Panasonic PY85

sanchopan

Banned
esse napisał:
Irytuja mnie posty właścicieli Pioneera, którzy piszą,że jezeli ktoś nie widzi zielonych duszków na plazmie Panasonica to jest ślepy, albo widzi ale nie powie bo wydał na plazmę kasę i teraz się nie przyzna do żle wydanych pieniędzy. Oświadczam,że:
-wzrok mam jak brzytwa
-potrafiłem sprzedać swój dawny telewizor po niecałym roku użytkowania za 1/3 ceny

Ano widzisz - tym się różnimy: mnie to nie irytuje, przyzwyczaiłem się - różni są ludzie.8)
Co do sprzedaży tv - ja sprzedałem swoją plazmę Panasa za identyczną kwotę co kupiłem po niecałych 2 latach użytkowania :grin: :grin: :grin: ...ale - CO Z TEGO??? Co to za chory argument tak w sumie, hę?:hmm:
Jeszcze jakbyś uprzejmie napisał kto wśród znanych ci osób żałuje kasy wydaje na Pioneera, bo ja ani przez moment nie żałowałem.... no... to kto? :mrgreen: :p
 

jaroslawp

New member
witek_z napisał:
.... TV CRT też miałby zielone węże, a jak wiadomo nie ma.
CRT to inna technologia, ale zielona poświata też występuje, lecz zbyt krótko dla ludzkiego oka.
Robiłem specjalnie zdjęcia szybko poruszających się w filmie obiektów (statki kosmiczne ze "Star Wars" ). Mała przesłona, krótki czas otwarcia migawki. I na krawędziach obiektów też jest piękna zieleń. Ale to już jest wyszukiwanie wad tv "sztuka dla sztuki".
 

esse

New member
Chciałem tylko obalić debilne twierdzenia sanchopana, że jak ktoś nie widzi zielonych węży to jest slepy albo wydał kasę na tv i nie przyzna się nawet jak w/w zjawisko widzi. Nadal nie widzę zielonych węży i dla mnie to jest koniec tego tematu.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

sanchopan

Banned
esse - to "debilne" stwierdzenie świadczy właśnie o poziomie autora.8)
Niektórzy nie widzą, bo są ślepi lub chcą być ślepi.
Niektórzy nie widzą, bo... nie mają okazji: akurat programy, które oglądają nie dają okazji oglądać "węży".
A niektórzy z kolei mają węże, ale faktycznie nigdy ich nie zobaczą: pewne ustawienia (nie, nie w menu serwisowym) niwelują w pewnych warunkach węże do zera: na przykład pv60 z włączonym czujnikiem jasności pokazywał węże TYLKO w pewnych (choć dość częstych) warunkach - przy pewnym poziomie oświetlenia węży, na tym samym materiale filmowym, nie było. Zero węży.
To samo można było uzyskać zapewne jakimiś specyficznymi ustawieniami kontrastu/jasności i innych parametrów. Co nie znaczy, że ustawienia te byłyby akurat dla wszystkich komfortowe, do oglądania.
Co nie zmienia faktu, że:
- niezbyt na miejscu jest pisanie wprost o "debilnych" postach:mrgreen: oraz
- Panasonic zamiast problem rozwiązać raz na zawsze, to chowa głowę w piasek. Jak się właścicieli na przestrzeni kilku lat plazm Panasonica zrobiło dużo, to polityka firmy - siup! - się zmieniła z kierunku "serwis to naprawi" na "to jest CECHA a nie wada".
Poza tym proponuję trochę dystansu, drodzy Państwo - z jednej strony plazma to nie koniec świata: NIE MA DOSKONAŁYCH, tak - Pioneer też ma jakieś tam wady.
Osobiście, finansowo, wolałbym zostać przy Panasie, bo bez super-czerni Kuro można żyć. Ale z wężami - nie potrafię.
I każdy niech ma co chce - chodzi tylko o to, żeby mieć jasność sprawy: takie a takie ten i taki tv ma wady, a takie zalety.
A żonę - ma ktoś idealną...? Ktoś z Was jest idealny...? Ja nie - różnię się tym (od niektórych), że jasno i bez ogródek umiem to przyznać :eek: :)
 

esse

New member
jaroslawp widzi "węże" na tv panasonic i pioneer 5080xd sanchopan na swoim pioneerze nie widzi. hmm... Nadal uważam za debilne (tak nie bójmy się używać wielkich słów) zarzucanie innym (czyli wg. hdtvtest 99% użytkowników plazm - "...99% of plasma TV owners do not see the problem..." że czegoś nie widzą bo są ślepi, albo wstydzą się do tego przyznac.

