Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

czesia

New member
Witam wszystkich,mam pytanie do użytkowników G10 czy po pierwszym uruchomieniu TV mieliście wrażenie że obraz jest jakby mało ostry,szczególnie to widać na planaszach testowych (npTVP1) oraz na belkach informacyjnych (npTVP info).Tv zainstalowałem wczoraj i trochę to mnie zanipokoiło mam nadzieję, że po kilkudziesięciu godzinach pracy ten NEO PDP się dotrze. Podobne wrażenie odnosiłem przyglądając sie zdjęciom z testu Kikiego.
 

edek13

New member
ciekaw jestem jakim kanałem zostanie upgrade dostarczony (interface SD wydaje sie jedyną opcją) bo chyba poprawka nieunikniona jest (czytając o kłopotach z podłaczeniem kompa)
 

raf1002

New member
No to kupiłem wczoraj TX-P42G10E.
Na razie sygnał SD z kablówki analag, ale niedługo bedzie talerz albo kablówka cyfrowa HD. Jesli chodzi o obraz SD to jednak dla 3 metrów to nieciekawie, ale da się przyzwyczaić. Z odległosci 5-6metrów jest juz ok. Ale to jest na razie analog.

Jesli chodzi o podłączenie komputera to kupiłem dodatkowo jakis kabelek panasonica + przejściówka DVI i odpaliło za pierwszym razem, żadnych problemów jak na razie, jakośc super, szczególnie filmów w 1080.

Troche mnie tylko martwi, ze w górnych rogach z tyłu strasznie się grzeje, wręcz nie można dotykać, ale podobno to normalne.

Jak ktos ma jakies pytania, to chętnie odpowiem.
 

odek 102

New member
--raf 1002-- Ja też mam sygnał SD z kablówki analog, ale za to G46 cali i uważam że oglądanie tego TV z 3m jest w sam raz (ale nie większy). Oczywiście zależeć to będzie od nadawanej jakości kanału. Poprzednio miałem 37 cali i z tej samej odległości na -zoom1- było już w tedy fajne oglądanie (jeśli chodzi o wielkość). Przez to zdecydowałem się na zakup 46 cali.Teraz jestem na 100% przekonany że to bardzo dobry, trafny wybór na przyszłość (dzięki forumowiczom).Zależeć to jednak będzie od jakości i rozdzielczości w jakiej materiał jest nadawany. Wspomniałeś o odległości 5-6m, z tego by wynikało że z 3m 32cale TV był by w sam raz, ale gdzie efekt i sens.Po jakimś czasie się Przyzwyczaisz i Będziesz wiedział o czym mówię. Przy 42calach Przyzwyczaisz się bardzo szybko. Pozdrawiam.
 

raf1002

New member
odek 102 - no to widocznie mój sygnał analogowy z kablówki jest bardzo słaby. Moja kablówka to Aster City.
Co do wielkości ekranu, to mogę jedynie potwierdzic, że rzeczywiście dla filmów w FullHD mógłby byc nieco większy. Te filmy w takiej jakosci mozna oglądać nawet z 1 metra i jest super. Ale większośc sygnału to u mnie SD, więc musiałem pójść na jakiś kompromis.

Mam jeszcze do was pytanie dotyczace sygnału z komputera przez HDMI. Odtwarzam film w FullHD 1080p na komputerze, a na telewizorze funkacja "info" (przycisk "i" na pilocie) pokazuje "HDMI 1080i". Myslałem, że powinno pokazywac "HDMI 1080p". Dodatkowo podczas odtwarzania filmu w FullHD na telewizorze jest widoczna cienka przeźroczysta pozioma linia, która powoli porusza się z góry na dół. Może to jest ze sobą połaczone, ta linia i 1080i? Moze coś musze pozmieniac w ustawieniach karty graficznej?

pozdrawiam
 

perlon

New member
raf1002 napisał:
Ja potrzebuje tego interefejsu, gdyz mam na komputerze sporo bajek dla mojego dziecka, 2 ulubione filmy mojej żony w fullHD oraz chciałbym tez popróbowac jak wyglądają gry strategiczne na takim ekranie. Być może to niewiele, ale chiałbym byc pewny, że to bedzie działać.

