Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

siccus

New member
PANASONIC nowa generacja a obraz z gier.

Witam forumowiczów bardzo serdecznie.

Jestem nowym członkiem tej społeczności co nie oznacza że zielonym w temacie HDTV.

Chciałbym zwrócić waszą uwagę na dość istotne pytanie naszego kolegi RONSONA ( cytat poniżej ).
Uważam że w dobie najnowszej generacji konsol i ch spopularyzowania coraz więcej graczy żeby cieszyć się w pelni obrazem są zmuszeni do zakupienia telewizora LCD czy też PDP.Niestety...
Mój wątek nie jest tu poto ażeby zaznaczyć czy kupic do gier LCD czy PDP.Jesteśmy na stronie PANASONICA serii G.Tak więdz pyanie RONSONA jest wbrew pozorom BARDZO istotne i sam jestem ciekaw czy któryś z forumowiczów który zakupił ten sprzę jest w satnie OBIEKTYWANIE stwierdzić jak G10E zachowuje się z grami....

p.s. RONSON, stary,szacun za zapytanie!:eek:k:


Ronson napisał:
Ponawiam prośbę o test na sygnałach 60p i współpracy z komputerami wyposażonymi w karty do oglądania filmów HD i gier, a nie biurowe integry Intela ;)

Chodzi mi o to, jak TV zachowuje się w trybie "wyłączyć co się da z obróbki obrazu" AKA "GAME MODE" i wyświetlić na nim obraz, który w każdym "hercu" z 60Hz odświeżania niesie odmienne informacje.

W razie czego służę radą skąd taki sygnał najlepiej uzyskać.
Jak do dyspozycji w czasie testu jest tylko PC to może być Pixel Persistance Analyzer* - są tam testy ruchu, można zmieniać kolory, choć sto razy lepszą metodą byłoby podpięcie konsoli i odpalenie gry ze stałym 60p. np. Ratchet and Clank na PS3 - ma różne scenerie jak pisałem wcześniej i prawie nonstop pełne 60 klatek obrazu na 60Hz + możliwość płynnego obracania kamery z żądaną prędkością - można się przypatrzeć i porównać ilość szczegółów na obrazie nieruchomym i zobaczyć ile ich ginie w ruchu itd. itp.
Popularniejsze jest Call Of Duty 4- prędzej pewnie ktoś będzie miał to pod ręką - ale uwaga-tu zależnie od wyświetlanej sceny możemy mieć do czynienia ze zgubionymi klatkami już na etapie źródła sygnału, więc trzeba uważać przy testach.
Ładnie "wyjdzie" też w takich testach green ghosting.

Ten TV ma szanse być "jedynym słusznym" wyborem dla wymagających graczy z ograniczonym budżetem - dlatego myślę, że wbrew pozorom taki test byłby bardzo istotny.
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Do grania PDP się średnio nadaje, ze względu na powidoki. Okazjonalnie tak, jeśli głównym celem ma być granie, to lepiej kupić LCD. Piszę to jako użytkownik plazmy, który do oglądania TV w życiu nie kupiłby LCD.
 

kodi1985

New member
Ja mam Plazme tylko i wylaczenie do PS3, gry i filmy BR i jestem super zadowolony. Obraz swietny, a tylko HDR. Kupilem P50X10 - zdecydowanie polecam, cena do jakosci jest naprawde zadowalajaca.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
No to napisz coś więcej! Jak sobie radzisz (albo plazma jak sobie radzi) z powidokami? A może na tej plazmie skala powidoków przy korzystaniu z konsoli jest tak mała, że nie warto sobie nimi głowy zawracać?

Pozdrowienia!
 

kodi1985

New member
Moim zdaniem dla normalnego oka skala powidokow podczas grania na PS3 jest tak mala, ze nie jest zauwazalna. Plazma swietnie radzi sobie z szybkimi grami akcji jak Battlefield, czy sportowymi jak fifa czy grid. Jezeli sie wachasz to nie ma na co czekac, ceny elektroniki ciagle ida w gore, nie ma co czekac. Obraz przepiekny, z dnia na dzien co raz lepszy.

pozdrawiam
 

johnyq117

New member
matlok napisał:
Z tego wynika ze te bzyczenie to przypadlosc panasonica ja uzytkuje od niedawna model pv80 i tez bzyczy sciagnelem nawet serwis do domu i panowie stwierdzili ze to norma. Gdzies wyczytalem ze ktos sie skarzyl rowniez na model x10.

