Panasonic PY85

rybka34

New member
A może forum czytają serwisanci panasonica? Może cos napiszą na ten temat? Panasonic odpisuje żeby się udać do serwisu, ale sądze że to nic nie pomoże, bo problem pojawia się chyba we wszystkich modelach, tylko niektórzy może nie zwracją na to uwagi.
Ciekawe dlaczego w teście kolega kiki nic nie zauważył. Co to za test skoro nie ma w niej ani słowa o zielonych duszkach.
Przecież, podobno plazma została stwożona do wyświetlania obrazu telewizyjnego(ruchomego), a nie tak jak "badziewne" LCD do kalkulatora.
 
Ostatnia edycja:
W

witek_z

Guest
>CRT wypala się. Zobacz jak ciemnieją TV CRT po kilkunastu latach.

Wcale się nie wypala, tylko katody tracą zdolność emisji elektronów i dlatego czernieje , wystarczy odciąć szyjkę wraz z całym działem elektronowym i wstawić nowe działo i TV jak nowy, operacja zmiany działa nie jest precyzyjna i trzeba TV wyregulować. ( czystość koloru, zbieżność statyczną i dynamiczną)
 
W

witek_z

Guest
Luminofor traci swoje właściwości pod wpływem ciepła który wydziela sie podczas jonizacji gazu , w CRT nie wydziela się ciepło w czasie bombardowania luminoforu przez elektrony , a przynajmniej mniej, w CRT-kach jest jeszcze napylona warstwa aluminium na luminofor , właśnie aby zapobiec wypalaniu.
 
Ostatnia edycja:

shrek80

New member
PY85 posiada funkcje x.v.colour czy wie ktoś jak ona zadziała przy podłanczaniu odtwarzacza blue ray taki otwarzacz równięż musi takową funkcje posiadać aby była ona użyteczna czy wystarczy że w samym TV jest. pozdrawiam
 

Luc5664

New member
Py85

Foxxx24 napisał:
Modele PZ85 i PY85 to ten sam tv tylko w przypadku PZ różniący się obecnościa tunera DVB-T,zatem ustawienia są te same!:cool:


Co do menu hotelowego wchodzi się do niego tak samo jak do menu serwisowego tylko zamiast 3x0 wciskasz 3xAV (bez tv).


Pozdrawiam

dzięki za podpowiedź. Ustawienia działają.
Ciagle mam problem z formatem obrazu -czy istnieje dostepny sposób,aby na stałe ustawić obraz w formacie 16:9 Zoom 1.Na tą chwilę posługuję sie pilotem,wciskam Aspekt i ok na pozycji Zoom1
pozdrawiam
 
W

witek_z

Guest
>Ciekawe dlaczego w teście kolega kiki nic nie zauważył. Co to za test skoro nie ma w niej ani słowa o zielonych duszkach.

A może u Kikiego tego nie było.
 

Savatage

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem czy to może być przyczyną tego, że Kiki nie wspominał o zielonych duszkach (wężach) ale zdaje się, że wszystkie TV są u nich kalibrowane ?
 

motobartcompany

New member
Sami sobie odpowiedzcie możecie odpowiedzieć na to pytanie. Dlaczego? może test nie był do końca obiektywny... nie chce nic sugerować ale takie praktyki są często stosowane.
 

Savatage

Klub HDTV.com.pl
VIP
Filmiki to można sobie nie powiem gdzie wsadzić. Obiektyw kamery jest zdecydowanie bardziej czuły niż oko ludzkie. Oczywiście nie twierdzę, że zjawiska nie ma. Ale niektóre oczy to widzą a niektóre nie. A obiektyw kamery każdy to wychwyci. Więc filmiki są zupełnie nie miarodajne.
 

Savatage

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nic. Moim zdaniem należy pisać o tym że takie coś występuje ale zawsze zaznaczać, że nie każdy to widzi. I tyle. Gdybyśmy mieli sugerować się filmikami to nikt by nie kupił nawet telewizora crt ponieważ strasznie miga na nagraniach z kamery czyż nie?
 

Foxxx24

New member
Jest dokładnie tak jak powiedział kolega Savatage!:eek:k::eek:k:

Z widzeniem green ghostingu przez kamerę jest tak samo jak z wykryciem przez nią właściwej częstotliwości odświeżania.
Z kamerą migotanie widzimy,a bez nie.

