Panasonic PY85

unky

Member
Od soboty mam to cudo: TH-42PY85.
Podłączone do tunera Kathrein-UFS910. Na tunerze odbieram cyfrę i polsat.
Obraz HD - miodzio. Obraz SD - miodzio. Wielokrotnie oglądając w sklepach LCD czy też plasmy na których leciały kanały SD byłem zniesmaczony jakością. Jakże pozytywnie sie rozczarowałem jak podłączyłem TV do tunera po HDMI, odpaliłem TVN/TVN24 z Cyfry - obraz rewelka.
Przełączyłem na kanały HD - C+Film, C+Sport, National Geographic. Super obraz. Nic dodać nic ująć. Meczyki w HD na C+ Sport to ukojenie dla oczu, ostre wyraźne, świetne kolorki. Filmy na C+Film w HD też super. Zauważyłem też że nawet filmy które nie są orginalne w HD i są upscalowane przez Cyfrę wyglądają lepiej aniżeli te same filmy równolegle puszczane na C+Film w SD. Pewnie bitrate jest lepszy, albo Cyfra je lepiej skaluje anizeli tuner?

Dla tych co nie mogą się zdecydować pomiędzy C+ a Polsatem - wczesniej na CRT32" nie widziałem zbytnio różnicy pomiędzy TVP-1/2 nadawanym przez Cyfrę lub Polsat - obraz podobny. Jendakże na Panasie teraz widać kolosalną różnicę w jakości nadawania kanałów TVP przez platformy - Cyfra bije Polsat Cyfrowy na głową jakością transmisji kanałów TVP.
Sam Polsat (program) wygląda super ale już transmisje TVP1/2 w paczce cyfrowego polsatu to masakra w porównaniu do Cyfry.

Z tyłu oczywiście 5 wiatraków ale sobie wolno chodzą tak że ich w ogóle nie słychac. Nawet przy ściszonym TV na zero nie słychac z 2-3 metrów tych wiatraków. Lekki szum słychac jak się człowiek nachyli nad TV i spojrzy na te wentylatory. Myślę że duża rolę odgrywa ilość tych wiatraków - 5szt. może sobie chodzic na wolnych obrotach. Jakby wstawili mniej to raczej musiałyby szybciej pomykac i wtedy pewnie hałas by się generował.

Teraz coś co mi się nie podoba - mam włączony tuner Kati non-stop. Wyłączam tylko TV. Niestety po włączeniu TV nie przełącza się automatycznie na HDMI tylko musze to zrobić z pilota :( Szkoda - mała rzecz a denerwuje.
Moj tary TV JVC 32" miał taką ciekawą funkcje skalowania - tryb Panoramic - lekko odcinał górę i dół, środek obrazu pozostawał orginalny a zarazem lekko rozciągał boczki. Dobrze tą zasadę było widać jak np. przesuwały się napisy - po bokach były szersze niż na środku. Może to dzwinie pocżatkowo wyglądało ale według mnie to przeskalowanie obrazu z 4:3 na 16:9 było duzo lepsze niż rozciągnięcie proporcjonalne obrazu 4:3 do 16:9 jak to ma panas - to też mała wada a raczej brak funkcjonalnosci z JVC ;-)
To tyle z Wad na chwilę obecną :)


Pozdrawiam
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
unky

Czyli po wylaczeniu TV z pilota na wejsciu HDMI, jak wlaczymy go ponownie to juz nie pamieta ze był na złaczu HDMI ??

Jakim cudem nie pamieta ostatnio wybranego wejscia ?
 

Hienka

New member
HDTV_Fan napisał:
dzisiaj jade ogladac 42 PY85 :)

Musze sie mu przygladnac czy ma czy tez nie to niebieskie zabarwienie

Zobaczymy jakie wrazenia będą :)

Jak mi sie spodoba to moze jeszcze dziś zamowie i jutro juz bede mógł dogłebnie potestowac ten TV :)

Z tego co widzę to oglądasz go w Krakowie - gdzie jest wystawiony?
 

Foxxx24

New member
Panasonic TH-42PY85

Niezmiernie mnie to cieszy,że są takie świetne opinie bo zawsze byłem pewien marki Panasonic:)Miałem go kupić w lipcu,ale po taich opiniach chyba nie wytrzymam i kupie wcześniej;)
 

Konował

New member
Witam

W sobotę wieczorem,12-04-2008 stałem się szczęśliwym posiadaczem Panasonica TH-42PY85. Telewizor kupiłem w Krakowie, w RTV EURO AGD, Krokus - Centrum Handlowe (dawniej GEANT), ul. Bora Komorowskiego 37 w cenie 4999 zł (pod warunkiem, że się zamawia przez internet). Po przeczytaniu testu KIKIEGO i obcowaniu przez kilkanaście godzin z TH-PV80 pojechałem w zasadzie go tylko obejrzeć, bo podobno był na stanie (wg strony internetowej sklepu). Zapytałem grzecznie kierownika, czy faktycznie ma go na stanie, gdyż na sklepie go nie znalazłem... po chwili wyjechał z magazynu w oryginalnie zapakowanym pudełku (niedawno do nich przyszedł, nie wiem czy mają więcej egzemplarzy), które przy mnie obsługa rozpakowała. Podłączyli go najpierw pod zwykłą antenę i obraz SD był naprawdę niezły. Po chwili zauważyłem, że obok stoi N'ka, do której podpięty był LCD SONY. Panów nie musiałem długo namawiać i po chwili widziałem obraz z N'ki puszczony po HMDI. Obraz w SD i HD (jak na warunki sklepowe, gdzie światło jest bardzo intensywne) był taki, że moja żona, która dłuuuuuuuugo nie dawała się na nic namówić powiedziała mi: „kupuj już ten cholerny telewizor, miejmy już to z głowy...” Jakby nie muszę pisać, że w takiej sytuacji, kiedy WAF FACTOR zmienił się z 0 na 1, dwa razy nie trzeba było mi powtarzać... Podszedłem do bardzo miłej Pani od kredytów, która w kilkanaście minut dopięła wszystkich formalności, przy czym Kierownik stoiska udostępnił mi swój komputer, żebym mógł go zamówić przez internet, gdyż wtedy cena była 4999 zł a nie 6299 zł, jak się kupuje w sklepie. Przy zamawianiu przez internet jedyną opcją jest dostawa do domu pod wskazany adres do 48 godzin od zamówienia... Kierownik jednak musiał widzieć moją minę jak to usłyszałem i za kilka minut podszedł do mnie i powiedział, że mogę wziąć ten egzemplarz, który dopiero co rozpakowaliśmy... :) za co jestem mu bardzo wdzięczny.
Obsługa kredytowa oraz operatywność Kierownika stoiska dostaje ode mnie 10 pkt. na 10 możliwych... dawno nie byłem tak mile i profesjonalnie obsłużony.
Na testowanie telewizora miałem tak naprawdę dzień i kawałek, więc podzielę się na razie kilkoma uwagami, a od dzisiaj ruszam z pełnymi testami (jak kupię porządny kabel HDMI dzisiaj po pracy), czyli:
  • kalibracja za pomocą programu Digital Video Essential (biały/czarny/kolorki, itd)
  • Nbox recodrer po HDMI i po EURO (porównanie)
  • notebook (DVI w notebooku, HDMI w TV)
  • marne DVD (takie za 200 zł) po kablu EURO
  • oglądanie w ciągu dnia (w mocno nasłonecznionym pokoju) i przy znikomym świetle wieczorem
  • transmisje sportowe w HD na Nsport HD
  • sygnał z anteny - Polsat, bo nie ma go na N’ce :(
  • pilot
  • zapamiętywanie ustawień na poszczególnych wejściach sygnału
  • wady i zalety z mojego punktu widzenia
  • niestety nie mam konsoli, więc tego nie dam rady sprawdzić
Pierwsze wrażenie po podpięciu N’ki po najzwyklejszym kablu EURO (który dostałem razem z N’ką) było bardzo korzystne (ale wiedziałem czego się spodziewać, bo kilka dni wcześniej podłączałem u Brata TH-PV80 – jakość super, wiec nie spodziewałem się gorszej). Od razu zmieniłem tryb DYNAMICZNY na NORMALNY (bo nie dało się oglądać) i zacząłem się bawić kanałami... telewizor oglądam z 3 metrów w porywach z 3,3 m. Kanały SD, te gorszej jakości TVP1, TVP2, PULS, POLONIA wyglądają naprawdę akceptowalnie i to nawet z 1,5 metra, a kanały lepszej jakości, np. TVN czy TVN24 wyglądają rewelacyjnie (jak na SD), obraz bardzo płynny... najlepszym testerem jest w takich przypadkach żona, która od razu wylewa swoje żale po wydaniu takiej kasy... a moja po 1,5 dnia oglądania nie powiedziała złego słowa o jakości sygnału, ba... powiedziała, że obraz jest super – co jej się zdarzyło pierwszy raz a oglądaliśmy sporo telewizorów wcześniej w różnych sklepach (a przypominam, że sygnał na razie idzie po kablu EURO) i chyba pierwszy raz odkąd pamiętam włączyła przed pracą rano telewizor, żeby sobie popatrzyć na jakiś program. Nie bawiłem się na razie w kalibrację telewizora, próbowałem tylko ręcznych ustawień... dzisiaj zabieram się za kalibrację przy pomocy programu Digital Video Essential, więc obraz powinien być jeszcze lepszy.
Co do samego telewizora, to mnie osobiście bardzo się on podoba (choć to kwestia gustu), srebrny głośnik i srebrna obwódka wokół podstawki bardzo ładnie się komponują z resztą. Wiatraczków jest faktycznie 5 z tyłu telewizora (w górnej części telewizora), ale u mnie słychać je dopiero (przy wyciszonym dźwięku) jak przystawię do nich uszy.
Jak na razie, wkurzyło mnie tylko to, że w menu wszystko ustawia się (kontrast, kolory, itd.) na zasadzie paska na ekranie, nie ma natomiast cyferek, które pokazywałyby aktualną wartość danej opcji, którą zmieniamy (odpada więc podawanie swoich ustawień na forum).
Resztą uwag postaram się podzielić jak najszybciej...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ArtS007

