jest już wersja softu 2013. Więc co jest grane? Czy tak bywa z aktualizacją z internetu i trzeba wgrywać soft z karty SD, czy po prostu zostawić temat i pozwolić by się aktualizował tak jak "uważa" z internetu? Po zainstalowaniu softu 2011 nie zauważyłem żadnych zmian do poprzedniej wersji oprogramowania.
3) Przepraszam za kolejne, może niezbyt madre pytanie.
W związku z tym, że był wgrany taki stary soft, zastanawiam się, jak długo ten telewizor gdzieś sobie stał. Po zapakowaniu matrycy, podstawy i akcesoriów wnioskuję, że nie był wyjmowany z pudełka. Chciałbym jednak sprawdzić mimo wszystko ilość przepracowanych godzin. Wiem, że można to zrobić w identyczny sposób jak w innych seriach i modelach, ale zasadnicze pytanie, czy wchodzenie w menu serwisowe w jakiś sposób nie pochrzani systemu telewizora?
4) Konkretna prośba o podanie optymalnych parametrów ustawienia obrazu w okresie dogrzewania i ile to dogrzewanie powinno trwać, aby nie wystepowały powidoki. Na forum są różne wypowiedzi: 100h, 200h, 300h. A może przy tych nowych matrycach jest to niepotrzebne?
5) Już na koniec chciałbym zapytać ile czasu maksymalnie można czekć za linkiem rejestracyjnym od Panasonica, aby otrzymać 5-cio letnią gwarancję?
Dziękuję wszystkim czytajacym za cierpliwość, proszę o wyrozumiałość i liczę na zyczliwość Szanownych Kolegów.
 

tomeklena

New member
Cam

Witajcie,

z forum korzystam od kilku tygodni, ale aktywnie to moj pierwszy raz. Postanowiłem się zdekonspirować jako, że jestem posiadaczem 46G15E od kilku dni. Jest to mój pierwszy telewizor nowego typu, dotąd był zwykły kinol. Pierwsze wrażenia, obraz jakiś mało ostry oglądam go z 3,5 m i żałuje że kupiłem taki duży, trzeba było brać 42. biel też jakby mało biała szczególnie jak jest jej dużo na ekranie ale może trzeba coś pokręcić.
Na razie stanąłem przed innym problem, chciałbym używać DVB-T i S. Jak ustawiłem telewizor w Polsce to DVB-S jest nie dostępny, znalazłem w intrukcji, że jest aktywny dla Niemiec. Wszytko fajnie DBT-S działa ale DVB-T nie ma obrazu myśle, że to kwestia MPEG'a, u sąsiadów MPEG2 ale nie można go zmienić. Czy jest jakieś państwo które daje oba tunery dostępne w standardach polskich ?

Uruchomiłem cyfre, z CAMem cyfry działa całkiem nieżle, za wyjątiem programów HD z FEC3/4 (działa MTVHD i HBO hd) reszty nie potrafi odkodować, może jakaś sugestia ? Albo podpowiedź jaki CAm kupić ?

Witam.

Nie rozumiem kolegi w kwestii jakości obrazu.
Też oglądam z odległości około 3,5 i uważam że obraz jak na tą wielkość TV jest piękny - na kanałach HD wręcz idealny. Myślę że 50" też by dobrze wyglądało - 42" stanowczo za mały.

Co do CAM Polsatu - bazuję tylko na nim i rzeczywiście mam problem z rozkodowaniem Eurosportu HD i Eurosportu2 HD :-( ale za to wszystkie inne kanały SD i HD odbieram bez problemu.

Nie mam doświadczenia z TVB-T więc się nie wypowiem .