Ostatnio miałem przez 9 dni na testach w domu LCD SONY 40W5500 i o dziwo na wyłączonym głośniku też było słychać bzyczenie - najbardziej je było słychać od tyłu jak stało sie w odległośco ik 40 cm - tak jakby bzyczenie dochodziło ze świetlówek lub matrycy. ALe od przodu az tak nie rzucało sie po uszach.
 

opo

New member
neptunek napisał:
Ktoś tu napisał na forum że kupił ten TV w Saturnie - pojechałem w W-wie do 2 Saturnów - rozmawiałem z kierownikami stoiska TV i w obu usłyszałem to samo - nie mieli i nie mają tych TV i nie wiedzą kiedy będą mieli ... aaaaaaaaaaaaa :(

Ostatnio widziałem w MM na Krakowskiej, stały obok siebie 50 i 46" a na nich sygnał SD. :)
Cena niestety typowo MM....
 

neptunek

New member
opo napisał:
Ostatnio widziałem w MM na Krakowskiej, stały obok siebie 50 i 46" a na nich sygnał SD. :)
Cena niestety typowo MM....

W MM też widziałem tyle że 46 było G a 50 X, ale nie ważne :) już po problemie, na poniedziałek bądź wtorek będzie już u mnie ze Szwecji P50G10E :) - Panasonic Polska daje ciała okropnie.
 

robas1

New member
neptunek napisał:
Wlasnie szkoda mi po prostu pieniedzy na Pioniera, bo uwazam ze to przesada i nie jest wart tych pieniedzy, dlatego wybór padł na Panasonica bo od lat używam tej marki i jestem zadowolony.

Forma zakupu przez Allegro odpada - tam mogę kupić towar do 1000 zł ale nic ponad to, a do BB troche za daleko mi jechac :) I czy na pewno to G10 a nie X10 - bo to jest faktycznie wszędzie.

Swoją drogą interesujące jest skąd te TV są na Allegro jak w oficjalnym kanale sprzedaży ich nie ma.

Zadzwoń do Saturna w Poznaniu. Jak kupowałem mieli 3 szt (-1, którego kupiłem). Do Poznania nie masz aż tak daleko.
 

Darek50

New member
Witam. Od poniedziałku jestem właścicielem 50G10. Jestem laikiem w temacie hdtv ale mogę stwierdzić, iż obraz jest rewelacyjny i do chwili obecnej nie znalazłem /jak dla mnie/ żadnych wad tego telewizora. Oglądam przez dekoder HD VEKTRY.
Dziwię się wypowiedziom osób krytykujących jakość obrazu tego tv.
Pozdrawiam
 

12345a12345b

New member
A jak się spisuje jakość SD? I z jakiej odległości G10 jest oglądany?
I czy widać różnicę pomiędzy 100Hz, a trybem IFC? Czy na tym drugim są przycięcia?
A, no i czy na meczu piłki nożnej w HD przy trybie IFC włączonym są przycięcia, gdy piłka leci na tle trybun?
Ostatnio się zacząłem nad tym TV zastanawiać i coś mnie wzięło na pytania ;). Będę wdzięczny za odpowiedź.
 

Darek50

New member
W SD nie oglądałem. Odnośnie odległości to oglądam od 2 do 3,8 m. Po pierwszym włączeniu TV byłem przerażony wielkością. Na drugi dzień trochę się oswoiłem. Na dzień dzisiejszy tzn. po 5 dniach stwierdzam, iż następny będzie 60 cali - ten pójdzie do sypialni.
Na resztę pytań nie odpowiem, ponieważ nie wiem co to tryb IFC.
 

