Panasonic PY85

Foxxx24

New member
jedrek_125

To było naprawdę dobre:)
Jakbym słyszał zagorzałego fanatyka LCD:D:eek:k:

A jeszcze mogłeś dodac,że zbankrutuje przez rachunki za prąd:D


Pozdrawiam:)
 

jedrek_125

New member
Słowo wyjaśnienia

pomysł na treść tej parodii wziął się z wielomiesiecznych obserwacji wpisów na forum , zauważyłem tak generalnie dwie kategorie osób wpisujacych się , pierwsza to optymiści a druga malkontenci .
I nie chodzi nawet o charakter , tylko raczej taką ,,manierę,, że jak jest dobrze , czy też ktoś jest zadowolony , to z boku zawsze znajdą się ,,usłużni,,pesymiści potrafiący skutecznie obrzydzić lub też zanegować oczywiste plusy długo oczekiwanego sprzetu w który ktos sie zaopatrzył :)
oczywiście powiecie że do własnej opinii każdy ma prawo , i to jest prawda ,ale sprobujmy sie cieszyć razem z kimś kogo nie znamy a bedżie nam wszystkim weselej w tych smutnych czasach .Wiele razy z przyjemnościa czytam inne wpisy, ktore oprocz merytorycznej tresci potrafią mieć w sobie odrobinę dystansu i kokieterii , dopiero wtedy czuje , że czas spędzony na tym forum nie jest czasem straconym :)
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

XoR

New member
No taka plazma to nie jest śmieszne ale w pewnych sytuacjach może nie być taka wcale bezpieczna :???: Weźmy sytuację że ktoś ma w domu małe dziecko z ADHD !!! No szkło na głowie lub rękach bachora gwarantowane :eek: :(

Lepiej wziąć LCD, krzywdy sobie nikt nie zrobił od stuknięcia plastikowej matrycy :eek:k: No chyba, że był emo i się pochlastał z tego powodu ;)
 

RheeTCT

New member
Nie wiem skąd taka dziwna wizja,że szkło się posypie z rozbitej matrycy?Widziałeś kiedyś coś takiego?A może tam jest folia wklejona?A rozbicie matrycy LCD jest bezpieczne?Widziałeś to?
Czy chcesz zostać twórcą kolejnych mitów?
 

krystos86

New member
Witam
Jestem mocno zainteresowany kupnem plazmy , a wlasciwie PY85 i mam takie pytanko . Tv bedzie stac niedaleko kominka tj. w odleglosci ok 1-1,2 m . W zwiazku z tym czy to nie bedzie mialo negatywnego wplywu na dzialanie plazmy ? i Czy moze w tym wypadku lepiej bylo by postawic lcd ?
Z drugiej strony w koncu plazma lubi cieplo wiec chyba nie powinno nic sie dziac ;) Do tej pory uzywam Sony crt 29cali i przez 5 lat odkad mam kominek nic sie z nim nie dzialo.

I jeszcze 2 pytanka ,PY80 czy PY85(ostatnio obraz w PY80 bardziej mi sie podobal :???: ) 42 czy 46 cali ? roznica w tym modelu to jakies 700 zl , odleglosc to najczesciej bedzie niecale 4 metry ale tez np 2,5 m

Dziekuje za odpowiedzi :)
 

Foxxx24

New member
PY85 jest trochę lepiej uzbrojony w "polepszacze" obrazu więc jest bardziej przystosowany do Blue Ray.

Tak naprawdę różnica między PY80,a 85 sprowadza się do obecności w wyższym modelu:

- IFC,
- realizmu kinowego 24p

Oba systemy mają za zadanie upłynnienie obrazu,ale każdy to widzi inaczej więc jeśli Ci sie podobał obraz na PY80 to aż tak wyraznej różnicy na 85tce nie zobaczysz:)

Co do odległości od tv przy 4 metrach spokojnie możesz sięgnąc po 46" bo PY80 można kupic za ok 4300zł:)

Pozdrawiam
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
krystos86 napisał:
Tv bedzie stac niedaleko kominka tj. w odleglosci ok 1-1,2 m
Napal dość mocno w kominku i zmierz temperaturę w miejscu, w którym TV będzie najbliżej kominka. Jeżeli będzie to do 30-35ºC to powinno być w porządku (taką maksymalną temperaturę warunków pracy określają instrukcje obsługi).
Tylko sprawdź to bardzo dokładnie, bo jeśli telewizor stopi Ci się z powodu gorąca to pretensje będziesz mógł mieć tylko do siebie ;)

A tak w ogóle, to nie masz lepszego miejsca na telewizor jak koło kominka? ;p

Pozdrowienia!
 
