Panasonic PY85

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
ze strony panasa wyczytalem takie cos:

W trybie Eco Demo*, skala Eco może być wyświetlana na ekranie telewizora, informując jak zmienia się poziom zużycia energii wraz ze zmianą otaczającego oświetlenia.
* Dostęny w Py800, Py85, Py80, LZD800, LZD85 oraz LX85

pytanie jak wlaczyc ta skale :) pozdr i dzieki.


 

ivf

New member
wow :shock:
super sprawa.. też chciałbym takie info w swoim samsungu..

przejrzałem instrukcje opisanych modeli (wyrywkowo o różnych przekątnych) i.. nie ma ani słowa o trybie "eco demo" :???:
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
wow,dzieki,dziala... jest nawet demo 24p real cinema... wy to macie chyba duzo dzieci co wam wszystko w telewizorze przyciskaja... :) co jeszcze mozna przycisnac fajnego :) menu serwisowe juz znam teraz eco demo... sa jeszcze jakies tajne funkcje o ktorych w instrukcji nie pisze? dzieki i pozdr.
 

stapoz

New member
Witam.
Zamierzam kupić PY85 - 46". Drugim kandydatem jest LCD 42PFL9803. Dzisiaj udało mi się namierzyć obydwa w jednym sklepie pracujące na zwykłym sygnale. Spostrzeżenia - na PY85 obraz jest łagodniejszy, bardziej naturalny, ale też nieco mniej ostry. Czerń jest bardziej szara niż na 9803 - może to efekt silnego oświetlenia w sklepie. Generalnie obraz na PY85 dużo lepszy. Prawie się zdecydowałem na Panasonica ale zauważyłem poważny problem z formatowaniem.
Gdy wskoczył obraz z czarnymi pasami - obydwa tv przeskalowały obraz ukrywając pasy. Po chwili na ukrytym górnym pasie pojawiły się napisy - Philips od razu cofnął formatowanie, ukazując górny pas z napisami, nie pokazując jednak dolnego - idealnie. Za to Panasonic nic nie zrobił mimo, że sytuacja taka trwała kilka minut. Oglądający Panasonica nie mieli pojęcia, że nie widzą całości informacji! Identycznie zareagowały inne Panasonic'i. Sytuacja powtarzała się wielokrotnie ukazując, że Pana nie radzą sobie z tą funkcją - w zasadzie większość pozostałych tv zrobiła to poprawnie (najlepiej Philips pokazując tylko to co niezbędne) poza Panasonic'iem. Czy coś może jest na rzeczy z tą opcją. Dla mnie to jedna z najważniejszych funkcji - teraz każdy program ma inne wymiary i nie usmiech mi się co chwile sprawdzać czy tv mi czegoś nie uciął. Podobnie jak nie uśmiecha mi się formatować co chwilę ręcznie...
 

Ralph_S

New member
listek2000 napisał:
wow,dzieki,dziala... jest nawet demo 24p real cinema... wy to macie chyba duzo dzieci co wam wszystko w telewizorze przyciskaja... :) co jeszcze mozna przycisnac fajnego :) menu serwisowe juz znam teraz eco demo... sa jeszcze jakies tajne funkcje o ktorych w instrukcji nie pisze? dzieki i pozdr.
Wstawiam obiecane zdjecia:

Eco Demo:
IMG_1129b.jpg

Hotel Mode:
IMG_1132a.jpg
 

GOLUMN

Member
42py85

Mam pytanie.Jak ustawić by pasy u góry i dole ekranu były szare a nie czarne.W formacie 4:3 ok.Wybieram w ustawieniach panel boczny np.maksymalny i pasy po bokach są szare ale w 16:9 już to nie działa.
 

yogibabo

New member
listek2000 napisał:
wow,dzieki,dziala... jest nawet demo 24p real cinema... wy to macie chyba duzo dzieci co wam wszystko w telewizorze przyciskaja... :) co jeszcze mozna przycisnac fajnego :) menu serwisowe juz znam teraz eco demo... sa jeszcze jakies tajne funkcje o ktorych w instrukcji nie pisze? dzieki i pozdr.

Czy aby ta funkcja zadziałała mozna mieć tryb obrazu normalny ? I czy w ustawieniach musi byc włączony tryb oszczędzania energii ?
 

chrisso

Klub HDTV.com.pl
VIP
GOLUMN napisał:
Mam pytanie.Jak ustawić by pasy u góry i dole ekranu były szare a nie czarne.W formacie 4:3 ok.Wybieram w ustawieniach panel boczny np.maksymalny i pasy po bokach są szare ale w 16:9 już to nie działa.

Dobre :)
Jak kanał nadawany jest w formacie 16:9 to pokaż mi te paski!! Ja twierdzę, że ich nie ujrzysz!!

Co do czarnych pasków u góry i na dole np. w tvp1 , tvp2 - wystosuj petycję to TVP by w swoim sygnale zamienili kolor pasków z czarnego na szary :)
Zdziwienie? Polskie kanały SD nadawane są w 4:3
Jeśli nie masz automatycznego formatowania to w trakcie audycji nadawanej z paskami zmień ręcznie na 16:9 - a wszyscy aktorzy będą szczuplejsi :)

A może znajdzie się tu taki magik co pokaże mi paski na kanałach 16:9 takich jak TVP HD (i nie w trakcie reklam :))??
 
Ostatnia edycja:

Ryszards68

New member
Polskie kanały SD nadawane są w formacie 4:3, ale w przypadku wielu produkcji (np. seriale typu Ranczo, Rodzina zastępcza) mamy do czynienia z sygnałem 4:3 z „pasami” – wtedy wystarczy ustawienie „Auto” lub najlepiej Zoom 1 i mamy obraz bez zniekształceń/obcinania na całej matrycy. Pzdr ;)
 

Foxxx24

New member
GOLUMN napisał:
Mam pytanie.Jak ustawić by pasy u góry i dole ekranu były szare a nie czarne.W formacie 4:3 ok.Wybieram w ustawieniach panel boczny np.maksymalny i pasy po bokach są szare ale w 16:9 już to nie działa.

W instrukcji polskiego modelu jest tylko wzmianka o tych pasach i w jakiej skali można zmieniac ich barwę,natomiast w instrukcji modeli PZ85 jest podane,iż te pasy można zmieniac tylko w formacie 4:3!!!:)

A nawet jeżeli 16:9 będzie w Letterboxie to już kolor pasów jest zależny od nadawcy kanału:)

Pozdrawiam
 
Witam,

szybkie pytanie - czym rozni sie TH-46PZ85 od TH-46PY85.

Z tego co widze to PZ ma tuner DVB-t . Ale co to oznacza w praktyce? Ogolnie ten PZ jest bardziej dostepny od PY. Chcialem kupic PY ale jesli nie rozni sei zabardzo od PZ to bym kupil ten PZ
 

Foxxx24

New member
Ta kwestia była już wielokrotnie poruszana na forum ale...:)

Jedyna rzecz,którą modele PZ różnią się od PY,przeznaczonych na nasz rynek,jest tuner DVB-T i NIC POZA TYM!!!!!

Kupowanie PZ jest więc bez sensu zwłaszcza,że 46PZ85 jest nawet ciut droższy od PY i zapłacisz za coś czego nie wykorzystasz:)

Co do dostępności to faktycznie bardziej dostępny jest PZ,ale też PY jest w Krakowie np dostępny za 3800zł:)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry