Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

wacol

New member
Witam

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem TX-P42G10. Na razie jestem na etapie docierania plazmy. Mam pytanko do użytkowników tego TV, jakie macie ustawione parametry (kontrast, jaskrawość, kolor, ostrość, gamma, itp.) do oglądania na codzień?

Pozdrawiam
 

odek 102

New member
-Hashi-------------Tomaszz-------------Rzeczywiście teraz potwierdzam że IFC działa(raz bardziej a raz mniej)zależy od gry, a opcja "gry" wydaje mi się że jest najlepsza i optymalna do jakości. Chciałbym jeszcze się upewnić czy (BD 1080p 24hz output-hdmi)w menu konsoli mam mieć cały czas na On czy na Auto, bo nie uzyskałem odpowiedzi.
 

Hashi

New member
slimak napisał:
Można tez zauważyć, że zwiększenie kontrastu zmniejsza „smużenie/znak wodny” naokoło wahadła (Test Burosch).
Czyli? Bo nie jestem w temacie.

odek 102 napisał:
-Hashi-------------Tomaszz-------------Rzeczywiście teraz potwierdzam że IFC działa(raz bardziej a raz mniej)zależy od gry, a opcja "gry" wydaje mi się że jest najlepsza i optymalna do jakości. Chciałbym jeszcze się upewnić czy (BD 1080p 24hz output-hdmi)w menu konsoli mam mieć cały czas na On czy na Auto, bo nie uzyskałem odpowiedzi.

Sprawdź przy którym masz lepszy obraz. Jeśli dasz na "OFF" PS3 będzie podawać zawsze 60Hz (pulldown). Dasz "ON" zawsze będzie 24p (czyli tv będzie mnożył klatki). Daj Automatic, chyba, że chcesz mieć pewność podczas odtwarzania będzie 24p do dajesz "ON". Ja narazie mam na "OFF" bo jak już mówiłem na moim G10 często lepiej się ogląda filmy w 60Hz (może przyzwyczajenie). Nie robiłem jeszcze update.

We tested the Panasonic's "24p direct in" mode by setting it to 48Hz and switching our PS3 to 1080p/24 mode. After doing so, the first thing we noticed was significant flicker, which was most obvious in brighter areas of the picture, such as the overcast sky or sun-scorched desert hardpan, but was present throughout. The flicker made the image basically unwatchable, and we much preferred the look of standard 60Hz mode. If it weren't for the flicker, however, the 24p mode would be great, because it did make movement appear more natural, removing the hitching in motion associated with 60Hz's necessary 2:3 pull-down process. We feel most viewers will notice and object to the flicker enough to abandon the 48Hz setting, however.
http://reviews.cnet.com/flat-panel-...800u/4505-6482_7-32886472-2.html?tag=txt;page
Bazowałem na tym teście innej plazmy panasonica w której właśnie objawiał się flickering przy 24p.
 

slimak

New member
Bez reklam

Tomaszz

New member
Hashi napisał:
Cytat:
We tested the Panasonic's "24p direct in" mode by setting it to 48Hz and switching our PS3 to 1080p/24 mode. After doing so, the first thing we noticed was significant flicker, which was most obvious in brighter areas of the picture, such as the overcast sky or sun-scorched desert hardpan, but was present throughout. The flicker made the image basically unwatchable, and we much preferred the look of standard 60Hz mode. If it weren't for the flicker, however, the 24p mode would be great, because it did make movement appear more natural, removing the hitching in motion associated with 60Hz's necessary 2:3 pull-down process. We feel most viewers will notice and object to the flicker enough to abandon the 48Hz setting, however.
http://reviews.cnet.com/flat-panel-t...l?tag=txt;page

Bazowałem na tym teście innej plazmy panasonica w której właśnie objawiał się flickering przy 24p.
Czyli jeszcze raz po raz ostatni, podsumowanie całego zamieszania z 24p:

Test i cytat dotyczą amerykańskiej wersji. Dokładnie w tym cytowanym fragmencie jest wszystko to co pisałem wcześniej czyli, że obraz jest płynniejszy w 24p (przy 48 hz !!! jest płynniejszy), ale z powodu za małego odświeżania panelu (48 hz) obraz mruga, migocze (flicker) na jasnych scenach np. niebo. Z tego powodu wybierają gorszą płynność (2:3 pull down) przy 60 hz, ale pozbywają się mrugania, migotania (flickera).

