Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

Murza68

New member
Karta SD

Witam,
Zbieram informacje o możliwości oglądania filmów z kart SD na odbiornikach Panasonica. Sam sprawdziłem na TX-P42S10E. Kosztowało to trochę wysiłku, ale opłacało się. Filmy 1080pięknie chodzą nawet z kart SD 4GB (wg. instrukcji SD nie więcej niż 2GB, a SDHC max. 32GB). Jesli ktoś ma jakieś doświadczenia przy innych modelach, to proszę komentarz.
 

radosuaf

New member
Bez reklam
djslavko napisał:
Witam!
czy ktoś z użytkowników w/w modelu spotkał się z małą (niską) ostrością obrazu pomimo ustawienia ostrości na max-a? Mam w domu starszy model TH-42PV60EH (Hd ready) i tam ostrość jest o niebo lepsza zarówno na kanałach SD jak i HD. Sygnał podaję po HDMI z tunera sat (ustawiony na 1080i 50Hz). Czy jest jakiś parametr w menu serwisowym który odpowiada za ostrość obrazu?
Pozdrawiam

http://www.hdtvtest.co.uk/news/panasonic-tx-p42g10-tx-p42g10b-20090415146.htm

Tutaj jest wskazany problem słabej ostrości przy podawaniu 576i do telewizora, przy 1080i nie powinno być tego problemu. Spróbuj może 720p dla kanałów SD...
 

odek 102

New member
Hashi napisał:
U mnie się przełącza po wciśnięciu przycisku PS na Dualschocku (ale tv musi być włączony). Do końca nie wiem czego to zasługa może kabla Panasonic z VieraLink (takowy posiadam).
Dopiero PS3 Slim umożliwia sterowanie konsolą z poziomu pilota od tv.
Może ktoś wie czego to zasługa że Ps-3 (przy zał TV)po jego załączeniu nie przełącza mi automatycznie wejścia do którego jest wpięty kabel hdmi. Może to rzeczywiście wina kabla, ale wydaje mi się że kable hdmi są wszystkie takie same jeśli chodziło by o żyły.ten który posiadam to: "Techlink Vires"Jeszcze jedno pytanie odnośnie funkcji "Viera Link".Dlaczego po wciśnięciu na pilocie przycisku "Viera Link"pokazuje się komunikat na ekranie"Brak danej funkcji", a w ustawieniach"ustawienia Link" po naciśnięciu funkcji "Ładuj" pojawia się komunikat "Proszę sprawdzić ustawienia i połączenia". Jak to działa? i "z czym się to je?"może tam trzeba by coś zał.żeby Ps-3 aut. przełączył wejście?-------------------Hashi a czy Miałbyś możliwość podmiany kabla na inny(zwykły) żeby sprawdzić czy to zasługa kabla że Ps-3 po zał. przełącza Ci wejście?Jeśli Dasz inny kabel a dalej Ci będzie się przełanczało to oznacza że to nie zasługa kabla.
 
Ostatnia edycja:

Hashi

New member
odek 102 napisał:
Może ktoś wie czego to zasługa że Ps-3 (przy zał TV)po jego załączeniu nie przełącza mi automatycznie wejścia do którego jest wpięty kabel hdmi. Może to rzeczywiście wina kabla, ale wydaje mi się że kable hdmi są wszystkie takie same jeśli chodziło by o żyły.ten który posiadam to: "Techlink Vires"Jeszcze jedno pytanie odnośnie funkcji "Viera Link".Dlaczego po wciśnięciu na pilocie przycisku "Viera Link"pokazuje się komunikat na ekranie"Brak danej funkcji", a w ustawieniach"ustawienia Link" po naciśnięciu funkcji "Ładuj" pojawia się komunikat "Proszę sprawdzić ustawienia i połączenia". Jak to działa? i "z czym się to je?"może tam trzeba by coś zał.żeby Ps-3 aut. przełączył wejście?-------------------Hashi a czy Miałbyś możliwość podmiany kabla na inny(zwykły) żeby sprawdzić czy to zasługa kabla że Ps-3 po zał. przełącza Ci wejście?Jeśli Dasz inny kabel a dalej Ci będzie się przełanczało to oznacza że to nie zasługa kabla.