Do tego każdy ma inny wzrok i inaczej widzi odwzorowanie barw oraz przejścia między nimi więc nie ma się co przejmowac filmikami o zielonych duchach,ale brac to co nam się podoba.:)


Pozdrawiam
 

esse

New member
Witam
Mam Panasonica py85 i żadnych zielonych powidoków nie widzę. Wczoraj razem z żoną "wgapialiśmy" się w TV i przy przesuwających się białych literach zielonych duszków nie widziałem, moja żona też nic takiego nie widziała. Zaznaczam, że jestem pedantem z początkiem nerwicy natręctw (efekt czytania forum),wcześniej widziałem martwe piksele na moim lcd z odległości 3m i gdyby tylko każdy mógł tą zieloną poświatę zauważyc to napewno bym to widział. Podsumowując testerzy Audio-Video nie widzieli, Kiki też, ale przyjmuje do wiadomości, że są osoby, które zielone krawędzie widzą(swoją drogą ciekaw jestem od czego to zależy) .
Pozdrawiam
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Ogólnie można by rzec - od tego jak główka pracuje ;p

Pozdrowienia!

Edit: szybkie tłumaczenie części informacji z tej strony.

Dlaczego tak się dzieje?
Różne elementy chemiczne są używane do tworzenia czerwonej, zielonej i niebieskiej powłoki luminoforu komórek plazmy. Różnica we właściwościach chemicznych skutkuje różnicą w czasach pobudzania i zanikania: niebieski jest najszybszy, zielony - najwolniejszy, a czerwony pomiędzy.
Ponieważ oko ludzkie jest najmniej wrażliwe na natężenie koloru niebieskiego ludzie zazwyczaj zauważają jedynie zielone/żółte smugi, kiedy to jasny obiekt porusza się szybko po obszarze ciemnego tła. Im szybszy ruch lub wyższy kontrast tym bardziej widoczne stają się smugi luminoforu.

O co Ci chodzi? Nie ma smug na mojej plazmie!
Dobra wiadomość jest taka, że 99% właścicieli tv plazmowych nie dostrzega problemu przez 99% czasu. Jednakże niektórzy ludzie dotknięci zmorą wyczulonego wzroku (osoby te zazwyczaj zauważają migotanie nawet gdy częstotliwość odświeżania na ich monitorach komputerowych jest ustawiona na 75Hz) nic nie poradzą i dostrzegają luminoforowe smugi. Celem tego artykułu jest - jeżeli rozważasz zakup telewizora plazmowego - uświadomić Cię, iż taki problem istnieje i że powinieneś upewnić się, że nie jesteś wrażliwy na to zanim taki zakup popełnisz.

Jestem zmartwiony... Czy nadal powinienem kupić telewizor plazmowy?
Pomimo tego mankamentu płaskie panele plazmowe pozostają jednymi z najbardziej przystępnych urządzeń obrazujących dostępnych na rynku, zdolnych reprodukować głęboką czerń i realistyczne kolory... i nawet możesz nie być podatny na luminoforowe smugi. Poprostu weź kopię "Sin City" (film głównie czarno-biały, z szybkimi panoramami [kamery] co notorycznie doprowadza do najgorszych smug luminoforu) by pokazać go na tv plazmowym jednego z Twoich przyjaciół, przy zgaszonych światłach... Jeśli nie widzisz smug, to wszystko powinno być dobrze.

Dobra, widzę je. Jak sprawić by zniknęły?
Ponieważ różnica w interwałach pobudzania i zanikania luminoforu jest nieodłączna dla technologii wyświetlaczy plazmowych, jeżeli jesteś jednym z pechowców, którzy widzą smugi luminoforu, możesz jedynie próbować łagodzić problem poprzez:
- obniżenie kontrastu (poziomu bieli) na twoim telewizorze plazmowym
- stosowanie odpowiedniego oświetlenia otoczenia by nieco zredukować kontrast ekranowy (dlatego właśnie smugi luminoforu zazwyczaj nie wychylają swych paskudnych głów w jaskrawo oświetlonych sklepach)
- przeczekanie by jasność luminoforu zmniejszyła się w sposób naturalny w ciągu normalnego użytkowania
- siedzenie w większej odległości od ekranu plazmowego
- unikanie czarno-białych filmów
 
Ostatnia edycja:
Do góry