Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

sekret

New member
Skoro jakość będzie Ok to biore 50,

5 700 brutto z transportem do tego dobra cena na 37 cali, ale nie pamietam teraz dokładnie jaka.

Pozdrawiam
Sekret
 

szyna102

New member
garrick napisał:
Czy tryb hotelowy umożliwi mi po włączeniu telewizora i UPC MediaboXx (kablówka) uzyskanie OD RAZU obrazu z kablówki?

Jeżeli tak to jak go włączyć.
Nie znzlazłem na płytce z instrukcją, a rady na forum w stylu "wejdź jak do trybu sewisowego" NIEWIELE mi mówią.

Dlatego proszę albo łopatologicznie, albo ... może link do instrukcji klawiszologicznej.

Pozdrawiam wszystkich aktualnych i przyszłych użytkowników G10.
Jest SUPER - NIC !!! nie bzyczy, NIE buczy itp.

Witam.
bardzo proszę o naprawde łopatologiczne wytłumaczenie mi jak wejść w ten tryb, czy naciskać przyciski w pilocie i telewizorze czy tylko w telewizorze. Prosze o odpowiedź, może mnie się też uda. Opis zamieszczony na stronie 101 przez robsonk nie pomógł.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

edek13

New member
po 300 h zobaczysz jak ładnie świeci ta plazma, przeglądnij moje posty o tym TV (można się pośmiać) opisane wrażenia po 3h, teraz już po 300 h powiem, że jest bardzo dobrze i 50' robi wrażenie na gościach :cool:
 

czesia

New member
szyna102
Było już kilka razy na forum panasa ale dla potomnych ja to robię tak :
trzymam wciśnięty V/- na tv a następnie 3x av na pilocie, ustaw hotel mode na on, initial input np na HDMI1, initial VOL level np 15 i wszystko .Miłego oglądania.:eek:k:
 
Ostatnia edycja:

darekguma

New member
Bez reklam
Jaki program do odtwarzania

Witam.Przymierzam sie do kupna Panaska 42-46"seria S jeszcze nie wiem,odległośc od TV 2,5-4,0 m, zrudłem syghału HD będzie komp i moje pytanie, jaki program do odtwarzania filmów full hd, mój komp to AMD 6000+,G-Force 9800GT,4GB ramu,Czy jest to wystarczający zestaw aby płynnie odtworzyc full hd
 

Hashi

New member
darekguma napisał:
Witam.Przymierzam sie do kupna Panaska 42-46"seria S jeszcze nie wiem,odległośc od TV 2,5-4,0 m, zrudłem syghału HD będzie komp i moje pytanie, jaki program do odtwarzania filmów full hd, mój komp to AMD 6000+,G-Force 9800GT,4GB ramu,Czy jest to wystarczający zestaw aby płynnie odtworzyc full hd

Filmy spokojnie pójdą w 1080p. Z grami bywa różnie.
Polecam VLC Player (1.0). Nie wymaga kodeków, odtwarza wszystko (flv, real itd.). W najnowszej wersji ulepszono wsparcie dla Blu-ray oraz materiałów AVCHD.
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1361&VLC+media+player+1.0.1
 

darekgra

Member
Witam
Zastanawiam się nad Panasonic TX-P42G10E w MM Olsztyn stoi za 4260zł, czy może coś z serii S10 razem z BR, czy warto do G10 dopłacać?

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=41030 - tu masz porównanie. Ja bym nie dopłacił.
Obydwa modele produkowane w tej samej fabryce w Pilźnie.
055_P1190609.JPG


Posiadają różny pobór mocy.
054_P1190608.JPG


A cena na S 10 - jest znacznie niższa . Dla niebieskich info na priw.
 

darekgra

Member
dylemat niezły w MM obok siebie obraz HD lepszy na G10, bardziej żywe kolorki(zwłaszcza biały był biały na G10 a na S10 jakby trochę szary, ale to możne kwestja oświetlenia)
ale S10 sprzedają za 3030zł.
 
