Panasonic PY85

zozulka

New member
dzięki ludziska za wszystkei informacje w tym wątku. Miałam już mężowi zrobić niespodziankę i kupić LCD na Euro 2008, a wczoraj w sklepie dla durniów zobaczyłam tego Panasonica TH-42PY85 o którym tyle dobrego tutaj piszecie i postanowiłam wrócić do domu i poczytać na forum o nim. No i dobrze zrobiłam :) Byleby teraz udało mi się go znaleźć i kupić szybko :) Jak tylko przyjedzie to dam znać jako "baba" ;p jak tv wygląda, gra i czy wiatraczki hałasują ;)

P.S. Tak w ogóle to jakby ktoś się zabierał za czytanie wątku od początku to 70 stronek zajmuje 6h i 30 min :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Ale się rozpisałeś, nie ma co. Matową obudowę ma model PV8, ale nim pewnie nie jesteś zainteresowany.

Połączenie BluRaya do amplitunera będzie konieczne, jeśli posiadasz amplituner z dekoderami HD. Jeśli nie, to lepiej połaczyć z telewizorem, a dźwięk poprowadzić optykiem lub koncentrykiem.

Autoprzełączanie 4:3 na 16:9 jest jednym z dostępnych trybów. Nie musisz z niego korzystać.

PY80 i 85 to ten sam telewizor poza IFC, tak więc wiatraki są w obu na pewno. Oba telewizory posiadają pełną obsługę 24p. IFC po prostu dodaje klatki pośrednie na podstawie algorytmu aproksymacji.

Większość telewizorów nie pamięta zewnętrznego źródła, ale numer kanału już tak.

Na koniec, wybacz, ale nie powstrzymam się. Dlaczego wendor, a nie dostawca?

ArtS :)
 

uszy

New member
Dlaczego "wendor" a nie "dostawca"?

A tak mi się napisało. W sumie to nie "dostawca", tylko "producent" jest wg. mnie bliższe znaczeniowo temu zapożyczonemu słówku :)
 

zozulka

New member
no i zamówiłam :) - będzie w piątek 16-20. W Gdańsku jest problem z tym tv, w MM stoi tylko jedna sztuka i to 46 cali. W Saturnie nie ma, w żadnym Euro nie ma, we wszystkich małych sklepach nie ma. Obdzwoniłam chyba z 10 sklepów, Hala Olivia, za ETC, an Partyzantów, na Żabiance - jednym słowem wszystkei te sklepy gdzie się kupuje AGD taniej niż u "idiotów" itp. Wszędzie dostałam odpowiedź że nie ma u dystrybutora ich i że będą za 14-20 dni dopiero. Jedna osoba na Allegro ma jeszcze 3 sztuki od ręki. Jedynym sklepem jest Euro RtV Agd w internecie (na sklepach nie mają). W centrali mają 14 sztuk, no już 13 ;). Obecna cena to 5338,99zł z dostawą do domu - nie ma opcji z odbiorem w sklepie. Mowa o modelu 42 calowym, nie wiem jak inne.
 

Pantomek

New member
PY85 w GDN

Zozu - a sprawdzalas na ceneo? Oprocz Euro sa jeszcze w 3City 3 sklepy oferujace 42PY85 - alfamarket, medialider i mediapasaz. W tym ostatnim nabylem w poniedzialek wiekszego brata czyli 46PY85. Poki co otrzasam sie z szoku przesiadki z CRT32". Obraz powala na kolana (nawet z DVD z upscalerem do 720). Dzwiek z wbudowanych glosnikow poprawny. Co do szumu wentylatorow to jest leciutko slyszalny w nocy przy mocno skreconej glosnosci kina. Wiecej spostrzezen napisze po kilku dniach ogladania (na liczniku dopiero 10h pracy telewizora).
 

cooper69

New member
oni też nie mają
w Trójmieście posucha
Wykonałem teżkoilka telefonów do firm z ceneo i też nie ma - jedna miała PZ ale nie chce mi się w razie awarii walczyć o moje prawa
 

colsk102

New member
Th-46py85

Jak to jest z funkcją 3D comb w 46-tce. W instrukcji jest, a w moim menu nie ma. Od czego może zależeć przycinanie się obrazu wystepujące szczególnie przy transmisji w HD na Eurosporcie.
 

