Panasonic PY85

p0is0n

New member
Amazon & Leszczu:

Hola hola, Panowie! :)
Nie byl to zaden wyklad.Po prostu pewne przyjemnosci sa obciazone konsekwencjami.
Ja nadal twierdze, ze jesli stac kogos na plazme ( z def.: pradozerne bydle) a zwlaszcza Panasonica, to i na rachunki musi byc stac.
To tak jak byscie chcieli kupic samochod za 500tys pln i zadali w salonie pytanie: ile to pali. No przepraszam, ale kupujac taki samochod, takich pytan sie nie zadaje, bo mozna sie na smiesznosc narazic.
Zmierzylem ile PY85 zre z czystej ciekawosci.Z ciekawosci jak bardzo parametry obrazu przekladaja sie na pobor energii i czy producent mowi prawde.
I, wiedzac ile zre, nadal uwazam ze to dobry zakup.Nie dlatego, ze jestem bogaty, czy nieoszczedny, bo nie jestem.Po prostu energia to nie wszystko, zwazywszy zwlaszcza jak niewiele godzin spedzam przed tv.
A oszczednym byc warto, niezaleznie od posiadanej kasy :)
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
poison

Przeciez taka plazma bierze srednio okolo 200-220 Watow, wiec podobnie jak LCDki !!

Ktos na forum robił testy

Oczywiscie jak dasz wszystko na full, kontrast itp to bedzie inaczej, wiecej

Ale nikt nie zyłuje parametorw na maxa !! ( tzn nikt normlany ;) )
 

Leszczu

New member
RheeTCT napisał:
Popieram Leszczu - też uważam,że należy być oszczędnym i nie puszczać kasy bez wyraźnej potrzeby.Ale czy tu rzeczywiście jest problem warty zastanowienia.Co Ci wyszło z obliczeń?
P.S.Ja też ostatnio myślę o Soniaku -widziałem w sklepie i jest wporzo.A biedak nie jesteś tylko masz 4 osobową rodzinę.Kto ma ten wie jak to jest.
Dzieki wielkie za poparcie :krol: obliczylem ze moja rodzinka siedzi przed Tv jakies 10-15h dziennie:grin: tzn moja zona rano Dzien Dobry TVN:)
poniej corka cartony:) ja w miedzyczasie wskocze do domu i tez cos leci MTv ViVa pozniej Syn cos tam wlaczy Extreme Sport no i i znowu zona potem ja wracam z pracy a najgorsze zaczyna sie od 18tej:grin: paskudny TVn majewski na wspolnej wojewodzki i inne cholerstwa:grin: wiec Plazma chyba mnie wykonczy .
Co do Plazmy to 50PY800 ma zuzycie 495 WAT niewiem jak to sie
liczy jak damy na 60% ustawu moze ktos by to zmiezyl??przy jakich ustawieniach ile ona pobiera Ale LCD Sony W4000 pobiera max 230Watt
wiec nie bawiac sie kalkulatorem juz mamy polowe mniej a obraz na nim naprawde zadowoli niejednego.
Co do aut to niezgodze sie ze jak ktos kupuje auto za 500tys nie pyta ile one pali wlasnie po zakupie zaczyna szukac sie oszczednosci pewnie ze sa ludzie co na to nie patrza ale wiekszosc kombinuje z gazem.
Zona kazala mi kupic jutro Sony 52W4000 :grin: kolega ktory byl u mnie dzisiaj za glosno powiedzial ile plazma pali:grin: tzn Pozera pradu.
Jezeli jutro nie bedzie PY800 kupuje Sony mysle ze bede bardzo zadowolony bo sygnal mam z ferdka 8900 i Ps3.
No znowu sie rozpisalem:roll:

Aha i jeszcze jedno nie badzmy rozrzutni paliwo idzie ciagle w gore a to ciagnie ceny za soba wszystkiego moze to przeznaczenie ze nie mam kupic Py tylko sony co mniej pozera:)
kto wie niezbadane .....................:)
 
Ostatnia edycja:

jedrek_125

New member
Foxxx24 napisał:
Ja myślę,że warto dołożyc zwłaszcza,iż różnica przynajmniej w Krakowie między PY85 az PY800( 5225zł w stosunku do 6120zł - modele 42") jest niewielka.
Przy ubiegłorocznych modelach wynosiła około 1400 zł więc więcej.

Osobiście byłem zdecydowany na model PY85,ale widząc taką różnicę w cenie kupię jednak PY800+BD30:)

Pozdrawiam:)
-----------------------------------------------------------------------Zareczam ci ze doplacisz i beda to wyrzucone pieniadze :) jak chcesz kupic w komplecie z BD 30 , ktorego posiadaczem jestem , to raczej ,,zaoszczedzone pieniadze z modelu 800 wydaj na dobry kabel np. techlinka wirres CR to juz prawie 200 zl , i za reszte plyt blue-ray , bedzie wieksza korzysc :)
Jesli chcesz wiecej inf. to wejdz na dzial blue-ray tam mam duzo postow nt. wlasnie tego sprzetu :)
Pozdrawiam
 

goostaff66

New member
Ryszards68 - dzięki zza info.