Ostatnia edycja:

rozmek

New member
Witam,
mam następujący problem: mam połączony TV kablem HDMI z BD w gnieździe nr 1 HDMI. Telewizje odieram zwykłą anteną naziemną. Otóż, w momencie kiedy jest włączony odtwarzacz i przełączę na jakis program wtedy na ekranie widać delikatne zakłócenia. Kiedy wyłączę odtwarzacz lub przełożę kabel do innego gniazda HDMI zakłóceń przy włączonych programach tv nie ma. Czy jest to norma, czy mam walnięte gniazdo HDMI nr 1?
 

Filozofgrip

New member
rozmek napisał:
Witam,
mam następujący problem: mam połączony TV kablem HDMI z BD w gnieździe nr 1 HDMI. Telewizje odieram zwykłą anteną naziemną. Otóż, w momencie kiedy jest włączony odtwarzacz i przełączę na jakis program wtedy na ekranie widać delikatne zakłócenia. Kiedy wyłączę odtwarzacz lub przełożę kabel do innego gniazda HDMI zakłóceń przy włączonych programach tv nie ma. Czy jest to norma, czy mam walnięte gniazdo HDMI nr 1?
Skoro przy gdniezdzie HDMI 2 i 3 takie coś nie występuje to raczej nie jest to norma, możliwe że gniazdo jest walnięte.
 

Hashi

New member
Ponieważ kilka osób pytało mnie o współprace G10 z PS3 chciałbym tylko przypomnieć o jednym z najważniejszych ustawień jeśli chodzi o odtwarzanie DVD (ROM). Menu główne Playstation 3 - Settings -> Video Settings -> BD / DVD Upscaler -> Normal (default to Off). Opcja znacznie poprawia upscaling płyt DVD. Spawdzałem z ciekawości przy okazji delektowania się kolekcją OBCY I PREDATORZY: TOTALNA DESTRUKCJA (DVD).
Przy ustawieniu Off PS3 podaje sygnał 576p natomiast przy Normal daje już 1080p (upscalowane). Obraz znacznie wyraźniejszy, troche płynniejszy, jakby wyświetlany na "płótnie". Jest kilka ustawień które poprawiają SD.
Zapewne większość użytkowników wie o tym ustawieniu ale to dla nie wiedzących.
Reszta ustwień według upodobań.
 
Ostatnia edycja:

archi79

New member
wczoraj podłączyłem G10, ustawiłem język na polski, kraj na Niemcy, tuner znalazł mi 7 kanałów cyfrowych o jakości 6 ze zwykłej anteny balkonowej. Mam dźwięk na tych kanałach i opis, natomiast nie ma obrazu i pojawia się czerwony napis NO VIDEO. Kanały analogowe są całkiem dobrej jakości. Czy ktoś zna rozwiązanie tego problemu? Komuś w Poznaniu udaje się poprawnie odbierać przez tuner DVB T?
 

Filozofgrip

New member
Hashi napisał:
Ponieważ kilka osób pytało mnie o współprace G10 z PS3 chciałbym tylko przypomnieć o jednym z najważniejszych ustawień jeśli chodzi o odtwarzanie DVD (ROM). Menu główne Playstation 3 - Settings -> Video Settings -> BD / DVD Upscaler -> Normal (default to Off). Opcja znacznie poprawia upscaling płyt DVD. Spawdzałem z ciekawości przy okazji delektowania się kolekcją OBCY I PREDATORZY: TOTALNA DESTRUKCJA (DVD).
Przy ustawieniu Off PS3 podaje sygnał 576p natomiast przy Normal daje już 1080p (upscalowane). Obraz znacznie wyraźniejszy, troche płynniejszy, jakby wyświetlany na "płótnie". Jest kilka ustawień które poprawiają SD.
Zapewne większość użytkowników wie o tym ustawieniu ale to dla nie wiedzących.
Reszta ustwień według upodobań.