Ostatnia edycja:

krystos86

New member
Dziekuje za odpowiedzi :)
no niestety pokoj jest tak slabo ustawny ze inaczej bedzie juz tylko gorzej , ale temp przy tv na nie powinna byc wyzsza niz 35 stopni , dla pewnosci zrobie taki pomiar ;)
a jesli byla by 40 stopni np to plazma sie nie nadaje ?z lcd to samo ?


Pozdrawiam
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Zastanów(my) się. Jeżeli wystawisz obudowę telewizora na długotrwałe działanie temperatury 40ºC, to po pewnym czasie trwania takiej ekspozycji sama obudowa może osiągnąć taką temperaturę. A 40ºC to już nawet zdaje się może oparzyć przy dotknięciu. Jeszcze jedno, obudowa jest z tworzywa sztucznego ;)

Pozdrowienia!
 

jacecek

New member
bogdan_bronowice napisał:
A 40ºC to już nawet zdaje się może oparzyć przy dotknięciu.

Troszkę niedosadziłeś, ja przy ostatniej grypie miałem temperaturę 39,8 st. C i żona się o mnie jakoś nie poparzyła :)
A tak na poważnie - maszyny i urządzenia elekrtyczne przeznaczone do pracy ciągłej (np. ręczne wiertarki) nie mogą nagrzewać się więcej niż do 60 st. c - jest to temperatura, która pozwala jeszcze na utrzymanie w gołych dłoniach urządzenia i właściwe posługiwanie się nim. Oczywiście wytrzymałość na temperaturę jest sprawą indywidualną - jeden wytrzyma więcej, drugi mniej ale można to potraktować jako pewien punkt odniesienia.
Mam Panasa PV80P i właśnie zakończyłem pomiar jego temperatury . W najcieplejszym miejscu obudowy położyłem końcówkę termometru i po 30 min. pomiaru (telewizor gra od ok. 6 godz. i stoi w regale ) odczyt to 34,3 st. C. (napewno nie jest to sprzęt laboratoryjny ale myślę, że bląd nie jest większy niż +/- 2 st.)
Najistotniejszą sprawą jest wentylacja - swobodny lub wymuszony napływ chłodniejszego powietrza w celu odprowadzenia ciepła i nie dopuszczenie do nadmiernego wzrostu temperatury. W przypadku ustawienia telewizora przy kominku proponowałbym umieścić gdzieś na dole mały wentylatorek ( np taki od okapu kuchennego), który wymusi napływ chłodniejszego powietrza z nad podłogi.
Jeśli chodzi o temperaturę pracy sprzętu elektronicznego to np. MEDIABOX UPC ma wewnętrzny termometr i w czasie pracy osiąga temperaturę do 45 st. C. i podobno jest to normalna rzecz.
 

krystos86

New member
czyli plazma ogolnie jest wrazliwsza na temp niz standartowy crt ? bo z tamtym nic sie nie dzialo nigdy :) i roznicy nie ma zadnej to samo tyczy sie lcd rozumiem ?
 

Wiesłąw

New member
A gdyby tak nagrać kamerą full hd obraz ognia w kominku (wraz z towarzyszącymi efektami dźwiękowymi), wygasić ogień i poczekać aż kominek ostygnie, następnie telewizor wstawić do kominka i wyświetlać nagrany uprzednio ogień? W ten sposób to, co wymienia się jako jedną z wad telewizora plazmowego, stałoby się jego zaletą: w zimowe wieczory ogrzewałoby się pokój właśnie telewizorem. Ciąg w kominku zapewniłby odpowiednią wentylację urządzenia. Nie trzebaby się troszczyć o drewno. Nie wiem tylko, co z efektem wypalania...;)
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
jacecek napisał:
Troszkę niedosadziłeś, ja przy ostatniej grypie miałem temperaturę 39,8 st. C i żona się o mnie jakoś nie poparzyła :)
No tak, jest to jakiś argument :) Widocznie sama jakaś taka gorąca może była ;p

Edit: Szczerze powiedziawszy, to ta temperatura wpadła mi tak na szybko do głowy - jako temperatura, w której, po spełnieniu pewnych warunków, dochodzi do ścinania białka.
Myślę, że z merytorycznego punktu widzenia w tym temacie można trzymać się instrukcji obsługi tv.
 
Ostatnia edycja:

GOLUMN

Member
42py85

Plazma się dociera a ja jestem bardzo zadowolony.Obraz jest super.A już DVD czy Gry na PS3 to mistrzostwo świata.Aż strach jak kupię film na blurayu.Bardzo polecam ten telewizorek!!!!!!!!!!:grin:
 
Do góry