Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

Bartos81

Member
Bez reklam
to zależy ile masz kasy i do czego ma być przeznaczony TV, ogólnie z tych co podałeś to jasne że wyższy model na jaki cię stać w (kolejności jakiej podałeś)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=41030
047_P1190597.JPG



http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=38904
099_P1160599.JPG


http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=41986
052_P1200447.JPG
 

Hashi

New member
@Kiki
I tak każdy oglądający to forum prawdopodobnie przegląda je na monitorze LCD, tak więc podejrzewam, że drugie zdjęcie nie pokaże tego co chciałeś pokazać. No chyba, że obok stałby LCD z górnej półki z tym samym obrazem testowym. Choć i tak nie miałoby to sensu. Może się myle..
Choć z drugiej strony trudno komuś "pokazać" co widzimy...
Pozdrawiam.
 

Hashi

New member
raf1002 napisał:
Hashi - dziękuje za odpowiedź.

Jesli chodzi o gorące górne rogi, to telewizor stoi 10 cm od ściany. W pobliżu nie ma żadnych źródeł ciepła. Ale ostatnio troche mniej się grzeje, musze to troche pomonitorować i zobaczyc od czego to zależy.

Sygnał z komputera mam wysłany przezs DVI-HDMI. Karte mam taką:

hxxp://asus.com/product.aspx?P_ID=l2UJuraK69RfarjU&templete=2

Kupiłem ją dwa miesiące temu i wydawało mi się, że jest jedna z lepszych w tym przedziale cenowym (tzn. do 1.500PLN). Z ogólnej specyfikacji wynika , ze jest przystosowana do tak duzych rozdzielczości, ale sprawdze jeszcze w domu - moze w manualu jest dokładna tabelka z z zakresami obsługiwanych częstotliwości i rozdzielczości. Czyli wg Ciebie miałbym na wyjściu z karty poniżej 60?
Ciekawe jest jednak to, że na monitorze tej poziomej linii nie mam, jest tylko na telewizorze i tylko przy filmach FullHD. Myśle, że ma to związek z tym, że TV info pokazuje mi HDMI 1080i, zamiast 1080p.
Monitor komputera mam taki:

hxxp://eizo.pl/pl/nieprodukowane.html/id=98/FlexScan_S2231W?SID=101816a8c87ffc0

Mysle, że to chyba jakies ustawienia w karcie graficznej - może nie powinienem używac funkcji clonowania, tylko ustawic TV jako primary zamiast monitora?

Szczerze nie mam pojecia. Karta napewno obsłuży 1080p bez problemu. Wina chyba leży gdzieś w przeplocie (1080i). Jak masz ustawiony tv? Jako dotatkowy ekran czy główny?
Puść film przez VLC Player.
 

marcinjak77

New member
dźwięk i obraz z pc

Witam wszystkich.Na początek 42G10 mam już od dwóch miesięcy i potwierdzam że jest to dobry TV.Wiatraczki trochę w nocy słychać ale to jedyne co mnie nie cieszy w tym Panasonicu.

Bardzo proszę o pomoc ponieważ zmarnowałem weekend na walce z podłączeniem pc pod tą plazmę. Na karcie grafiki mam wyjście dvi więc podłączyłem przejściówkę do kabla DVI, do niej wetknąłem kabel HDMI i dalej do wejścia HDMI 3 w Panasie.Oczywiście obraz bez dźwięku, jakość po ustawieniach w GeForce 8800GT jest ok. dalej dokupiłem kabel dźwiękowy Voice Kraft który podłączyłem do wyjścia Digital OUT w karcie dźwiękowej Audigy 2 ZS a w TV do wejść na głośniki prawy i lewy AUDIO IN. no i dźwięku nie ma w TV natomiast dalej leci przez głosniki Logitecha 5.1 podpięte do skrzynki pc. Poradźcie koleżanki i koledzy co robię nie tak?

pozdrawiam
 

sekret

New member
Witam,

Przejrzałem częśc forum ale nie widze nigdzie informacji więc zapytam (please nie każce mi czytać ponad 100 stron tego wątku bo zwątpię...)