Sprawdziłem i faktycznie chodzi HD na componencie.
Przy okazji - przy podłączeniu przez component funkcja Auto działa bez zarzutu (tak jak na Euro), aczkolwiek odbiornik nie pamięta componentu jak ostatnie źródło (włącza się na TV).
Swoją drogą to dziwne, że przy HDMI nie działa Auto i TV nie widzi źródła.
 

aevash

New member
Maciek2x2 napisales "Co do DVB-T py/pz800 maja wbudowany tuner obslugujacy MPEG4 w PZ/PY85 tylko MPEG2. By ten tv obsluzyl MPEG4 kupujesz tylko modul CI NP4 wkladasz do kieszeni i wszystko dziala -Jak na razie koszt takiego modulu to ok 190zl"
Jestes pewien ze dziala? Byłem zmuszony oddac taka karte gdyz nie współpracowakła z moin 46PZ85. Mieszkam blisko Śremu i bez problemu na antenie pokojowej odbieram TVN, TV4, Polsat(MPEG2) niestety reszta progamów dziala na MPEG4 i mam tyko dzwiek.Karte wkłada sie do gniazda CI (common intreface).


pozdr
 

jedrek_125

New member
Dzieki , bede musial sie dokladnie przyjrzec z tylu :) , bo moze jest , a ja nie zwracam na to uwagi :) a w wercji pz85b na uk panasonic jest na stronie 31 instrukcji , wiec chyba na 85p tez jest tylko tak jest ,,zamaskowane ze nie zwraca uwagi :) tym bardziej ze jak czytalem polska instrukcje , to zdaje sie ze bylo cos tam na temat update software przez gniezdo Ci , wiec chyba musi byc :)
 
Ostatnia edycja:

jedrek_125

New member
:) acha , to ok , wszystko jasne :) ale w takim razie jakim cudem moze odbierac mpg 2 ? Czy moze tez nie moze ?:) i strumieniowe mpg2 mpg4 moze odbierac tylko przez zewnetrzne tunery sat lub inne ?
 
Ostatnia edycja:

mregal

New member
Witam wszystkich
Juz prawie jestem zdecydowany na w/w model TV, jednak czytając test "kikiego" telewizor ten dostał w ogólnej skali 8 pkt. wydaje mi się ze to o przynajmniej jeden pkt za malo (za malo zebym w pelni byl pewny swojej decyzji) nie wiem czy mam sie obiawiać, gdy postawie go u mnie w pokoju..


Ostatnio bylem w Saturnie w Warszawie z Złotych i na 100 telewizorów, 95 bylo LCD a tylko 5 było plazm, LCD świeciły jak cukierki landrynki w sklepie gdy leciało na nich DEMO HD, na plazmach (panasonic) leciał film LEJDIS (nie wiem czy był puszczany w HD czy to bylo DVD) jednakże obraz na panasonicu w porównaniu do tych landrynkowych LCD byl poprstu szary i zwykly czy mam sie tym martwic.... ?

pozdrawiam
 

Foxxx24

New member
Ja jestem zwolennikiem kupowania towaru z pewnego zródła zwłaszcza przy takiej cenie więc wolę co nie co dopłacic i miec blisko możliwośc ewentualnej wymiany niż kupic te 400 zł taniej i miec problemy:)
 

Foxxx24

New member
jedrek_125 napisał:
-----------------------------------------------------------------------Zareczam ci ze doplacisz i beda to wyrzucone pieniadze :) jak chcesz kupic w komplecie z BD 30 , ktorego posiadaczem jestem , to raczej ,,zaoszczedzone pieniadze z modelu 800 wydaj na dobry kabel np. techlinka wirres CR to juz prawie 200 zl , i za reszte plyt blue-ray , bedzie wieksza korzysc :)
Jesli chcesz wiecej inf. to wejdz na dzial blue-ray tam mam duzo postow nt. wlasnie tego sprzetu :)
Pozdrawiam

Może i tak,ale przy tej cenie te 800 zł to nie taka różnica,a mogę miec lepszy dzwięk i trwalszą matrycę oraz jeszcze jedno złącze HDMI więcej:)
A samo BD30 to puki co kupię bardziej ze względu na jego bardzo dobre skalery gdyż mam bogatą videotekę dvd niż kupowanie dużych ilości blue ray jak narazie:)
 

Tomi72

New member
Gdzie kupić

Vitam wszystkich. Od jakiegoś czasu czytam to forum i nabrałem dużo wiedzy , zamierzam zakupić TV i padło na plazmę . Wybór padł na Panasa tylko miałem jeszcze dylemat jaki . Ale po niedługich namysłach zdecydowałem na model TH-46PY85. Kwotę którą mogę przeznaczyc to 6k z małym kawałkiem. No i ....... Problem w tym ,że niegdzie nie mogę znaleść tego modelu . Od paru dni szukam i wydzwaniam i nic . Wszyscy mówią to samo ( moze za 2 tyg. może miesiąc ) nic konkretnego. Może wie ktoś gdzie jest do nabycia ten TV .
 
Do góry