Dzięki Hashi, bardzo mi się przydała ta rada :)
 

gorylla

New member
Bez reklam
Hashi napisał:
Przy ustawieniu Off PS3 podaje sygnał 576p natomiast przy Normal daje już 1080p (upscalowane). Obraz znacznie wyraźniejszy, troche płynniejszy, jakby wyświetlany na "płótnie". Jest kilka ustawień które poprawiają SD.

Wszystko się zgadza, ale z tą wyraźną poprawą to lekka przesada. Obraz jest z całą pewnością lepszy, ale różnica nie powala na kolana. Jednak źródło to źródło, a interpolacja to tylko interpolacja. Do full=hd temu upscalowi jest baaardzo daleko. To tak informacyjnie dla ludzi, którzy czytając Twój post pomyślą sobie, ża jak kupią PS3 to będą ze zwykłych DVD mieli jakość BR.

Jestem ciekaw jednego. Czy udało ci się znaleźć jakieś błędy interpolacji w upscalu DVD z PStrójki ? Ja na razie obejrzałem jakieś ze 3 filmy w upscalu, ale nic nie dostrzegłem. Procek ten Peesik ma naprawdę wydajny...
 

Hashi

New member
gorylla napisał:
Wszystko się zgadza, ale z tą wyraźną poprawą to lekka przesada. Obraz jest z całą pewnością lepszy, ale różnica nie powala na kolana. Jednak źródło to źródło, a interpolacja to tylko interpolacja. Do full=hd temu upscalowi jest baaardzo daleko. To tak informacyjnie dla ludzi, którzy czytając Twój post pomyślą sobie, ża jak kupią PS3 to będą ze zwykłych DVD mieli jakość BR.

Jestem ciekaw jednego. Czy udało ci się znaleźć jakieś błędy interpolacji w upscalu DVD z PStrójki ? Ja na razie obejrzałem jakieś ze 3 filmy w upscalu, ale nic nie dostrzegłem. Procek ten Peesik ma naprawdę wydajny...

Przecież zaznaczyłem w nawiasie: "przy Normal daje już 1080p (upscalowane)", że obraz jest upscalowany. Po za tym na wstepie napisałem, że opcja poprawia obraz, a nie zmienia DVD w BR. Wiadomo, ze jakość nie bedzie jak przy BR ale biorąc pod uwagę, że 1080p podaje 5 razy tyle pikseli co 576p to PS3 naprawde upscaluje pięknie. Co do twojej wypowiedzi, że do fullHD bardzo daleko to biorąc pod uwagę sygnał to gdybym na twarzach aktorów widział wiecej szczegołów i ogólnie lepsze kolory to stwiedziłbym, że do 720p bardzo niedaleko. Co do poprawy obrazu to porównywałem Predatora 2 bez upscalingu i z upscalingiem i różnica była znaczna (tzn. przy 576p obraz nie dawał komfortu oglądania).
Na koniec zacytuje siebie raz jeszcze:
"Opcja znacznie poprawia upscaling płyt DVD."
gorylla napisał:
Jestem ciekaw jednego. Czy udało ci się znaleźć jakieś błędy interpolacji w upscalu DVD z PStrójki ? Ja na razie obejrzałem jakieś ze 3 filmy w upscalu, ale nic nie dostrzegłem. Procek ten Peesik ma naprawdę wydajny...
Oglądam 5 film z wyżej wsponianej kolekcji i jest naprawde dobrze. Wiadomo, że przy ruchach kamery na boki dostrzec można rozmycie ale takie już uroki techink filmowych "w powiekszeniu". Wczoraj OBCY część pierwsza (1979) i było ciekawie. W Predatorze 2 mogłem załączyć DTS było naprawde przyjemnie (choć narazie posiadam zestaw micro Philips 2.1 ...ale daje rade).
PS3 - 2.80 firmware.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Hashi

