Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

siemon

New member
zenonblacha napisał:
Jak to w końcu jest z połączeniem telewizora z serii G10 z komputerem za pomocą kabla DVI-HDMI? Obecnie mam 37PV45 i nie mam najmniejszego problemu z takim układem, ale z testu kiki'ego wynika, że nowy model Panasonica nie za bardzo lubi taki mariaż. To wina ustawień, czy mogę zapomnieć od pożenieniu nowej plazmy z komputerem?

I jak G10 wypada w porównaniu do serii PY85?

Nie ma absolutnie żadnego problemu z uzyskaniem 1920x1080 z PC podłączonego kablem DVI-HDMI. Trzeba jednak pamiętać, żeby zrobić:Ustawianie->Inne ustawienia->Powierzchnia obrazu->Wyłączone. Inaczej obrzeża są obcinane (fabryczne ustawienia).
 

Carboni

New member
Wypalanie plazmy

"Ja wypaliłem na karcie SD plansze z forum AVS i już 92h lata,jutro odpalam TV."

Czy jest KONIECZNOSC wypalania plazmy? Czy jest to w instrukcji obsługi?Jesli jest koniecznosc to dlaczego Panas nie dostarcza z TV (za taką kasę!) płyty CD z obrazem do wypalania? Ale to juz nie do forumowiczow pewnie pytanie. Przymierzam się do kupienia TX-P46G10, przez ostatni miesiac staniały w internecie ponad 1000 zł! Pewnie jeszcze stanieją po wejsciu nowych modeli w maju, może wiec warto poczekac. :)
Czy w śród tych nowych plazm pojawi sie cos lepszego 46" od G10?
Uzytkownicy G10: Jak jest z ostroscią obrazu i jak wygląda płynność kolorów?
 

piko70

New member
Woyty napisał:
Witam.
Czytam, czytam i albo przeoczyłem albo nie było a mianowicie czy ten TV ma wejście usb??
Niestety nie,jest slot na karty SD.
Carboni napisał:
Czy jest KONIECZNOSC wypalania plazmy?
Konieczności nie ma,jedni twierdzą,że nie trzeba inni odwrotnie-ja należę do tych drugich,napewno nie zaszkodzi a może tylko pomóc.
Carboni napisał:
Pewnie jeszcze stanieją po wejsciu nowych modeli w maju, może wiec warto poczekac
Któż to wie....
Carboni napisał:
Czy w śród tych nowych plazm pojawi sie cos lepszego 46" od G10?
Kiedyś napewno
Carboni napisał:
Jak jest z ostroscią obrazu i jak wygląda płynność kolorów?
Jak dla mnie po 120godz.wypalania rewelacja
 

centur

New member
Carboni napisał:
"Ja wypaliłem na karcie SD plansze z forum AVS i już 92h lata,jutro odpalam TV."

Czy jest KONIECZNOSC wypalania plazmy? Czy jest to w instrukcji obsługi?Jesli jest koniecznosc to dlaczego Panas nie dostarcza z TV (za taką kasę!) płyty CD z obrazem do wypalania?
nie ma takiej potrzeby, 2 generacje wstecz moze owszem ale nie teraz, o ile wiem żaden z trójki producentów o niczym takiem nie pisze, co innego wygrzanie tv .... z pewności po 200-300h jakośc obrazu sie polepszy.........
 

odek 102

New member
centur napisał:
nie ma takiej potrzeby, 2 generacje wstecz moze owszem ale nie teraz, o ile wiem żaden z trójki producentów o niczym takiem nie pisze, co innego wygrzanie tv .... z pewności po 200-300h jakośc obrazu sie polepszy.........
Zgadzam się z tym w 100%. Od marca zeszłego roku mam model PV i mogę jednoznacznie stwierdzić że TV bez specjalnego docierania dojrzał obrazem wręcz obraz stał się rewelacyjny, napewno zaopserwowałem zmianę obrazu , oczywiście na plus, a co będzie jak kupię ten nowy model--G10. Mam jeszcze jedne pytanie: czy ktoś mógłby dać linka do tego programu do ewentualnego wypalania.
 

mwerd

New member
Hej, jak u Was jest z kolorem czarnym? Czy w pomieszczeniu maksymalnie zaciemnionym w nocy, gdy na ekranie wyświetlany jest kolor czarny (np. napisy końcowe w filmie) jest różnica pomięczy czarnym na ekranie, a np. obudową tv? Czy raczej te kolory się zlewaja? U mnie jest rożnica i to wyraźna. Czekam na uwagi innych posiadaczy tego tv.
 

