Panasonic PY85

Foxxx24

New member
Panasonic TH-42PY85

Właśnie to jest świetne pytanie bo ja rownież jestem z Krakowa i jest on dostępny puki co w sklepie internetowym na ul.Makuszyńskiego za 5045zł:)
Był przez chwile na Grzegórzeckiej za 5225zł:)Moim zdaniem bardzo dobre ceny więc kupie w jednym z nich:)
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
To w kraku mozna dostac juz za 4990 ( ale tez w sklepie internetowym )

Sieci Euro RTV AGD

Ale wczesniej chciałbym go ogladnac na zywo :)
 

leszcz

New member
jedrek_125 napisał:
tego nie wiem , jednak mysle , ze musisz poszzperac w ustawieniach kompa i ustawic rozdzielczosc wyjsciowa w kompie zgodnie z tym co moze przyjac tv , wazne sa tu parametry odswiezania , wiekszosc z nich musi byc na 60 hz , byc moze w tym jest problem :), jak sie z nim ,,uporasz ,, daj znac :) przyda sie informacja na ten temat :) pozdro :)

OK masz racje :) podpiołem przed momentem laptoka i ustawiłem 1280x1024 przy 60 Hz i poszło bez bólu !!!!

sliczny obraz po D-sub i pusciłem materiał HD z Bora-bora . Śliczne kolory.

Pieknie świeci . Teraz pora na kupno jakiegoś odtwarzacza HD oraz jakiegos sat ..
co polecacie jako Sat-TV . Cyfra , N czy Polsat ? Głownie chodzi mi o programy dla dzieci a dla mnie to sport
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Ja bede sie pozbywał mojej Toshiby 42 Z3030 n( notabene super TV )
na rzecz tego nowego Panasa

Ale akurat tryb jaki mnie interesuje to 24p - do filmów idealny :)
 
Ostatnia edycja:

acton777

New member
Bez reklam
co polecacie jako Sat-TV . Cyfra , N czy Polsat ? Głownie chodzi mi o programy dla dzieci a dla mnie to sport[/quote]


sport:
C+= piłka nozna: ekstraklasa, liga angielska, włoska, hiszpańska; zuzel:GP, NBA, NFL, NHL, reszty nie pamiętam ;)
POLSAT=piłka: PE, liga holenderska, rosyjska, szkocka; siatkówka: wszystko ;) ; F1, boks zawodowy :DEURO 2008:D
N= piłka nozna: liga mistrzów, PP, zuzel: Ekstraliga, więcej nie wiem :(
Jeśli chodzi o Euro 2008, to nie ma paniki, bo jest duzo FTA, na których polecą mecze :)
Osobiście mam C+ od kilku lat i jestem bardzo zadowolony

dzieci:
dla mnie tylko C+ :eek:k: , wyłączając oczywiście chore bajki na Cartoon Network
 
Ostatnia edycja:

Sansei6

Member
Bez reklam
ArtS007 napisał:
To srebrne wykończenie jest zdecydowanie chybione, komuś się pomyliło z jakimś bolidem.
ArtS :)
Hmmm a co ma jakieś skrzydła? :D Widziałem go na żywo ale jakoś do bolidu to nie podobny :D :D :D Czyżby takie porównanie dlatego, ze Panasonic wspiera zespół Toyoty? :hmm: :D
 

jedrek_125

New member
leszcz napisał:
OK masz racje :) podpiołem przed momentem laptoka i ustawiłem 1280x1024 przy 60 Hz i poszło bez bólu !!!!

sliczny obraz po D-sub i pusciłem materiał HD z Bora-bora . Śliczne kolory.

Pieknie świeci . Teraz pora na kupno jakiegoś odtwarzacza HD oraz jakiegos sat ..
co polecacie jako Sat-TV . Cyfra , N czy Polsat ? Głownie chodzi mi o programy dla dzieci a dla mnie to sport

No to super , bo juz sie martwilem :) ze masz jakis ,,feler ,,":) jak mam inny problem ,,na razie,, moj laptop ma tylko jedna rozdzielczosc
1280 x 800 wiec obraz jest zwsze ciut skalowany , ale nie dopatrzylem sie
zadnych znieksztalcen , wiec nie narzekam :) kolejny raz czytam o jakims materiale z Bora-Bora moglbym sie dowiedziec co to jest ??:)
Jeśli chodzi o tv sat HD , to juz jest post na ten temat , nie mniej jednak jets maly problem dla milosnikow kanalow popularno-naukowych , N-ka ma
Discovery HD , a polsat nie ma , natomiast National Geografic HD ma Cyfra plus wiec jak widzisz problem jest , ciekawsza oferte HD w sporcie wg. mnie ma chyba Polsat , ale z kolei N-ka ma film HD TVN HD no i N-sport , wiec decyzja jak zwykle w takich przypadkach nie jest prosta :)
Pozdrawiam
 

surething

New member
Glimmer Twins napisał:
Słuchajcie jak to jest, tu 42PY85 ma zużycie prądu 385W, jego odpowiednik na stronie niemieckiej 42PZ85 też 385W ( http://www.produkte.panasonic.de/product/product.asp?sStr=5@-@1@13@40@41@@@@@TH-42PZ85E@Viera|Plasma-Bildschirme@&altMod=N&upper=&prop= )

a ten sam 42PZ85 na stronie amerykańskiej już 573W ( http://www2.panasonic.com/consumer-...Vs/model.TH-42PZ85U_11002_7000000000000005702 )

Chyba że to jednak nie są te same modele?