Nie mam drugiego kabla. Posiadam tylko kabel HDMI Panasonica. Gdy wcisnę guzik PS to włącza się PS3 i tv przełącza na HDMI. W ustawieniach chyba nic nie zmieniałem.
 

slimak

New member
Bez reklam
Urządzenia muszą być w specyfikacji 1,3a lub wyższej (funkcja sterowania i włączania).

W kablu HDMI musi być przewód łączący wyprowadzenie 13 z 13 (CEC).
Zapewnia to specyfikacja kabla 1,3a lub wyższa.
400px-HDMI_Connector_Pinout.svg.png



http://pl.wikipedia.org/wiki/HDMI
 
Ostatnia edycja:

Hashi

New member
Fakt posiadam 1.3a. W ogóle do tej plazmy tylko 1.3 (ze wzgledu na x.v.color i Deep Color oraz jeśli chcemy się cieszyć DTS HD MA).

PS Ja właśnie próbuje leczyć mojego G10 z powidoku jaki mi pozostał po weekend'zie z Uncharted 2 (chyba za dużo ją męczyłem). Gra ma dwie mapy w zimie i chyba dlatego widać lekko na panelu znacznik granatu i karabinu.
 
Ostatnia edycja:

Tomaszz

New member
Hashi napisał:
Fakt posiadam 1.3a. W ogóle do tej plazmy tylko 1.3 (ze wzgledu na x.v.color i Deep Color oraz jeśli chcemy się cieszyć DTS HD MA).

PS Ja właśnie próbuje leczyć mojego G10 z powidoku jaki mi pozostał po weekend'zie z Uncharted 2 (chyba za dużo ją męczyłem). Gra ma dwie mapy w zimie i chyba dlatego widać lekko na panelu znacznik granatu i karabinu.

Nie do końca tak jest, bo to tylko teoria. W praktyce x.v color jeszcze nigdzie nie jest dostępne tzn. nie ma go w żadnym materiale :(
 

tomek100

New member
Ponawiam pytanie moze akurat ktos wie :
Jaka jest ruznica miedzy oznaczeniem TX PF42G10 a TX P42G10 ? czy to dwa identyczne modele ? zauwarzylem ze tanszy (ok400zl) jest model TX PF42G10 czemu? co to PF znaczy
 

Hashi

New member
Tomaszz napisał:
Nie do końca tak jest, bo to tylko teoria. W praktyce x.v color jeszcze nigdzie nie jest dostępne tzn. nie ma go w żadnym materiale :(

Oj coś mi się wydaje, że Killzone2 lekko zahaczył o x.v. color (nakładanie tekstur). To, że nie jest wykorzystywany przez filmy nie znaczy, że w grach nie może zostać wykorzystany. Twórcy gier mają możliwość użycia nawet Deep Color.
Mimo że głębia była "jedynie" 24bitowa widać podobieństwo z YCbCr.
http://www.guerrilla-games.com/publications/dr_kz2_rsx_dev07.pdf
 
Ostatnia edycja:

tomek100

New member
z tego co wiem na temat x.v. color to funkcja ta jest super ale musza zostac spelnione 2 warunki :popierwsze material czyli (gra ,film ) musi zostac zapisana w tym systemie
po drugie odbiornik czyli tv musi umiec odtworzyc ten material tu niema problemu jesli tv ma ta funkcje .
pytanie jest czemu tak malo materialu jest dostepne w x.v. color .Odpowiec jest prosta zaruwno filmowcy jak i producenci gier unikaja tej opcji poniewaz kiedy material jest w x.v. color a tv niema tej funkcji efekt bedzie odwrotny do zamierzanego kolory straca barwe beda wrecz zaklamane .Narazie zbyt malo ludzi ma odbiorniki z ta funkcja i producenci filmow ,gier wiedzac o tym unikaja tej formy zapisu
W instrukcji mojej kamery wyraznie jest napisane zeby nieuzywac tej funkci zapisu jesli material niebedzie odtwarzany na telewizorze z x.v. color
 