Czy ktoś ma Panasonic 50G10 i odbiera sygnał cyfrowy Aster i jak to się sprawuje z odlegości ok 3-3,5 metra? Chcę podlączyć aster z nowym dekoderem PVP czy jak mu tam w kazdym razie ma złącze HDMI i chcę kupić tę 50.

Po drugie - czy 37X10Y daje rade odbierając Aster analogowy z odlegości ok 2 metrów - chcę kupić takie coś do sypialni.

Pozdro
Sekret
 

Hashi

New member
Jaj mam pytanie do Kiki'ego...
Czy testowałeś już system 24p Smooth Film w serii V (96Hz)?
Judder w G10 da się zauważyć czasem przy BR.
 

lucazz

New member
Tx-p50g10e

Witam - to mój pierwszy post na tym forum.

Mam 2 pytania dot. tego modelu:
1. Jak zapisać własne ustawienia dźwięku i obrazu, aby możne je było przywołać klawiszem N na pilocie (w poprzednim, kineskopowym Panasonicu było to wyraźnie opisane w instrukcji - tu jest tylko o przywoływaniu ustawień).

2. Jak zapamiętać język kanału DVB-C (mam moduł CI z kartą wetknięty w złącze z boku) - zmiana kanału powoduje, że język wraca, do poprzednich ustawień.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
sekret -
37X10 - do sypialni przy tych warunkach - rewelacja i nie musisz szukać innej oferty.
Co do salonu -za mało danych:
Żeby przedstawić Ci alternatywę podaj :
Jakie masz warunki - wielkość pokoju ?
preferowana marka?
preferowana wielkość ekranu ?
jaki sygnał ?
jaka odległość od ekranu ?
jakie urządzenia do podłączenia?
jaka klasa cenowa?
więcej oglądasz w dzień czy w nocy?
jakie masz nasłonecznienie pokoju ?
ile osób zasiada przed telewizorem?
Jaki masz ulubiony program?
jaki masz telewizor?
Ma stać czy wisieć?
Co Cię wkurza w telewizorach ?
Czego oczekujesz od telewizora ?
Full Hd czy HD ready ?
Czy masz swoich faworytów?

================================
Hashi - niestety nie.
 

dandrzej

New member
Witam wszystkich
Mój pierwszy post na forum:
Chciałbym zakupic TV do salonu
Jakie masz warunki - wielkość pokoju 5x5m , rolety w oknach
preferowana marka? Dobra:)
preferowana wielkość ekranu 42 - 46
jaki sygnał ? N-TV i zwykła antena
jaka odległość od ekranu 3,5, - 4,5m
jakie urządzenia do podłączenia? - DVD , żadnej konsoli , może sporadycznie laptop
jaka klasa cenowa? ok. 4000
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? 50/50%
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? duże , rolety w oknach
ile osób zasiada przed telewizorem? 4
Jaki masz ulubiony program? dużo sportu
jaki masz telewizor? 32 CRT Philips
Czego oczekujesz od telewizora ? Dobrej jakości obrazu
Full Hd czy HD ready ? Full Hd
Czy masz swoich faworytów? Nie, może Panasonic G10 / S10
 

Hashi

New member
kiki napisał:
================================
Hashi - niestety nie.

Oglądałem dziś w sklepie V-serię Panasa (niestety nie był zapuszczony sygnał) ale sam wygląd i wykonanie rewelacyjne. Czytałem gdzieś, że 24p Smooth Film w tej serii jest naprawde dobry, a jeden z serwisów stwierdził, że to najlepszy panel narazie na rynku... (może nie panel ale algorytm załadowany do pamięci tv).
Oglądałem też SONY ZX-1 LCD LED - wykonanie tv rewelacyjne (szlifowany metal w kolorze tytanu, chromowany stojak i ogólnie dużo metalu), grubość 9,9 mm, wireless 1080p :p
 

sekret

New member
Kiki

Chcę kupić Plazme Panasonica 50G10. Jeśli chodzi o markę i to czy plazma czy LCD to jestem zdecydowany, chodzi mi tylko o wielkośc ekranu vs odległośc.

Odległośc od kanapy do tv w salonie to ok 3,5 m. Plazma bedzie wisieć na wprost kanapy.