Pozdrawiam
Rafał

Jeżeli chodzi o filmy na komputerze to karta graficzna kompa nie ma znaczenia. Wystarczy karta SDHC :)
 

perlon

New member
Bucek napisał:
nie bardzo rozumiem :(
Zgraj sobie film w formacie AVCHD na kartę SDHC. Z boku TV masz slocik na taką kartę i masz piękną jakość bez żadnych kabelków, laptopów etc. Polecam wątek
MKV i MPEG2 w slocie SDHC Panasonica
 

raf1002

New member
raf1002 napisał:
Mam jeszcze do was pytanie dotyczace sygnału z komputera przez HDMI. Odtwarzam film w FullHD 1080p na komputerze, a na telewizorze funkacja "info" (przycisk "i" na pilocie) pokazuje "HDMI 1080i". Myslałem, że powinno pokazywac "HDMI 1080p". Dodatkowo podczas odtwarzania filmu w FullHD na telewizorze jest widoczna cienka przeźroczysta pozioma linia, która powoli porusza się z góry na dół. Może to jest ze sobą połaczone, ta linia i 1080i? Moze coś musze pozmieniac w ustawieniach karty graficznej?

pozdrawiam
pomoże ktoś? :roll:
 

wkjaro

New member
czy da sie podłaczyć cyfre+ bez kanałow hd przez wbudowany tuner ???
czy przez karte SDHC poleci FULL HD ???
 
Ostatnia edycja:

Hashi

New member
raf1002 napisał:
No to kupiłem wczoraj TX-P42G10E.
Troche mnie tylko martwi, ze w górnych rogach z tyłu strasznie się grzeje, wręcz nie można dotykać, ale podobno to normalne.
U mnie obudowa jest lekko ciepła z tyłu (około 35-40 stopni). Może tv stoi koło grzejnika?
Optymalna temperatura pracy G10 to 1-30 stopni celsjusza (masz w instrukcji). Lepiej jak w pobliżu tv nie ma źródła ciepła.

raf1002 napisał:
pomoże ktoś? :roll:
Co do przezroczystej poziomej linii to stawiałbym na częstotliwość wyświetlania. Może karta podaje za mało klatek. Aby wyświetlić film fullHD też potrzeba mocniejszej karty graficznej (jakby nie było to 24x2mpx = 50 megapikseli na sekunde). Sygnał idzie przez HDMI?
Czasem taka linia pojawiała mi sie w grze GRID na jendej z plansz (zarówno na LCD jak i na plaźmie). Zbyt mało fps w grze. Przy 60 dopiero efekt znikał.
 
Ostatnia edycja:

raf1002

New member
Hashi - dziękuje za odpowiedź.

Jesli chodzi o gorące górne rogi, to telewizor stoi 10 cm od ściany. W pobliżu nie ma żadnych źródeł ciepła. Ale ostatnio troche mniej się grzeje, musze to troche pomonitorować i zobaczyc od czego to zależy.

Sygnał z komputera mam wysłany przezs DVI-HDMI. Karte mam taką:

hxxp://asus.com/product.aspx?P_ID=l2UJuraK69RfarjU&templete=2

Kupiłem ją dwa miesiące temu i wydawało mi się, że jest jedna z lepszych w tym przedziale cenowym (tzn. do 1.500PLN). Z ogólnej specyfikacji wynika , ze jest przystosowana do tak duzych rozdzielczości, ale sprawdze jeszcze w domu - moze w manualu jest dokładna tabelka z z zakresami obsługiwanych częstotliwości i rozdzielczości. Czyli wg Ciebie miałbym na wyjściu z karty poniżej 60?
Ciekawe jest jednak to, że na monitorze tej poziomej linii nie mam, jest tylko na telewizorze i tylko przy filmach FullHD. Myśle, że ma to związek z tym, że TV info pokazuje mi HDMI 1080i, zamiast 1080p.
Monitor komputera mam taki:

hxxp://eizo.pl/pl/nieprodukowane.html/id=98/FlexScan_S2231W?SID=101816a8c87ffc0

Mysle, że to chyba jakies ustawienia w karcie graficznej - może nie powinienem używac funkcji clonowania, tylko ustawic TV jako primary zamiast monitora?
 

czesia

New member
Z mich obserwacji wynika, że górne rogi G10 grzeją się bardziej w dzień i nie chodzi tutaj o temp panującą w pomieszczeniu a raczej o atomatykę kontrastu (C.A.T.S) wieczorem te rogi są dużo chłodniejsze mimo że tv pracuje cały dzień.
 

heniek83

New member
juz 2 tygodnie probuje kupic TV

mam dylemat

g10, g15, v10

42 cale,

niech mi ktos powie wprost:

kup !! XX bo:
ble ble ble

a ja powiem dziekuje i lece do sklepu

prosze o opinie moze byc na gg : 4405696

dzieki
 
Do góry