12345a12345b

New member
Zenonblacha, nawet się nie zastanawiaj i bierz G10 ;).
Marek1982, a tutaj znajdziesz jeszcze inne ustawienia - popróbuj które z podanych Ci najbardziej odpowiadają i sam znajdziesz odpowiedź :).
Marcinrob, poszukaj o trybie hotelowym - nie jestem pewien, czy do końca rozwiąże problem, ale przynajmniej najczęściej używane urządzenie będzie z pewnością wykrywało się automatycznie.
Carboni, z wyższych modeli są jeszcze tylko V10 (42' i 50') i Z1 (46' i 54') - ten pierwszy będzie prawdopodobnie o ok. 1500zł droższy od G10, a o cenie bezprzewodowego Z1 chyba lepiej nawet nie wspominać :).
Mwerd, w teście, do którego link podałem na poprzedniej stronie, znajduje się takie zdjęcie:
panag10_large13.jpg
 

neptunek

New member
12345a12345b napisał:
Marek1982, a tutaj znajdziesz jeszcze inne ustawienia - popróbuj które z podanych Ci najbardziej odpowiadają i sam znajdziesz odpowiedź :).

Tutaj tzn gdzie? bo za dwa dni mnie zaczną interesować ustawienia TV pod oglądany obraz ... i lepiej opierać się na jakiś sprawdzonych ustawieniach niż zmieniać każdy z parametrów po jednej wartości i testowanie.

Co do wygrzewania - u mnie po ok 55h TV przestał "śmierdzieć" - na początku przez pierwsze ok 40h to nie mogłem dać rady z wentylacją - jakbym takie coś miał od razu w salonie to załamka, nic przyjemnego, w tej chwili "smrodek" zniknął, odnoszę także wrażenie że obraz tak jakby mniej "miga", ale dalej są to plansze więc nic więcej nie mogę powiedzieć, jeszcze dwa dni :)
 

mwerd

New member
12345a12345b napisał:
Mwerd, w teście, do którego link podałem na poprzedniej stronie, znajduje się takie zdjęcie:

No własnie widziałem to zdjęcie, stąd było moje pytanie. Nie jestem w stanie uzyskać takiej czerni mimo to, że ustawiłem tv tak jak było podane w tescie.
 

12345a12345b

New member
Chodziło mi o to, że każdy inaczej sobie TV ustawia i w przypadku, gdy ktoś swoje ustawienia tutaj poda - będą one i tak się różnić od pozostałych, które spotkasz. I co Ci zrobi za różnicę, czy wybór będziesz miał z 3-ch różnych opcji, czy z 7? Poza tym nie ma "sprawdzonych ustawień". Komuś się podoba taki obraz, a Tobie się będzie podobał inny. Nie wspominając o warunkach oświetleniowych i tym podobnych sprawach.
 

piko70

New member
marcinrob napisał:
\ Muszę ręcznie włączać wejście, które chcę oglądać. To dla mnie po kilkunastu latach z owym niezrównanym Philipsem trochę upierdliwe. Czy da się to jakoś zmienić...???
Pozdrawiam
Na wejściach cyfrowych tego nie uzyskasz,w trybie hotelowym możesz ustawić,z którego wejścia tv będzie startował.
 

neptunek

New member
12345a12345b napisał:
Chodziło mi o to, że każdy inaczej sobie TV ustawia i w przypadku, gdy ktoś swoje ustawienia tutaj poda - będą one i tak się różnić od pozostałych, które spotkasz. I co Ci zrobi za różnicę, czy wybór będziesz miał z 3-ch różnych opcji, czy z 7? Poza tym nie ma "sprawdzonych ustawień". Komuś się podoba taki obraz, a Tobie się będzie podobał inny. Nie wspominając o warunkach oświetleniowych i tym podobnych sprawach.

Najwyraźniej źle Cię zrozumiałem poprzednio, wydawało mi się że podajesz linka do jakiś ustawień.

Ale właśnie oto chodzi że mając 3 wybory i sprawdzając je + drobne modyfikacje - szybciej być może uda się dojść do tego co się podoba, niż mając 10 albo nieskończoną ilość możliwych kombinacji.
Faktem jest że jednemu podoba się córka a innemu matka, ale zawsze jakiś mniejszy wybór jest lepszy :)
Ja np już widzę że dla mnie biel jest lepsza w trybie zimnym, ale jeszcze dwa dni i się zacznę bawić na realnym obrazie.

