Panasonic PY85

jedrek_125

New member
Mamm pytanie w zwiazku z z wejsciami komponentowymi, mam dvd ktore w opcjach ma progresywne skanowanie , i jak do tej pory nie moglem z tej opcji kozystac bo byla nieaktywna , myslalem ze to kwestia tv , ale teraz mam 42py85p :) i tez jest nieaktywna , dvd mam podlaczone wejsciem skart , w siwtle tego co mowisz porogresywne skanowanie dziala tylko na wejsciach komponentowych , cz moglbys mi ten problem przyblizyć ?:) i czy warto tak łaczyc , o ile poprawia sie odbior materialu z dvd ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ANDGAJ

New member
Jakim sygnałem po Skarcie?.
W menu odtwarzacza, powinno być zaznaczone jaki sygnałem wychodzisz po tym złączu.
Podobnie w menu uaktywniasz komponent.
Twój TV ma 100Hz plus, o ile pamiętam jakieś wstawianie klatek, (szczegółów nie znam -nie mam tego TV)
Tak więc o ile na wyjściu Scart masz RGB (najlepsza opcja) to różnica między RGB a komponent może być niewielka lub nawet niezauważalna.
Jeżeli masz S-video lub kompozyt (tzw. vdeo) różnica będzie duża.
Testy kiedyś przeprowadzałem na plaźmie co nawet nie była HD-Ready.
Nie była 100Hz i różnica między RGB a komponent była zauważalna (migotanie )

Nawiasem mówiąc na CRT (100Hz) różnica jest kolosalna między RGB a kompozyt a nawet S-video_Oczywiście po Skarcie :)

A jeszcze jedno.Progresywne skanowanie działa na wyj. komponent oraz Scart z sygnałem video.
W drugim przypadku na CRT 100Hz nie widzę różnicy.
Na Skarcie z RGB funkcja nieaktywna.
 
Ostatnia edycja:

Sansei6

Member
Bez reklam
Mam pytanko, zwłaszcza w świetle tych niesamowitych kontrastów jakie ma ten model, to jakie są kontrasty na zwykłych CRT? Jakiego przedziału?


raptorf22 a jeszcze zapytam czemu nie wybrałeś Pionka 428? Czy porównywałeś tez jakieś JVC?
 
Ostatnia edycja:

leszcz

New member
No i dojechał do mnie 42PY85P

Pierwsze wrażenie to tragedia obraz kicha że żal . chciałem go odrazu wyrzucić :( :( :(

Załamany pojechałem odwieźć stary TV do teściów.
PO porwocie nie chciało mi się nawet wchodzić do pokoju aby oglądać ten wstrętny obraz a tu niespodzianka

Obraz superrrr
szczególnie TVN-y i Polsaty
odbieram po SD - kablówka
i po sat dekoder stary cyfry
no i obraz EXTRA KLASA

czarny to czarny
kolory bardzo dobre
jadę narazie na trybie ECONO ( 3-4 tyg )- mimo tego kolory ostrość i inne parametry są extra - po przełączeniu na tryb Dynamiczny jest tylko lepiej ( trzeba zejść z nasyceniem kolorów)
wiatraków nie słychac wogóle ( ma ich 5 )
dzwięk super ( jak dla mnie ) symulacja surround

Jedna uwaga i to ważna nie ulegać tak jak ja pierwszemu wrażeniu że coiś nie jest tak ( TV musi sie chyba docierać - obwody muszą się jakoś tam dostosować - pixela zacząć świecić - nie wiem jak to nazwać ? )

POLECAM TEN TV
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Foxxx24

New member
Panasonic TH-42PY85

leszcz

Dzięki za świetną opinię gdyż ja właśnie też chce kupić ten model;) Ewentualnie PY800 rozważam jak się pojawi.
Narazie mam UPC,ale chcę zmienić na Cyfre + i dokupić jeszcze Blue-Ray(oczywiście Panasonic) do tego dvd co mam DMR-EH65(też zmienie na nowszą).
Zawsze wiedziałem,że Panasonic to klasa,a do pionka moim zdaniem nie opłaca się dokładać takiej różnicy przy tyvh parametrach jakie ma PY85:)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Znajoma ma plazmę Grudnig. Dopiero po kilku chwilach od włączenia obraz zaskakuje na pełne obroty. Trwa to może minutę, dwie. Najwyraźniej wymaga chwili na rozruch. Więc pewnie i tutaj tak jest.

Przy okazji pozwoliłem sobie na usunięcie kolorów z Twojej wiadomości, gdyż na jasnym forum nic nie widać.

ArtS :)
 

Foxxx24

New member
Panasonic TH-42PY85

kiki napisał:
wystarczy zrobić kalibrację i obraz jest rewelacja.

kiki

Mam rozumieć kalibrację reczną czy automatyczną?:)

I dołączam się do pytania sanchopana,mianowicie jak najlepiej wykonać kalibracje?:)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
trzeba mieć urządzenie - jak poniżej , komputer, oprogramowanie, czas i umiejętności
PICT0271_sharp_HD1E.jpg



Zabieramy się więc za testowanie... Przed kalibracją obraz był jak na LCD przystało bardzo zimny, skromna paleta białych barw dawała się we znaki po przejrzeniu pierwszej planszy testowej.

W oka mgnieniu minęła niecała godzina, telewizor był odpowiednio ustawiony i gotowy do pracy. (Warto zwrócić uwagę na krótką skalę regulacji co wiąże się z dużymi skokami podczas przestawiania takich parametrów jak jasność, kolor etc.)
 

ciaptak

New member
ANDGAJ napisał:
Polecam test, który przeprowadził Kiki.
zauwaz, ze kiki porownuje py85 do pv8. nie wiem dlaczego w zestawieniu zabraklo pv80, ktory swieci na pewno lepiej niz pv8... wiele osob juz o to prosilo, ale bezskutecznie. ja chyba jednak zostane przy pv80. musze jeszcze raz wszystko przemyslec. poczekam tez na wiecej opini o py85. wtedy podejme ostatczna decyzje. no chyba, ze wejda nowe plazmy samsunga, wtedy zabawa zacznie sie od nowa:(
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie było PV 80 - bo się każada ilość sprzedała. Ale w poniedziałek będzie dużo więc spokojnie w tygodniu będą porównania i to różne.
 

ANDGAJ

New member
Kiki gratuluję sprzedaży :)

Też cieszę się z zapowiedzi testów.
Ciekaw czy w planach testowych masz również 46" z serii 80.

Co do kalibracji to dla mnie sprawa prosta dla np. zestawu skaner, monitor, drukarka.Mam profile i po sprawie.

W przypadku TV nie bardzo to czuję.Różne źródła sygnału mieszają mi pomysł na poprawną kalibrację.Nawet w przypadku jednego źródła -dekoder sat gdzie kanały nie są nadawane jednakowo-nie jestem pewny, że będzie jak trzeba.
Do domu nie moge zabrać służbowego kalibratora (Spyder ).
Monitor LCD to sobie zawiozłem do pracy ale np. z plazmą nie będę sie woził.
 
Do góry