Te same ale zasilane INNYM napięciem. W jednostce czasu prąd w modelu zasilanym 120V musi wykonać tę samą pracę co model zasilany 220V. To znaczy, że w tej samej jednostce czasu musi być większy prąd. I to dysproporcjonalnie większy na transformatorze głównym urządzenia. Według Panasonic'a efektywnie zasilanie przy 220V daje pobór rzędu 385W (ca 325W wg.Panasonic -średnio w użyciu - co jest zastanawiająco nisko!). Ten wattage ogólny (w przeciwieństwie do uśrednionego) trzyma się kupy logicznie rzecz biorąc ALE jest faktem, że producenci prowadzą z nami gry marketingowe. Anyway, trafnie spostrzeżone kolego! Pozdrawiam.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Sansei6 napisał:
Hmmm a co ma jakieś skrzydła? :D Widziałem go na żywo ale jakoś do bolidu to nie podobny :D :D :D Czyżby takie porównanie dlatego, ze Panasonic wspiera zespół Toyoty? :hmm: :D
Subiektywne odczucie. Kojarzy mi się z wlotem powietrza.

ArtS :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Ale masz problem. Może słowo bolid nie było najlepszym określeniem, ale wiele sportowych maszynek ma, czy miało takie wloty. Nie sądzę, aby to mił być temat do rozważań przy okazji telewizorów. Jeśli masz z tym problem potraktuj to, jako luźną metaforę z mojej strony. Nie jestem fanem F1.

ArtS :)
 

ANDGAJ

New member
p0is0n napisał:
- ciekawa rzecz: obraz z DVD mozna powiekszac i potem przesuwac gora/dol i lewo/prawo

-
No to jak właściwie jest z przesuwaniem obrazu po wł. zoom?
Poprzednie moje pytanie odpowieź miało negatywną.
Nie ukrywam, że zależy mi na takiej możliwości.
Chodzi mi o napisy, tak jak już właśnie wspomniał ArtS007
Po wł. zoom czasem dolna linijka napisów za bardzo "ucieka" w dól.
W Soniaku obraz przesuwam do góry i jest OK.
 

p0is0n

New member
Po wlaczeniu K-krotnego zoom nie tylko napisy ale czesc obrazu z lewej/prawej i gora/dol ucieka poza obszar widzialny - jest to logiczne i nie wiem czemu tu sie dziwic (bo obraz jest K-krotnie wiekszy).
Mozna natomiast przesunac sobie obraz tak, aby widziec ten fragment na ktorym nam zalezy. Nie zauwazylem tu zadnych anomalii...
aczkolwiek przyznam, ze akurat na tym aspekcie sie jakos super nie skupialem,bo jest on dla mnie zupelnie nieistotny.

Aha, jak ktos jeszcze szuka wad, to pilot jest brzydki ;P

To jak, ktorys z wlascicieli moze podeslac obrazki z sygnalu z kablowki? Tylko prosze w rozmiarze takim, zeby jakosc mozna bylo ocenic...
 

ANDGAJ

New member
Nie temu się dziwię, że napisy i obraz przy zoomie wychodzi poza ekran.
To chyba logiczne.
Tylko w którymś z postów stało, że nie można przesuwać obrazu.
Niektóre filmy na DVD są nagrane w trybie anamorficznym.
Wówczas używam opcji zoom i przesuwam obraz aby odsłonić napisy.
I dlatego Twoje info dla mnie istotne.Nie wiem co w tym dziwnego.
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Mam w DVD Panasonic opcję Zoom, która pozwala powiększyć obraz 2,35:1 do 16:9. Znikają czarne pasy kosztem utraty niedużej części obrazu po bokach. Ale najważniejsze: napisy postają na swoim miejscu. Bardzo sobie cenię tę funkcję. O ile się nie mylę, inne firmy nie stosują tego rozwiązania.

ArtS :)
 

p0is0n

New member
Arts: no tak, zgadza sie, to przydatna funkcja, tylko ze jak sam powiedziales to jest funkcja DVD, nie telewizora. Z pktu widzenia telewizora, to napisy sa normalna czescia obrazu i trudno oczekiwac by traktowal je z jakakolwiek "inteligencja". Stad moje zdziwienie.
 

ANDGAJ

New member
Właśnie, inne tego nie mają.Mam Sony ze średniej półki.Więcej nie kupię odttwarzacza tej f-my.Powody te i inne.
A jeżeli napisy lokują się częściowo na czarnych pasach ( tak czasem bywa ) to jak wygląda u Ciebie w tej funkcji?
 

ANDGAJ

New member
p0is0n napisał:
Stad moje zdziwienie.
No nieeeee
Nadal zdziwiony.
Ja tylko pytałem czy klawiszem na pilocie można przesunąć obraz góra/dół w funkcji zoom.
Fakt bardzo trudno oczekiwać inteligencj od telewizora ale chyba łatwiej.
Stąd moje zdziwienie.
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
dzisiaj jade ogladac 42 PY85 :)

Musze sie mu przygladnac czy ma czy tez nie to niebieskie zabarwienie

Zobaczymy jakie wrazenia będą :)

Jak mi sie spodoba to moze jeszcze dziś zamowie i jutro juz bede mógł dogłebnie potestowac ten TV :)
 
Do góry