Panasonic PY85

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Wg mnie jak ktoś nie miał doświadczenia w ustawianiu TV, to to co jest tam opisane nie można nazwać kalibracją a raczej ustawianiem na oko, kalibracja ma to do siebie, że odnosi się do pewnych standardów.
 

jedrek_125

New member
odpowiedz

Oczywiście , ze masz racje w kwestii standartow , ale pokaz mi ile osob stac na profesjonalne urzadzenie do kalibracji za 2500 zł. ???
Natomiast , co do ustawiania na oko , to masz o tyle racje , ze obraz dla kazdego jest odczuciem subiektywnym i wlasciwie tzw. ustawianie na oko jak mowisz , jest wg. mnie najwlasciwsze :). A jak to fachowo zrobic ? na to pytanie odpowiada ten post , ktory tak lekcewazysz :))

Admin edit: Ostrzeżenie!!! Proszę nie cytować poprzedników!
 
Ostatnia edycja:

Foxxx24

New member
Panasonic TH-42PY85

jedrek_125

Wielkie dzięki za stronke i podzielam Twoje zdanie,że kalibracja "na oko" jest lepszym rozwiązaniem niż wykorzystanie schematu uniwersalnego gdyż każdy inaczej postrzega barwy jako całośc stad też wynika zalecenie co do kupna plazmy,że najlepiej zobaczyc samemu:)
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Foxxx24 napisał:
jedrek_125

każdy inaczej postrzega barwy

Raczej się nie zgodzę, że każdy postrzega inaczej barwy, rozumiem, że każdy może mieć różne preferencje ale to zupełnie coś innego.

Prosiłbym o niemieszanie pojęć, kalibracja dotyczy wzorca, natomiast ustawianie wg własnych preferencji to ustawianie wg własnych preferencji i ma niewiele wspólnego z kalibracją.
 

jedrek_125

New member
odpowiedz ar2

:) Jak to nie zgodzisz sie , ze kazdy postrzega barwy inaczej , przeciez to fakt , a z faktami sie nie polemizuje , uzywamy w tej dyskusji slowa kalibracja bo zostalo uzyte w pytaniu o optymalizowanie ustawien w kontekscie wlasnie osobistych preferencji , bo tylko takimi kazdy odbiorca jest zainteresowany , co z tego ze wzorcowe schematy beda inne to tylko teoria , a praktyka to wlasnie ,,oko,, W podanym przeze mnie linku jest podana procedura , jak samemu poprawnie kalibrowac poszczegolne skladowe obrazu , kierujac sie wrazliwoscia wlasnego oka , wiec po co mieszac w glowie komus kto pyta jak poprawnie wyregulowac sobie obraz , jak bysmy tego nie nazwali cel postu byl jeden , poszrzenie ogolnej wiedzy na ten temat
Mysle ze czas skonczyc ten watek , bo juz nas nigdzie nie zaprowadzi :)

Co do uwagi Manka ze nie ma pip i pap , :) no coz powiem szczerze ze jesli to jest dla ciebie kryterium wyboru , to masz problem :) jednak mysle ze inne parametry tej plazmy oraz jej cena sa wazniejsze :) i zdecydowanie przemawiaja na jej kozysc . Pozdrawiam wszystkich :)
 

leszcz

New member
jedrek_125 napisał:
W instrukcji jest napisane: maxrozdzielczość wyświetlacza po D-Sub 4:3 1440x1080 a 16:9 1920x1080 pikseli.