Gdzieś na początku tego wątku było zdjęcie że ekran w tym TV wyłączony jest szary (przewijało się nawet coś o "szarej czerni") - dziwne bo ja patrząc na swój odnoszę wrażenie że jest czarny jak diabli, jakoś nie chce mi się wierzyć że poszczególne modele miałyby aż takie rozbieżności (chyba że to różnica w serii X i G).
 

mwerd

New member
A ja mam odmienne zdanie co do czerni (przy tv włączonym). Może nie jest szara ale też nie jest "diabelnie" czarna. Czy u Ciebie czerń wygląda jak czerń obudowy?
Panel telewizora wyłączonego jest szary, daleko mu do czerni, szczególnie w nasłonecznionym pokoju.
 
Ostatnia edycja:

centur

New member
mwerd napisał:
A ja mam odmienne zdanie co do czerni (przy tv włączonym). Może nie jest szara ale też nie jest "diabelnie" czarna. Czy u Ciebie czerń wygląda jak czerń obudowy?
Panel telewizora wyłączonego jest szary, daleko mu do czerni, szczególnie w nasłonecznionym pokoju.
nie rób pomiarów w nasłonecznionym pokoju, jeśli na czarny porzedmiot pada światło to nigdy on nie będzie całkowicie czarny, proste i logiczne, u mnie czerń jest znakomita, wieczorem na kaszecie praktycznie taka sama jak na obudowie, przynajmniej na x10 ..............
 

robas1

New member
mwerd napisał:
Czy z cyfrowego wyjścia tego tv można uzyskać sygnał wielokanałowy? Czy telewizor "wypluwa" tylko stereo? Mi się nie udało.
Ciągle jeszcze nie kupiłem kabla Toslink, ale przeczytaj w instrukcji obsługi na str 53 na dole (rozdział dot. "Funkcji sprzęgających").
Piszą tam: "jeśli chcesz uzyskać dźwięk wielokanałowy....wybierz opcję "kino domowe"".
Spróbuj i daj znać czy pomogło.
 

mwerd

New member
Nie widzę nigdzie w tv opcji "kino domowe". Tę część instrukcji rozumiem jako: "podłącz do amplitunera bezpośrednio", mam nadzieję, że się mylę.
 

robas1

New member
mwerd napisał:
Nie widzę nigdzie w tv opcji "kino domowe". Tę część instrukcji rozumiem jako: "podłącz do amplitunera bezpośrednio", mam nadzieję, że się mylę.
To jest w sekcji połączeń Viera-link, Q-link. Być może te opcje do ustawiania pojawiają sie doopiero po podłączeniu urządzenia kablem HDMI lub SCART.

viera.jpg


Teorię mam jeszcze jedną (chyba trzeba by ją potwierdzić w Panasonic - tylko czytrafi sie na kogoś kompetentnego?). Mianowicie w nagrywarkach cyfrowych DVD z HDD Panasonica z tunerem DVB-T, w instrukcji obsługi jest napisane coś takiego:


[FONT=Arial,Bold][FONT=Arial,Bold]
Audio​
[/FONT][/FONT]
[FONT=Arial,Bold][FONT=Arial,Bold]
[/FONT][/FONT][FONT=Arial,Bold][FONT=Arial,Bold]
[/FONT][/FONT]Recording system: Dolby Digital 2ch :???: , Linear PCM (XP mode).
Być może w telewizorze jest też tylko taki dźwięk (to byłby dramat). A może nasi nadawcy TVP1, 2, itp nadają sygnał w takim standardzie jeśli chodzi o DVB-T (ale w to raczej nie wierzę, skoro chwalą się często "DD" na ekranie - np. w TVN).
 
Ostatnia edycja:

neptunek

New member
mwerd napisał:
A ja mam odmienne zdanie co do czerni (przy tv włączonym). Może nie jest szara ale też nie jest "diabelnie" czarna. Czy u Ciebie czerń wygląda jak czerń obudowy?
Panel telewizora wyłączonego jest szary, daleko mu do czerni, szczególnie w nasłonecznionym pokoju.

Dokładnie tak jest - przynajmniej na tyle na ile moje oczy są w stanie to rozróżnić - czerń panelu wyłączonego jest identyczna z obudową - hmmm - powiedziałbym nawet że bardziej czarny, gdyż obudowa jest lekko błyszcząca, a panel lekko matowy więc wrażenie sprawia bardziej czarnego (przynajmniej dla moich ślepych oczu ;)) Zobaczę jak będzie po 100 h wygrzewania - chyba że w tedy ulegnie poszarzeniu - opis wcześniejszy to dla TV który wyciągnąłem z pudła, rozpakowałem - szok, po 15 min pracy wyłączony i czerń dalej czarna.

Sprawdzanie czerni panelu w słońcu jest nieporozumieniem - chyba że ktoś chce udowodnić to co mu wygodnie.
 
Do góry