New member
Bez reklam
Na brytyjskiej stronie testowej pisali o PX80 i też zwrócili uwagę na brak liczbowej skali przy ustawieniu parametrów. Ale wpadli na pomysł liczenia "klików", począwszy od zera.

ArtS :)
 

unky

Member
HDTV_Fan napisał:
unky

Czyli po wylaczeniu TV z pilota na wejsciu HDMI, jak wlaczymy go ponownie to juz nie pamieta ze był na złaczu HDMI ??

Jakim cudem nie pamieta ostatnio wybranego wejscia ?

Wlasnie nie wiem jakim cudem, ale nie pamięta :-(
 

unky

Member
hdtvap napisał:
twój panas nie ma trybu rozszerzony? (rozciągnięcia po bokach)
jest w modelu 80...
Ma tryb rozszerzony ale w tym trybie po prostu rozszerza - zwykle chamskie skalowanie tak że na całej szerokości obraz obraz jest przeskalowany.
Na JVC był taki myk ze przeskalowane były proporcjonalnie boczki, a centrum w zasadzie nie ruszone, do tego lekko przycieta góra i dół.
pozdrawiam
 

Deimos

Banned
Jak juz mowa o firmie Panasonic, to zadałem im pytanie jak to będzie z gwarancją, kiedy nie będe tak naiwny i nie kupie plazmy w Polsce tylko w Niemczech (znacznie taniej)...
I tu cytuje ich odpowiedź:
Witamy!
Uprzejmie informujemy, że honorujemy gwarancję z krajów UE.
Zgodnie z warunkami karty gwarancyjnej jeżeli model urządzenia nie odpowiada modelowi,
który jest sprzedawany na terenie kraju, w którym przebywa nabywca lub
jeżeli charakterystyka urządzenia nie odpowiada sprzedawanemu w danym kraju
odpowiednikowi, firma prowadząca sprzedaż lub dystrybutor narodowy mogą
podjąć się realizacji gwarancji po sprowadzeniu części zamiennych z kraju
pierwotnego zakupu lub przekazać tam urządzenie w celu usunięcia usterki.
W obu przypadkach nabywca jest zobowiązany do dostarczenia karty
gwarancyjnej i dowodu z datą zakupu.
Nabywca zostanie obciążony wszelkimi kosztami związanymi z transportem
urządzenia bądź części zamiennych. Dopuszcza się także w takich wypadkach
związane z transportem opóźnienie w realizacji praw gwarancyjnych.

I zadałem jeszcze im takie pytanie:
EL> Witam, a dlaczego na Waszej stronie nie ma nawet jednej wzmianki o plazmach serii PZ 85, PZ 800, PZ850???
EL> O przyznaniu certyfikatu THX na niektóre modele, też warto chyba wspomnieć?
Odpowiedź z Panasonic: Uprzejmie informujemy, że nie będziemy sprowadzali w/w modeli.
Po tym wszystkim widać, że niestety u nas nie można kupić tego co się chce...
A ja sobie upatrzyłem model TH-50PZ-800 no może 58cali
 
Ostatnia edycja:

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
No własnie mi ( w niedziele zamówiełem ) sciągneli egzemplarz do Euro RTV AGD do Krakusa na dzisiaj

Jest tam nadal do oglądnięcia

Niestety z ceny niechcieli zejsc :( ( dali by moze rabat max około 200 zł )

Wiec musze zamowic przez internet w cenie 4999

W sumie to nawet wygodniej bo nie musze tego tachać samemu do domu :)

A dzisiaj potestowałem go ze dwie godzinki, obraz naprawde ładny, telewizor jest naprawde cichy mimo tych 5 wiatraków i zdwalao mi sie ze czern ma jakby gorszą niż obok stojący Samsung ( jakas plazma samsunga ) przy czym samsung miał troche inne warunki oswietleniowe,był podłaczony przez component, z materialem z blueray dedykowanym dla samsungow a Panasonica podłaczyłem przez HDMI