12345a12345b

New member
IFC - Intelligent Frame Creation - to ustawienie masz w menu w "Innych ustawieniach". Rzekomo ma zwiększać płynność, ale obiło mi się o uszy trochę opinii o odwrotnym działaniu do zamierzonego - stąd byłbym bardzo wdzięczny, gdybyś to sprawdził.

A co do materiału SD - czy którykolwiek posiadacz G10 mógłby się wypowiedzieć, jak wygląda tutaj sprawa? Szczególnie chodzi mi o SD ze stosunkowo niewielkiej odległości.

Bo jak wiadomo, 50G10 do HD to super sprawa i niewielka odległość nie stanowi problemu - jednak gorzej, gdy pojawia się SD, gdzie "im dalej, tym lepiej".

Zastanawiam się właśnie nad tym TV do podobnej odległości (hehe, akurat średnia Twojej - 3m), sygnał miałbym cyfrowy od UPC (hmm, dzisiaj miałem instalowany i mile mnie zaskoczyła różnica sygnału na CRTku w porównaniu z analogowym).

Jutro idę sprawdzić kilka sklepów, czy egzemplarz posiadają do oglądnięcia na żywo, ale po relacjach w tym temacie szczerze wątpię w jakość sygnału, który na stoisku zobaczę.
 

maro1

New member
P42g10e

sygnał cyfrowy mam z UPc z C+ i HBO . Płynnosc ruchu meczy b. dobry .Obraz przepiekny ,Xbox 360 - gry w kazdym trybie płynne a wszystkie w wysokiej rozdzielczosci .jestem b. zadowolony z Telewizora i sygnału UPC.Karty SD - zdjęcia nie ogłądałem dużej ilosci (ok. 100) ale te które przegladnałem b. mnie zaskoczyły . byłem przekonany ,że wyjdą na ekranie 42" bo zamazane . Rewelacja .:eek:k:
 

12345a12345b

New member
Hmm, byłem dzisiaj w Saturnie i Euro RTV AGD. W tym pierwszym sklepie były w jednym miejscu 42 i 50X10E oraz 46G10. Obrazu z BR nawet nie trzeba opisywać (co ciekawe, stanąłem z 2m od tych TV i na X10 widziałem na jednolitych powierzchniach takie dziwne paski, pod kątem ok. 45 stopni. Na G10 tego już nie było.).
W innym miejscu był 50G10 i leciała na nim relacja z formuły 1, w SD. O dziwo z niecałych 2-ch metrów obraz.. wcale nie był taki zły :) - moje obawy o jakość SD się rozwiały. Co prawda na stoisku obok było LCD Panasonica, gdzie kolory wydawały się mocniejsze, jednak gdy kamera uchwyciła kawałek trawy, to zrozumiałem dlaczego - tamten miał ustawienia dynamiczne i.. po prostu ta zieleń aż raziła w oczy.
Popatrzyłem też na cenę i.. tylko się uśmiechnąłem - 50G10 za 8,5tysiąca! To już V10 w internecie będzie można dostać taniej.

No ale nic, poszedłem później do tego drugiego sklepu i.. miałem niezły ubaw. Pominę już fakt, że zobaczyć można było niemal wyłącznie Soniaki, Samsungi i LG. Ale ostatecznie znalazłem Panasa i.. chciałem się roześmiać. Obok siebie stały PY8 i X10 i.. nie wiem jakim cudem tego dokonali, ale.. nie dało się na to patrzyć. Kolory, pikseloza, dramat. Ktoś tu kiedyś wspominał i teraz muszę całkowicie przyznać rację - Panasonic kiepściutko opłaca swoje stoiska w sklepach.
 

bojki

Member
porownanie grubosci

Czesc,
Znalazlem ciekawe zdjecie na http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1137650

Pozdrawiam
Piotr

pana2_11.jpg
 

motobartcompany

New member
Fotki fajne, z tym, że grubość TV powinna być podawana w najbardziej obszernym miejscu. Nie długo będzie tak, że obudowa na centymetrze kwadratowym będzie miała 2 mm grubości i w ulotkach będą pisać o telewizorze cieńkim niczym kartka papieru.
 
Do góry