RheeTCT

New member
Z tego co wiem polski serwis Panasonica naprawia również tv zakupione zagranicą, a więc również z tzw.własnego importu.Myślę,że można śmiało brac PZ-y.
 

jurasick

New member
paski przy wyswietlaniu 4:3

Witam
Cos mi sie obilo o uszy podczas czytania tego watku, ze paski po bokach podczas wyswietlania 4:3 sa szare, czy mozna zmienic ich kolor na czarny?
Pozdrawiam
 

Ryszards68

New member
Menu/Ustawianie/Panel boczny na "wyłączony" i pasy będą miały kolor czarny. Uwaga! Może to spowodować trwałe wypalenia (nie zalecane przez producenta).
 

jurasick

New member
uuuu to slabo troche, nie wiem czy da rade sie przyzwyczaic do szarego, to dziwne ze tak zrobili, hmmm trzeba to na zywo zobaczyc, ehhh zawsze cos
 

ANDGAJ

New member
ArtS, nie symuluj :)

Szare pasy?
Po bokach?I jeszcze może dodatkowo góra/dół?
Rzecz gustu.Jak uważają niektórzy.Może ci niektórzy wolą różowe.O gustach ponoć się nie dyskutuje.
IMHO dla mnie nie do przyjęcia plan.Czarne to aż nadto.IMHO.
Płace za powierzchnię ekranu/wyświetlacza i mam mieć oglądactwo z pasami?
Nie do przyjęcia plan.IMHO. :)

A tak poważnie to nie rozumiem dlaczego nadawcy nadają w 4:3 i jeszcze "dowalają" "pasy góra/dół". Mam na mysli m.in. programy, które ogląda maja żonka-serial M, Taniec z g....itd.
 

ENDZI63

New member
co jest grane z tymi pasami i w ich miejscach wypalanie panela ,jestem zdecydowany na plazmę czekam jak będą w sprzedaży. po długich analizach zdecydowałem się na TH-50PZ800,po tym co teraz przeczytałem jestem troszkę podłamany,przecież na panelu w 90% będą zawsze jakieś pasy przeważnie na górze i dole.przecież to nieuniknione,wcześniej zrezygnowałem z LCD ,ale teraz się zastanawiam czy nie pozostać prz moim sony KV32HQ150.
POZDROWIENIA
 

leszcz

New member
Ja tam nie mam żadnych pasów

ustawiłem na auto i sam się obraz dopasowuje

nic mi to nie przeszkadza

pozdrawiam
 

maciek2x2

New member
Ja mam pasy ale ... na jasnym obrazie. Dowiedzialem sie ze sa one ponoc efektem skalowania obrazu. Widac je np gdy ogladamy przesowajacy sie obraz jasnego nieba.
 

Pikmin

New member
Witam wsztstkich .
Jestem nowy na forum i laik w kwesti tv LCD i PLAZM więc mam pare pytań. Chcę zakupić telewizor 46-50 cali, do gier(xbox 360), do filmów dvd, divix (zPC), cyfrowy polsat, cena do 6500zł, pokój średnio oświetlony czyli jak w wiekszości mieszkań.
Zastanawiałem się nad:
Panasonic 46 py 85
Philips 52PFL7762D
sharp 46 x20e
no chyba że macie inne propozycje
byłem w sklepi i miałem okazje porównać panasonica i sharpa face to face i szczerze powiem ze zadużo różnic to niezobaczyłem raz ten wygrał a raz drugi.
Następne pytanie czy plamazma się będzie wypalać( czy wogóle się to tyczy jeszcze plazm ),jeżeli będzie używana do tych celów(no wiecie wątpliwości,znaczki tvp,tvn itp), a i ostatnie (chyba) jaka jest max. rozdzielczość telewizorów po podpięciu pc przez wejście 15 pinowe(zwykły monitorowy port, ewentualnie przejście hdmi-dvi lub hdmi -15pin lub bezpośrednio z kompa 15 pin do tv 15 pin)
Troche dużo ale cóż troche sięczytało na forum to i wątpliwości dużo.
A i do mistrzostw chce mieć cacko w domu.Z góry dzięki za odpowiedzi
 

m2008

New member
zozulka napisał:
... Jedynym sklepem jest Euro RtV Agd w internecie (na sklepach nie mają). W centrali mają 14 sztuk, no już 13 ;). Obecna cena to 5338,99zł z dostawą do domu - nie ma opcji z odbiorem w sklepie. Mowa o modelu 42 calowym, nie wiem jak inne.

:)
no juz jest 12 sztuk max.
bo ja jedna zamowilem (42py85). troche sie tego telewizora naszukalem.
nie jest latwo dostepny w tej chwili, w niektorych sklepach czas oczekiwania podawali nawet 2 tygodnie!

mozna odbior w sklepie zrobic :) wystarczy zaznaczyc ze na raty sie bierze, wtedy dowoza do sklepu i tma trzeba podpisac umowe. ja tv bede mial najpozniej w poniedizalek podobno. wczoraj zamowilem, dzisiaj ide podpisac umowe no i tylko czekac na tv :)
 
Do góry