Parafrazując Gombrowicza z Ferdydurke: "JAK WIDZĘ JAK NIE WIDZĘ"!
 
Ostatnia edycja:

emer

Member
Bez reklam
sanchopan napisał:
(ciach)Co do sprzedaży tv - ja sprzedałem swoją plazmę Panasa za identyczną kwotę co kupiłem po niecałych 2 latach użytkowania :grin: :grin: :grin: ...(ciach)

wybacz ... ale to nie jest do uwierzenia
No chyba ze jakaś hmmm "nienormalna" transakcja dwa lata wstecz lub teraz ...

@esse
na Twoje "debilne" zaczepki mam to, ze "debilne" wydaje mi sie nie widzenie zielonych węży czy duchów ....
sorki za wtrącanie się, ale taka dyskusja jest ... debilna
a "debilne" to nie jest "wielkie słowo" , a obraźliwe ...
 
Ostatnia edycja:

ivf

New member
ja tych duchów nie widzę.. ale nie mam konsoli ;) a czy na konsoli nie można jakoś w ustawieniach obniżyć framerate do powiedzmy 30kl/s? może to by rozwiązało problem? nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem ;)
 

sanchopan

Banned
emer napisał:
wybacz ... ale to nie jest do uwierzenia
No chyba ze jakaś hmmm "nienormalna" transakcja dwa lata wstecz lub teraz ...

Spytaj w Panasonicu: to oni za tyle odkupili swój "wężowaty" produkt.:D A czy to normalna cena...hmmm... nie twierdzę, że nie: sprawa się ciągnęła jakieś pół roku, a w sumie to ponad półtora, od zakupu... Koniec końców - byłem kontent z powodu tej kwoty.:eek:k: :grin:
A co do konsoli: nie mam i nigdy nie miałem.
A dyskusja rzeczywiście jest... jaka jest: nie ma o czym dyskutować.
Ale też nie ma co zaprzeczać niezaprzeczalnym faktom - jak to mówił nie mój Premier: to oczywista oczywistość ;)
 

motobartcompany

New member
Widzisz to na pionku to podaj jakieś dowody. Bo tak to są puste słowa. Daj link do filmiku gdzie na kuro pierwszej generacji widać te ustroństwo.
Cieźko znaleźć? no ciężko skoro tego problemu nie ma.
Teraz weź poszukaj materiał z plazmy samsunga i LG. Ciężko?

W każdj chwili moge dać linki do problemów z zielonymi duchami w plazmach panasonica, problem jest i nie ma co się oszukiwać. Dzięki takim informacją być może przyszły kupujący wybierze coś innego. Bo po co się potem rozczarować.
 

rybka34

New member
Dostałem odpowiedz od kikiego i twierdzi że w telewizorze który testował nie było zielonego problemu. U znajomego wczoraj sprawdzałem model PV8 - problem występuje. Pojadę zaraz do sklepu dla idiotów i zobaczę jak w modelach które mają wystawione. Jak ktoś nie widzi zielenigo problemu to radzę zmniejszyć kolory do zera i obejrzeć program z dynamicznym programem. I najważniejsze, czy ja mam uszkodzony telewizor, czy to stała cecha tych modeli
 
W

witek_z

Guest
Rybka 34, myślę że jeżeli u Kikiego i u paru innych użytkowników plazm Panasonica tego zielonego efektu nie ma, to oznacza że trafili oni na pełnosprawny OTV pierwszej jakości, ci natomiast którzy zielony efekt mają, posiadaja produkt kategori B.
Zawsze w technice telewizyjnej występował ten problem (CRT), dlaczego teraz z nadejściem plazm i LCD'ów miałoby być inaczej.
 

motobartcompany

New member
Witek_z

W takim razie do testów też trafił się produkt kategorii B.

http://www.hdtvtest.co.uk/Panasonic-TH42PZ85B/Picture-Quality/

To jak rozróżnić produkt B od A w przypadku tego TV?