New member
24p vs 60Hz PS3

Video Settings -> BD 1080p 24Hz output (HDMI)
Znalazłem na CNET.
"we recommend choosing Off and ignoring Panasonic's 48Hz mode"
http://news.cnet.com/8301-17938_105-10022389-1.html
Ustawienie opcji na On spowoduje, że filmy z BR będą puszczane w 24p i tym samym w G10 będziemy mieli 48Hz (tryb 24p). Gdy opcja ustawiona będzie na Off, każdy film będzie w 60Hz (ciekaw jestem czy dzięki tej opcji tryb IFC da się uruchomić przy normalnych filmach; z tego co wiem to IFC uruchamia sie przy materiałach nagranych powyżej 50Hz). Równocześnie trzeba mieć na uwadze, że obraz może się zrobić mniej naturalny.
Jeśli macie jakieś spostrzeżenia to prosiłbym - głównie porównanie 24p vs 60Hz w PS3. Czy dostrzegacie różnice?
Dalej:
"We tested the Panasonic's "24p direct in" mode by setting it to 48Hz and switching our PS3 to 1080p/24 mode. After doing so, the first thing we noticed was significant flicker, which was most obvious in brighter areas of the picture, such as the overcast sky or sun-scorched desert hardpan, but was present throughout. The flicker made the image basically unwatchable, and we much preferred the look of standard 60Hz mode. If it weren't for the flicker, however, the 24p mode would be great, because it did make movement appear more natural, removing the hitching in motion associated with 60Hz's necessary 2:3 pull-down process. We feel most viewers will notice and object to the flicker enough to abandon the 48Hz setting, however."
Według CNET 24p w Panasach może powodować flickering (klatkowanie). Test dotyczył modelu TH-50PZ800U.

Walka pomiędzy naturalnością ruchów, a płynnością trwa.
 

fhtagn!

New member
rezonasn obudowy

Od kilku tygodni jestem posiadaczem TX-P46G10, wszystko fajnie ale dosyć szybko okazało się że mój telewizor generuje identyczny przypadek jak zgłaszany przez użytkownika Egal - obudowa bardzo wpada w rezonans od głosników telewizora, co powoduje nieprzyjemne charczenie/brzęczenie. Dzieje się tak nawet przy głośności rzędu 11-12 na skali, przy standardowych ustawieniach dźwięku. Źródłem sygnału jest Cyfra+ po HDMI, ale to raczej nie ma znaczenia w tym przypadku. W zasadzie charczenie to prawie że dyskwalifikuje ten telewizor w codziennym użytkowaniu. Nie jestem tego 100% pewien, ale wydaje mi się że problem ten objawił się z pełną siłą dopiero po montażu telewizora w pozycji wiszącej na uchwycie VESA. Wcześniej gdy stał na swojej podstawie to jakoś tego aż tak nie zauważałem , chyba że było to spowodowane wstępnym zauroczeniem nowym produktem. Nie chce mi się teraz tego z powrotem na podstawe montować bo nie w tym rzecz. Ciekaw jestem w jakis sposób serwis rozprawi się z tym problemem w tv użytkownika Egal, bo jak znam życie jedynym prawdziwym rozwiązaniem okaże się rozebranie tv po okresie gwarancyjnym i zrobienie coś z obudową w miejscu montażu głośników (napchanie waty??:)).
Dziwie się że nikt więcej nie zgłasza podobnych mecyi, czyżby wszyscy już mieli amplitunery??
 

sekret

New member
Świetnie, bo własnie chce kupić 50G10E i też powiesić...
Daj koniecznie znać co będzie po wizycie w seriwie.

Pozdro i powodzenia
Sekret
 

edek13

New member
kurcze mója 50 wisi na ścianie i nie charczy a czasem gra bardzo głośno, może ta są losowe przypadki (niedokręcone coś czy jak)
 
Do góry