Po D-SUB nawyzsza rozdzielczosc to 1280 x 1024 przy 60Hz
oraz 1366 x 768 przy 60Hz
chyba ze mowimy o zupełnie innych tv , rozdzielczosci ktore podaje teraz dotycza modelu 42 py 85p[/quote]

Ja podłączyłem dziś sobie tam komputer celem sprawdzenia pewnego materiału HD z BORA-BORA obraz cudny ....szok :)
ale jedno co mnie zastanawia to to że po podłączeniu osiągnołem rozdzielczość 1024x768..........
Jak otrzymac większa rozdzielczośc ??
Mam kartę 8800GT i inne wypasione komponenty :D :D

więc jak teraz otrzymac większa rozdzielczość aby TV ja przyjął ??( po ustawianiu wiekszej poprostu obraz znika --- czarny się robi i po 15 sek wraca do stawień wyjściowych )

pozdr T
 

maniekk

New member
jedrek_125 napisał:
:)
Co do uwagi Manka ze nie ma pip i pap , :) no coz powiem szczerze ze jesli to jest dla ciebie kryterium wyboru , to masz problem :) jednak mysle ze inne parametry tej plazmy oraz jej cena sa wazniejsze :) i zdecydowanie przemawiaja na jej kozysc . Pozdrawiam wszystkich :)


Spokojnie, spokojnie....:) Wyraźnie napisałem, że to moje pierwsze (!!!!!) rozczarowanie związane z tym telewizorem. Mało tego, dotychczas dość entuzjastycznie wypowiadałem się na temat tej serii. Czekam na PY800 - ma być dla mnie alternatywą do Kuro PDP5080. PIP/PAP miał być dodatkowym argumentem do przekonania mnie do Panasa ;). W PY85 ich nie ma ale pewnie w PY800 będą (bo przecież w PY700 są mimo, że - o ile dobrze pamiętam -jednotunerowe)
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Moim zdaniem te jednotunerowe PiP/PaP traci sens. Po co mi to jak nie mogę podglądać czy reklama na innym kanale się skończyła, gdy oglądam sobie w tym czasie inny kanał ;)
 

jedrek_125

New member
odp. dla -manka

tego nie wiem , jednak mysle , ze musisz poszzperac w ustawieniach kompa i ustawic rozdzielczosc wyjsciowa w kompie zgodnie z tym co moze przyjac tv , wazne sa tu parametry odswiezania , wiekszosc z nich musi byc na 60 hz , byc moze w tym jest problem :), jak sie z nim ,,uporasz ,, daj znac :) przyda sie informacja na ten temat :) pozdro :)
 

Aqarius

New member
Witam!

Poradźcie mi szanowni koledzy bom skołowany już silnie:confused:

Radząc się i czytając to forum wyciągam wnioski że jednak warto kupić TV z fullHD. Zwłaszcza że interesuje mnie 46 - 50 cali z odległości ok 4m. I tu pojawia się moje pytanie czy kupić starszy model 50xx700 czy 46xx85. Ceny są podobne ale martwi mnie jedna żecz. Mało jest ofert nowego modelu czy są to telewizory sprowadzone z zagranicy czy nie. Panasonic pl nie ma ich na swojej liście więc o zzzo chozi.:eek:k:Znowu modele 700 chyba są bardziejsze w wyposażeniu.

Poradźcie mi....

Pozdo Aqa
 

Sansei6

Member
Bez reklam
No co ty kupuj nowszy ma wiele rzeczy poprawionych, usprawnionych itp, a pecha możesz mieć i co do nowego i co do starszego modelu, choć ze starymi było trochę problemów, w nowych je ponoć poprawiono ;)
No i te nowe parametry.... ;)
 

Foxxx24

New member
Panasonic TH-42PY85

sansei6

Zgadzam się z Tobą w pełni,że zdecydowanie lepiej postawic na najwnowszą matrycę FULL HD zwłaszcza przy tych parametrach jakie oferuje PY85;)
Ewentualnie można poczekac na PY800,który będzie droższy o ok. 1400zł:)
 

p0is0n

New member
Dorzuce skromny glos w dyskusji:

mialem okazje dzis potestowac 42PY85 i tak:

- obraz HD swietny
- Intelligent Frame Creation dziala i rzeczywiscie poprawia to do czego zostalo stworzone - efekt jest wyrazny (zastanawialismy sie tylko, czy nie lepiej go czasem wylaczyc, bo trudno sie bylo zdecydowac co wyglada fajniej)