Ja słyszałem, że te lepsze trafiają tylko na daleką północ i to do Rosji. Natomiast pozostała reszta świata dostaje panasy z chorobą B.

Co ciekawe dotyczy to również serii 800
http://www.hdtvtest.co.uk/news/panasonic-th50pz800b-review-20080907128.htm
phosphor trails


Podobnie jest z innymi seriami

http://www.avforums.com/forums/plas...px80-i-see-greenghosting-videogames-help.html

http://www.avforums.com/forums/plasma-televisions/710779-ghosting-picture-break-up-panny-50pz70.html

http://www.avforums.com/forums/plas...me-photos-picture-faults-ive-been-having.html
 

jaroslawp

New member
Jeśli cytowana poniżej wypowiedź była skierowana do mnie to się ustosunkuję.

motobartcompany napisał:
Widzisz to na pionku to podaj jakieś dowody.
Jakie mam podać dowody? Musiłabyś zobaczyć to samo moimi oczami.
Widać taką mam percepcję (lub popsuty wzrok, jak kto woli), że widzę. Fakt, że jest o niebo lepiej niż na panasonic'u. I pewnie dlatego zamierzam kupić tv pionka, a nie panasa.

motobartcompany napisał:
Daj link do filmiku gdzie na kuro pierwszej generacji widać te ustroństwo....
Nie chodzę z kamerą po sklepach.

motobartcompany napisał:
Bo tak to są puste słowa.
Nie musisz mi wierzyć, że coś widzę.
 

maciek2x2

New member
Witam serdecznie.
Mam pewne pytanie.
Posiadam Panasonica 42PZ85 oraz kino domowe SC-PT860. Jak wiadomo Telewizorek ma optyczne wyjscie sygnalu audio. SC-PT ma jedno wejscie optical. Czy jesli np podlacze dekoder tv cyfrowej po HDMI, Odtwarzacz Blu Ray po HDMI i np PS3 po HDMI a TV z SCPT860 kablem optycznym to czy uzyskam na kinie domowym dzwiek przestrzenny z wyzej wymienionych urzadzen? (oczywiscie jesli bedzie dostepna odpowiednia sciezka dzwiekowa) Czy TV pusci optykiem odpowiedni sygnal audio do kina domowego?

Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedz.
 

maciek2x2

New member
Moze nie zadalem swojego pytania dokladnie. Chodzi mi o to czy Panasonic 42PZ85 pusci po kablu optycznym odpowiednio zakodowany dzwiek z podlaczonych pod niego urzadzen przy pomocy kabli HDMI a nastepnie kino domowe zdekoduje dzwiek do formatu przestrzennego.
 

Robson24

New member
Witam serdecznie; mam kilka pytań do posiadaczy panasa i nie tylko;)
Jakby nie patrzeć dla większości z nas najważniejszy jest dobry odbiór kanałów nadawanych w sd jako że mało jest kanałów hd. I tak mam mieszane uczucia co do panasonica, wiadomo w sklepie nie ma co oglądać, nie jest to miarodajne. Kiki pisze że panas radzi sobie dobrze z sd
lecz zagraniczne testy już tego nie potwierdzają :(hdtv.co.uk i .trustedreviews.com) z tych testów wynika że jest to najsłapszy punkt panasa.
Zanim trafiłem na to forum stawiałem na samsunga42656 niestety kiki pisze ze totalnie nie sprawdza sie sd ; co innego piszą na hdtv.co.uk

Cenie sobie wszystkie recenzje, lecz trochę ze sobą kolidują i proszę o posiadaczy panasonica py80/85 o napisanie jak wygląda obraz na sd czy telewizor radzi sobie z formatowaniem(czy nie rozciąga/ucina obrazu) i czy jakość jest zadawalająca
I drugi aspekt to jak radzi sobie z konsola- czy ktoś zauważył green ghosting lub inne artefakty? Kupuję tv głownie do ogladania meczy piłki nożnej :grin: i x-boxa.
Pozdrawiam.

P.S. niestety nie mogłem dać dokładnych linków do testów ze wzgledu na to że jestem nowy:hmm:,ale każdy łatwo do nich dotrze.
 
Do góry