To co wyżej dotyczy tylko i wyłącznie wersji AMERYKAŃSKIEJ czyli G10 (bez "E" na końcu).

Nas na szczęście ten problem w ogóle nie dotyczy. My mamy problem z telewizorami G10E i S10E z wersją softu przed 1.209 (zazwyczaj 1.206). W tych TV dostarczając sygnał w 24p, TV wypuszczał go w 60 hz zamiast w 96 hz (czyli defacto TV nie przyjmuje sygnału 24p, bo każde urządzenie jest w stanie dostarczyć sygnał w 60 hz - to jest problem jaki występuje u Hashiego). Jest to błąd, który został naprawiony w późniejszej wersji softu. Po upgradzie TV przyjmuje sygnał 24p i wypuszcza go 96 hz (4:4 pull-down), dzięki czemu nasze europejskie TV nie mrugają, migoczą jak amerykańskie odpowiedniki. Wystarcza wersja 1.213 softu, nie musi być najnowsza 1.215.

PS: Byłem pierwszą osobą do której warszawski serwis panasonica wysłał technika :D (zamiast wysłać kartę pocztą :)) i zrobili upgrade na 1.213. Technik nie był w stanie odpowiedzieć na pytanie czy traci się gwarancję robiąc upgrade samodzielnie czyli raczej można.
 

odek 102

New member
---Tomaszz-------Hashi-------Dzięki za wyczerpującą odpowiedz.Dokładnie by się zgadzało to o czym mowa.W moim przypadku przy wersji opr.1206(wcześniej) jeśli chodzi o ( flicker) myślałem o zjawisku "percepcji"co zasugerował we wcześniejszym swoim poście---Mr Dudek---http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=38249&page=85 ---, ale w mojej podświadomości było coś nie tak porównując do wcześniejszego PV-80.
 

lucazz

New member
A ja powtórzę pytanie, na które kiedyś nie uzyskałem odpowiedzi.

Czy w 50G10E można się pozbyć wyskakującego napisu 'Auto' lub 'Szeroki' przy zmianie sygnału z 4:3 na 16:9 i z powrotem ?

P.S.
Zrobiłem upgrade na 1.215 i nie widzę zmiany jakości obrazu. Wydaje mi się jednak, że TV szybciej przeskalowuje obraz SD 4:3 (czysto subiektywne odczucie - wcześniej, w szczególności na HBO Comedy potrafił się zastanawiać nawet pół minuty).
 
Ostatnia edycja:

edek13

New member
skalowanie działa inteligentnie i czasem jak jest ciemny plan to "woli" nie rozciągnąć i poczekać na jasne sceny i dopiero rozciąga, muszę obadać jak jest z czasem reakcji skalowania po wgraniu 1215 bo nie analizowałem
 

djslavko

Member
ostrość obrazu tx-p42g10

Witam!
czy ktoś z użytkowników w/w modelu spotkał się z małą (niską) ostrością obrazu pomimo ustawienia ostrości na max-a? Mam w domu starszy model TH-42PV60EH (Hd ready) i tam ostrość jest o niebo lepsza zarówno na kanałach SD jak i HD. Sygnał podaję po HDMI z tunera sat (ustawiony na 1080i 50Hz). Czy jest jakiś parametr w menu serwisowym który odpowiada za ostrość obrazu?
Pozdrawiam
 

slimak

New member
Bez reklam
Obawiam się, że nic z tym nie zrobisz. :-(
Ja przez tydzień próbowałem ustawić obraz na 42s10. Niestety S10 bez względu na regulację zawsze pokazywał mniej szczegółów od 42pv60. Co ciekawe na DVB-C [SD] obydwa TV grały prawie tak samo, ale już na DVB-C [HD] S10 dostawał na większości programów baty. Dopiero podanie sygnału Blu-ray pokazało przewagę S10.

Moja rada, ciesz się dużo lepszą czernią i ruchem w modelu G. Jak przez tydzień będziesz oglądał tylko G10, to potem jak włączysz pv60 okaże się, że obraz z super szczegółowością w pv60 to tylko efekt wulgarnego wyolbrzymiania szczegółów w miejscach gdzie słaby sygnał DVB-C [HD] ich nie ma.
 