tomek100

New member
Ponawiam pytanie moze akurat ktos wie :
Jaka jest ruznica miedzy oznaczeniem TX PF42G10 a TX P42G10 ? czy to dwa identyczne modele ? zauwarzylem ze tanszy (ok400zl) jest model TX PF42G10 czemu? co to PF znaczy

panasonic polska odpisali ze niemaja w swojej ofercie tego modelu TX PF42G10
panasonic UK CZEKAM ?????
 

Tomaszz

New member
Hashi napisał:
Oj coś mi się wydaje, że Killzone2 lekko zahaczył o x.v. color (nakładanie tekstur). To, że nie jest wykorzystywany przez filmy nie znaczy, że w grach nie może zostać wykorzystany. Twórcy gier mają możliwość użycia nawet Deep Color.
Mimo że głębia była "jedynie" 24bitowa widać podobieństwo z YCbCr.
http://www.guerrilla-games.com/publications/dr_kz2_rsx_dev07.pdf

No tak, za duży skrót myślowy użyłem :smile:, chodziło mi głównie o filmy. O grach nawet nie myślałem. IMO w grach jest co innego do poprawiania, niż x.v. color np. rozdzielczość:D
 

pokonek

New member
odek 102 napisał:
Może ktoś wie czego to zasługa że Ps-3 (przy zał TV)po jego załączeniu nie przełącza mi automatycznie wejścia do którego jest wpięty kabel hdmi. Może to rzeczywiście wina kabla, ale wydaje mi się że kable hdmi są wszystkie takie same jeśli chodziło by o żyły.ten który posiadam to: "Techlink Vires"Jeszcze jedno pytanie odnośnie funkcji "Viera Link".Dlaczego po wciśnięciu na pilocie przycisku "Viera Link"pokazuje się komunikat na ekranie"Brak danej funkcji", a w ustawieniach"ustawienia Link" po naciśnięciu funkcji "Ładuj" pojawia się komunikat "Proszę sprawdzić ustawienia i połączenia". Jak to działa? i "z czym się to je?"może tam trzeba by coś zał.żeby Ps-3 aut. przełączył wejście?-------------------Hashi a czy Miałbyś możliwość podmiany kabla na inny(zwykły) żeby sprawdzić czy to zasługa kabla że Ps-3 po zał. przełącza Ci wejście?Jeśli Dasz inny kabel a dalej Ci będzie się przełanczało to oznacza że to nie zasługa kabla.

Viera Link uruchamia się tylko gdy podłączysz do TV sprzęt firmy Panasonic. Funkcja link dotyczy tego samego.
Pozdrawiam
 

tomek100

New member
cytat:
ale śmiecisz
za takie ,ponawiane, i to już parokrotne i to w różnych tematach powinni Ci chyba dać odpocząc od forum

sorki za to zasmiecanie, poprostu jestem na kupnie tv i w ofertach sklepow internetowych widze niby ten sam model ,ale czy to rzeczywiscie to samo?? staram sie dociec prawdy i tym samym uchronic innych kupujacych przed przeplacaniem
 

slimak

New member
Bez reklam
PF – Francja.
Różnic w instrukcji obsługi nie ma żadnych, być może różni się jakąś homologacją wymaganą na rynek Francuski.
PF nie jest sprowadzany przez Panasonic Polska, przy naprawie gwarancyjnej możesz być obciążony kosztem transportu części.
Niższa cena PF może wynikać z wirtualności oferty. Sprawdź czy PF jest rzeczywiście dostępny.
 
Do góry