Pozdrawiam
 

Rode

New member
CAM "CYFRY+" i paczka HD

(...)Co do CAM Polsatu - bazuję tylko na nim i rzeczywiście mam problem z rozkodowaniem Eurosportu HD i Eurosportu2 HD (...)
Witam
z informacji uzyskanych w Panasonic PL od osoby odpowiadającej m.in. za rozwiązanie problemu braku dekodowania części kanałów HD:
1. W tym tygodniu odbyło się spotkanie Cyfry i Panas. na którym, m.in. podsumowano analizy tego problemu. Ostatecznie Panasonic przyjął, że wina leży po ich stronie.
2. Okresowe dekodowanie sygnału, zgłaszane przez klientów, prawdopodobnie wiąże się z różnym kształtem sygnału podawanego z satelity, a modyfikowanego zgodnie z aktualnymi potrzebami Cyfry (podano mi konkretne parametry, ale nie chcę czegoś pokręcić więc nie piszę). Prawdopodobnie te modyfikacje, odbiegające od założonego standartu, umożliwiają prawidłowe zdekodowanie uprawnień. Z reguły zgłaszane są Panasonicu krótkie "okienka", a mój przypadek częstej i długiej prawidłowej pracy jest jedynym znanym (np. wczoraj, pomiędzy 14 a 22, każde uruchomienie TV i wejście na dowolny HD Cyfry było ok).
3. Z informacji które oddział PL uzyskał z centrali wynika, że jest możliwe, na drodze zmiany oprogramowania, poprawienie sytuacji, ale, na dzień dzisiejszy, sądzą, że da to 90% skuteczność, tj. dalej, sporadycznie będzie odmowa dostępu.
4. Musimy czekać na aktualizację.
5. Panasonic PL "walczy" o jak najszybsze wprowadzenie poprawki - mają wiele zgłoszeń i zależy im na pomocy w rozwiązaniu problemu, choć format nie jest wspierany, na ten moment (liczą na szybką zmianę) w PL.

I to na tyle.

Pozdrawiam
 

bzyk_tc

New member
Witam,
Od jakichś dwóch tygodni jestem posiadaczem 46G15.
Wczoraj zauważyem cos dziwnego.
Mam do TV podłączony konwerter skierowany na astre i kilka kanałów HD zaprogramowanych jako ulubione.
Do TV kablem euro-euro mam podłączony tez tuner sat.
Ogladając wczoraj jakiś program z ciemnymi scenami z tunera sat (SD) zauważyłem jakis dziwnie przebijający w srodkowej czesci ekranu napis, po chwili przygladania stwierdziłęm ze wyglada podobnie jak logo AnixeHD, logo kanału któy włącza mi sie po przycisnieciu na pilocie TV.

Czy ktoś spotkał sie z czymś podobnym? Przenikanie kanału z tunera wbudowanego w TV z programem z wejścia AV?
 
Ostatnia edycja:

darekguma

New member
Bez reklam
Media server

Witam.Czy ktoś z kolegów znaj inny program niż Twonky media,bo ten za żadne skarby nie chce działac na moim kompie.przy uruchomianiu programu wyskakuje błąd - brak pliku WMDRMSDK.ddl.
 

pawelj18

New member
Witam ! Czy w 46'G15 bedzie odczuwalny judder ?? Zastanawiam sie nad na a V10, w v10 juddera nie ma, ale nie ma tez V10 w 46 calach :( Prosze o odp poniewaz jutro jade po TV
 

gryzon12

New member
Cam

Witam
z informacji uzyskanych w Panasonic PL od osoby odpowiadającej m.in. za rozwiązanie problemu braku dekodowania części kanałów HD:
1. W tym tygodniu odbyło się spotkanie Cyfry i Panas. na którym, m.in. podsumowano analizy tego problemu. Ostatecznie Panasonic przyjął, że wina leży po ich stronie.
2. Okresowe dekodowanie sygnału, zgłaszane przez klientów, prawdopodobnie wiąże się z różnym kształtem sygnału podawanego z satelity, a modyfikowanego zgodnie z aktualnymi potrzebami Cyfry (podano mi konkretne parametry, ale nie chcę czegoś pokręcić więc nie piszę). Prawdopodobnie te modyfikacje, odbiegające od założonego standartu, umożliwiają prawidłowe zdekodowanie uprawnień. Z reguły zgłaszane są Panasonicu krótkie "okienka", a mój przypadek częstej i długiej prawidłowej pracy jest jedynym znanym (np. wczoraj, pomiędzy 14 a 22, każde uruchomienie TV i wejście na dowolny HD Cyfry było ok).
3. Z informacji które oddział PL uzyskał z centrali wynika, że jest możliwe, na drodze zmiany oprogramowania, poprawienie sytuacji, ale, na dzień dzisiejszy, sądzą, że da to 90% skuteczność, tj. dalej, sporadycznie będzie odmowa dostępu.
4. Musimy czekać na aktualizację.
5. Panasonic PL "walczy" o jak najszybsze wprowadzenie poprawki - mają wiele zgłoszeń i zależy im na pomocy w rozwiązaniu problemu, choć format nie jest wspierany, na ten moment (liczą na szybką zmianę) w PL.

I to na tyle.

Pozdrawiam

Czy może ktoś wie czy coś się ruszyło z poprawkami odnośnie działania "CAM-ów"?. Bo zaraz olimpiada i przydało by się ją obejrzeć w HD. Jak nic nie zronią to trzeba się będzie niestety przerzucić się na jakieś "pudełko", a szkoda bo obsługa jednym pilotem i brak dodatkowej "skrzynki" to super sprawa.
 
Do góry