Ostatnia edycja:

djslavko

Member
slimak napisał:
Obawiam się, że nic z tym nie zrobisz. :-(
Ja przez tydzień próbowałem ustawić obraz na 42s10. Niestety S10 bez względu na regulację zawsze pokazywał mniej szczegółów od 42pv60. Co ciekawe na DVB-C [SD] obydwa TV grały prawie tak samo, ale już na DVB-C [HD] S10 dostawał na większości programów baty. Dopiero podanie sygnału Blu-ray pokazało przewagę S10.

Moja rada, ciesz się dużo lepszą czernią i ruchem w modelu G. Jak przez tydzień będziesz oglądał tylko G10, to potem jak włączysz pv60 okaże się, że obraz z super szczegółowością w pv60 to tylko efekt wulgarnego wyolbrzymiania szczegółów w miejscach gdzie słaby sygnał DVB-C [HD] ich nie ma.

Hej!
Może i racja? Kwestia przyzwyczajenia!
Pozdr
 

djslavko

Member
Prośba TX-P42G10E

Ogromna prośba:TX-P42G10E - jak ustawić żeby źródłem na którym włącza się telewizor było np HDMI 1 a nie tv?
PZDR
 

tomek100

New member
czy ktos sie orientuje jaka jest ruznica miedzy oznaczeniem TX PF42G10 a TX P42G10 ? czy to dwa identyczne modele ? zauwarzylem ze tanszy jest model TX PF42G10 czemu?
 

djslavko

Member
djslavko napisał:
Ogromna prośba:TX-P42G10E - jak ustawić żeby źródłem na którym włącza się telewizor było np HDMI 1 a nie tv?
PZDR

Cyt:
Wchodzimy do trybu "Hotel Mode" a robimy to bardzo podobnie jak w przypadku plazmy czyli przy włączonym telewizorze wciskamy na jego obudowie jednoczesnie "F" i "-/V" a następnie trzymając te dwa przyciski czekamy aż wskaźnik siły głosu zejdzie do zera po czym cały czas trzymając "F" i "-/V" wciskamy trzy razy na pilocie przycisk AV.
Spowoduje to wyświetlenie się menu trybu "Hotel Mode", w którym ustawiamy:

Hotel mode - On
Initial INPUT - wybrane wejście (u siebie wybrałem HDMI1)

Wychodzimy z tego trybu tak jak pokazuje legenda na dole ekranu czyli wciskając EXIT.

W tym momencie po włączeniu telewizora sygnał będzie domyślnie podawany z wejścia jakie wybraliśmy :)
 
Ostatnia edycja:

odek 102

New member
Czy jest możliwość uruchomienia PS-3 tak żeby ze stanu czuwania ( gdy TV jest w trybie TV )po załączeniu konsoli, automatycznie przełączyło się w tv wejście do którego jest ona wpięta np na"Hdmi1,2,3?tak jak to jest w przypadku Euro złącza . Tryb hotelowy tego nie załatwia ponieważ wskazane wejście uruchomia się wtedy gdy odbiornik jest "na czuwaniu "a dopiero po jego załączeniu.
 

Hashi

New member
odek 102 napisał:
Czy jest możliwość uruchomienia PS-3 tak żeby ze stanu czuwania ( gdy TV jest w trybie TV )po załączeniu konsoli, automatycznie przełączyło się w tv wejście do którego jest ona wpięta np na"Hdmi1,2,3?tak jak to jest w przypadku Euro złącza . Tryb hotelowy tego nie załatwia ponieważ wskazane wejście uruchomia się wtedy gdy odbiornik jest "na czuwaniu "a dopiero po jego załączeniu.

U mnie się przełącza po wciśnięciu przycisku PS na Dualschocku (ale tv musi być włączony). Do końca nie wiem czego to zasługa może kabla Panasonic z VieraLink (takowy posiadam).
Dopiero PS3 Slim umożliwia sterowanie konsolą z poziomu pilota od tv.
 

phoba

New member
@djslavko: Odnośnie odpalania TV z określonego źródła - zabijasz mnie ;) Zadajesz pytanie, a potem sam sobie na nie odpowiadasz :)
 
Do góry