- obraz DVD (component/hdmi) - bardzo dobry i to nawet ze slabych plyt gazetowych (celowo testowalem na dobrym i zlym materiale)
Powiem tak: plyty ktore byly nieakceptowalne na dobrych LCD 42" z powodu zaszumienia i slabego bitrate tutaj dawaly sie ogladac ... z przyjemnoscia

- obraz z DivX (component/hdmi) - bardzo dobry,te "oszczednie" kompresowane takze

- obraz tv PAL - niestety nie moglem przetestowac, ale mam nadzieje ze skoro DivX dalo rade, to CATV tez da

- obraz HD z laptopa poprzez D-SUB : swietny - co prawda dziala max 1280x1024 ale to naprawde wystarczy, co wiecej nie bylo zadnej widocznej degradacji jakosci, chociaz trybu 1:1 nie udalo mi sie uzyskac - najwyrazniej vlc dobrze przeskalowalo mi filmiki ( Ratatouille 1080p, Planet Earth, Pioneer, demka WMV-HD)

- zdjecia z karty SD wygladaja bombowo, choc moglyby sie szybciej ladowac - ale i tak ludzie przystawali zeby zobaczyc co sie dzialo w Egipcie ;)

- mozna je obracac

- ciekawa rzecz: obraz z DVD mozna powiekszac i potem przesuwac gora/dol i lewo/prawo

- polaczenie do PS3 - nie wiem, sam jestem ciekaw - ale rozmawialem z gosciem, ktory juz zamowil te plazme do gier, a ze laikiem w temacie nie byl, wiec rowniez mam nadzieje ze sie nada.

- wiatrakow nie slychac
- glosniki ujda, choc moglyby byc lepsze = do zwyklego ogladania wystarcza, a do filmow to na tym forum uzywamy zestawow KD, prawda? ;)

- co mi sie nie podoba to ta srebrna czesc obudowy na dole -> jak dla mnie zupelnie chybiony pomysl, ale chyba to przezyje :)

Notka osobista:
- Ta plazma spowodowala ze przestalem byc zwolennikiem LCD i uwazam ze jest to tv, ktory ma obecnie jeden z lepszych stosunkow cena/jakosc.
- Nie jestem sprzedawca ani Panasa ani czegokolwiek innego

Zamierzam kupic te plazme, moze ktos da dobra cene ?:)


P.S. Moglby ktos pstryknac fotki z telewizji PAL na tej plazmie z bliska i mi podeslac na priv? Z gory dzieki.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonica plazma 46 PY 85 będzie pokazana na konferencji w Rynie - w dniach 16-17.04.2008 . Wkrótce w sprzedaży w Polsce.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23570
ale nie spodziewam się że będzie grała gorzej niż 42 PY 85.


5b08d1187cec9b55med.jpg


2724e29868dca3bfmed.jpg
 

ArtS007

New member
Bez reklam
p0is0n napisał:
- ciekawa rzecz: obraz z DVD mozna powiekszac i potem przesuwac gora/dol i lewo/prawo
Domyślam się, że masz na myśli obraz z płyty DVD. Co się działo wówczas z napisami?

Oglądałem wczoraj na żywo PY85 w rozmiarze 42 cale. Ma z tyłu 5 lub 6 wiatraków. Czy je słychać, nie powiem, bo to sklep. Obejrzałem sobie dokładnie z obu stron mocowanie głośników. Szkoda, że nie można tego odkręcić. To srebrne wykończenie jest zdecydowanie chybione, komuś się pomyliło z jakimś bolidem. Przynajmniej moim zdaniem. Ale ogólnie telewizorek prezentuje się naprawdę ładnie. Na ekranie było demo HD, więc o jakości nie będę się wypowiadał. Wiadomo. Ślinotok. :p

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry