Panasonic seria G15 (TX-P42G15E, TX-P46G15E)

tomeklena

New member
Panowie, krotka pilka, warto doplacac 1 k do 42G15 czy kupic 42G10 ?? Z gory mowie ze net w tv mi odpada jak nie ma wifi bo kable od neta mam podlaczony do stacjonarnego kompa w innych pokoju.

nie mam porównania z G10 , ale jeśli świeci tak samo ? to może i nie warto dopłacać jeśli nie zależy ci na funkcjach które prezentuje G15.

Ale może zapragniesz któregoś dnia podłączyć neta lub obejżeć DiviX z karty SD i wtedy co ? kupisz nowy telewizor :) trzeba iść z postępem. Ja do swojego G15 jeszcze neta nie podłączyłem ale oglądam sobie Polsat Cyfrowy przez moduł CAM łącznie z kanałami HD bez dodatkowego tunera na który nie mam miejsca - czasami wrzucę sobie jakiś filmik z karty SD.

PS kupiłem 46" bo oglądam z 3,5 do 4m i powiem Ci jedno diś kupiłbym 50 " !!! - myślę , że tu się powinieneś bardziej skupić. Żeby później nie żałować. 42" znika na ścianie.
 

pawelj18

New member
nie mam porównania z G10 , ale jeśli świeci tak samo ? to może i nie warto dopłacać jeśli nie zależy ci na funkcjach które prezentuje G15.

Ale może zapragniesz któregoś dnia podłączyć neta lub obejżeć DiviX z karty SD i wtedy co ? kupisz nowy telewizor :) trzeba iść z postępem. Ja do swojego G15 jeszcze neta nie podłączyłem ale oglądam sobie Polsat Cyfrowy przez moduł CAM łącznie z kanałami HD bez dodatkowego tunera na który nie mam miejsca - czasami wrzucę sobie jakiś filmik z karty SD.

PS kupiłem 46" bo oglądam z 3,5 do 4m i powiem Ci jedno diś kupiłbym 50 " !!! - myślę , że tu się powinieneś bardziej skupić. Żeby później nie żałować. 42" znika na ścianie.


Mhm, masz racje, w koncu zakup telewizora to opcja na kilka lat, przynajmniej w moim wypadku. Co do wielkosci to bedzie on u mnie stal na kredensie na 1,5 m dlugim, to jedyna opcja, bo poprostu nie mam nigdzie indziej miejsca ani mozliwosc, lacznie ze sciana. Siedze od TV w odleglosci 3,20 bo dzisiaj zmierzylem, mam nadzieje ze te 42 nie bedzie naprawde za male :sad:
 

tomeklena

New member
Mhm, masz racje, w koncu zakup telewizora to opcja na kilka lat, przynajmniej w moim wypadku. Co do wielkosci to bedzie on u mnie stal na kredensie na 1,5 m dlugim, to jedyna opcja, bo poprostu nie mam nigdzie indziej miejsca ani mozliwosc, lacznie ze sciana. Siedze od TV w odleglosci 3,20 bo dzisiaj zmierzylem, mam nadzieje ze te 42 nie bedzie naprawde za male :sad:

Powiem -powiem tak: pewnie mały nie będzie bo do tej pory oglądałeś na mniejszym :-(
Ale przypomnisz sobie moje słowa za jakieś 2-3 tyg jak już się przyzwyczaisz. Jak tylko cię stać proponuję 46" !!

Ps. dziś ruterek podłączyłem i powiem Ci ,że You-Tube i Picassa śmiga przyjemnie - choć to takie małe bajery ale cieszą oko. Przy okazji podłączenia do neta zaktualizowało mi oprogramowanie telewizora :).

Wieczorem powalczę z Media SERVEREM.

Pozdrawiam
 

darekguma

New member
Bez reklam
nie mam porównania z G10 , ale jeśli świeci tak samo ? to może i nie warto dopłacać jeśli nie zależy ci na funkcjach które prezentuje G15.

Ale może zapragniesz któregoś dnia podłączyć neta lub obejżeć DiviX z karty SD i wtedy co ? kupisz nowy telewizor :) trzeba iść z postępem. Ja do swojego G15 jeszcze neta nie podłączyłem ale oglądam sobie Polsat Cyfrowy przez moduł CAM łącznie z kanałami HD bez dodatkowego tunera na który nie mam miejsca - czasami wrzucę sobie jakiś filmik z karty SD.