Sygnał cyfrowy z Aster.
Poza tym podącze kino domowe ale najwazniejsze co chcę wiedzieć to czy Plazma Panasa P50G10, która będzie odbierała cyfrowy sygnał z Aster będzie OK na odległośc 3 - 3,5m. Czy taka odległość to nie za mało na tę plazmę?

Programy różne ale tylko z cyfrowego Aster + kino domowe z DVD i Blue Ray.

Bede oglądał w warunkach zaciemnionych - wieczorami lub w dzien przy zaciągniętych roletach. Nasłoneczenie słabe - parter między blokami. Warunki więc dla plazmy dobre.



Pozdro
Sekret
 
Ostatnia edycja:

lucazz

New member
TX-P50G10E cd.

lucazz napisał:
Witam - to mój pierwszy post na tym forum.

Mam 2 pytania dot. tego modelu:
1. Jak zapisać własne ustawienia dźwięku i obrazu, aby możne je było przywołać klawiszem N na pilocie (w poprzednim, kineskopowym Panasonicu było to wyraźnie opisane w instrukcji - tu jest tylko o przywoływaniu ustawień).

2. Jak zapamiętać język kanału DVB-C (mam moduł CI z kartą wetknięty w złącze z boku) - zmiana kanału powoduje, że język wraca, do poprzednich ustawień.

Na pkt 2 odpowiadam sam sobie ;) - menu Ustawienia->Język->Preferowane audio ustawiam na Polski i jest ok

Co do pkt 1, to jeśli ktoś wie jak to zrobić proszę o pomoc (choć z jednej angielskiej recenzji wiem, że chyba to niemożliwe, bo irytowało ich to, że przycisk 'N' jest obok 'Menu' i często im się mylił, przez co tracili ustawienia)

Mam pytanie dodatkowe - tytuły programów i ich opisy w EPG nie mają polskich liter - czy ktoś wie jak to ustawić ?

@sekret - ja oglądam 50G10 z odległości ok 6m i jest b.dobrze, ale wydaje mi się, ze więcej tu zależy od ustawień typu jasność/kontrast/kolor itp., a także od wytrzymałości Twoich oczu :D (np. dla kolegi 42'' z 4m wydaje się zbyt duży)
 

Hashi

New member
sekret napisał:
Kiki

Chcę kupić Plazme Panasonica 50G10. Jeśli chodzi o markę i to czy plazma czy LCD to jestem zdecydowany, chodzi mi tylko o wielkośc ekranu vs odległośc.

Odległośc od kanapy do tv w salonie to ok 3,5 m. Plazma bedzie wisieć na wprost kanapy.

Sygnał cyfrowy z Aster.
Poza tym podącze kino domowe ale najwazniejsze co chcę wiedzieć to czy Plazma Panasa P50G10, która będzie odbierała cyfrowy sygnał z Aster będzie OK na odległośc 3 - 3,5m. Czy taka odległość to nie za mało na tę plazmę?

Programy różne ale tylko z cyfrowego Aster + kino domowe z DVD i Blue Ray.

Bede oglądał w warunkach zaciemnionych - wieczorami lub w dzien przy zaciągniętych roletach. Nasłoneczenie słabe - parter między blokami. Warunki więc dla plazmy dobre.



Pozdro
Sekret

Wydaje mi sie, że 46 cali to max przy takiej odległości. Przy większym ekranie będziesz "błądził oczami" po panelu...
Choć z drugiej strony dla niektórych cali nigdy nie za dużo.
 

edek13

New member
ja 50G ogłądam z odległości 3,8-4m i muszę przyznać, że potrzebowałem kilku dni aby przywyknąć, ale TVP HD wygłąda oszałamiająco
 

sekret

New member
Dzięki za odpowiedzi koledzy.

Jesli problem ma być tylko z "błądzeniem oczami o panelu" to jest OK dla mnie, przyzwyczaje sie.
Bardziej sie martwie ze z odległości 3-3,5 metra obraz na 50 calach z Astera będzie po prostu zbyt "pikselowaty" i nie da sie oglądać.

Pozdro
Sekret
 
Do góry