A i wtedy na Panasonica inaczej padało swiatło, odbijało sie chyba od podłogi naprzeciw były białe lodówki :) a i obsługa pilota mocno wkurzająca

No i ten brak zapamietania ostatnio wybranego wejscia, to akurat mnie wkurza ze zawsze po właczeniu ze stanby przełacza sie na TV i dopiero trzeba właczyc przycisk AV by właczyc na ostatnio uzywane wejscie sygnałowe ( wiec niby jakies zapamietanie jest - szkoda tylko ze zawsze domyslnie włacza sien a TV :( )

Moze w jakims menu serwisowym da sie to zmienic ?
 

sanchopan

Banned
Wiesz...
Na takie rozterki (i nie tylko) najlepszym jest któryś z modeli pilotów Logitecha.:D Im później się na coś takiego zdecydujesz, tym bardziej będziesz potem żałował, że... tak późno.:eek:k: :-D
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
No dobra :)

Panas TH 42PY85 zamowiony :)

Mam nadzieje ze na srode bedzie u mnie :)

I to w cenie 4899 zł :) Czyli jeszcze ok. 100 zł taniej :)
 

leszcz

New member
Zrobiłem zdjęcia .. nie jestem fotografem i się nie znam jak robic aby było OK :D :D
zdjęcia robione z 2 m z koncertu Cher na DVD -- obraz ruchomy . Niestety nie oddaja obrazu ale coś tam widać :grin: :grin:

Pewnie trzeba mieć jakis obraz statyczny co by oddał jakosc obrazu no i pewnie też trzeba mieć statyw i trzaskac zdjęcia z niego a nie z ręki jak ja to zrobiłem :p





Opcji ustawień odnośnie kolorów jet bardzo mało wrecz ubogo ... i pewnie dobrze bo kombinacji jest mało i spartaczyć to raczej jest trudno cokolwiek

A najwazniejsza sprawa nie ulegac pierwszemu wrażeniu jak ja .... tylko dobrze wygrzać TV na jakims programie np. sportowym z 2 h po podłączeniu

Zdjecia są słabe wiem :( :( :( :( ale obraz na żywo jest super . Jestem zadowolony. Oby tak dalej
 
Ostatnia edycja:

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
no wlasnie jak to jest z tymi ustawieniami ??

Gdzies mi sie wydawało ze jest ich duzo, a tutaj wzmianka ze mało jednak...

To jak to kalibrowac ??

No i w sklepie jak ogladałem to w pierwszym menu po właczeniu było czy tryb domowy czy sklep, czy te tryby sie roznia mozliwosciami ustawien ??

Gosc w sklepie ustawił chyba na sklep no i tych ustawien faktycznie bardzo ubogo było...

Ps leszcz :)

Trzeba go codziennie wygrzewac po dwie godziny od włączenia ;) ?
 
Ostatnia edycja:

leszcz

New member
NIe nie ja tak nazwałem wstepne uformatowanie TV ( te wygrzewanie )

a ustawień jest mało :p :p :p :p

kazdy tryb możesz sobie ustawić jak chcesz ... kontrast , ostrośc , balans bieli , jaskrawość. I to Tylko tyle :D :D

mi pasuje
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

hdtvap

New member
unky napisał:
Ma tryb rozszerzony ale w tym trybie po prostu rozszerza - zwykle chamskie skalowanie tak że na całej szerokości obraz obraz jest przeskalowany.
Na JVC był taki myk ze przeskalowane były proporcjonalnie boczki, a centrum w zasadzie nie ruszone, do tego lekko przycieta góra i dół.
pozdrawiam

1.wg instrukcji modelu 80 i w praktyce tryb rozszerzony działa tak jak opisałem wcześniej (zniekształca po bokach)
2. cytat: chamskie.....skalowanie..
jest rzeczywiście dla 4x3 ale w trybie 4x3 szeroki i 16x9....

3. dla 4x3 jedynie tryb zoom1 i 4x3 nie dają zniekształceń

4. co o trybie rozszerzonym dla sygnału 4x3 jest w instrukcji modelu 85?????? (org. instrukcja na cd dla modelu 80 zawiera inne opisy ratio od zamieszczonych manuali w internecie)
- czy wprowadzono dodatkowe sterowanie dla trybów zoom - góra dół skalowanie

pozdrawiam
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
No ale tych ustawien w menu jest naprawde ubogo

Nie ma np definiowania kazdego koloru z osbna czy tez ustaienia po swojemu balansu bieli :)

To by duzo pomoglo
 
Ostatnia edycja:

Patrycjusz

New member
no co wy Panowie :roll:, :hmm: to jak to jest z tymi ustawieniami obrazu????
Może ktoś napisać jakie opcje są w menu do obrazu, bo z poprzednich wypowiedzi wieje troszkę lekkim smutkiem, zawodem:eek:
 
Do góry