PS kupiłem 46" bo oglądam z 3,5 do 4m i powiem Ci jedno diś kupiłbym 50 " !!! - myślę , że tu się powinieneś bardziej skupić. Żeby później nie żałować. 42" znika na ścianie.
Witam.Jakiego modułu cam używasz,podobno nie na wszystkich chodzą programy hd.
 

tomeklena

New member
Cam

Witam.Jakiego modułu cam używasz,podobno nie na wszystkich chodzą programy hd.
ześ

Witam.

Mam CAM cyfrowego polsatu.
Tak jak już gdzieś wcześniej pisałem nie odbieram kanałów eurosportu (odbiera tylko eurosport2)- nie wiem dlaczego? telewizor odnajduje je ale nie może ich rozkodować. Wszystkie inne kanały śmigają ok łącznie z kanałami HD !.
Ogólnie polecam jak nie chcesz mieć dodatkowej skrzynki dekodara i obsługa tylko jednym pilotem od TV :)

PS
Dziś zainstalowałem TwonkyMedia Server. Zdjęcia i filmy DiviX śmigają po sieci aż miło. You Tube i Picasa też przydatny bajer.
 

darekguma

New member
Bez reklam
ześ

Witam.

Mam CAM cyfrowego polsatu.
Tak jak już gdzieś wcześniej pisałem nie odbieram kanałów eurosportu (odbiera tylko eurosport2)- nie wiem dlaczego? telewizor odnajduje je ale nie może ich rozkodować. Wszystkie inne kanały śmigają ok łącznie z kanałami HD !.
Ogólnie polecam jak nie chcesz mieć dodatkowej skrzynki dekodara i obsługa tylko jednym pilotem od TV :)

PS
Dziś zainstalowałem TwonkyMedia Server. Zdjęcia i filmy DiviX śmigają po sieci aż miło. You Tube i Picasa też przydatny bajer.
Jak możesz to daj jakiś namiar na Media server,najlepiej link do stronki z tym programem bo piszesz że działa i jest sprawdzony.Pozdro.
 

irek218

New member
Witam szanownych użytkowników G15 i też mam pytanie o TM.
Z tej strony ściągamy wersję Trial 30 - dniową , a co potem:?: Jestem ciekawy jak to działa u was i czy ten nasz klucz przedłuża licencję na dłużej 8)
 

tomeklena

New member
Tm

Witam szanownych użytkowników G15 i też mam pytanie o TM.
Z tej strony ściągamy wersję Trial 30 - dniową , a co potem:?: Jestem ciekawy jak to działa u was i czy ten nasz klucz przedłuża licencję na dłużej 8)
Z tego co kojarzę , czytałem chyba gdzieś na forum , że licencja którą otrzymaliśmy z TV jest chyba na 1 rok, ale pewności nie mam. Podobno znakomicie spisuje się darmowy PS3 Media Server , ale nie próbowałem. Ponoć czyta nawet MKV :)

Pozdrawiam
 

kubas75

New member
cyfra +

Witam
proszę o pomoc
chciałem pozbyć się dekodera philipsa pod cyfre i kupiłem moduł cam(DVB-CI Module) tylko ze teraz mam problem ustawić proszę więc o wskazówki jak to ustawić
Pozdrawiam
 

CSA

New member
Jeśli to jest tak samo jak w modelu GW10 to wchodzisz na TV wybierasz menu SAT i potem dajesz klawisz MENU i SETUP a potem masz ustawiania dajesz na automatyczne i wybierasz HOTBIRD wyszukuje kanały które potem znajdą się w liście SAT po wybraniu TV.
 

18tsi

New member
witam wszystkich
mam pytanie odnosnie tunera sat: mianowicie czy tuner obsluguje "zeza"??
a z wlasnych doswiatczen jaki uchwyt scieny polecacie do 46"
 

tomeklena

New member
ześ

Witam.

Mam CAM cyfrowego polsatu.
Tak jak już gdzieś wcześniej pisałem nie odbieram kanałów eurosportu (odbiera tylko eurosport2)- nie wiem dlaczego? telewizor odnajduje je ale nie może ich rozkodować. Wszystkie inne kanały śmigają ok łącznie z kanałami HD !.
Ogólnie polecam jak nie chcesz mieć dodatkowej skrzynki dekodara i obsługa tylko jednym pilotem od TV :)

PS
Dziś zainstalowałem TwonkyMedia Server. Zdjęcia i filmy DiviX śmigają po sieci aż miło. You Tube i Picasa też przydatny bajer.

Witajcie.

Wyobraźcie sobie, że dziś zerknąłem ponownie na EUROSPORT HD i na EUROSPRT2HD i eureka !! rozkodowane !!!

Podjadałem się i dodałem je sobie od razu do listy ulubionych... i co lipa :sad: znowu nie może ich rozkodować. Co tu jest grane ?? nie mam pojęcia. Ale powiem wam ,że leciały na obu akurat mecze. Piękny odbiór !! szkoda:sad:

Co o tym sądzicie ?? może coś w ustawieniach modułu pokombinować ?? nie wiem co jest grane :-(
Wszystkie inne kanały chodzą OK

Pozdrawiam
 

krzysztof60

New member
Witam wszystkich posiadaczy TX-P46G15E.
To mój pierwszy post na tym wątku.
Dzisiaj zamówiłem właśnie ten model telewizora i mam go otrzymać w poniedziałek.
Miałem nadzieję kupić TX-P50V10E, ale okazała sie płonna. Przestali go produkować. Zdrowy rozsądek, rachunek ekonomiczny, a również w większości pozytywne wpisy na temat tego modelu spowodowały, że go zamówiłem. Mam nadzieję, że nie będę żałował. Intryguje mnie jednak kilka kwestii, prosiłbym o odpowiedź:
1) Aktualizacja przez Internet, czy z karty SD i jak sprawdzić numer softu?
2) Niektórzy skarżą sie na "jugger" na szybkich scenach z Blu-rey'a. Czy faktycznie jest to bardzo uciążliwe? Podobno zjawisko to nie występuje w serii V?
3) Czy istnieje potrzeba kalibracji telewizora? Panasonic oficjalnie nie wspiera takich działań, twierdząc, że kalibracja i aktualizacja w fabryce zupełnie wystarcza.
4) Jak tak naprawde w warunkach domowych wygląda czerń w tym telewizorze? Czy nie jest zbyt szara?
Prosiłbym, szanownych kolegów o odpowiedź.
Jeżeli opinie na wyżej zasygnalizowane kwestie byłyby negatywne, to moze mógłbym jeszcze sie wycofac z zakupu.
Dziekuję i pozdrawiam.
 

Rode

New member
Witajcie.
Wyobraźcie sobie, że dziś zerknąłem ponownie na EUROSPORT HD i na EUROSPRT2HD i eureka !! rozkodowane !!!
Podjadałem się i dodałem je sobie od razu do listy ulubionych... i co lipa :sad: znowu nie może ich rozkodować.(...)
Pozdrawiam
Witam
Miałem dzisiaj analogiczną sytuację - parę godzin normalnej pracy całego pakietu HD Cyfry, wszystkie zmiany, włącz i wyłącz - wszystko OK.
I przy kolejnym włączeniu, gdy już miałem nadzieję, że Cyfra zmieniła jakis parametr,co pozwoliło czytać uprawnienia - zonk i powrót do reala "Kanał zakodowany".

Parę dni temu rozmawiałem z prowadzącym ten problem w Panas PL. Konkretny, rzeczowy i szczery "aż do bólu".
1. Temat zgłosili do developerów.
2. Dodatkowo wysłali kartę "CYFRY" "aby poznali zachodzące procesy".
3. Ponieważ format ofilcjalnie nie jest wspierany w PL, specjalnych zmian softu z tego powodu nie będzie.
4. Temat stanie się priorytetem gdy wystąpi na wspieranych obszarach.
5. W modelach 2010 wprowadzono stosowne poprawki i jest ok.

Podsumowując stwierdził, że nalezy się liczyć z realną możliwością nieuporania się z tym problemem.

I zostaniemy z loterią - rozkoduje czy nie rozkoduje ?

Pozdrawiam
 

PawloP60

New member
G15E vs G15B

Witam.
Mam kilka pytan odnosnie tego modelu:
-Jaka sa roznice pomiedzy G15E a jego brytyjskim odpowiednikiem G15B?
-Czy bedzie problem z odbiorem jakiejkolwiek telewizji w Polsce na G15B, a jesli juz to co moze nie dzialac?
Bo jezeli jedyna roznica jest brak polskiego menu to chyba warto go przywiesc;)
Z gory dziekuje za pomoc.
 
Do góry